Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reflux csecsemőkorban, tanácsokat kérek fórum

Reflux csecsemőkorban, tanácsokat kérek (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 14. 22:59
ejszaka is be lehet raKNI a hordozoba? mennYi idore? 6 hetes a kicsim, most derult ki, hogy refluxos.
2008. dec. 26. 16:18
Az én kisfiamnál is probléma volt. Mi a Nutrilon AR nevű tápszert kaptuk, ami sűrűbb. A kiságyat a fejrésznél megemeltük. Szopizás után, később a tápszer után, ha nem büfizett, beleraktuk a babahordozóba. Gyerekorvos ajánlotta. Ma már semmi gond nincs ezzel.
2008. júl. 7. 14:18

Szia!írok néhány gyakorlati tanácsot, remélem beválik.

1. Emeld meg a kiságy matracát hengerpárna vagy néhány könyv segítségével kb 45 fokos szögbe, hogy a fejrésze magasabbra kerüljön.

2. Büfiztetés közben nem szabad ütögetni, paskolni,inkább körkörösen masszírozd fölfelé a háta bal oldalát.A két karja lógjon le hátul a válladról, hogy akadálytalan legyen az út a nyelőcsövében.Ha 3 perc után nem büfizik, hagyd abba.Ha bent rekedt a levegő, a baba nyűgös lesz.Finoman döntsd előre és ettől valószínűleg kijön a buborék.

3. Oda kell figyelni az etetésre, ha evés után nyűgös,cumit kell próbálni,mert ha ráetetsz akkor csak rosszabb lesz a helyzet.Ha üvegből eteted, és 20 perc alatt végez, akkor túl gyorsan eszik, cserélj kisebb lyukú cumira.

4. Őrizd meg a nyugalmadat, és meríts abból vigaszt, hogy előbb-utóbb kinövi. :)

2008. ápr. 2. 12:19

Jó a Nutrilon , amivel az anyatejet , tápszert lehet besűríteni,vagy evés előtt 1 kávéskanálnyit vízzel elkészíteni és beadni evés előtt. Orvos írhatja föl.Sokáig kell büfiztetni, akár evés közben is szünetet tartva.

Remélhetőleg hamar kinövi majd, olyan 3 hónapos kor körül, amikor a gyomorszája összezárul.

5. hpkati (válaszként erre: 4. - Nyuszika29)
2008. ápr. 2. 09:59
Máshol is feltetted már ezt a kérdést, mert már találkoztam vele. Ott is írtam, hogy a Beba HA/AR kifejezetten refluxos csecsemőknek való tápszer. Nagyon sűrű ezért nehezebben bukják fel a kicsik.
2008. márc. 30. 22:09
amugy az én picimnek olyan sujos, hogy néha nem vesz levegőt és küzdenem kell, hogy ujra vegyen mert ha nem meg is halhatna állítólag a sav miatt ami feljön és így nem tudja eldönteni nyeljen vagy levegőt vegyen mar 4 korházban jártunk van tapasztalatom már sajnos
2008. márc. 30. 22:05
az én picim is refluxos 3 hónapos a picim. mennyire sujos? gyogyszert mit kap?mik a tünetei?
2008. márc. 27. 19:08
Kérlek segítsetek, van egy barátnőm, akinek a kisfia egy hónapos. Sajnos kiderült, hogy reflux betegsége van. Tudtok valami jó tanácsot adni ezzel kapcsolatban, bármi érdekel!!!!
2008. márc. 27. 19:07
Reflux csecsemőkorban, tanácsokat kérek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook