Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz anya fórum

Rossz anya (beszélgetős fórum)


29. Taki71 (válaszként erre: 1. - Corby)
2011. jan. 20. 11:25
Ha a gyerekorvos engedi akkor a többiekkel ne foglalkozzál!!A gyereknek kell a közösség a szocializálódásához és meglátod neked is sokkal jobb lesz.Sok mindent fog tanulni a bölcsibe,amit veled nem tudna nem azért, mert rossz anya vagy, hanem azért, mert közösségben fejlődik a gyerek jól, te meg nyugodtan menjél dolgozni.Ha ezek után is azt mondják rossz anya vagy fogjál mindent az orvosra,hogy ő megenggedte a bölcsit:)
28. corby (válaszként erre: 27. - Jucusmucus)
2011. jan. 19. 17:16

Köszönöm aranyos vagy.

Tudom hogy nyugodtan kéne lennem,próbálom ezt takarni,és nem mutatni mennyire aggódom emiatt.

Kiemelt családi jár rá,és a pulmonológiária is folyamatosan járnia kell.

NEwm rossz ötlet amit mondasz,de ha beteg nem szívesen hagynám másra,ráadásul nem kell olyan nagy fizetésre gondolni amit kapni fogok,de legalább több mint a gyes összege.Nem hiszem hogy ki tudnék fizetni bárkit ha vigyázna a gyerekekre.Nehéz de megoldom,csak nem bántsanak olyan dologért amiről nem tehetek,és rossz anyának érzem emiatt magam.Még mindig nagyon bánt,lehet hogy nem akartak megbántani,de sikerült.:s

27. jucusmucus (válaszként erre: 26. - Corby)
2011. jan. 19. 14:55

Szia !

Nagyon együttérzek veled, nálunk a kisfiamnál akkor jött ki az asztma, amikor elkezdte a bölcsit.

Én is már hetekkel a kezdés előtt bőgtem esténként, tök ideg voltam, hogy mi lesz ővele a bölcsiben. Aztán tuti, hogy átvette az én hangulatom.

Tanácsom, hogy legyél nyugodt, nem lesz semmi gond a bölcsiben, hiszen tényleg a többiek is írják, hogy betegség nélkül úgysem ússzátok meg. úgyhogy nyugi. én abban az időben jártam 2x kineziológusnál, mintha segített volna valamit.

Nem járna nektek az emelt összegű családi pótlék? kérdezz rá a gyerekorvosodra.

Az, hogy nem tudod kire hagyni, ha beteg, nagyon ismerős. :((((( nálunk sincs nagymama, úgyhogy pótmamánk van, aki egy tulajdonképpen ismeretlen nő volt számunkra. De nagyon megszerette a kisfiam szerencsére :)))) Volt úgy, hogy felajánlotta a nő, hogy még akár a gégészetre is elviszi a kisfiam, ha nem tudom a melóhelyről elszabadulni. Keress te is megbízható valakit, akit bármikor lehet ugrasztani. Elvégre elég nagy a munkanélküliség.....

További szépet, és ne idegeskedj !!

26. corby (válaszként erre: 22. - Bea77)
2011. jan. 18. 17:31

A munkahelyemen tudják hogy mi a helyzet.Sajnos ismerős nincs akire hagyhatnám őket ha betegek.

Anyós após dolgozik,anyukám apukám(mintha nem is lennének,de ez egy másik story)a szomszédom egy kb 90 éves mamika aki azt sem tudja néha mennyi gyerek van,rádásul olyan koszos és még kutyája is van.A nagyikám van de hát ha befullad a gyerek nem biztos hogy tudna vele mit kezdeni,vagy hogy ilyenkor mit adjon neki.

25. bea77 (válaszként erre: 23. - Corby)
2011. jan. 18. 15:50
Én is megyek, csak holnap tudok újból itt lenni!
24. bea77
2011. jan. 18. 15:39
Talán próbálják meg az ismerőseid a Te szemszögedből nézni a dolgokat, akkor talán csöndben lennének egy darabig, és csak akkor szólalnának meg ha tudnak vmi okosat is mondani, vmi megoldást, segítséget erre a helyzetre!!
23. corby (válaszként erre: 22. - Bea77)
2011. jan. 18. 15:37
Most mennem kell,viszem őket orvoshoz,de később jövök és válaszolok.
22. bea77 (válaszként erre: 19. - Corby)
2011. jan. 18. 15:30
Igen, ez biztos elkerülhetetlen (mármint a betegség). A munkahelyednél rendben lesz a dolog, "felkészültek", hogy többször hiányozni fogsz? Nincs ismerősöd,szomszédod, rokonod, akit megtudsz néha-néha kérni?
21. Ata06
2011. jan. 18. 15:27

Nekem is jártak oviba attól függetlenül, hogy betegek voltak! Mert nem tudtam mást tenni!

Persze, hogy nem függ attól ,hogy korábban adod-e be vagy később!

Idővel hozzászokik a közösséghez, mármint a bacikhoz és a virusokhoz a szervezete és jobban fogja tűrni a közösséget!

2011. jan. 18. 15:26

szia!

Sajnos a bölcsödében óvódában sok gyerek betegeskedik,és elkapják egymástól a betegségeket.Viszont ezáltal erősödik is az immunrendszerük és aki régebb óta ott van már kevésbé lesz beteg mint aki újonnan bekerül.

Nekem még nincs gyermekem,de az írásod alapján nem csinálsz szerintem semmit rosszul,és hülye az aki ítélkezik feletted és rossz anyának tart.

Jobbulást a kicsinek!

19. corby (válaszként erre: 17. - Bea77)
2011. jan. 18. 15:21
Több ismersömtől is megkaptam már.Van már egy 4 éves fiam,igaz Ő bölcsibe nem járt.A beszoktatás könnyen ment,de mindegy gyerek más.LEginkább a betegsége miatt vannak aggodalmaim ami miat nem szívesen adom be,de mivel muszály nem tehetek mást.Nekem nincs segítségem csak magamra és a férjemre számíthatok ha a gyerekkel van van valami,és ez perzse nem baj,hisz magamnak szültem őket.Csak vagy azzal jönnek hogy ne vigyem mert úgysem fogunk járni.Tudom,de senkitől nem kapok anyagi támogatást,sőt még gyermekvédelmit sem se semmit,ezért a gyes összege annyira kevés hogy szó szerint éhen hallnánk.A másik meg az hogy miért ilyen későn viszem.De ezt nem értem miért kellett volna hamarabb vinnem.Ez egy olyan betegség amihez nem kell közösség független attól is simán beteg lessz,hiába adtam volna be fél évvel hamarabb.9 hónapos volt amikor először nagyon befulladt roham mentő vitt minket kórházba.SZerencsére már nem ilyen vészesen fullad be,most egy éve voltunk utoljára kórházba.Én úgy gondolom hogy 2 hét alatt megkezdjük a beszoktatást,és ha nagyon sokat beteg lessz,akkor kiveszem és nem tudom hogyan tovább.
18. winny
2011. jan. 18. 15:17

Ne legyen bűntudatod!

Nincs olyan lehetőséged,hogy otthon maradj akkor ezt a megoldást kell választani.

A bírálókkal meg ne törődj!

17. bea77 (válaszként erre: 1. - Corby)
2011. jan. 18. 15:14
Voltam én is ehhez hasonló helyzetben, úgy éreztem semmi nem jó, amit csinálok, ahogyan csinálom! Ki érezteti veled, hogy nem jól csinálod?! Nekem az anyósom bevállalta azt az 1 évet, amikor bölcsibe kellet volna vinni; bárcsak ne szólalt volna meg, de én engedtem a kísértésnek és belementem. Ez volt a rossz döntéseim egyike, jobban jártam volna, ha a nehezebbik utat választom és viszen bölcsibe!! A beszoktatás -szerintem- gyereke válogatja, van aki az első héten nem érzi az anya "hiányát" (minden új,játszópajtások meg minden) és csak a 2. héten kezdődik a sírás; van aki már az első héten sír, nem akar ott maradni, DE a 2. hét már zökkenőmentesen zajlik!! Én csak az oviról tudok beszélni: 1 nap-2 ó, 2. nap-ebéd után mentem érte, 3. nap-ott aludt,4. nap-ua.,5. nap-ua.; aköv. héten reggel elkezdődött a sírás, egy kicsit simi-puszi, aztán óvó néni bevitte (na most menjen anyuka gyorsan), ablaknál integettünk egymásnak, másnap megkérdeztem, csak 1-2 percet sírt, aztán ment játszani!!!
16. corby
2011. jan. 18. 15:11
Jól esik ezt hallani,és nagyon köszönöm nektek!!!
15. 1617f44160 (válaszként erre: 9. - Corby)
2011. jan. 18. 15:08
Mindenki más helyében nagyon okos. úgy ahogy előttem szólók már elmondták nem másra kell hallgatni.
2011. jan. 18. 15:07
ez hülyeség, ne hallgass másokra, csináld azt ami neked jó, ettől nem vagy rossz anya
13. Ata06 (válaszként erre: 6. - Corby)
2011. jan. 18. 15:07

Dehogy csinálod rosszul! Tudom, hogy ezt könnyen mondom ennyi évvel a hátam mögött! Annak idején én is meg akartam felelni mindenkinek! De ebbe majd idővel belejössz! Ne törődj azzal, hogy ki mit mond!

Ha valaki beleszól, mond meg, hogy mindenki magával foglalkozzon!

2011. jan. 18. 15:07
Az én lányom is hajlamos a befulladásra és minnél fiatalabb annál kisebb a gégéje, ami beszűkülhet. éppen ezért mondják, hogy kinőheti, mert megnől és vel együtt a torka is tágul.
11. Atiz777 (válaszként erre: 6. - Corby)
2011. jan. 18. 15:06

Nem csinalsz semmit rosszul.

Kezdo anyakent azt tudom mondani,hogy az anyuka jobban tudja mit kell tenni mint Anyosek vagy mas valaki.Hidd el megertem mit erzel.Ne hallgas masra,ugy tegyel ahogy nektek jo.

Ilyenkor mindenki okos es ossza az eszet.

Tegy ugy ahogy nektek jo.

Udv.

10. corby (válaszként erre: 8. - Egypt)
2011. jan. 18. 15:06
Én sem szívesen adom be,és már minden este bőgök hogy mennie kell.NAgyon nagyon nem akarom,de nem tudok mást tenni.És azért sem értem miért bántanak ezzel hogy hamarabb kellett volna....
2011. jan. 18. 15:05
De lakáshitel mellet sajnos nem tudom megtenni hogy csak gyesen legyek,mert akkor 1-2 hónapon belül ki is raknak a lakásból,és akkor hová megyek?
8. egypt (válaszként erre: 6. - Corby)
2011. jan. 18. 15:05
Az egy nagy hülyeség, hogy hamarabb kellett volna beadnod. Az lenne az ideális, ha egyáltalán nem kéne, de még mindig jobb picit idősebb korban minden szempontból.
7. egypt (válaszként erre: 4. - Corby)
2011. jan. 18. 15:03
Azt értem, de ha az egészsége indokolja, akkor muszáj. A legtöbb gyerek végig betegeskedi az első évet. Én megkérdezném a gyerekorvost erről.
6. corby (válaszként erre: 5. - Ata06)
2011. jan. 18. 15:02
Igen,én is tudom hogy sokat leszek itthon vele,de szeretném megpróbálni és ha mésgem akkor legfejjebb kiveszem a bölciből.Úgy érzem sokan nem értik meg a problémámat.Nem értem ha pl másfél évesen beadtam volna bölcsibe,akkor most nem jönne elő a fulladás amikor még közösségbe sem jár?NEm értik meg hogy ez nem egy olyan betegség hogy meg tudjam előzni.EZt majd kinövi.ÉS most ezért kell rosszul érezni magam,és bőgnöm kell mert mindenki olyan okos,csak én csinálok mindent rosszul.
5. Ata06 (válaszként erre: 1. - Corby)
2011. jan. 18. 14:57

Ne figyelj arra más mit mond! Te mindent csinálj úgy, ahogy Te neked jó és ahogy megtudjátok oldani! Az én gyerekeim is krupposak voltak!

arra azért fel kell készülnöd,hogy a gyerek többet lesz otthon, mint a bölcsiben! De ha muszáj menni, akkor muszáj!

2011. jan. 18. 14:56
Nem mondta hogy nem mehetünk,és sajnos nem is tudom megtenni hogy itthon maradjak gyesen.
2011. jan. 18. 14:56
Ne légy elkeseredve és ne foglalkozz azzal ki mit mond. Csinálj mindent úgy ahogy eddig is tetted és ha megnyugszol (amit a pici is érezni fog) sokkal könnyebb lesz.
2011. jan. 18. 14:55
Az orvos mit mond? Javasolja egyáltalán a bölcsit?
2011. jan. 18. 14:53

Elég összetett a problémám.

Most kezdenénk a bölcsit a kisfiammal.A probléma az hogy kruppos és szepterbertől folyamatosan beteg volt,majd 3 hétig jól volt,és most megint befulladt.Jövőhéten kezdtük volna a bölcsit,de ez csúszik a betegség miatt.Ha minden jól alakul február első hetében kezdjük a bezsoktatást.Én márc második felében megyek dolgozni.

És már kezdek elbizonytalanodni magamba,mert folyamatosan megkapom a magamét ezzel a bölcsivel és a gyerek betegeskedésével kapcsoltaba.Nem szó szerint,de az veszem ki ezekből a beszélgetésekből hogy nem teszek meg mindent a gyerekeimért.Én nem így érzem,nem tehetek aról hogy kruppos és befullad.Most azt kaptam meg hogy kész öngyilkosság amit csinálok mert hamarabb kellett volna böcslibe vinnem a gyereket hogy megszokja.EL vagyok keseredve,és nem tudom mitévő legyek.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook