Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rendelői fogfehérítéssel kapcsolatos tapasztalatok? fórum

Rendelői fogfehérítéssel kapcsolatos tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


5. feketekata (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2010. dec. 10. 18:03
Köszi.
2010. dec. 10. 17:58

Szerintem nem éri meg a fájdalom, és tapasztalatom, hogy valószínű 2 héten belül vissza fog esni a fogszíned. Elmondom miért:


Az érzékenységnek több oka van: magas koncentráció, hosszú hatóidő, a demineralizáció, a dehidratáció és a fog melegedése. A 3x20 perces kezelést nem bírtad, tehát a hosszú hatóidőt kihúzhatjuk. Az összes többi viszont valószínű bekövetkezett.


A demineralizáció (fogak ásványi anyagának vesztése) bekövetkezett, ha a kezelés előtt nem használtál Elmex gélt.


A dehidratáció bekövetkezett, főleg ha a lámpás megoldást választottad és fogfehérítő anyag szinte megszáradt a fogadon.


A dehidratáció akkor is bekövetkezik, ha sokáig tart az előkészítés (ínyvédelem felépítése).


A magas koncentráció 15% felettit jelent, ami a te esetedben adott.


Mivel a világon csak néhány rendszer van, ami nem melegíti a fogat, de hatékony (led tömb technológia), de az nem 3x20 (elég a 5x8perc 4x10 perc) percig tart, ezért a fog melegítése is adott.


A dehidratáció legfőbb jele a magas fogérzékenység / fogfájás / lüktetés. Sőt az ínyed is tud sajogni a hőtől amit kapott a fogfehérítéskor.


Te magad azt láthatod, hogy fehér csíkok, kréta színű / matt foltok vannak a fogadon.


A fogad szerencsére vissza fogja nyerni a vízháztartását, így a dehidratáció el fog tűnni. A probléma, hogy a fogfehérítés eredményének a legtöbb esetben a dehidratációt tekintik. Ha megszűnik a dehidratáció, meg fog szűnni az eredmény is. Bár ne így lenne. . . Van erről egy video is az interneten, hogyan lehet 10 perc alatt gép nélkül fehéríteni. . .


Valószínű, hogy kezelés előtt nem használtál Elmex gélt, pedig próbálom minden fórumon hangsúlyozni egy japán kutatás eredményét, amely egyértelműen kimondja, hogy fluoriddal előkezelt fog fogfehérítés általi károsodásának esélye drasztikusan lecsökken.



A lényeg, az érzékenységet okozó tényezők megszüntetése:


1, dehidratáció - magától megszűnik, a folyamat nem gyorsítható 1-2 nap múlva kezdődik, 1-2 hétig tart.


2, demineralizáció - vissza kell pótolni a fogzománc ásványi anyag háztartását. Erre a legjobb a GC Toothmousse, amit fogászaton kaphatsz. Másodlagosan jó az ELMEX gél, ami a magas fluorid tartalomnak köszönhetően a nyálban oldott ásványi anyagok beépülését segíti. Az Elmex gél inkább preventív megoldás.


3, többi tényező - nem tudsz sajnos segíteni rajta. A legjobb amit tehetsz, hogy beveszel valamilyen fájdalom csillapítót. Cataflam nagyon jól hat. 6-7 éve, amikor elkezdtem a fogfehérítést, tőlem is kérdezték az orvosok, ahová fehéríteni jártam, hogy hoztam-e. Aztán megszokták, hogy van ahol nem kell.



Szóval Ajnácska85, remélem segítettem, egy kicsit hosszú lett, de remélem te és mások is fel tudjátok használni ezeket az információkat. Reggelre jobb lesz, vegyél be egy fájdalomcsillapítót, és emeld a fejedet magasabbra, mint a tested többi része. . . az is fog segíteni.


Sajnálom, nem szükségszerű a fájdalom! Olvasson mindenki utána a dolgoknak.


Jobbulást!


Tóth Sándor

xxxx gép importőre,

xxxx fogfehérítési franchise rendszer megalkotója



ezt egyik fórumból másoltam ki,és ha beírod a hoxa keresőbe a fogfehérítés kifejezést rengeteget megtudhatsz róla.

2010. dec. 10. 17:53

[link]


benne van az én hsz.-om is.

2010. dec. 10. 17:52
Milyen típust csináltattatok?Mennyire volt tartós?Mit nem szabad/szabad enni utána?
2010. dec. 10. 17:51
Rendelői fogfehérítéssel kapcsolatos tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook