Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rezgésszintemelés? Segítsünk egymásnak! fórum

Rezgésszintemelés? Segítsünk egymásnak! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. szept. 10. 23:47

A ragacsos ezotéria szerelmeseinek, képviselőinek:


"a szentimentális, érzelmes emberek nem ismerhetik a szeretetet. Újra csak felmerül a kérdés, vajon nem vagyunk-e mindannyian érzelmesek? Az érzelmesség pusztán énünk kiterjesztésének egy formája, és nyilvánvalóan nem egyenlő a szeretettel, mivel az érzelmes emberek képesek kegyetlenek is lenni, ha megválaszolatlanok maradnak az érzelmeik, ha nem nyilvánulhatnak meg az érzéseik. Az érzelmes személyek könnyen gyűlölködővé válhatnak, és háborúkra, öldöklésekre ragadtathatják magukat."


/Jiddu Krishnamurti/

2013. szept. 10. 23:41

Van az ezotériának egy bulvárosabb, nyálasabb, ragacsosabb formája. Na, az csak felszín és megtévesztés. És ha valaki keres, akkor is hajlamos ez irányba tévedni. Tehát mindig a silányabbat, a ragacsosabbat választja. Az egónak ez tökéletes. Még nem érzi veszélyben magát. És akkor így az ember elérhet egyfajta "látszatfejlődést", úgymond spiritualizálja az egóját. És akkor ennek megfelelően választ zenét, könyvet, tanítót. És megragad benne.


A fejlődés útján is más-más szellemiségek vannak, amit nem árt megkülönböztetni egymástól és a minőségibb irányba menni. Ehhez viszont tudatosságra van szükség.


Szóval igencsak résen kell lenni.


A mai korban pont az a nagy lehetőség, hogy egymás mellé van rakva a bóvli és a valódi tananyag. Minden elénk van rakva, csak tudni kell választani.

2013. szept. 10. 23:33

Soha ne add fel!


youtube.com/watch?v=7n678HwsZJU

63. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 61. - Lady Avalon)
2013. szept. 10. 23:27

Ezt most komolyan gondolod?


Voltál már Bagdi Bella koncerten?


Nem is kell elmenni. Elég ha megnézed a videóklippet.


Bellánál komoly elcsúszások vannak.

2013. szept. 10. 23:25
youtube.com/watch?v=SnwRx4J7Cto&list=PL15C7E008639007F4&index=1
61. Lady Avalon (válaszként erre: 57. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 10. 23:23

Erre a rezgésemelésedre egy általad nagy embernek tartott bejegyzéséből idéznék:


"...Az egó nem bírja a nála szebbet, jobbat, okosabbat, bölcsebbet. Képtelen az alázatra..."


:)

60. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 58. - Michelle.r)
2013. szept. 10. 23:20
Engem az emberek görcsös ragaszkodása a hülyeséghez, mosolyogtat meg...
59. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 58. - Michelle.r)
2013. szept. 10. 23:19
Mindenki a saját színvonalának választ. Nekem meg ez a véleményem.
58. michelle.r (válaszként erre: 51. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 10. 23:16

Ha a terem tele van, akkor tudsz gitározni. Ha a nevedre nem telik meg, vagy a játékod közben kiszállingóznak, akkor nem tudsz gitározni. Vagy tudsz, de nem úgy, hogy azt emberek befogadják, elismerjék.


Nem tartalak személt felsőbbrendűnek. Sőt felsőbb rendűnek sem. Engem megmosolyogtat a görcsös ragaszkodásod az ex catedra kijelentéseidhez. Nem szeretek veled beszélgetni, ezért nem is fogok.

2013. szept. 10. 23:16

Akkor most rezgést emelek! Ez olyan Bagdi Bellás... :))


[link]

56. Lady Avalon (válaszként erre: 55. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 10. 23:06

Igen és még valami nagyon fontos van itt:


"...Amitől boldogság jár át és béke, amitől úgy érzed, a levegőbe emel, amitől úgy érzed, hogy valóra fognak válni az álmaid..."


Tehát ezt figyelembe véve, azt gondolom, hogy eltértél a tárgytól. Egy fórumban ezt offolásnak hívják. Ha meg a saját szavaidra úgy utalsz, mint rezgésemelő dologra, akkor michelle.r 47. megjegyzését teljesen jogosnak gondolom.

55. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 52. - Lady Avalon)
2013. szept. 10. 22:56
"Rezgésszintemelés? Segítsünk egymásnak!"
54. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 52. - Lady Avalon)
2013. szept. 10. 22:53

Tehát nem érzed felemelőnek a mondanivalómat? Túlságosan zavar? Lehúz? Ez a probléma?


Az őszinte kommunikáció is emeli a rezgést.

2013. szept. 10. 22:51

Az egó nem bírja a nála szebbet, jobbat, okosabbat, bölcsebbet. Képtelen az alázatra. Képtelen megnyílni a nála hatalmasabbnak. Innen a probléma.


"Szép lehetsz, de okos nem."


Kábé ez a mottója!

52. Lady Avalon (válaszként erre: 50. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 10. 22:51

Kedves *Zolcsika*!


A magam részéről egy nagyszerű kezdeményezésnek tartom ezt a rezgésszintemelős témát. Köszönet érte a fórumindító Chalesiinek.

Minden tiszteletem a tiéd és respektálom a szellemi felkészültségedet. Ezért merem azt gondolni, hogy te magad is belátod, ha az 1. bejegyzésben írottaknál marad minden hozzászóló, akkor teljesíti be maradéktalanul a küldetését ez a topik.

51. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2013. szept. 10. 22:47
Ha tudok valamit, akkor vállalom, ha akarom. Ha tudok gitározni, akkor játszhatok, ha akarok. És amikor játszok a közönségnek akkor nem úgy kéne felfogni hogy "na a szemét, milyen felsőbbrendű, mert tud gitározni", hanem meg kell hallgatni. Nyilván van aki tud gitározni, vagy jobban gitározik másoknál. Ettől még ő nem "szemét felsőbbrendű" csak éppen többet tud másoknál. Ezt kéne elfogadni.
50. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2013. szept. 10. 22:39
Miért én azt állítom?
49. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2013. szept. 10. 22:38
Mért baj az hogy egy sajátos színvonalon közelítem meg a dolgokat és véleményt formálok? Nem vagyok mester, de van már annyi tapasztalatom, hogy egy-két dologhoz hozzászoljak, esetleg kijavítsak. Persze ekkor mindenki megtesz "etalonnak" és cinikusan elkezd beszólogatni.
48. Zizisicc (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2013. szept. 10. 22:33
Én is így érzem .... az utolsó mondatodra gondolok.
47. michelle.r (válaszként erre: 45. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 10. 22:23

Hű, de emlékeztetsz egy Butler nevű fickóra.


Sajnos tényleg nem vagyok azon a szellemi szinten még, hogy a nagy megmondó embereket a helyükön kezeljem és ilyenkor kijön belőlem a cinizmus, ez igaz.


De általában az a tapasztalatom, hogy az igazán hiteles mesterek sosem állítják azt, náluk a bölcsek köve és az igazság.

2013. szept. 10. 22:22

Matt Harding 2012 videója vicces is és felemelő is. A dal is tetszik. Ja, és Magyarország is szerepel benne:

Where the Hell is Matt? 2012:

Alicia Lemke - Trip the Light

youtube.com/watch?v=Pwe-pA6TaZk

45. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 42. - Hottie)
2013. szept. 10. 22:20

Látod, itt a probléma, hogy az emberek többsége nem akarja hallani az igazsághoz közeli dolgokat. Személyes sértésnek veszik ha tudomásukra jön, hogy alacsonyabban vannak másokhoz képest. Erre mondják hogy fájdalmas szembesülés. De itt nem megsértődni kell, hanem törekedni. És legfőképpen figyelni! Mindenkinél van nagyobb. Ilyen értelemben én is simán kikérhetném magamnak! :)


Igen! Lépegetni kell fölfelé! És figyelni!


Amúgy én nem helyeztelek sehova! Te helyezted be saját magadat. Én csak elmondtam a véleményemet. Minden lehetőséged megvan hogy túllépj egy tanítón vagy tanításon. Csak légy éberebb!


Mint ahogy Popper mondta: szellemi kóborkutya

44. michelle.r (válaszként erre: 37. - Lady Avalon)
2013. szept. 10. 22:14
Klasssz :). Egyébként nem nagy kedvencem, de azt a dalt nagyon szeretem.
2013. szept. 10. 22:08

Még egy kedvenc számom, ami jó érzéssel tölt el.

Snatam Kaur - We are peace:

youtube.com/watch?v=ps0wjK-hyA4

42. hottie (válaszként erre: 40. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 10. 22:06

Köszönöm, hogy kedvesen és udvariasan behelyzetél egy szellemi szintre.

Majd lépegetek felfelé...;))

41. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 38. - Lady Avalon)
2013. szept. 10. 22:03
Ez is emeli a rezgést. :))
40. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 35. - Hottie)
2013. szept. 10. 22:02

De. "Sajnos" így működnek a dolgok. Ha készen állsz, megjelenik a mester. Mindig azt kapod, amire késznek érzed magad.


Kicsiben-nagyban, tanításban, mindig azt fogod kapni amire megértél. Ha ez Popper akkor Popper, ha Müller, akkor Müller. És így, szépen felfelé.


Bizonyos dolgok azért nem hangoznak el, vagy azért nem mondja el a tanító, mert még nem érettek a befogadására. És akkor tudattalanul is úgy alakulnak a dolgok hogy nem kapják meg.

2013. szept. 10. 22:01
Köszi, hogy észrevettétek :)))
38. Lady Avalon (válaszként erre: 36. - Hottie)
2013. szept. 10. 21:57

:)

Csak egy picit.

37. Lady Avalon (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2013. szept. 10. 21:55

Igen, ez tényleg jó.

Ennek a klipnek a forgatásán statisztaként személyesen is részt vettem a párommal. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook