Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszullét melegben, levegőtlen helyen, tömegben? fórum

Rosszullét melegben, levegőtlen helyen, tömegben? (beszélgetős fórum)


12. Angelgirl8588 (válaszként erre: 11. - Fruska84)
2012. máj. 6. 17:59
Igen, gondolom a nagy mekegtől, mert én kifejezettem forró vízbe zuhanyzok :D Aztán ez télen az amúgy is meleg fürdőbe... Bár nem kicsi helyiség, mégis... Nyáron meg az amúgy is melegbe...képtelen vagyok hidegebb vízbe zuhizni, imádom a forrót :p :S
2012. máj. 5. 20:16

JAJaa elgyengülés->hirtelen hideg meleg érzés->émelygés->homályos látás-> majd rengeteg pötty vibrál a szemem előtt-> egyre durvább szédülés-> majd elsötétedés :-P

De szerencsére 2-3 éve nem jutottam el az émelygésig :-) szerencsére! lekopogom!

Zuhanyzás után? azért az durva!

2012. máj. 5. 19:03
Nekem nem csak nyáron van. Volt már zuhanyzás után, sétálás közbe, buszon, vonaton, gyakszik... Régóta nem ájulok már el, csak szédülök. Azzal kezdődik, h elkezd zsibbadni a fejem. Aztán egyre jobban azt érzem, h le akarok ülni. Ha ez nem jön össze, akkor jön a szédülés meg az elsötétedés...
9. fruska84 (válaszként erre: 5. - Kata_88)
2012. máj. 5. 14:15
Tudod egy ideje már nem ájulok el, lehet kinőttem :-) de az utolsó ájulásoknál volt annyi lelkierőm hogy gyorsan a zsebbe nyúljak a rágómért, a végén már megúsztam egy szédülős érzéssel és nem puffantam a földre...de nem egy rágót vagy hármat tömtem magamba :-) nem tudom másnál bejön-e ez a praktika???
2012. máj. 4. 15:19

Kapcsolódó hír, egy-két napja jelent meg:

[link]

2012. máj. 4. 14:48
Nyáron a nagy melegben bkv-n..ismerős a helyzet.Én vizet kortyolgatok közben ha tehetem,ha az nem lehetséges akkor cukorkát szoktam bekapni,az mindig van nálam ilyen esetre :) olyan placebó-féle,bekapom és jobb lesz egy időre.pszichés rosszullétre pszichés megoldás :))
2012. máj. 4. 14:44
Aki hajlamos a nyári rosszullétre, tegyen a tarkójára kisebb (hideg)vizes törölközőt. Természetesen nyári fejfedő és víz, tea legyen mindig nála.
5. kata_88 (válaszként erre: 4. - Fruska84)
2012. máj. 4. 14:43
Rágó? Ez tetszik. Ennyi elég lehet, hogy ne legyen baj??? :)
2012. máj. 4. 14:40

Ez nekem is ismerős :-(

Most ráálltam arra, hogy amint meleg, levegőtlen esetleg még tömegben is vagyok akkor gyorsan bekapok egy rágót! Nekem ez az ami eddig bejött! Persze a víz mellett :-)

2012. máj. 4. 14:30
Nekem általában melegben szokott előjönni. Olyankot leülök és lehajtom a fejem pár percre. Aztán lassan felemelem, nehogy a hirtelenségtől megint megszédüljek. Ha nincs lehetőség leülni (1x volt ilyen, buszon), akkor becsukom a szemem, megkapaszkodok valamibe, és megvárom míg elmúlik. Csukott szemmel jobb, nem látom a forgó mindenséget, meg a sötétséget, ami ilyenkor nálam lenni szokott. Vagyis olyan, hogy elkezd elsötétülni minden, alig látok, aztán elmúlik. Víz mindig van nálam. Ja, és ülés helyett még a guggolás is jó...
2. Babeck (válaszként erre: 1. - Kata_88)
2012. máj. 4. 14:28
Én mindig viszek vizet, szőlőcukrot és legyezésre alkalmas eszközt magammal.
2012. máj. 4. 14:25

Talán ez a három körülmény lehet a leginkább kritikus azok számára, akik bizonyos helyzetekben hajlamosak elkókadni, rosszul lenni, beájulni.

Van tippetek, hogy mi segíthet megakadályozni ilyesmi rosszulléteket? Az is érdekelne, hogy számotokra mik voltak még a fentiekhez hasonlóan kritikus helyzetek. Veletek milyen körülmények között történtek ehhez hasonló rosszullétek?

Szerintem azt minden érintett tudja, hogy oda kell figyelni az étkezésre, lehetőleg sok folyadékot kell inni, stb. Olyan ötleteket, praktikákat várok, amik talán nem közismertek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook