Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Reggel beletolattak az autómba....:( fórum

Reggel beletolattak az autómba....:( (beszélgetős fórum)

2016. aug. 24. 20:47
Sziasztok. Él még a fórum?
2009. ápr. 25. 19:22

nehéz ügy...


a szomszédunknak az autója a házuk elött parkolt,mi egy csendes kis utcában lakunk a külvárosban,és elég ritkán jár erre autó,de mivel lomtalanitás volt,jöttek mentek az autók,és a szomszéd kintparkoló autóját olyan csúnyán meghúzták,hogy az egész oldalát,plussz,letőrt a kilincs és benyomódott az ajtóba,teljessen használhatatlanná vált az az oldal...persze nem állt meg,csak a párom rohant ki,hogy mi volt ez a csattanás....mindjárt becsengetett a szomszédnak,aki bement a rendőrségre feljelentést tenni,de ott azt mondták,minimum két tanut mutasson fel aki látta,meg blablabla...ugyhogy hagyta az egészet,mert nem akart meghurcolni minket meg minden,mert a párom látta az elrohanó autót...csak azt nem,amikor konkrétan lenyúzta az oldalát...



köszi mindenkinek a hozzászólásokat,a párom szerint hagynunk kellene az egészet,mert nem ér annyit...nem súlyos a kár...még nem tudom mi lessz,alszom rá egyet....majd megirom...az igaz,hogy bizonyitani már nem tudom,hogy ő volt,ott volt,de akkor csak az érdekelt,hogy a babámnak és nekem sem lett semmi bajom,és természetessen a másik kocsiban ülő gyerköcöknek...

21. frollo
2009. ápr. 25. 16:50
Azért a rendőrrel is óvatosan... A barátomnak volt egy koccanása nemrég, a rendőr a helyszínen nem tudta megállapítani, ki a hibás. A biztosítók is elkezdtek megosztott felelősségről tárgyalni. Erre feltámadt a rendőrség, mert ugye nekik csak le kell valahogy zárni az ügyet! És közölték a barátommal, hogy 100 ezerig büntethetik plusz elvehetik a jogsiját, és amúgy mi a francnak hívta őket... Egy nyamvadt koccanásból ilyet kerekítettek! Jobb lett volna, ha ott azt mondja, hogy te vagy te vagy a hibás, töltsd ki a betétlapot!
2009. ápr. 25. 16:34
Egy nőnek mindig rendőrt kell hívni, ha feltartja a forgalmat ha nem, nem szabad elhagyni a helyszínt. Ha elhagytak, akkor már lőttek, hacsak nincs két idegen tanú.
19. caffi
2009. ápr. 25. 15:49

Sziasztok!!!

Csatlakozom az elöttem szólokhoz.....azért mert 3gyerköc van,nem a kenyeret veszed ki a szájukból....max egy kis ideig nem tud tankolni,és autózni:D De a figyelmetlensége miatt,mi a többi autós ezt nem is bánnánk:D:D

Tavaly 2napja volt nálam az uj autóm,és a Tesco parkoloba belém tolattak,18éve van jogsim de még nem koccantam,kiszáltam és egyböl sirva fakadtam,a pasi mondta h bocsika....de mivel feltartottuk a forgalmat,szét parkoltunk....aztán kezdte h nem ad betétlapot/kárbejelentőt.....rendört kellett hívnom,de már nem tudtak vissza állítani minket ugyan ugy h fotózni tudjanak!!De az volt a szerencsém h tolattam és ak észre vettem h ö is belekezdett a tolatásba,és dudáltam....ettöl megilyedt és belém jött:D....de igy lett szemtanum legalább,mert a dudára többen oda figyeltek,igy látták amikor belém csattant!!Gyakorló jogsija volt,igy azt bevonták:D

Egy hete ugyan ebbe az autóba beletolattak ismét,a ház elött.....viszont rendes pasika volt,ott hagyta az elérhetőségét és fizeti minden költségemet!!!

Ugy h menny utánna,mig nem késő...állítolalg minden esetben kell rendört hívni....mert hiába töltetsz ki vele kárbejelentőt,azt késöbb vissza vonhatja h megfenyegetted stb...

2009. ápr. 25. 15:30

Sziasztok !

Ezzel csak az a baj, hogy már mivel elhagytátok a helyszínt, akár mindent le is tagadhat. Az a telefonszám legalább élő. Sajnos engem úgy toltak meg hogy parkíroztam. Csak volt egy rendes ember aki felírta a rendszámát és rátette a szélvédőmre.

Mikor megtaláltam a kocsi tulajdonosát, akkor azzal védekezett, hogy ott sem járt, meg mit képzelek én. Erre én azt válaszoltam, jól van uram, sebaj akkor feljelentem a rendőrségen, nekem van két tanúm aki látta az esetet. Majd akkor meglátjuk, hogy maga akkor mit fog lépni.

Erre rögtön elvállalta az esetet és hozta a kárbejelentőt. Mivel már szerintem csak az van.

A tanú dolog csak blöff volt. De az embernek már a mai világban furfangosnak kell lennie. A bónusza kettőt ugrik visszafelé, és két évig nem lép előre. Legalábbis így tudom. Légy résen, mivel

a károkozók nagy része még a biztosítóba leadott

kárbejelentés /amit már egyszer elismert/ után is

nyugodtan mondhatja azt, hogy nem ismeri el, hogy hibázott. A javítás pedig biztosan nem 50 lesz, hanem 100 ebben is biztos lehetsz.

2009. ápr. 25. 15:23
Most, hogy hagytad elmenni, hogy fogod bizonyítani, hogy ő okozta a kárt, ha esetleg magától nem akarja beismerni?
2009. ápr. 25. 15:22

Én is jártam így,sőt én nem is voltam a kocsiba,úgy tolattak neki a kocsimnak.

Azonnal rendőrt hívtam,ismeretlen ellen feljelentést tettem,de hamar meglett a tettes ,betétlapot cseréltünk a rendőr előtt.

Az még haggyán én akkor 5 hónapos terhes voltam és még szondát is fújatattom velem a rendőr,meg persze az elkővető is megfújta.

Gondolom ez kötelező eljárás lehetett vagy ilyesmi.De a bíztósító nagyon jól fizetett,110 ezer ft.egy behorpadt ajtóért.

Ne hagyd magad,én tuti mindent elkövetnék,hogy a káromat kifizesse a nő.

2009. ápr. 25. 15:12

Ha nincs pénze kifizetni az 50 ezret,akkor adjon betétlapot,és fizet a biztosító. Max. magasabb kötelezőt fog majd fizetni jövőre.

NE HAGYD MAGAD!!!!!!!!!!!!!!

2009. ápr. 25. 15:09

Én is úgy gondolom, hogy neki ez egy figyelmeztetés volt, hogy gyerekekkel a kocsiban a vezetéssel foglalkozzon, mert őket veszélyezteti. Lehetett volna sokkal nagyobb tragédia is. A pofonokat addig kapjuk, amíg a leckét meg nem tanuljuk. Ezt a balhét neki kell elvinnie, s örülni, hogy "csak" 50.000, s nem egy életreszóló károsodás, vagy temetés.


Ma csak beletolat egy másik kocsiba, holnap meg elfelejti behúzni a kéziféket....

Szóval, ez az ő figyelmeztetése.


Ha annyiban hagyod, akkor ne haragudj, de megérdemled, mert lecke az engedékenységed miatt...

13. pemete (válaszként erre: 10. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 25. 14:52

Először is 50ezer forint nem kis pénz szerintem, ő meg ha hüyle volt, viselje következményeit. ÉN is okoztam balesetet már úgy, hogy ott volt mellettem a 6 hónapos gyerek a kocsiban, és eszembe sem jutott semmivel takarózni. Kitöltöttük a betétlapot és kész! Még ők kérdezték, hogy jól vagyunk-e, én meg nem győztem elnézést kérni. Megcsúsztam, nem tudtam megállni, van ilyen! Kifizette a biztosító, kész. A miénk meg totálkáros lett, azt nem fizette ki senki:(

Szóval fizesse csak ki! Vagy a biztosítója, azért nehogymár még te fizess más hülyeségéért! Nem kellett volna hagynod, hogy elmenjen betétlapkitöltés nélkül!

12. c20c593f1c (válaszként erre: 11. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 25. 14:45
Én is úgy sejtem, hogy 2-3 kategóriát ugrik vissza.
11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2009. ápr. 25. 14:40
a bónusza nem vész el teljessen,mert a párom amikor figyelmetlen volt,és a csaj is akivel összetalálkozoztt,pár éve,ott egymilliós lett a kár és neki húzták le a bónuszát A0ba...vagy ha 10 napon bellül kifizette volna akárt,akkor megmaradt volna....
2009. ápr. 25. 14:37
mindenkinek igaza van,abban amit mond,de én egy ilyen hülye lelkis tyúk vagyok..mondjuk,azon meglepődtem,hogy meg sem kérdezte,hogy nincs-e bajom,7 hónapos kismama vagyok,meghúzódott a hasam rendessen és a vérnyomásom is az egekben volt???még a telefonszámát is ő irta fel,mert annyira remegett a kezem,hogy képtelen voltam még megfogni is a tollat,nem,hogy irni vele...
9. emagdi (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 25. 14:36

mindenképpen kérj betétlapot!!

ha a szerelő mondott is egy árat, egyáltalán nem biztos, hogy annyi is lesz a javítás vége! (közben még észrevesznek ezt-azt stb)


egyébként a károkozónak nem kerül közvetlenül pénzébe a kocsid javítása, hiszen azt a biztosítója állja. (persze, ettől a bónusza a biztosítónál elveszik, dehát ez azért nem akkora költségnövekedés, amit ne lehetne bevállalni ha már egyszer az ember béna volt és beletolatott más autójába!)

2009. ápr. 25. 14:35
Egyébként holnap egy biciklit toló embert üt el, mert figyelmetlen volt. Ja csak a lába tört el, meg a bicikli kerékben van egy nyolcas...
7. frollo (válaszként erre: 3. - Zsuzsa88)
2009. ápr. 25. 14:35
És a másik 25-öt fizesse ki ő, akinek amúgy is értékcsökkent lesz emiatt a kocsija? Szerintem a legtisztább a betétlap, az éves biztosítása biztos nem lesz 50 ezerrel több jövőre, tehát jobb neki is, mintha kp-ban fizetné. De ez csak az én véleményem! Én akkor kértem egy jelképes összeget, amikor olyan pici lett a karc a kocsimon, hogy nem is vittem el megcsináltatni, a másiké viszont nagyon megnyomódott.
6. c20c593f1c (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 25. 14:33
Ragaszkodj a betétlaphoz! ez nem az a világ, hogy megsajnálod. Ő majd sajnál, ha kifizeted a javíttatást? Egy frászt sajnál!
5. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - Pemete)
2009. ápr. 25. 14:33
igazad van,és én is igy gondolom,de nem lett nagy kár és emberség is létezik,de ettől még nem jönnek helyre a dolgok...ha lehúznám őket lóvéval akkor nekem lenne lelkiismeret furdalásom,hisz nem lett nagy kár,de a kis kár is kár...szerintem hagynom kellene a francba,azon filóztam,hogy forditva más mit csinálna???én nem tudnám saját zsebből kifizetni,az tuti....mármint arra gondolok,hogy ha én mentem volna bele más autójába,az mit csinált volna???ráfogtam volna arra,hogy épp rugott a baba a pocimban és ő rá figyeltem???gusztustalan dolog volt a gyerekeivel takarózni,ez vili....az ő figyelmetlensége volt,és még én aggódtam rajta,hogy nehogy elkalapálja a gyerekeket ez miatt...de ha kifizetné,akkor meg lehet,hogy a gyerekei elöl venné el a "kaja pénzt"...azt nem szeretném...
2009. ápr. 25. 14:32
Nem semmi!Nem kell sajnálni mert anyuka több gyerekkel,hibázott,hogy lehet úgy tolatni hogy hátra se néz????????Fizesse ki a kárt!Mért te fizetnéd ki?Az egész javíttatást kifizettetném vele,és ez nem lehúzás,ez van!Felnőtt ember felelős a tetteiért nem így van?Most akkor te járjál rosszul más hibájából?Én ezt tenném.
3. Zsuzsa88 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 25. 14:27
Ha nem akarod lehúzni őket, de mégis azért, no, tisztázva legyen minden, felajánlanám az anyukának, hogy a felét fizesse ki. Így mégis egy kicsit kárpótol, de mégsem megy csődbe vele... 25000ft drága ugyan, egy figyelmetlenségért, de mégis jobb, mintha 50-et követelnél tőle.
2. pemete (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 25. 14:21
Ha nem akart betétlapot cserélni, akkor fizesse ki kp-ban. Azért mert többgyerekes anyuka, még van a kocsiján tükör! A másik meg az, hogy ha veszekszik a gyerekekkel, akkor ne tolatgasson, ha meg mégis megteszi, és hibázik, akkor vagy fizessen a biztosítója, vagy ő!
2009. ápr. 25. 14:18
reggel beletolattak az autómba,elmentem a karosszériáshoz,aki azt mondta,kb 50 000ft a kár...nem lett nagy baj,de szerinte ne hagyjam annyiban,a másik autóban nem esett kár,mert annak a lökháritóját érte az ütés,én nem szeretnék belemászni a biztositós dologba,de viszont tény,ha most megpróbálnám eladnia kocsit,ez még lejjebb húzná az amúgyis a béka feneke alatt levő árát...mindenki tudja miről beszélek,válság van,mindennek vagy lent az ára,vagy fent...ez egy több gyerekes anyuka volt,és épp a gyerekeivel veszekedett,amikor nem nézett körbe,csak kitolatott a parkolóból...rossz helyen voltam rossz időben...mi lenne a megoldás???nem célom lehúzni őket pénzel,de betétlapot meg nem akart cserélni.......mi lenne a megoldás????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook