Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit fizet a szolgáltató, ha oszlopot helyez el a kertemben? fórum

Mennyit fizet a szolgáltató, ha oszlopot helyez el a kertemben? (tudásbázis kérdés)


11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Katt2)
2021. márc. 30. 20:14

Nem hídra gondoltam, csak áthidalásra. Tegyék máshova az oszlopokat előttem és mögöttem.

Nekem nem kell bringaút, ha traktor jön mögöttem, meghallom.

Nem is lenne hely egy bringaútnak. Ha oldalt parkoló autók is állnak és valami autó is jön, akkor le kell szállnom, ahol tudok.

10. katt2 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2021. márc. 30. 19:46
És jó lenne neked, ha egy bicikli út is átvezetne azon a hídon?
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Katt2)
2021. márc. 30. 19:23
Hidalják át a kertemet.
8. katt2 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. márc. 30. 17:39

Mindegy, hogy akarsz, vagy nem. Erre azt mondják, hogy ez közérdek. És ha ez elég nyomós, akkor akár a telkedet is kisajátíthatják.

Azért ezek a dolgok elég kultúráltan mennek, némi utánajárással lehet konszenzusra jutni, csak hát foglalkozni kell vele.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Katt2)
2021. márc. 30. 17:03

Jaj.

Álljunk meg.

Nem az az evidencia, hogy előbb felmérem, akarok-e oszlopot a kertembe?

Legyen az akár diadaloszlop, villanyoszlop vagy mittudomén.

Aztán nem érdekel, mibe kerül másnak, én ezt fogom nézegetni x éven át.

6. katt2 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2021. márc. 30. 16:14

Azért, mert a szolgáltató próbálja megúszni azt, hogy kártalanítsa a tulajdonost, hogy kössenek valamilyen megállapodást, mert ez neki mind külön munka, költség. A legtöbb embernek fogalma sincs az ilyesmiről, kap egy hivatalos papírt és mindent benyal. Még ha felmerül is benne, hogy esetleg ez így nem igazán jó, ahhoz ügyvédhez kell mennie. Nincs rá pénze, ezért inkább hagyja, hogy jól bepalizzák.

A másik, hogy a kedves tulajok még véletlenül sem néznek utána, hogy mi a fene ez, de rögtön megkérdezik, hogy egy ilyen akcióért mennyi pénzt kapnak... internet van, de mennyivel jobb, ha valaki más a szájukba rágja, hogy merre hány méter...na, ezeket nem nehéz átverni, vagy inkább semmibe venni. Meg is érdemlik. Ez a hozzállás nem más, mint a butaság és a lustaság diadala.

2021. márc. 30. 15:26
Sosem értem, hogy az ilyesmit miért nem a szolgáltatótól kérdezik meg.
4. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 30. 14:52
Megállapodás kérdése. Bepötyögöd valamelyik keresőbe, hogy " vezetékjog " és lehet okosodni.
3. Auróra2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 30. 11:51
Nem alku tárgya, erre van jogszabály.
2021. márc. 30. 11:50
Erről egyedül a szolgáltató tud pontos felvilágosítást adni.
2021. márc. 30. 11:49
Egy optikai kábel építési szolgáltató, oszlopot akar elhelyezni a kertemben, pénzt adnak? Mennyi pénzt szoktak fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook