Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rendszertelen a menstruációm a dokim minden áron fogamzásgátló tablettát akar rám tukmálni. Valakinek valami tanács?! fórum

Rendszertelen a menstruációm a dokim minden áron fogamzásgátló tablettát akar rám tukmálni. Valakinek valami tanács?! (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. márc. 13. 18:31

No igen, a nagyonokos modern orvostudomány...

Valami baja van, jóember? Tessék, gyógyszer. Higgye el, ettől rendben lesz...

Na igen, mert a gyógyszer átveszi az uralmat a szervezet felett. És mennyivel egyszerűbb ez, mint megkeresni a probléma forrását.


Én is hormonvizsgálatot javasolnék első körben. Valahonnan most az ugrott be, hogy pajzsmirigy-probléma is hatással lehet a mensire, de ez egyáltalán nem biztos!

Én első körben inkább természetgyógyászattal, homeopátiával, vagy hasonlókkal próbálkoznék, ha megvan a hormonvizsgálat eredménye. Azzal egy képzett természetgyógyász vagy homeopata már tud mit kezdeni.

(Az esetleges fikázódások és sárdobálás megelőzésére szeretném elmondani: végzett homeopata csakis olyan ember lehet, aki ORVOSI DIPLOMÁVAL rendelkezik!!!)

7. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - Bogárka111)
2011. márc. 13. 18:30
Ö-ö-ö...Fogamzásgátló? :)
6. _anatha_ (válaszként erre: 4. - Kriszti1212)
2011. márc. 13. 18:22

Régesrégen nekem is nagyon rendszertelen volt a ciklusom, aztán nekem is fogamzásgátlót írtak fel, azzal szépen beállt 28 napra. Amikor abbahagytam, kicsit rendszeresebben jött meg, mint bogyó előtt, de nem volt tökéletes. Aztán jött a baba, szülés után úgy 8 hónappal menziztem először, október környékén. Aztán december végén, és most február végén... hát nem mondanám rendszeresnek a dolgot. Megyek is dokihoz nemsoká, viszont én sem akarok hormontartalmú fogamzásgátlót használni.

Ha mond majd doki valami okosat, akkor írok valami jótanácsot ide... :)

2011. márc. 13. 18:22

Hormontablettát ne... Én ha újra kezdhetném soha egy db-ot be nem vennék.

A talpmasszázst próbáltad már? Nekem rendszerezte a menstruációmat...

4. Kriszti1212 (válaszként erre: 1. - Bogárka111)
2011. márc. 13. 18:16

Szia! Nekem ugyanez a gondom. Én inkább a probléma forrását szeretném kivizsgáltatni,mert lehet egy ilyen gyógyszerrel hosszútávon csak magamnak ártanék. Igaz, hogy ő az orvos, de én ezen a téren nem bízom. Szeretnék majd homronvizsgálatot csináltatni is, mert tavaly augusztusban határoztuk el, hogy jöhet a kistesó a fiamnak, nem is védekezünk és eddig semmi. Teszem hosszá a legrövidebb ciklusom is minden esetben 40 nap minimum.

Bár érdemben nem tudtam segíteni, de azért gondoltam megosztom én mit szeretnék tenni. És egyetértek veled, hogy nem szeretnéd minden áron azt a tablettát.

Üdv: Kriszti

2011. márc. 13. 18:11
Mastodynon tabletta, nagyon sokaknak működik és nem hormonális.
2011. márc. 13. 18:10
Hát persze,mert azzal szeretné rendezni a rendszerességet:)
2011. márc. 13. 18:09
Rendszertelen a menstruációm a dokim minden áron fogámzásgátló tabletát akar rám tukmálni.Valaki valami tanács!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook