Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Retro dolgok, élmények... fórum

Retro dolgok, élmények... (beszélgetős fórum)


1 2
nov. 8. 09:51
a szep havas,feher karacsonyok amikor meg eltek a szuleim!
46. tien (válaszként erre: 45. - Angelique2)
2023. szept. 12. 22:15

Szanaszét offoljuk a fórumot😬


Lusta vagyok tanulni bevallom ,most az élethelyzetem sem kedvez neki.

Újra Magyarországon élünk , vidéki ház :felújítás,kutya ,kert és tervezés.


Örülök,hogy eljutok a könyvtárba.Nem panaszkodom,mert remek ez az élet.

45. Angelique2 (válaszként erre: 44. - Tien)
2023. szept. 12. 18:55

Szerintem éppen jó lehetőséget adhat ez a nyelvtudásod felfrissítésére! A kedvenc könyveidből főként a kedvenc jeleneteidet, amelyeket sokszor újraolvastál, érdemes eredetiben is elolvasni. Így fejlődhet a nyelvismereted anélkül, hogy észrevennéd.


Finn nyelvterületen biztosan nem tudnék ellenállni a kísértésnek, hogy el ne tanuljam a nyelvet, hogy őszinte legyek :) Még a többnyelvű használati utasításokból is fel szoktam csipegetni egy-két kifejezést önkéntelenül.


Egy jól megírt regény már csak ilyen! :)


A filmváltozatok mindig csalódást okoznak. Ez egy ilyen dolog. A világ legjobb filmrendezőjének is gondolkoznia kell azon, milyen jeleneteket lesz kénytelen kihagynia a filmből, és melyek a legjellemzőbb jelenetek, amelyeket abszolút muszáj filmre vinni! Nehéz feladat lehet olyan színészeket válogatni is, akik meg tudják formálni úgy a szereplőket, ahogyan a könyvekből ismerhettük őket...

A Christine filmváltozata nem okozott csalódást, értem, hogy sok dolgot össze kellett vonni, be kellett sűríteni, de jó volt!

A Carrie filmváltozata kissé felemás volt; rossznak nem mondanám, csak néhány dolog élt másként a képzeletemben a könyv után, mint ahogyan a filmben volt.

44. tien (válaszként erre: 43. - Angelique2)
2023. szept. 11. 21:37

Irigyellek,hogy eredetiben olvastad a Mestert.

Sajnos az én angolom megkopott ill.soha nem is volt😁

Esetleg arra jó volt ,hogy Finnországban valahogy kommunikáljak a finnekkel(éltem ott pár évig)


Hogyne éltem volna bele magam a történetbe,pont ilyen a Talizmán.Egészen meseszerű,de mégis olyan valódi.

Míg olvasom , teljesen megszűnik a valóság.


Sajnos a filmek (Végítélet,Setét torony)nem adják vissza azt az atmoszférát amely King-et jellemzi.

Bár a Végítélet nem rossz megfilmesitve.

43. Angelique2 (válaszként erre: 42. - Tien)
2023. szept. 11. 19:21

Köszi! Akkor ez lesz a legközelebbi.


Na jó, ha van védjegy-illatod, akkor eltekintek attól, hogy befújkáljalak valami mással :) Én sem vagyok valami nagy szakértő egyébként, csak élvezem felfedezgetni őket.


A Ragyogás is hatalmas. Bevallom, egyetemen egyszer azért lógtam el egy vizsgát és írtam át magamat másik időpontra, mert a Ragyogást nem bírtam letenni :) (értem, hogy talán nem kellene dicsekednem azzal, milyen "példaértékű" tanulási morálom volt régen...) A szezonon kívül teljesen kihalt szálloda, amely mágikusan megelevenedik; az élősövény-rémalakok; apuka, aki célzottan azért vállalja el ezt a melót, hogy egész télen esélye se lehessen piához jutni, aztán véletlenül kiszolgálja a kísértet-csapos, apuka meg berúgva szörnyeteggé válik; a jó fej séf bácsi, aki azonnal felfigyel a kissrác átlag feletti képességeire... (Amúgy nagyon értékeltem, hogy a felnőttek mindig a korának megfelelő módon, értelmesen és gügyögés nélkül beszéltek a kissráccal! King annyira ért a gyerekek és a tinik nyelvén, ezt bírom benne az egyik legjobban.)



Tényleg fantasztikusan jó író.

Nem egyszerűen a horror-elemek miatt olvassa az ember, hanem a - néha kissé vaskos - humora, az emberközelisége és a sztorik valósághűsége miatt is. Mindig az az érzésem van, hogy ez akár velem is megtörténhetne... Te átéltél ilyet King-olvasás közben?


Igen, egyértelmű, nagyon jók a fordítások, bár több könyvét is elolvastam eredetiben.


(Lehet, hogy érdemes volna külön Stephen King topikot nyitni, hogy ne offoljuk itt el a retrót? :) A 70-es, 80-as években játszódó regényei talán még nem számítanak szigorúan vett offnak, de azért mégiscsak...)

42. tien (válaszként erre: 40. - Angelique2)
2023. szept. 9. 21:44

Teljes szívemből ajánlom a Talizmánt,nem kifejezetten horror ,de ha megvan a Setét torony sorozat akkor sejthető a világa a könyvnek (de többet nem spoilerezek)


Őszintén bevallom nem értek a parfümökhöz,egyhez ragaszkodom( Givenchy Hot Couture.)


Olvastam a Christine-t,az elsők között a Ragyogás után .

King mester egyedülálló minden tekintetben,azért ejtsünk pár szót a remek fordításért is.

41. Angelique2 (válaszként erre: 39. - Dombrádi Ildikó)
2023. szept. 9. 17:12
Biztosan remek hangulata van ennek a kombinációnak! Lehet, hogy a végén még lesz kedvem megtanulni kötni/horgolni? :)
40. Angelique2 (válaszként erre: 38. - Tien)
2023. szept. 9. 17:11

Húha, a Talizmánt éppen nem olvastam. Össze is szégyellem magamat, mint komolyan nem vehető King-olvasó :)

Köszi a tippet! Mindig van valami olvasnivaló, amely elkerüli a figyelmemet.


A párnás kávéfőzőt elég sokan szidják, akiknek van vagy volt. Azt mondják, nem ér annyit.


Megspriccelhetlek egy kis Dana Tabu-val? Az 1930-as évek óta ugyanolyan összetétellel gyártják, azt olvastam róla! :)


Ha az 50-es évekbe szeretnéd visszaálmodni magadat: a Christine-t olvastad? A régi álomautó. És a régi, örökzöld slágerek, amelyeket ma is szívesen hallgat az ember - mindez King-módra újragondolva! Ez volt az első Stephen King-élményem.

39. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 36. - Angelique2)
2023. szept. 9. 05:25
Szoktam kötögetni ezt-azt az unokáimnak, olyankor meg a you tube-ról hangoskönyvet hallgatok.
38. tien (válaszként erre: 37. - Angelique2)
2023. szept. 8. 21:49

A Talizmánt (évente el kell olvasnom):)

Jack Sawyer és,, Farkas itt és most "imádtam minden oldalát a könyvnek.


Van nekünk is párnás bisz-basz kávéfőzőnk ,de én hűséges vagyok a kotyogóshoz.


Irigyellek a gyüjteményedért.


Még Németországban a kincses boltunkban beszereztem rengeteg ötvenes évekbeli amerikai cuccot(szeretem a pin up stílust is)

Ott és akkor szívesen éltem volna.

37. Angelique2 (válaszként erre: 35. - Tien)
2023. szept. 8. 16:55

Hehe, ehhez már tényleg fanatizmus kell, hogy többféle színben is legyen kotyogós kávéfőződ! Nekem csak standard fémes van (és mostanában nem is nagyon használom, inkább csak instant kávét fogyasztok, mert a szívem néhányszor tiltakozását jelentette be, amikor kotyogós instant infarktussal locsoltam).


Ez nagyon jó! Könyvtárba járni remek, szerintem is.

Mit olvastál legutóbb, vagy olvasol most épp King-től? Én most olvastam el a Billy Summers-t, és újraolvasom a Bilincsben-t :)


Őszintén irigylek bárkit, aki ilyen hajzatot tud viselni! Én biztosan úgy néznék ki vele, mint egy komplett idióta, de tudom, hogy van, akinek jól áll.


Ajjaj, akkor jobb lesz, ha nem mutatom meg a kölnigyűjteményemet, mert annyit kapnál értem, mint akármelyik rendes emberért :)

36. Angelique2 (válaszként erre: 34. - Dombrádi Ildikó)
2023. szept. 8. 16:48

Hja, én is olvasok, amilyen formátumban tudok. Van, amit papír kiadású könyvben nem tudtam megszerezni, elektronikus formátumban viszont igen.

Mindig jó látni, ha az emberek olvasnak! Akár nyomtatott könyvet, akár e-könyvet.

35. tien (válaszként erre: 33. - Angelique2)
2023. szept. 8. 16:17

Kotyogós kávéfőzőm van , többféle színben.

Könyvtárba járok és imádom Stephen King-et.


Lehet már én is retro vagyok?


A frizurám tuti ,korai M.Monroe-s /vörösben.

A vintage cuccokért pedig ölni tudnék.😝

34. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 33. - Angelique2)
2023. szept. 8. 15:12
Valóban viszonylag kevesen olvasnak , legalábbis papíralapú könyvet. De azért a VOLÁN-buszon ( felénk az közlekedik) azért látni még. "E-könyvet" elég gyakran .
33. Angelique2 (válaszként erre: 14. - Tien)
2023. szept. 7. 22:01

Áhhhh, a nagylányoknál én is láttam sokszor Impulse-t, és irigyeltem is!

Nekem Limara spray-jeim voltak később, ha jól emlékszem, a sárgának volt nagyon kellemes illata.


Retro dolog, amelyet hiányolok és nosztalgikussá tesz, elég sok van.

Emlékszem, az Organics samponoknak hihetetlen finom volt az illata, de néhány régebbi kiadású Fa tusfürdő is jobb volt, mint a maiak.

A régi Imperial Leather szappanok, tusfürdők - nem is mindig lehetett kapni - jók voltak. Herbal Essences samponból sem gyártják már a régi kedvencemet.


A retró golyóstollak a mániáim!


Retró élmény egyébként... a régi internetet hiányolom, szerintem annyira jó hely volt még a szociális média előtt!

Az embereknek egyéni, kreatív website-jaik voltak, és értelmes, összefüggő mondatokban írták a blogjaikat. Ez sokkal jobban tetszett nekem, mint a mai retusált kirakat-életek.


Talán retró már az is, hogy az emberek "bezzegamiidőnkben" még olvastak? Nálunk a suliban kézről kézre járt egy-egy Stephen King-rémregény, Leslie L. Lawrence vagy Vavyan Fable limonádé. Olvastunk órákon a pad alatt. A mai pedagógok talán már annak örülnének, ha a gyerekek legalább rémtörténeteket meg limonádét olvasnának, nemcsak a telefonjaikon pittyegnének?


A retró kaják között is van, amit nagyon szeretek. Nosztalgikus keksztekercs kókusztöltelékkel betekerve, ezzel megvesztegethető vagyok.


És, a retró kotyogós kávéval semmi nem érhet fel. A világ leghipermodernebb, űrhajóra emlékeztető eszpresszógépezete sem produkál olyan jófajta, megfelelően illatozó mérget, mint a régi, elavult kotyogók.


*reszketeg, öreges hangon nyekereg a régi szép időkről*

2023. aug. 25. 13:09
A bambi jutott most eszembe... a csatos üvegben.
31. Józsibirka (válaszként erre: 30. - L.luiselotte)
2023. aug. 23. 13:42
Az-Az ! 👍
30. l.luiselotte (válaszként erre: 29. - Józsibirka)
2023. aug. 23. 13:12
Coopokban árulják, 18 Ft/db,én is szoktam venni.
2023. aug. 23. 13:10

Na, nekem most ilyen kéne, a fogam sajog !

[link]

28. vigyefene (válaszként erre: 27. - Józsibirka)
2023. aug. 23. 03:33
De vigyázz a hideg sörrel.
27. Józsibirka (válaszként erre: 16. - D1zsúlika)
2023. aug. 23. 03:27
Én a sört hűtöm úgy! Fain ! 🙂
2023. aug. 21. 20:54
C vitaminos zöld cukorka drazsé volt a kedvencem.
25. globus (válaszként erre: 23. - Unom)
2023. aug. 21. 20:04
Én se. Csodálkoztam, mikor először megtudtam, hogy ezt inni kellene.
24. libikóka (válaszként erre: 23. - Unom)
2023. aug. 21. 19:56

Mindig csupa narancssárga volt a nyelvünk ,ujjunk,tenyerünk.

Ki hogy malackodott vele😊

23. unom (válaszként erre: 21. - Pipi57)
2023. aug. 21. 19:51
Nem ismertem olyan gyereket, aki a pezsgőport vízben oldotta volna.
22. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
2023. aug. 21. 19:32
Van egy nagy retro élményközpont Pesten, ha arra jársz.
21. Pipi57
2023. aug. 21. 19:02

Melba csoki,pezsgő por ,amit vízben kellett feloldani és finom gyümölcsíze volt.

Bambi a csatos üvegben.

Stolverk karamella,50 filléres fagyi,40 filléres gyufa... 10.fillér,20 fillér

,50 fillér....stb....


Pl a Stolverk karamellát,1-1 db-ot ,annak idején a boltos néni vagy bácsi adta, a visszajáró fillérek helyett:)


Lehetne sorolni.....:)

2023. aug. 21. 19:00

Sziasztok!

10 filléres rajzlap, 20 filléres rajzlap, 50 filléres gombóc fagyi, tantusz, literes és kétliteres tejeskanna a tejcsarnokban kimért tejhez... régi szép idők. :-)

2023. aug. 21. 18:49
Sziasztok ! Utasellátó csokis rúd, Melódia csoki, kakas nyalóka, francia drazsè.
2023. aug. 21. 18:29
Sziasztok ! Az jutott eszembe, hogy apám mezítlábas Munkást szívott, és benzines öngyújtója volt...kis üvegfiolában lehetett hozzá benzint venni. Ha jól emlékszem,még nem jártam iskolába, mikor egyszer engem küldött a trafikba, én meg kértem a trafikos nénitől " egy fityula benzint"...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook