Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan nyugtassam meg 13 éves lányom? fórum

Hogyan nyugtassam meg 13 éves lányom? (beszélgetős fórum)


22. c191c35515 (válaszként erre: 20. - Jucusmucus)
2010. nov. 13. 14:26
Remélem minden rendben lesz!:)
21. hobnobs (válaszként erre: 20. - Jucusmucus)
2010. nov. 10. 15:42
juj de jó gratulálunk neki :) reméljük szép lesz a heg..!
2010. nov. 10. 13:15

Sziasztok !


Múlt hét szerdán megvolt a műtét. Túl van rajta a nagylány. Mielőtt behívták, akkor azt mondta könnyekkel a szemében, hogy ő ugyan be nem megy. Dehát nem volt más választása.

Nagyon kellemetlen volt a szuri-része, a többit nem érezte. Most csütörtökön varratszedés, remélem jó lesz az eredmény.

Köszönöm lányom nevében is a tanácsokat !

19. hobnobs (válaszként erre: 15. - Martin3)
2010. okt. 29. 16:23

Sztem egy doki sem engedné ezt meg. Ráadásul jobban elriasztaná, hogy látja a szikét meg hogy vérzik. Nekem a nyakamról szedték le, én kértem mert zavart. Amikor az érzéstelenítő injekciót kaptam éreztem, hogy a vér csurog le a nyakamon. Sztem ez nem nyugtatná meg a műtéttől félő kislányt..

Mikor varratszedésre mentem akkor látszott, hogy keloidos a bőröm, tehát nem fog elmúlni nyomtalanul a heg. fényesen forrt össze és kicsi púpos is volt. Néha most is érzékeny de már elég szép.

Elküldték szövettanra, szerencsére nem volt vele gond. Ha ennyire fél, lézerre nem próbálnád meg inkább? ott nincs szike.

18. c191c35515 (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. okt. 29. 13:11

Nekem tavaly májusban vették le az arcomról...elég kellemetlen volt..de nem kell félni,nekem a szemem alatt volt(jóval)..elég érzékeny területen..és csak akkor fájt mikor a nem éppen vékony tűt beleszúrták!:(

de ezt leszámítva nem fájt...ez egy műtét...ennyi kellemetlensége van!

Megnyugtatni engem sem lehetett át kellett rajta esni,végül altatás nélkül,érzéstelenítéssel vették le!

17. Cippora (válaszként erre: 15. - Martin3)
2010. okt. 28. 14:06
Kizárt,hogy ezt megengedné bárki is.Egyébként meg szerintem inkább sokkolná a dolog,hiszen az anyajegyet szikével metszik ki,vérzik,majd varrják,ezt még én sem nézném meg szívesen...
2010. okt. 28. 14:05
-Indíts itt egy fórumot: "akinek levették anyajegyét- tapasztalatok" címmel, és mutasd meg neki a hsz-eket! Én is rettegtem a fogciszta műtéttől, a fórumozók tapasztalatai megnyugtattak!
15. martin3 (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. okt. 28. 14:02
milyen viszonyban vagy a dokival? esetleg nem mehetnétek be valaki másnak az anyajegy levételére, hogy lássa a kislányod, mi is fog történni? lehet ez segítene...
14. Cippora (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. okt. 28. 13:39
Én megértem,nekem 3-mat vettek le a nyakamról,1-et a hasamról,és a hátamról is le fogok majd egyet vetetni.Szerintem megnyugtatni nem fogod tudni,túl kell rajta esni.Én is nagyon be voltam parázva,de kibírható,igaz nem kellemes az injekció,utánna a kötés,fáj a varrat,de ki fogja bírni.Még az a szerencse,hogy gyorsan megvan,és nem fáj,inkább csak picit kellemetlen "húzó,csipkedő" érzés közben.Szerintem beöltözve be mehetsz te is,kérdezz rá.Sok szerencsét.
13. jucusmucus (válaszként erre: 8. - Gwendolin)
2010. okt. 28. 12:56

Szia !

Azért tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert kb 5 éves korában véletlen a fésűvel beleértem, és kivérzett neki. Azóta hordom minden évben dokihoz. Volt olyan (főleg nyáron), hogy kicsit sötétebb volt a színe, mint előtte. De akkor azt mondták, nem kell leszedni.

Utóbbi fél évben pedig - nem tudom, hogy írjam - körülötte is kezdett barna színű lenni :(((((((

Remélem, hogy a levétel után a szövettanon sem találnak semmi rosszat :(((((

2010. okt. 28. 12:49
bátrabb
2010. okt. 28. 12:49
Én ugy fogom csinálni,mert nálunk is aktuális az anyajegy levétel, ugyanis a 12 éves fiam mellkasán van egy nagy meg nekem a hátam közepén. A fiu is be van tojva mikor megemlítem, igyhát az lesz,hogy együtt megyünk és én leszek az első. Igy ha látja,hogy nem vészes,sokkal átrabb lesz. :DDDD
2010. okt. 28. 12:48

Hello LÁnyok !

Köszönöm a hozzászólásaitokat. :)))

Azt mondta, az zavarja, hogy ott mindenki be lesz öltözve, maszk stb. Ráadásul neki is vinni kell hálóinget, köntöst, papucsot.

Mondtam neki, hogy ez csak azért lesz így, mert steril körülmények kellenek, nehogy elfertőződjön a seb. De asszem az sem érdekli....:(((((((((

2010. okt. 28. 12:41

Nekem is kell mennem,majd egy ilyen műtétre!Nekem a hátam van tele,de nagyon durván! :(

Én nem félek! :)

2010. okt. 28. 12:41

Legyél mellette,amennyiben ez megoldható.

Túl nagy fontosságot tulajdonítottál annak az anyajegynek.Elég lett volna,ha óvatosan fésülöd ill.fésülködik.Orvoshoz meg akkor menni,ha ténylegesen változott a mérete,formája.:-)

A félelmét,pedig meg kell tanulnia legyőzni.:-)

Erősebbé teszi és kellő önbizalmat ad Neki! :-)


Sok sikert Mindkettőtöknek!:-)

2010. okt. 28. 12:38

Én 23 vagyok és a nyakamról a mai napig nem merem levetetni :)

Pedig tudom, hogy nem fáj.

Na meg amikor a nyakamból (nyirokcsomó) mintát vettek az sem volt vészes, az meg még annyira sem lenne.


Természetes, ha az ember fél. Nekem is erőt kellene vennem magamon.

6. cskata (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. okt. 28. 12:36

Szia!


Magától a beavatkozástól fél, vagy attól ijedt meg, hogy most változást láttak az anyajegyén és fél, hogy esetleg valami rosszindulatú folyamat indult el?


Ha "csupán" a műtéttől fél, akkor talán ha itt rákeresel az anyajegy levételes fórumra és mutatsz a lányodnak pár pozitív hangvételű élménybeszámolót, az segíthet..


egyébként rólam összesen 3 anyajegyet vettek le az évek során, és tapasztalatból mondom, hogy nem kell félni egy ilyen beavatkozástól..:) nagyon még műtétnek sem nevezném, hiszen helyi érzéstelenítéssel történik, és utcai ruhában van az ember.. cirka 20 perc alatt megvolt az egész, fájdalmat az érzéstelenítő injekció miatt nem lehet érezni, de az injekció hatásának elmúlása után sem fájt (nekem) a seb. Ha mégis fájna, akkor fájdalomcsillapítót bevesz és ennyi..:)

Utána 2 hétig nem érheti víz a sebet (nekem összevarták), illetve kötéscserére kell menni 2-3 naponta.


Remélem, gyorsan túl lesztek rajta!:)

2010. okt. 28. 12:31

szia, szerintem kérdezd meg hogy pontosan mitől fél..? a fájdalomtól? ha igen mondd el neki hogy utána majd lehet hogy kellemetlen lesz, de amikor csinálják nem fog fájni és később már te is ott leszel vele.

ha attól fél, hogy nem tudja mi fog történni vele, mondd el neki részletesen, és szerintem igenis próbáld meg megmondani neki hogy ez nem olyan nagy probléma.. ha te felnagyítod és óriási problémaként állsz hozzá, akkor ő is így tesz.

mondd emg neki hgoy sokkal szebb lesz ha nem lesz ott neki az anyajegy.. a hiúság is csodákra képes :)

mondd meg neki hogy semmi baj nem lesz, hogy nagyon sokan átesnek ilyenen, és neki sem lesz semmi baja, majd meglátja, mennyire jó lesz hogy nem akad bele fésű..

beszélj vele őszintén, mondd el neki hogy mire számíthat. szerintem inkább attól fél, hogy ismeretlen a helyzet, mintsem a fájdalomtól...


és te se félj! :)


sok sikert!

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. okt. 28. 12:31
Szerintem egyszerűen essetek rajta túl minél előbb. Egyébként ez egy "kisműtét", simán be tudsz menni vele, legalábbis sok helyen. Nem fog megnyugodni, míg túl nem esik rajta.
2010. okt. 28. 12:30
"Csak" szurkolok Értetek, hogy megnyugtató legyen a Számára, hogy muszáj az Orvosi segítség.
2. giga455 (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2010. okt. 28. 12:30

Akkor gondolom helyi érzéstelenítést csinálnak, max 1-2 öltéssel?

A vérvételtől is fél? Mert kb. annyit fog érezni. Egy szúrás az érzéstelenítő, és onnantól semmi a világon.

Nekem a hátamról vették le, és én felnőtt fejjel is remegtem, mint a kocsonya. Szóval nagyon megértem a lányodat. Fél az ismeretlentől :)

2010. okt. 28. 12:25

Sziasztok !

Hogyan tudnám 13 éves lányom megnyugtatni?

1 rutin kisműtétre kell mennünk jövő hét szerdán a kórházba, le kell venni 1 anyajegyet a nyakáról. Kicsi kora óta nézetem neki legalább évente egyszer az anyajegyet. Eddig azt mondták, nem kell bántani. Legutóbb a bőrgyógyászaton viszont javasolták, hogy vetessük le, mert nagyon rossz helyen van. Állandóan beleakad a fésű, ill. 1 kicsit el is kezdett változni.

A lányom évek alatt sokszor megnézettem, volt úgy, hogy majdnem elájult, annyira félt attól, hogy le kell venni. Volt, hogy apukám vitte el bőrgyógyászhoz (titkon reméltem, hogy ott majd bátrabb lesz), sajnos akkor sem volt jobb a helyzet :(

Nos, mióta tudja, hogy lesz a műtét, alig mosolyog, a tanulmányi eredménye egyre rosszabb. Sokat beszélünk a műtétről, próbálom nem kicsinek látni a problémáját, félelmét.

Este is sírt, és mondta, hogy nem tud a suliban koncentrálni, annyira fél.

Egyszerűen nem tudom, mit lehetne tennem, mondtam neki, ameddig lehet, fogom a kezét, és az ajtóból fogom nézni a műtétet, közben beszélgetni is tudunk. Hát ez sem nyugtatta meg.

Tudtok tanácsot adni?

Sajna nem sokat tudok itt lenni, mert rengeteg a munkám, de mindenképpen elolvasom a hozzászólásokat.

Köszönöm előre is !


Jucus

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook