Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rengeteg cukkini van a kertemben, te mit főznél belőle? fórum

Rengeteg cukkini van a kertemben, te mit főznél belőle? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. jún. 19. 11:28

Rántott cukkinit,vagy rakottan hússal.

Lecsóba is szoktan használni.:)

51. geridina (válaszként erre: 50. - Smudlaagi54)
2012. jún. 19. 11:05

akkor ezt feltétlen kipróbálom köszi.

Annyi a különbség, hogy én már régóta régi krumplit rakok kenyér helyett, sokkal finomabb és nem úszkálnak a kenyérdarabok

50. smudlaagi54 (válaszként erre: 49. - Geridina)
2012. jún. 19. 11:01
Ugyanúgy,csak itt hasábba vágod a cukkinit,négybe vagy többe attól függ mekkora.Az ízesítése ugyanaz kenyér,kapor,víz,só,de hamarabb beérik mint az uborka,és szerintem finomabb!
49. geridina (válaszként erre: 44. - Smudlaagi54)
2012. jún. 19. 10:07
azt ugyanúgy mint az uborkát? erről még nem hallottam
2012. jún. 19. 09:47

[link]


Ezt épp most láttam meg a fa...ok oldalon.

2012. jún. 19. 09:02

A nagyobbakat félbevágva töltheted is darálthusis töltelékkel, kapor mártással, rizs. Vagy vegetáriánus töltelék is mehet bele.

Jaj, de imádom a cukkinit.

2012. jún. 19. 08:59

Quiche- a franciák pizzája. Isteni finom.

Hagymás, cukkinis omlett, vagy csak simán párolva, vagy minden féle sult zöldség.

2012. jún. 19. 08:53

semmit, mert nem szeretem! :D


amúgy meg rántanám, a férjemnek.

2012. jún. 19. 08:49
Kovászolt cukkinit
43. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 21. - Pista55)
2012. jún. 19. 08:44

Jaj.:DDD

Azért ezt imádom a pasikban.Hús+süti,kész.Na meg a pia.:)))

2012. jún. 19. 08:43
lapcsánkát :)
2012. jún. 19. 08:42
rántva tartármártással és sült burgonyával---isteni,hmmmmmmmmmmmmmmmmm.....................;)
2012. jún. 19. 08:35
Rámtott cukkini! a kedvenc ételem!!!! :)
39. globus (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2012. jún. 19. 08:31
Pálinkát is szoktak :))
2012. jún. 19. 08:28
Hideg, savanyú krémlevest.
2012. jún. 19. 08:26

De jó, nekem még csak egészen minikék vannak. Mikor ültetted el? Én most először ültettem, remélem lesz termésem is.


Bocsi, az off-ért, de már a többiek leírták az általam ismert ételeket.


Jó étvágyat hozzá, bármit is készítesz belőle.

2012. jún. 19. 08:05

-vega "bolognai", én mindig rengeteg cukkinivel készítem.

-húsosbolognai"cukkini tésztával" (legyalult cukkini pár percet megpárolva, low carb) [link]

-cukkinikrémleves

-rakott cukkini

-rántott cukkini

-grillezett cukkini


remélem elfogy, ha nem, nekem küldhetsz! :)

2012. jún. 19. 08:03
Én is rántani szoktam, de minden évben teszek el belőle savanyúnak, és a cukkinis tészta is isteni. ugyaúgy kell mint a krumplis tésztát
2012. jún. 19. 07:53
Cukkínis csirkét wokban. :)
2012. jún. 19. 07:38
cukkini krém leves!! hmm a legfincsibb :)
2012. jún. 19. 07:33
Egyszerûen ràntva is isteni.
31. b-zs (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2012. jún. 19. 07:25

az én kertemben is most kezd érni:)

A hétvégén készítettem "cukkini tálat" saját recept:)

A burgonyát kockára vágtam, előfőztem (én mindig előfőzöm és úgy sütöm sütőben, vagy olajban), a cukkinit felkarikáztam, egy fej vöröshagymát is felkarikáztam, delikát, petrezselyem, őröltbors, kevés olaj.. sütőben megsütöttem, párolt rizzsel, tonhallal isteni, ja és céklával (már főztem, mert már szépen fejesedik a kertemben):)

2012. jún. 19. 07:22
Lecsóba, rántani, sütni, rakottnak hússal,párolni én ennyit tudok.
2012. jún. 19. 07:05

Sziasztok!


Mamámtól kapott recept, fogalmam sincs, honnan van, azóta sem igazán találkoztam viszont vele semmerre:


A cukkinit felszelem kb fél centis vastagságúra, és serpenyőben, olajon megpárolom. Amíg párolódik, fokhagymát tisztítok, és azt is felszelem vékony karikákra. Hogy mennyi fokhagymát mennyi cukkinihez, azt ízlés dönti el, én nagyon szeretem a fokhagymát, és ezért kb egy arasznyi cukkinihez teszek 4 gerezdet felszelve.


A cukkini akkor van kész (közben néha meg kell kavargatni, mert nem az a lényeg, hogy piros legyen, hanem, hogy megpárolódjon, megpuhuljon), ha már szépen omlik szét a serpenyőben, és már messze nem tartja az eredeti kerek alakját. Ekkor kb egy-két kiskanál delikátot szórok rá, só nem kell, a delikát elég sós, majd hozzáadom a fokhagymát. Egy-két percet párolom ezzel is, amíg a fokhagyma meg nem puhult és már kész is van. Szimplán, kenyérrel fogyasztom. Kb. 15 perc alatt készen van. Jó étvágyat, ha esetleg valaki elkészíti:)

2012. jún. 19. 07:00

Lekvár az jó ötlet,én már hallottam tök-lekvárról...

de lehet még még cukkiniből lapcsánkát, csak krumpli helyett cukkinit reszelsz bele, isteni!!!

Az elkészítás kb. ugyanaz, annyi különbséggel, hogy a cukkini levet enged, azt ki kell nyomkodni, de a többi összetevő ugyanaz. Ezt eheted édesen, akkor ne borsózd, meg, vagy sósan. Jó étvágyat!!

2012. jún. 19. 06:20

Sörtésztában sütve is finom,de nyugodtan lefagyaszthatod úgy mint a tököt,télen jó lesz tökfőzinek,töklevesnek.

Nálunk nincs lecsó cukkini nélkül.

Rakottan is fincsi.

2012. jún. 19. 05:56

Szia!

Én egyszer csináltam belőle 1tálételt!Vöröshagymát/1 kis fejet/kockára vágva/megpároltam diónyi zsíron,ez adja + a testes ízt,tettem rá fokhagymát,pirospaprikát,majd a karikára vágott krumplit,kockázott cukkinit,paprikát-paradicsomot lepirítottam,felengedtem húslével/ha nincs,jó a vegeta és víz/,s kb. 5 percig főztem 1 szélesebb serpenyőben.mikor beszívta a levet,tettem rá rizses hurkát!Kicsit még pirítottam.Szétesve nagyon guszta!!!A végén +szórtam petrezselyemzölddel.Családomnak ez akkoriban még új volt,1edül ettem meg,de nekem ízlett!Remélem nektek is jó lesz!Még annyit,hogy szerintem jó kolbásszal,szalonnával,sonkával is,csak az elején tenném bele ezeket-az 1. lepirításnál

Üdv mindenkinek:Ibolya

2012. jún. 19. 05:42
Egyszer-kétszer,mondjuk háromszor is főznék belőle valamit,a többit meg elajándékoznám,vagy bar telezném a rokonsággal,barátokkal.
24. Böbe071 (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2012. jún. 19. 05:24
Hol laksz?)) megyek ) Imádom!!
2012. jún. 19. 01:50
Én imádom két szelet vajas kenyér között a jó sok cukkiniszeletet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook