Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rezgésszintemelés? Segítsünk egymásnak! fórum

Rezgésszintemelés? Segítsünk egymásnak! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. szept. 19. 13:19

Bizonyos értelemben ez is egy felemelő videó. Sőt, ha belegondolok, több szinten is képes hatással lenni.

Ez az egyik bizonyíték, hogy maga a gondolat, az ember figyelme >>hatni<< képes az általa megfigyelt világra. Vagyis nem csak megfigyelői vagyunk ennek a világnak, ahogy oly sok tudós állította, hanem a résztvevői is:


youtube.com/watch?v=6fmL3EZW_Ks

95. Lady Avalon (válaszként erre: 94. - Grizus)
2013. szept. 19. 10:08

Úgy hangozhatnak, de ezek a fogalmak nincsenek lejáratva addig, amíg vannak olyanok, akik őszintén és hittel képviselik ezeket az értékeket. Olyan emberek ők, akik az élet adta szituációkban azokat is képesek áthatni mély szeretetükkel, akik addig elutasították azt vagy képtelennek érezték magukat arra, hogy befogadják.

Senki számára sem ciki egy kiélezett pillanatban rájönni, hogy addig hiányzott valami az életéből.


Jó néhány film szól az ilyen csodálatos fordulatokról. Nekem a Halászkirály legendája is egy ilyen rezgézszintemelő film:

youtube.com/watch?v=uefnTrlStxE

94. grizus
2013. szept. 15. 04:52
Engem a spirituális élmények, az ezoterikus tanulmányok töltenek fel szellemileg, amikor a világ jobbá válásával foglalkozom, amikor tudatosítom magamban, hogy a világunk sokkal gazdagabb, mint hittem és nem vagyunk egyedül a világegyetemben. Ez igaz, mégis azt gondolom, szeretet, hála, melegszívű emberi pillanatok nélkül mindez keveset ér. Ez a fontosabb, a valahova tartozás, az együttlét, egymás megbecsülése. Bocsánat, ha ez demagógnak hangzik, de sajnos ezeket a fogalmakat lejáratták és ma már cikinek hangzanak.
93. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 88. - Cbf481c729)
2013. szept. 14. 01:59

Nekem nagyon rokonságban vannak a gyerekkori élményeimmel. Érdemes azért egy-két könyvbe belekukucskálni.


A "Bátorság", "Férfiak könyve", "Éberség" elég lényeges kiadványok az én szememben.

92. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 89. - Cbf481c729)
2013. szept. 14. 01:54

Látod, ebben például egyetértek. A rezgésszintemelés olyan szép, spirituális szó, csak nem tudják mit takar. Ez egy gyűjtőfogalom. Beletartozik minden ami emberi és a fejlődést szolgálja. A puszta eszmecsere is tanít vagy keresésre sarkall, tehát emelhet. Ha csak zenét küldök vagy képet az egy korlátolt formája ennek a témának. Nem lehet leszűkíteni a kört. Akkor a címet kellett volna úgy kiírni hogy rezgésemelő képek, zenék. Például. Amúgy még egy konfliktus is emelheti a rezgést, ha van tanulsága és az ember rájön hogy mi az, tehát az önismeretre sarkallja. Ugyanígy ha valaki olvassa ezeket, az is (talán) sokat segíthet neki.


("Segítsünk egymásnak!")


És milyen jól mondtad: AMI ÖRÖMET OKOZ!


Ez ez is egy fontos része. És akkor elvileg nem lehetne lekorlátozni.

2013. szept. 13. 10:50

Szeretem azokat a pillanatokat, amikor valaki ráébred egy korábbi gondolkodásmódjának, viselkedésmintájának tarthatatlanságára. Szeretem, ha ezt másokban látom meg és azt is, amikor bennem zajlik mindez. Amikor ezek a pillanatok tudatossá válnak bennem, egy különleges, nagyszerű érzés jár át. Azt gondolom, hogy ez az a hála, amely azt a világot teremti meg, amelyben élni vágyom. Annak a boldogságát érzem ilyenkor, hogy a világ egy újabb titkát tárta fel előttem.


Amikor megnéztem Jim Carrey - Ébredés című videóját, akkor is ez a hálaöröm járt át:


youtube.com/watch?v=HGUmXEpxn-4

2013. szept. 13. 09:43

Hayley Westenra - Pie Jesu:


[link]

89. cbf481c729 (válaszként erre: 86. - Chalesii)
2013. szept. 13. 06:58

Ezer bocsánat, hogy bátorkodtam szentélyetekbe beírni olyat, amiről ti nem szívesen olvastok itt.

Csak a cím fogott meg, aminek ezek szerint semmi köze a kívánságotoknak. A rezgésszintemelés teljesen más tészta, mert ha a te olvasatodat veszem figyelembe, akkor pl. ha engem a vita/veszekedés tölt fel és a jókedvemet alapozza meg(ami nem így van természetesen), akkor már nem csináltam semmit, amiért megszidhatnál. :)

Ezek tekintetében kérdezhetném én is, hogy mi jogon kötsz te belénk, ha nekünk az okoz örömet, hogy véleményt cserélünk...és honnan tudod, hogy a többiek nem olvassák-e szívesen ezeket a beszélgetéseket is? Degradáló megjegyzésed a bölcsességünkről úgy, hogy nem is ismersz bennünket...hát...Ja, hogy ez a te topicod? Létezik a moderáció is, tessék kitöröltetni bennünket és meg vala oldva a probléma - de hogy eleget tegyek óhajodnak, nem írok ide többet.

Szép napot!

88. cbf481c729 (válaszként erre: 87. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 13. 06:33
Szerintem se veszekedés, bár Oshót még most is majomnak tartom. :)Nem a könyveit olvastam, hanem rengeteg idézetet tőle, az meg egyáltalán nem volt meggyőző számomra.
87. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 86. - Chalesii)
2013. szept. 12. 23:37
Ez nem veszekedés, csak véleménynyilvánítás. Én nem bántok senkit. Tény, hogy elkerültük a témát. Bocsánat.
2013. szept. 12. 23:26
Utoljára kérlek titeket, hogy hagyjátok abba. Bizonyára elkerülte a figyelmeteket, hogy miről is szól a topic. Nem tanítókról kértem véleményt. Azt kértem,mindenki linkelje be a saját jókedvét és erejét megalapozó dolgokat. Ha valakinek ez éppen Fekete Pákó lenne, akkor is helyt álló, és ITT senkinek nincs joga belekötni abba, hogy a másiknak mi okoz örömet. Ha annyira bölcsek lennétek, az energiátokat nem vitára fordítanátok, és nem rontanátok el vele mások hangulatát sem. A további vitának nyissatok új topicot, mert ITT nem kíváncsi rá senki, hogyan tudtok idézetekkel dobálózni és egymást szidni. Továbbra is tisztán örömet és jó hangulatot előidéző bejegyzéseket várok és köszönöm azoknak, akik ezért jöttek ide!
2013. szept. 12. 23:26
Sri Chinmoy-nak is osztottak lapot, pedig ő is végtelenül tiszta, hiteles keleti mester volt. Én örültem volna annak a szobornak...
84. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 80. - Cbf481c729)
2013. szept. 12. 23:22
Én találtam egy régebbi pszichológiai könyvet, még abban is megemlítették, az ördög szolgájának állították be. Hát, ilyen nagy hatással volt a világra.
83. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 80. - Cbf481c729)
2013. szept. 12. 23:20
Elég szomorú hogy a legtöbb ember ennek a gyalázkodásnak hisz. Vannak hitelesebb források is Osho-ról. De tudjuk, mint az évszázad egyik legnagyobb mestere, ő is ki volt téve a személye elleni támadásnak, többször meg akarták ölni, és be is zárták. Vajon miért? Jézussal is ezt tették. Aki számít, arra rá fognak repülni, szét akarják szedni, mert veszélyes.
82. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 78. - Cbf481c729)
2013. szept. 12. 23:16

"Osho egy megvilágosodott mester, aki minden lehetőséget megragadva azon dolgozik, hogy az emberiséget átsegítse a tudat fejlődésének ezen a nehéz szakaszán."


/Dalai Láma/

81. cbf481c729 (válaszként erre: 79. - Ditta67)
2013. szept. 12. 21:37
:)) Tartottam kicsit tőle, hogy támadni fognak érte, mert nem veszekedni jöttem. :)
80. cbf481c729 (válaszként erre: 78. - Cbf481c729)
2013. szept. 12. 21:34

...és hogy alá is támasszam tömör véleményemet, ezt pl. most találtam róla:

"Osho Rajneesh

Húsz élve halott, de kultusza máig él. Ha valaki, ő kiérdemelte a szexguru elnevezést. Előszeretettel írt könyveket a szabad szerelemről, a nemiség korlátok nélküli kiéléséről. „Ha elkezded életre hívni ezeket a magasabb szinteket, lassacskán megszűnik a szex megszokott módja iránt tanúsított érdeklődésed" - olvassuk a magyarul Szexügyek címmel megjelent kötetének sokat sejtető ismertetőjében. Indiában kitiltották az egyetemről a tantrikus jógafoglalkozásokon történt szexuális visszaélések miatt. Amerikában 1985-ben tízévi felfüggesztett börtönbüntetésre, valamint 400 ezer dollár pénzbüntetésre és kitoloncolásra ítélték embercsempészet, álházasságkötések és harminc további bűncselekmény miatt. Dúsgazdag volt, fénykorában garázsában közel száz Rolls-Royce állt, szavain hercegek, filmsztárok csüngtek."


Az igazi tanítók közé pl. Jézust, Krisnát és Buddhát sorolom. Legalábbis az eredeti tanításaikat. Jézust különösen sokra tartom és szeretem. A rezgésszintet "velük" lehet emelni igazán, csak nagyon nehéz az egót csendre inteni és követni tanításaikat ezen mestereknek, de igyekezni kell. :)

79. Ditta67 (válaszként erre: 78. - Cbf481c729)
2013. szept. 12. 21:34

Na ezzel egyetértek!

:))

78. cbf481c729 (válaszként erre: 75. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 12. 21:29
Osho egy majom...szerintem.
2013. szept. 12. 20:34

Ha te feladod, azzal mindenki veszít:


youtube.com/watch?v=Ve6fcDjYGYk

2013. szept. 12. 09:05

Több van magadban, mint hinnéd:


youtube.com/watch?v=NKbw_l3ZYbU

2013. szept. 11. 22:26
Osho-val mi a helyzet? És Sri Chinmoy?
2013. szept. 11. 20:17

Rákgyógyítás - ahogy a jövőben kezelik a betegséget:


youtube.com/watch?v=-LYDbmdXC9Q

2013. szept. 11. 13:11

Papaji satsangjai, egyszerű, letisztult, világos beszéd.


Aki nekem a legtöbbet adta és aki mindig helyre tudja tenni az agyamat, az Csattos Ilona. Ő is sokat merít Papaji tanításaiból.

2013. szept. 11. 11:45

Olyan dolgokat szeretnék összegyűjteni ide, amitől csak úgy jól érezzük magunkat... a vita nem tartozik ezek közé a dolgok közé. És szeretném, ha privátban folytatnátok. A lényeg itt az, hogy tényleg csak jól érezzük magunkat a belinkelt dolgoktól... itt van visszatéréshez még egy kedvenc:


[link]

2013. szept. 11. 11:21

Antonio Vivaldi - Piccolo Concerto

in C major - II. Largo:


youtube.com/watch?v=PyJ4zI7VH2g

2013. szept. 11. 09:02

Merj változtatni!


youtube.com/watch?v=dP5FRavVbmM

69. Lady Avalon (válaszként erre: 68. - Zizisicc)
2013. szept. 11. 08:46
Köszi. Jó volt reggel meghallgatni. :)
2013. szept. 11. 00:14
67. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 64. - Lady Avalon)
2013. szept. 10. 23:48
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook