Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Remélem nincs baj! Nyugtassatok meg! fórum

Remélem nincs baj! Nyugtassatok meg! (beszélgetős fórum)


20. Zebra25 (válaszként erre: 17. - Lizikebaba)
2015. márc. 12. 14:12
Örülök, hogy minden rendben.
19. Zebra25 (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 12. 14:11

Igazából én is ezzel hitegetem magam, aztán vagy így van, vagy nem.

Terhesség előtt volt több spontán vetélésem is,de a legtöbb menzesszel el is távozott. Aztán ilyen olyan támogatással sikerült terhesnek maradni, és egészséges lett a fiam hála Istennek. Aztán próbálkoztunk babával szülés után, pár alkalommal teszteltem pozitívat, de pár nap késés után menzivel mindig távozott.

18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Lizikebaba)
2015. márc. 12. 11:31
Az a lényeg, hogy nyugodtabb vagy. Csak nem lesz semmi baj.
2015. márc. 11. 18:23
Kb.6hetes terhes lehetek. Petezsákot láttunk ultrahangon.szívhang még nem volt! 1hét múlva kell visszamennem ultrahangra, hogy megtudjuk egy élő terhesség, vagy nem. A barnafolyás valószínű hogy az együttléttől volt, vagy a megerőltetés miatt. Kaptam rá gyógyszert, meg magne b6ot kell szednem. Nagyjából ennyi! :) kicsit megnyugodtam!
2015. márc. 11. 16:26
lizikebaba, mi újság? Mit mondott a doki?
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13. - Voros.orchidea)
2015. márc. 10. 07:34
Lehet anélkül is kihúztad volna...
14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Tavasz007)
2015. márc. 10. 07:32

Nem. Mert van olyan rendellenesség, ami az élettel összeegyeztethető.


De ezekkel a "megerősítésekkel" bizony megnöveljük a kockázatot. Mondom a kockázatot, tehát az esélyt, nem arról van szó, hogy biztos beteg lesz.


Érdekesek vagyunk, mert a magzati vizsgálatoknál, ha csak egy pici esély is van arra, hogy "beteg" legyen a gyerek, a legtöbben kapásból az abortusz mellett döntenének. De ugyanezt az esélyt viszont megadják azzal, hogy azt a magzatot is megszületésre kényszerítik, aki talán meg ment volna dolgára... Itt nem számít, ott meg azonnal.. Érdekeink szerint.


A védőnő nekem többször kifakadt emiatt, persze szigorúan magánemberként... Ő látja, tapasztalja. És nem ő az egyetlen. Csak ezt ma nem merik kimondani, mert a "gyerekgyár" az egyik legnagyobb üzlet, lombikostól, meddőségestől.


De ebben a fórumban, és máshol se folytatom ezt a témát, mert az egyéni kis életében nyilván mindenki úgy boldogul, ahogy tud, és szereti a gyerekét.


A fórumindító kismama tünetei meg általánosak - valószínűleg - hálistennek tényleg csak sokat olvas.. Reméljük.


Nekem is volt sokminden, művi és spontán abortuszom, fogyatékos gyerek - ami egyébként álszentség nélkül akár tudható is lett volna, meg műtét terhesség alatt, meg sokminden.. Tehát nem úgy mondom, hogy nem érint. De attól még gondolkozni, látni merek. Hát ez nagy baj velem.

13. voros.orchidea (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 10. 06:30
Van természetes szelekció, igen. De nálam pl. az én testem bénázott. Barnáztam. 16. hétig kellett a hormonpótlás, mert 12. héten ha abbahagytuk, még mindig barnáztam. Aztán mégis kihúztam a 36. hétig ikrekkel! Egészségesek. :-D
12. tavasz007 (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 9. 22:11
ha ez így lenne, minden megszületett gyerek egészséges lenne..
11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Lizikebaba)
2015. márc. 9. 19:42

Ebben 100%-ig igazad van.

Én az elsőnél még egyetemre jártam, 8-10 órát bent voltam, éjjel még rajzoltam. Annyit tudtam kb, hol jön ki a gyerek. Bőven elég volt.

10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Zebra25)
2015. márc. 9. 19:41

Nem arról van ilyenkor szó, hogy tuti beteg lesz. Annyi van, hogy nagyobb az esélye.

Sok olyan dolog is van, amiről meg nem is tudják, vagy nem akarják tudni, hogy a terhesség, vagy éppen a szülés következménye.

2015. márc. 9. 18:35
Annyi mindent olvasok, és nagyon nem jókat... :/ talán nem kéne olvasnom semmit, majd holnap kiderül minden. Szurkoljatok!
8. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Zebra25)
2015. márc. 9. 16:26

Mármint beindult a 28. héten, de visszatartották.

Hála az égnek egészséges gyerekem született.

7. Zebra25 (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 9. 16:19

Azért mert egy kis támogatásra van szüksége a méhnek, még nem beteg az embrió.

Nekem is kellet, sőt, a szülés is beindult a 28. héten, mégsem beteg a fiam.

2015. márc. 9. 16:16

Nem lesz semmi baj. Holnap mész nődokihoz, és fogsz rá kapni gyógyszert.

Én is szedtem a 12. hétig, és sok nő van akinek szükség van egy kis támogatásra, mert épp nem elégséges a nyálkahártyája, csak egy kis támogatásra van szüksége.

5. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. márc. 9. 15:30

Tudom, nem leszek népszerű, de - pláne, ha már van gyereked, és nem 10 éve próbálkozol - ha egy ilyen korai terhesség el akar menni, menjen is el. Nem véletlen találta ezt ki a természet.


Nekem is volt ilyen, amelyik gyerek meg megmaradt, az meg egészséges.


A terhességek 50%-a vetéléssel végződik, csak nem tudunk róla, mert lehet csak pár napos. Túl van ez már manapság "gépesítve", normál esetben nem kellene még ezekről a nőknek tudni se, pláne nem agyalni rajta.



A barnázás meg egyébként normálisnak tekinthető, ilyenkor átáll a szervezet. Sőt, a kis görcs is, az meg a beágyazódás szokott lenni.


Ezzel együtt kíméld magad, és a legjobbakat!

2015. márc. 9. 14:47
:)
2015. márc. 9. 14:34

DUphaston-t vagy Utrogestan -t írnak fel, ez általában segíti a terhesség megtartását.

Sajnos, nem mindig.


Én bemennék a helyedben ma az ügyeletre

2015. márc. 9. 14:34
Először is,lazíts és kapcsold ki a netet.Tessék pihenni és nem stresszelni.Majd a doki felír gyógyszert és cső.
2015. márc. 9. 14:32
Sziasztok! Elég rég jártam itt! Nem írom le most az életemet, csak annyit, hogy nagyon úgy tűnik, hogy a 2,5 éves kisfiamnak kistesója lesz! Késett a menstruációm, így csináltam még múlthéten 2 tesztet, ami pozitív lett. (Juhé! Örülünk!) Egyből hívtam a nőgyógyászomat, és holnapra (03.10.) kaptam időpontot! Viszont a munkahelyemen még nem jelentettem be a terhességet. Egyrészt azért mert most lesznek elküldések a vasárnapi zárva tartás miatt, és nekem pont a hónap végén lesz meg az 1 év munkaviszonyom (pontosan 24.-én), másrészt pedig mindenképp megakartam várni a nőgyógyászati vizsgálatot. Na és a lényeg, hogy sokat dolgozok, sokszor nehéz dolgokat emelgetek (nyílván mióta megtudtam, hogy valószínű terhes vagyok, jobban odafigyelek, meg lassabban csinálom a dolgokat). Tegnap viszont észrevettem a wcpapíron, hogy barnás folyásom van. Mára kicsit erősebb barna színe lett, de nem véres! Kicsit görcsölget a hasam, de az mindennap mióta kiderült. (Lehet, csak azért mert az agyam ráállt, mert azóta van kicsi hányinger, émelygés..stb.) Utána néztem itt neten a dolgoknak, sokan írják, hogy sajnos vetélés is lehet, de lehet csak megerőltetés miatt, és pihenjek! Meg sokan duphaston nevű gyógyszert írnak, amit a doki ír fel, és a 12. hétig kell szedni. Azóta nem csinálok mást, csak a netet bújom, és olyan nehezen akar eltelni ez a pár óra, hogy ott legyek már a dokinál! Valaki,a kinek volt már ilyenbe része?! Mire számítsak körülbelül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook