Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rettenetesen fáj a hátam! Mi a teendő? fórum

Rettenetesen fáj a hátam! Mi a teendő? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Amaunet (válaszként erre: 31. - Epresturmix)
2019. dec. 30. 07:06

Sok kizáró eset van a masszírozás alól.


Egyetértünk és szerintem evidens, hogy a gerinc megbetegedéseit nem otthoni masszírozgatással kell kezelni.

Az orvos által előírt tornán elsajátított gyakorlatok végzése viszont sokat segít.

Segít, ha megelőzésként sokat tornázunk és erősítjük a hátizmainkat.

32. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Epresturmix)
2019. dec. 30. 04:30

Így ahogy írod!

Ezért várom már nagyon,hogy lányom befejezze a sulit,még 3 év,de kap gyógymasszőri végzettséget IS!😀

31. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2019. dec. 29. 22:22
Engem akkor nem szoktak, ha menstruálok vagy magas a vérnyomásom. Igaz, olyankor nem is megyek. Az otthoni hozzá nem értő masszírozgatâsok szerintem jobban ártanak, mint egy kimozgatâs, masszázs olyantól aki valóban ért hozzá.
2019. dec. 29. 21:47
A hozott linkben van egy videó bene Máté Zoltánnal is, azt is érdemes megnézni.
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Channa*)
2019. dec. 29. 21:45
Hol volt szó gyulladásról?
28. Channa* (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2019. dec. 29. 18:32

A gyógytorna egyik alap gyakorlata a fejkörzés. Hozzá tettem, hogy nem teljes.


Nem, nem hinném, hogy a matrac lenne a ludas.


Én most, hogy itthon vagyok már napok óta, mindenem fáj. Már próbálok egyre később lefeküdni aludni, hogy ne feküdjek sokat, mert igen is a tunyulás nem tesz jót a testnek. Simán elképzelem, hogy a fórumindítónak is az a baja, hogy már több napot otthon töltött, esetleg többet fekszik, ücsörög, stb. és attól fájdult meg a nyaka.


A melegítő párna gyulladásra nem jó, és bár biztos van akinek jó a memóriahabos párna, de az sem mindenkinek.


Persze, simán lehet sérv is...

2019. dec. 29. 16:17

Csak a tünetek egyeztetése kedvéért:


[link]


Meg egyébként is, mert a fejkörözgetések nem biztos, hogy pont az adott problémára jók.

Ha "évek óta ugyanaz a matrac", az sem pont pozitív, mert a matracok hamarabb elhasználódnak, mint mi.

Én, amióta van memóriahabos párnám, egy memóriahabos fedőmatrac beszerzésén gondolkodom, pedig nem vagyok hátfájós - de régóta alszom ezen a fekhelyen, cserélni lenne jó.


Talán száraz meleg segíthet:

[link]


Több méretben és kivitelben kaphatók melegítő párnák.

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2019. dec. 29. 15:06
Én a porokban nem vagyok jártas,nekem lórúgás kell ha carul vagyok😉
2019. dec. 29. 15:05
ha nem állandóan fáj, kérj meg a családodból valakit, hogy nyomkodja meg. Nekem a fiam nyomkodása szokott segiteni, igaz nem is fáj állandóan, hanem csak néha. Gondolom hogy az irodai munka az oka, már közel 30 éve ülőmunkát végzek.
24. Channa* (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2019. dec. 29. 15:00

Azt nem ismerem.

Tapasztalataim szerint a nyakfájásra a flector por a legjobb.


Néhány évvel ezelőtt húsvétkor 3 napon keresztül Budapest összes kórházába elmentünk a nyakammal, mindenhol kaptam injekciót, még a fejembe is. Sajnos csak kb. 5 percig volt hatásuk.

Otthon találtam néhány tasak flector port és már az első rendbe tette a nyakamat.:D

2019. dec. 29. 14:24
nekem szokott segíteni a Salonpas tapasz
22. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2019. dec. 29. 14:22

Senki nem irt sérvet :)

Próbáltunk segíteni.

De ha a dokihoz lejut,a movalis injékció is megoldás lehet,ez 3db-os,3 napon keresztül kell kapja és nagyon szupi .

2019. dec. 29. 14:16

Ha jól értem, akkor eljutottunk a gerincsérvhez, pedig szerintem, "csak" elfeküdted.

Nekem ilyenkor a flector por a nyerő, és igyekezni kell nem mereven mozogni, erre az izomlazító is megfelelő, de gondolom sem flector porod, sem mydetonod nincs otthon, ha nem szokott ilyen problémád lenni.


Én lehet, hogy elmennék az ügyeletre egy "koktélért" Algopyrin+lidocain+mydeton injekció. Ez a koktél is nagy segítség tud lenni.


Ha holnap háziorvos, akkor szerintem flector port írass és mellé izomlazítót.


A matraccal nem hinném, hogy gond lenne, hiszen, ahogy írod, eddig is ezen feküdtél. Alvás közben figyelj a a nyakadra, mindig támaszd alá, hogy pihenni tudjon és ne feszüljön.


Próbálj nyak körzést csinálni, de ne teljeset, hanem csak pl. elöl az egyik fültől a másikig, illetve hátul ugyan így, illetve nyújtóztasd a nyakadat felfelé, közben a vállaidat lefelé told. A lényeg a fájdalom csillapítása és a természetes mozgás!

2019. dec. 29. 12:51
Jaj annyi hasznos dolgot írtatok nagyon köszönöm!! Nem is gondoltam volna hogy más is küzd ezzel a problémával. Nem értek hozza mert úgy érzem nem izomfajdalom hanem mintha a konkrét gerincem fájna ahogy mozgatom a nyakam. S tényleg az a fura hogy reggelenként kiadós pihenés után a legerősebb amit nem értek. Tényleg szenzációsak vagytok a sok tippel köszönöm !!
2019. dec. 29. 12:45

Én kb 3 hete küzdök ugyanezzel, már félek lefeküdni, az ülés se jó, így talpalok, teszek-veszek, de már hullafáradt vagyok.


Nézz valami gerinctornát a neten, én is azokat próbálgatom. Igaz lassan, de picit jobb.


Plusz megfordítottam a matracomat.


Stressz is okozhatja, nekem szerintem az tett be.

18. globus (válaszként erre: 16. - Zsovi)
2019. dec. 29. 12:45
Sőt, ahogy visszaemlékszem, nem is nagyon volt hanyatt fekvős gyakorlat. Állva hajlongás, néhány térdelős, terpeszben ülős, macskagömbölyítős és hasas.
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Globus)
2019. dec. 29. 12:44

Igen ez is opcio.


Nekem van itthon tens kütyüm,az is segít,bár nekem már mindegy.

16. zsovi (válaszként erre: 15. - Globus)
2019. dec. 29. 12:40
érdekes nekem meg hátúszást javasoltak
15. globus (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2019. dec. 29. 12:36
Nekem gyógytornász hátfájásra mellúszást javasolt. Ha nincs víz, ugyanez a testhelyzet padlón is felvehető. Ahogy húzom hátra karral az úszó mozdulatot és égő érzést okoz lapockák között, akkor jó.
14. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 29. 12:32
Nappal tartsd melegen, lehet kapni habszivacs nyakrögzítőt, szerintem egy összetekert frottír törülköző is megteszi, hogy oldódjon a helytelen tartás. Karkörzés, óvatos fejkörzés biztosan nem rontja.
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Semleges)
2019. dec. 29. 12:28
Torna,térdeplőszék,deréköv,háttámasz..
12. semleges (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2019. dec. 29. 12:27
Ezeken túl vagyok, de kösz:)
11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2019. dec. 29. 12:26
*algesal
10. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Semleges)
2019. dec. 29. 12:25

Langyos fürdő,mydeton,izomlazitó...algeal,esetleg erősebb fájdalomnál flector.Tapasz...

Ha a nyak is fáj és karba sugárzik,reumatológus...

A masszőr is megoldás,de nem gyulladásra.

Matrac csere is segíthet..

Van sok opció,de így látatlanba..

9. Amaunet (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2019. dec. 29. 12:20
Tapasztalataim szerint addig, míg fájdalmai vannak a masszőr hozzá sem nyúl.
8. semleges (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2019. dec. 29. 12:16
Irj csak, sokakat érint a probléma.
2019. dec. 29. 12:15
Írnék privit...de nem tudok...ide meg nem írok,mert leszólnak.
6. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 29. 12:15
Az is lehet hogy már kifeküdted.
5. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 29. 12:13

Egy jó masszőr aki âtmozgat többet ér, mint amit az orvos felîr gyógyszernek! :)

Keress egy jó masszőrt! Nekem mindig segít! :)

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 29. 12:12

Hetekig szenvedtem hasonló fájdalomtól.


Gyulladáscsökkentőt (Kalmopyrin) vettem be, és jégzselével masszírozgattam. Nem durván, mert ez nem izomgörcs.

Ha éppen nem fájt, akkor tornáztattam.


Nem voltál mostanában beteg? Influenza? Manapság sokszor nem a hagyományos tünetekkel jelentkezik, hanem ilyen izomgyulladásokkal.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook