Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rhinospray Plus gyereknek? fórum

Rhinospray Plus gyereknek? (beszélgetős fórum)


16. youlcsi (válaszként erre: 15. - Bowie)
2013. szept. 12. 14:29

tudom :D


ha nem múlt volna, jött volna a bioparox, ami pont erre való. ha attól sem múlik, akkor orvos.

15. bowie (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2013. szept. 12. 14:12
Ha zöld, akkor az baktériumos fertőzés, úgyhogy elég jól kilábalta.:))
2013. szept. 12. 13:55
Ja, és érdemes kipróbálni, hogy éjszakára az ágya mellé tegyél egy hagymát felszeletelve, tányéron... Vicces, de nálunk hatásos szokott lenni.
2013. szept. 12. 12:36

ja és ami köhögésnél mindig bejön: calcumusc napi 2xfél. vagy ca pezsgőtabi (fél tablettából). enyém már megissza.


most hogy bejött a hideg, egyik napról a másikra jött az orrából a zöld trutyi (szerencsére szépen fújja, lassan 1 éve nem volt elővéve a porszívós orrszívó), 2. napon köhögni kezdett.


napi 2xfél ca, 3x5ml lándzsás utifű, minden orrfújásnál tengervizes orrspray, este 10 csepp sinecod.

4 nap alatt teljesen túl volt rajta, már csak az orra folyik, de ezt betudom az új bölcsiseknek :D

12. youlcsi (válaszként erre: 6. - Sindelne)
2013. szept. 12. 12:32

a hurutos köhögésre is jó a sinecod, de mivel csak tünetet enyhít, ezel kezelni nem lehet.


lényegében csak éjjelre/délutáni alváshoz ajánlott, hogy tudjon pihenni.


hurutos köhögésre a sima gyógyszertári kevert ipecacuana (gyermekkorom kedvenc kanalas gyógyszere) kiváló. olcsó, kiadják recept nélkül, és jó is.

11. youlcsi (válaszként erre: 1. - Sindelne)
2013. szept. 12. 12:30

kisfiam decemberben lesz 3. akartam már, de nem mertem használni. az a 6 éves korhatár nekem komolyab, mint mondjuk egy 2évesnél a 3éves határ.


bioparoxot szoktunk használni. ha beteg, kap napi 3x 1-2 piffot orrba, szájba. ha ettől 2-3 nap alatt jelentősen nem javul, megyünk a dokihoz. persze ez csak akkor, ha "csak" köhög, taknyos. ha más baj is van. akkor doki.

és a paracetamolt szoktam még neki ilyenkor adni, ha elhúzódik a dolog.

10. knromy
2013. szept. 12. 11:13

A gyerekeknek 6 éves kor alatt nem szabad adni semmilyen mentol, kámfor tartalmú szert, mert allergiás reakciót válthat ki! Nem véletlen, hogy a Rhinospray Plus nem adható.

Hurutos köhögésre valóban napi kétszeri Rinathiol-t lehet adni, estére pedig - lássatok csodát, ezt még senki nem írta - Izlandi zuzmó szirupot. Nem gyógyszer, felnőtten, betegen én is kipróbáltam, csodát tesz! De pár napba beletelik, amíg jobban lesznek tőle a kis betegek (3-4 nap), tehát kitartás!

2013. szept. 12. 10:34
Mi ugyanerre kaptunk Rinathiol köptetőt és Nasivin 2%-os orrsprayz. Az én lányom is 2,5 éves, bölcsis nyavalyája volt, de 3-4 nap alatt ez a kombo kigyógyította. Emellé adok neki Robokidet és Prokid-et is.
2013. szept. 12. 10:34
A rinospray-vel az a baj, hogy hozzá lehet szokni. Függőséget alakít ki, nálunk komoly probléma volt ez, alig tudtunk "lejönni" a cuccról, mert ha nem fújtuk, később még jobban beduzzadt a nyálkahártya, pedig a betegség már rég elmúlt. Én többé nem merem megvenni, annak dacára, hogy azonnal hat, és tényleg könnyebb tőle a náthás időszakban.
7. bowie (válaszként erre: 6. - Sindelne)
2013. szept. 12. 09:52
Elég kellemetlenül oldja fönt, mélyen a cuccot, azt mondja a fiam (7 éves), de az bizti, hogy utána kiporszívózza magának és alszik egész éjjel. Volt olyan, hogy annyi trutyi jött, olyan sokáig, hogy besült a porszívó...:)))
2013. szept. 12. 09:46

Sinecod is van itthon, de csak száraz köhögésre ajánlott, neki meg nagyon hurutos.


Orsszívó porsszívó+ tengervizes orrspray az megy naponta akár óránként is ha szükséges.


A nasopax-ot nem ismere, köszönöm, utána nézek!

2013. szept. 12. 09:43

Megnéztem. ez nasopax orrspray gyermekeknek.


Tényleg jó, a nagyobbnál nekünk sem vált be más.

4. bowie (válaszként erre: 1. - Sindelne)
2013. szept. 12. 09:41

Porszívós orrszívó.

A kicsinek orrszi porszi orrspray előtte.

A nagynak nasopaxot is fújok, mert hajlamos az arcüreg gyulladásra, és ez egészen mélyen is feloldja. Megnézem hány éves kortól használható.


Köhögésre meg nekünk csak a sinecod a jó. A lándzsás útifűtől befulladt..mint kiderült, allergiás rá.

2013. szept. 12. 09:39
Baby luuf meg a natrulandos mellkaskenőcs is folyamatos használatban van nálunk, átmenetlieg használ, de azátn újra köhög és újra bedugul az orra ugyanúgy.
2013. szept. 12. 09:32

Inkabb hiszek a gyogyszeresznek, mint a szomszedasszonynak.

Van egy mentolos kence kisgyermekeknek orrdugulasra.

2013. szept. 12. 09:21

Van egy 2,5 éves kislányom és iszonyúan meg van fázva. Semmi nem használ, el van dugulva az orra, köhög. Tegnap elvittem orvoshoz, felületesen megvizsgálta és nem is kapott semmilyen gyógyszert, szívjam az orrát és adjak vitamin. Ennyi. De már éjszakák óta nem alszunk, iszonyúan köhög és nem kap levegőt. Az ACC-n, lándzsás utifüvön és a Sinupreten túl vagyunk, egyik sem használ (lassan két hete fennáll ez az állapot és nem akar javulni). Nasivin meg valamilyen patikai kevert orrcsepp van itthon, nem használ.


Egy anyuka azt mondta, hogy hasonló korú gyerekénél ő a RHINOSPRAY Plust használta és nagyon bevált. Egyszer fúj bele a gyerek orrába/ nap és nagyon hatásos. De a betegtájékoztatón az van, hogy 6 éves kor alatt nem alkalmazható. Gondolom nem véletlen, talán allergiás reakciókat válthat ki a benne lévő kámfor....


Belefújtam most a saját orromba, hát valóban hatásos, kitisztítja rendesen az orrot szabaddá teszi a légutakat, de a kislányomnak nem merem befújni:(


Használta már valaki közületek kicsi gyereknek? Vagy nálatok mi vált be náhta esetén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook