Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendrakás fórum

Rendrakás (beszélgetős fórum)


2020. jún. 16. 14:50

Nekem is 11éves lesz a lányom.

Az hiányozna,hogy nepakoljon el😳

Addig nem kapna enni se ha maga után nem tesz rendet.

Én most akarom megtanítani főzni is pár könnyű dologra.Van is kedve hozzá.Rendrakást már kicsinek megkellet volna tanulnia.

Ne hagyd magad!!

20. andita1 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2020. jún. 15. 19:59
Így van. Legyen következetes. Figyelmeztetés megvolt. Ha ki kell dobni, hát legyen. De többet biztos hogy nem fordul elő, főleg ha anyukának nincsen lehetősége pótolni.
2020. jún. 15. 19:57

Nekem sajnos nincs ötletem.

Az én gyerekem kis kora óta pakol maga után. Először együtt, majd később egyedül csinálta. Olyan szintre fejlődött kb. 15 éves korára, hogy már én szégyenkezek előtte. Nála pl. a szekrényekben is tökéletesre hajtogatott, színek szerint pakolt ruhák vannak. Ami nem kell attól hamar megszabadul, így nincs felesleges cucca sem. És férfi...


Amit azért 1-2 alkalommal alkalmaztam. A zsákba pakolást 1x, amikor 3-4 éves lehetett. A széthagyott játékokat bezsákoltam, hogy elajándékozom, mert úgy tűnik neki nem kell. Baromira nem érdekelte, de kb. 1 óra múlva jött, hogy ezt azért beszéljük meg.;)


2x leszórtam az összes cuccát az íróasztalról.


És amit a tesóm csinált a fiaival: mindent arra az asztalra pakolt fel, ahol a PS, PC van, mert azt használják/használták leggyakrabban és ha ott volt minden, akkor először el kellett pakolni, hogy játszani tudjanak...

18. Channa* (válaszként erre: 3. - Andita1)
2020. jún. 15. 19:48
A kidobás nem jó ötlet, hiszen, ha nem tartja be, akkor nem következetes, ha kidobja, akkor meg pótolni kell:S
17. jooeva
2020. jún. 15. 16:01

12 és 15 évesek a gyerekeim, külön szoba. Ott ők takarítanak.....ha már nagyon nem bírom vagy mindent felteszek az ágyukra vagy egy kukazsákba felszedem (1x volt a kukazsákos csak) és kapnak 1 órát, hogy rend legyen!

Amióta online iskola van, még fontosabb ez, hogy tartsunk egy elviselhető rendet a lakásban. Szennyest ők hozzák ki, szobában enni nem lehet. Kezdenek már hozzászokni, pedig kicsi koruktól ezt az elvet követtem, hogy pakoljunk együtt, egyedül, rend legyen.....

Ami még szíven ütötte őket, lefotóztam a kupis szobákat és közöltem, hogy ha x időn belül nem raknak rendet, a fotókat felteszem az összes közösségi oldalra! Rend lett gyorsan.

2020. jún. 15. 15:50
Egyébként nálunk például az van hogy csak akkor mehetsz el barátnőkhöz, barátokhoz ha előtte rendet teszel. Ehhez tartom is magam, amíg nem pakol el maga után addig nincs elmentel sehova. Többnyire ez még működik
15. Számpán (válaszként erre: 14. - Birebora)
2020. jún. 15. 15:48
Én is, mert kutyánk volt, és féltem nehogy elvigye a cuccaim a kutya 😁 kollégista koromban azzal büntetett a nevelő,mert a szekrényem mindig kupis volt, hogy nem engedett ki mikor a kimenő volt így ott nagyon hamar megtanultam, hogy inkább ki sem pakolok az utazó táskámból 🙄 szegény anyám mindig morgott amiatt hogy milyen trehány gyerek voltam. Most meg már én morgok a sajátommal
14. birebora (válaszként erre: 9. - Számpán)
2020. jún. 15. 15:44
Én is csináltam ilyet, azt sem tudta, hogy tegyen rendet úgy kapkodta össze a cuccait:)
13. pteri
2020. jún. 15. 15:28
Papája, Andita , ezeket csinálom 2 éve. Most kezd eredménye lenni. Valaki említette az ablakon kiszórást. Ezt még nem próbáltam. Legközelebb ez lesz!
12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 15. 15:23
A nagyobb szoba lenne a két lányé, a tiéd a kisebb. Egy testvértől jobban tanul, s vesz át dolgokat.:)
11. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 15. 14:53
Lehet, hogy ezzel fejezi ki, hogy míg a testvérének külön szobája van, addig neki veled kell lennie. Ha mind a kettő lány, akkor miért nem inkább együtt vannak a nagyobb szobában, te meg külön?
10. papája (válaszként erre: 7. - Df1e1c376c)
2020. jún. 15. 13:03
Lehet, de minek. Amennyiben ki tudja venni a szekrényből, úgy vissza is tudja rakni.
2020. jún. 15. 12:43
Most már szerencsére rendmániás vagyok, de gyerekként én is ilyen voltam, míg nem egy nap anyám kiszórta a gönceimet az ablakon keresztül. Azt hiszem ez volt az a pont, hogy próbáltam utána a rendet megtartani.
8. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2020. jún. 15. 12:03
Vagy be a kamrába, talán még a kulcsot is eldobna :/
7. df1e1c376c (válaszként erre: 2. - Papája)
2020. jún. 15. 12:02

Egyetértek.

Annyit hozzátennék, hogy 11 évesen még bőven lehet együtt pakolni.

6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Cc7a88f96d)
2020. jún. 15. 12:01
Kizårnád az udvarra?
5. papája (válaszként erre: 4. - Cc7a88f96d)
2020. jún. 15. 11:49
Olvasd újra. Mert egy szobában lakik anyukával. A másik szoba a nagylányé.
4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 15. 11:35
Mit keres a szobàdban egyàltalàn?😅èn szèpen kitessèkelnèm,vagy akàr kulcsra is zàrnàm😅
3. andita1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 15. 11:31
Minden dolgot amit széthagy pakold az ágyára. És mond hogy ami onnan a földre kerül azt kidobod.
2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 15. 11:12

Amíg mindent megcsinálsz helyette, addig így marad.

Vegyél nagy levegőt, és ne törődj vele. Jelöld ki a "felségterületeket" akár a szoba átrendezésével. A saját területéért ő a felelős. Amennyiben a te részedre kerül át a dolga, akkor nemes egyszerűséggel átdobod a térfélen. Ekkor kell erősnek lenned !

Semmihez ne nyúlj, ha belepusztulsz is, hagyj mindent ott, ahol van. A szennyest is.

Egy idő után rájön, hogy nem stimmel valami, nem lesz tiszta ruhája, nem találja... stb.

Legyél nagyon következetes, mert csak úgy sikerülhet. Lehet, sokáig fog tartani, akkor is tarts ki. Ha vendég jön, mondd el a lényeget, talán szégyenleni fogja a kis drága.

2020. jún. 15. 11:00

Sziasztok!

Tudom, tipikus probléma az enyém, de egyre rosszabb a helyzet mivel kiskamasz korba lépett a 11 éves lányom.

Pillanatok alatt rendetlenséget csinál a szobámban, mivel kicsi a lakás és a másikban csak a nagyobbik lányom fér el.

Összepakolni nem akar, jóformán nem számít a büntetés súlya sem.

Mit tennél a helyemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook