Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ritalin és a 'halucináció' közötti összefüggés fórum

Ritalin és a 'halucináció' közötti összefüggés (beszélgetős fórum)


22. kacc85
2013. máj. 13. 08:25
Köszönöm mindenkinek a sok tanácsot, illetve a pozitív- negatív kritikát egyaránt! Voltunk orvosnál, és õ is elvonási tünetrõl beszélt, közben megszüntek a halucinációi már nem beszél hozzá ''senki''! az már biztos hogy soha semilyen ''ilyen'' tipusu gyógyszert nem adok neki többé! ..sõt már pszichologushoz és pszichater-hez sem viszem többé! legyen inkább eleven és rossztanulò mint akármi más amit a gyógyszerek hoznak ki belõle! rengeteg olyan szülõ irt nekem akik hasonló ''problémávaL'' küzdenek,küzdöttek és elmondták hogy felnõttként ''normális'' életet élnek. ezek az üzenetek reménnyel Töltenek el, és feltettem magamnak a kérdést hogy lehet hogy ezt a hiperaktivitást csak én fogom fel olyan drasztikusan hogy orvos kell hozzá?? hát rájöttem hogy nem!
21. grizus (válaszként erre: 1. - Kacc85)
2013. máj. 3. 03:12
Ne ijedj meg, hanem beszélgess vele a "hallucinációiról". A gyerekek érzékelik a másik világot, én is láttam különböző geometriai mintázatokat meg sugárformákat régen a sötétben. Ha viszont az ördög is beszél hozzá, az gáz, mivel az ördög tudtommal nem is létezik. Lehet, hogy a gyógyszer megváltoztatta, és az elvonással előjött egy olyan réteg, amit eddig a hiperaktivitás elfedett. Én mindenképpen olyan spirituális szakemberhez vinném a gyereket, aki ért a pszichológiához is, de lényegesen átfogóbb képe van a lélekről, mint egy mezei pszichiáternek-pszichológusnak, mert ezek csak a vegyszerhez értenek és többet árt amit tesznek, mint használ. Szóval: alternatív módszert keress!
2013. ápr. 23. 06:27

Hú, a Ritalin! Az én fiamnak is felírták, lassan 15 éve a hiperaktivitása miatt. Ahogy telítődött vele a szervezete, teljesen megváltozott. Befordult, sírt, érzékennyé vált, és folyamatosan szomorú volt. Megijedtem, és szóltam a dokinak. Mivel nem szedte túl régen, nem tartott sokáig leállítani róla, de a fokozatosság azért megvolt. Így egyszerűen visszakaptuk a régi gyerekünket. Sajnos azt nem tudom, hogy az általad említett dolog lehet-e elvonási tünet, de alternatív megoldásokat tudok ajánlani a Ritalin helyett. Nálunk a TSMT elődje, egyfajta tervezett szenzomotoros torna volt az alap. Rengeteget segített, egyrészt az idegrendszerre gyakorolt hatásával, másrészt segített a feladattudat és a türelem, kontrollálhatóság kialakításában. Emellett eljártunk gyermekpszichológushoz, és megtanultuk elfogadó szeretettel nevelni a gyereket.

Már felnőtt, és nem mondom, hogy átlagos pasi, de azt meg nem mondanád, milyen volt kicsinek.

Az én szememben a italin nagyon gáz, és úgy érzem, a dokik sokszor tehetetlenségükben nyúlnak hozzá.

19. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 14. - Kacc85)
2013. ápr. 22. 21:29
Egy hirtelen Xnx-megvonásba bele lehet halni!
2013. ápr. 22. 20:39

Bátor vagy...

És felelőtlen....

Hogy volt bátorságod elvenni a gyerektől a szert orvosi ellenőrzés nélkül??? Nem véletlenül adják úgy,ahogy! És ne haragudj,de nem mentség,hogy nem éred el a dokit. Ha nem tudsz a kezelőorvossal beszélni,akkor keress másikat. Nem játék,basszus! És mitől vagy olyan biztos abban,hogy a bogyótól fájt a hasa? Ha szeptember óta szedte a gyerek,már hamarabb ki kellett volna jönnie,nem? Az én lányom 10 éves,hetekig fájt a hasa. Jártunk mindenhol vele. Semmi eredmény. Aztán egyik napról a másikra elmúlt. Élettani sajátosság. Nem tudja a szervezet, "idegrendszer" feldolgozni a hormonális változásokat, érzékenyebbek.

17. kacc85
2013. ápr. 22. 19:25
:'(
16. megi04
2013. ápr. 22. 18:05
Itt van egy kislány a településen,ahol lakom,az ő anyukája mondta,hogy a lány szokott Istennel,ördöggel beszélgetni,de ő skizofrén..
15. c6973617d3 (válaszként erre: 14. - Kacc85)
2013. ápr. 22. 17:52

Éppen erre akartam utalni, vagyis, hogy nem hall-e a gyerek otthon esetleg többet az Isten- Ördög "létezéséről" mint úgy általában, ami még talán magyarázható is lenne az ő gyermeki fantáziavilágával is. A tágabb környezetemben volt rá példa, de ott a szülők mélyen vallásosak, hívők voltak és a gyerek is ebben a "világban élt".


Pszichiáter, pszichológus többet tud majd segíteni.segíteni.

14. kacc85
2013. ápr. 22. 17:08
uhh... vili! ezeket én nem tudtam nem semmi!! Hold viola! vallásosnak monDom magunkat, de nagyon szó ezekröl nem esik itthol! amit a hittAn órán hall és valami érdeKli kérez és ennyi!
13. c6973617d3 (válaszként erre: 11. - Kacc85)
2013. ápr. 22. 16:24
Mennyire vagytok vallásos család, sokat beszélgettek otthon erről?
2013. ápr. 22. 16:21
Egyébként az ilyen és hasonló gyógyszerek leszoktatási ideje 6-12 hónap közötti - amirôl csak én tudok (Xnx, Rxtn és társai. A megvonástól felerôsödnek az érzékek, felborulhat az egész idegrendszeri mûködés. Nem véletlenül adhatja ki a gyógyszerész pl. a xnx-ot péntek délután, amikor már a beteg nem tudja kiíratni.
11. kacc85
2013. ápr. 22. 15:11
hangokat hall... azt mondja hogy az 'isten és az ördög ' beszél hozzá...
2013. ápr. 22. 14:58

Ez van a tájékoztatón...


Ha idő előtt abbahagyja a Ritalin szedését

Ha hirtelen abbahagyja a gyógyszer szedését, akkor az ADHD tünetei visszatérhetnek, vagy nemkívánatos hatások, például depresszió alakulhat ki. Lehet, hogy kezelőorvosa fokozatosan akarja csökkenteni a naponta szedett gyógyszer mennyiségét, mielőtt azt teljesen elhagyja. A Ritalin szedésének abbahagyása előtt beszéljen kezelőorvosával.

9. c6973617d3 (válaszként erre: 8. - Kacc85)
2013. ápr. 22. 14:47
És milyen jellegűek ezek a halucinációk, miket mesél? Persze, ha van kedved írni róla.
2013. ápr. 22. 14:45
igen megszüntek a hasi fájdalmai. neM vettem volna én el..., de olyan szinten fájt a ha a hogy szegény visítva feküdt a földön! voltunk kivizsgáláson a hasfájás miatt de nem találtak semmi baját.
7. c6973617d3 (válaszként erre: 6. - Kacc85)
2013. ápr. 22. 14:21
Addig ne idegeskedj, majd ő mond valami okosat. legalább a panaszaitok, hasgörcs megszűnt?
2013. ápr. 22. 13:28
úgy teljesen hogy napi 2 volt felírva és kb másfél hétig naPi 1, és utána semmi.. az orvosunkat se telefonon, sem személyesen nem tudjuk elérni. legkorábban szerdán lássa pszichater..
2013. ápr. 22. 13:27
Önkényesen elvetted a gyógyszert tôle? Símán elvonási tünet! Ezt nem lett volna szabad; különösen nem télre!
4. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Kacc85)
2013. ápr. 22. 13:18

Fokozatosan kellett volna elvenned, mert szeptember óta, már jócskán hozzászokott a szervezete :(


Persze mástól is lehet a halucináció.

3. be8c230f51 (válaszként erre: 1. - Kacc85)
2013. ápr. 22. 13:16
A gyszer leépitésének is van egy üteme,ilyen gyszert nem veszünk csak úgy el a hasunkra ütve.
2. megi04 (válaszként erre: 1. - Kacc85)
2013. ápr. 22. 13:16
Orvos nem mondta,mitől lehet?
2013. ápr. 22. 13:13

Sziasztok!


Kezdeném az elején..

van egy 8éves AHDA (hiperaktív) Lányom.

most másodikos, szeptmber óta RitaLint 10mg szed, három hete elvettem töle teljesen, mert hasi görcsei voltak töle.

Most hogy elvettem egy hete elkezdett halucinálni.. (hangokat hall)

Nemtudom ezt mire vélni!? lehet hogy a gyerekem skizofrén vagy mellékhatás, vagy elvonási tünet?? :((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook