Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rota vírus elleni természetes gyógymód kisgyermekeknél? fórum

Rota vírus elleni természetes gyógymód kisgyermekeknél? (tudásbázis kérdés)


21. urbanszkyviki (válaszként erre: 20. - Nyusza78)
2011. aug. 2. 22:07
Akkor Ti is jól kifogtátok. Én szerencsére egyszer sem kaptam el, de Apuci igen....:(
20. nyusza78 (válaszként erre: 9. - Arrival)
2011. aug. 2. 21:25
Ha fertőzőn dolgoztál minden elismerésem. Nekem a nővérek ott azt mondták, hogy ha a hányást felváltja a hasmenés az jó, mert a széklettel végre elkezd ürülni a vírus. A legnagyobb problémám az itatás volt, ami nem ment így 11 infúzió ment le szegénykémnek, de így is saját felelősségünkre hoztuk haza, mert a vírus és a kórházi lét ráment az idegrendszerére és rángani kezdett először az egyik, majd a másik válla is. Ezt sem tudtam, hogy ez a vírus az idegrendszert is megtámadhatja. Szörnyű volt. Az meg már csak hab a tortán, hogy mi szülők is elkaptuk. Végig azon imádkoztam, hogy csak ne akkor amíg bent fekszek vele. Imám meghallgatásra talált, ugyanis amikor hazavittük azon az éjszakán a férjemmel már kapaszkodtunk a fajanszba.
19. nyusza78 (válaszként erre: 10. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 2. 21:15

Szia!

Hát titeket sem irigyellek.

A banán nekünk is bevált, emellett én Bonolact-ot adok, abban állítólag több a probiotikum, mint a Normaflore-ban. Az Actimel is jó. A védőnőm is az immunerősítést javasolta. "Vírusűző" csodaszert sajnos ő sem tud.

Most biztos hülyeséget kérdezek, de utólag nem lehet a védőoltást beadatni? Ezt elfelejtettem a védőnőtől és a gyerekorvostól megkérdezni. ugyanis azt mondták nekem, hogy amikor a kislányom 3 hónaposan elkapta, akkor még mindig beadathattam volna, mert ennek a vírusnak is több fajtája van. Én megkérdeztem akkor az orvost, aki azt mondta most már nincs értelme.

18. nyusza78 (válaszként erre: 7. - Lara anyuja)
2011. aug. 2. 21:06

Szia!

Kétféle szokott elnni a kislányom széklete ha baj van: egyrészt kifejezetten vizes, másészt híg,nyákos. legutóbb mindkettőhöz volt szerencsém, de egy nap csak 2-3-szor. Emellett " csak" étvégytalan volt.Amikor tavasszal kórházban voltunk, nagyon brutális volt. Hányással kezdődött, magas láza lett, aztán jött a hasmenéses periódus, de én még ilyet nem láttam. Fél órán belül kb. 5-ször volt peluscsere. Szörnyű volt. Úgy legyengült, hogy lábra sem tudott állni.

17. arrival (válaszként erre: 16. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 2. 13:21

Nekem is még itt van az orromban, pedig már 4 éve máshol dolgozok.

De én hamar megszoktam, utána már fel sem tűnt (nekem nem, csak rajtam érezték a szabadnapon is)

2011. aug. 2. 13:16
Még most is emlékszem arra a szagra...bláááá.....
15. urbanszkyviki (válaszként erre: 14. - Arrival)
2011. aug. 2. 13:15
Fúú, durva.....:(
14. arrival (válaszként erre: 11. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 2. 13:12
Bizony... mikor a fertőzőn dolgoztam, még a bőröm és a hajam is bevette a szagokat, hiába fürödtem. 14 rotás/szalmonellás/kalicis csecsemő egy kicsi osztályon, gondolhatod.
13. arrival (válaszként erre: 12. - Lara anyuja)
2011. aug. 2. 13:10
Igen, fogzáskor normális ha kicsit nyálkás és hígabb.
2011. aug. 2. 13:08
Köszönöm nektek, akkor remélhetőleg tényleg "csak" a fogától van az érdekes széklet!
11. urbanszkyviki (válaszként erre: 8. - Arrival)
2011. aug. 2. 12:59
És elég "érdekes" szaga van....
2011. aug. 2. 12:59

Szia!

Az én lányomnál nagyon hasonló volt, sokszor fellángolt, mondjuk az ő "termékét" nem vizsgálták annyiszor, de vagy 5 éves koráig kb. 8x volt rotás.:( Ebből 3 nagyon komoly, infúzió 4-7 nap között. A többit itthon húztuk ki.

Én sok banánt adtam neki, persze sok más gyümölcsöt is mellette, de a banánban van valami, ami nagyon jót tud tenni ha elszabadul a vírus. Emellett tényleg az immunrendszert is kell erősíteni, de én az ételeire-italaira fordítottam ennél is több gondot. Sok tejterméket nem kapott, csak amennyi abban a korban kellett, tojást, vagy nehéz ételeket kerültük ilyenkor hónapokig, rengeteg zöldség, átszoktunk a rozskenyérre, szokott kapni calciumot kiegészítésnek, de egyáltalán nem túlzásban. Mi normaflore-t használtunk, és amikor leálltunk vele, d. activiát evett sokat.

9. arrival (válaszként erre: 7. - Lara anyuja)
2011. aug. 2. 12:54
A rotavírust azt észre lehet venni: naponta akár 20-30 nagyon vizes széklet, esetenként csak nyálka, és néha vér is. Néha hányás. Ha nem kap infuziót, egy kisgyerek 24 óra alatt kiszáradhat. Ez egy súlyos-de könnyen kezelhető betegség.
8. arrival (válaszként erre: 7. - Lara anyuja)
2011. aug. 2. 12:53
Híg, nyálkás, véres (fertőzőn dolgoztam)
7. Lara anyuja (válaszként erre: 4. - Nyusza78)
2011. aug. 2. 12:47
Ne haragudj, hogy megkérdezem, de a székletből hogyan lehet észrevenni, hogy baj van? Az én kislányom is étvágytalan és elég érdekes a széklete, de a védőnő szerint "csak" fogzik. Ezért érdekelne. Köszi előre is.
6. arrival (válaszként erre: 4. - Nyusza78)
2011. aug. 2. 12:45

Ja értem már, tehát már volt neki.

Immunerősítés, de nem mesterséges kapszulákkal hanem sok zöldség gyümölcs, mozgás. gyenge immunrendszer aktiválja a vírusokat a szervezetben. Aztán ahogy nő, kinövi, ez főleg kisgyerekek betegsége.

5. nyusza78 (válaszként erre: 3. - Arrival)
2011. aug. 2. 12:42
Tudom, hogy nem lehet, és tudom, hogy védőoltás kellett volna, de mivel már 3 hónaposan elkapta, azt mondták, így már nincs értelme beadatnom. probiotikumot adok neki megelőzésképpen.
2011. aug. 2. 12:40
Hogy érthetőbb legyen: 2 éves kislányom először 3 hónaposan fertőződött meg ( valószínűleg egy látogatótól) rota vírussal. Mivel még szopizott, erőteljes tünetei szerencsére nem voltak, a székletén vettük észre, hogy gond van, és a leoltásból derült ki, hogy rota vírusa van. a vírus hónapokig benne volt, a leoltás 3 hónap múlva is pozitív volt. Idén áprilisban nagyon csúnyán elkapta ismét, 1 hétig kórházban voltunk. Ismét rota. Hogy honnan fogalmam sincs. 2 hete ismét láttuk a székletén, hogy gond van és étvágytalan volt. Leoltattuk: rota pozitív. A laborosok ledöbbentek, hogy a gyerekben ez folyamatosan benne van és néha fellángol. Állítólag nem lehet tenni ellene semmit. Én azért örülnék, ha lenne valamilyen természetes szer ( tea stb.), ami segítene rendbe tenni szegénykémet.
2011. aug. 2. 12:38

Nem értem a kérdést :)

Vírus ellen gyógymód?

Ha már megkapta akkor kell gyógymód, ha védekezni akar ellene az megelőzés.


A rotavírus ellen védekezni nem igazán lehet, ezt a cipő talpán is haza lehet vinni.

ha meg már megkapta akkor irány a fertőző osztály, ahol 2 nap alatt infúzióval kutya baja sem lesz. Ez nem olyan betegség amit otthon lehet kezelgetni. Ebbe kisgyerek belehalhat HA nem kezelik.

2011. aug. 2. 12:33
Ez engem is érdekelne, mert az én kisfiam anyagi okok miatt nem kapta meg a védőoltást ellene...
2011. aug. 2. 12:32
Rota vírus elleni természetes gyógymód kisgyermekeknél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook