Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vesehomok-gyereknél! Diéta tanácsokat kérek fórum

Vesehomok-gyereknél! Diéta tanácsokat kérek (beszélgetős fórum)


1 2
43. csera (válaszként erre: 42. - Nana06)
2011. aug. 25. 08:44
Köszönöm!
42. nana06
2011. aug. 24. 21:03
nagyon sajnálom! Remélem ezek a gyógyszerek mostmár segíteni fognak! Sok sikert hozzá és kitartást!
41. csera
2011. aug. 24. 21:01

Hát nem lett jó az eredmény :( :( :(

A vesehomok szint 59-ről, 137-re nőtt!!! Ez a dokinő szerint 30-ig jó, tehát több mint 4-szerese. Pontos értékeket nem tudok beírni, mert a háziorvos elkérte a leleteket, hogy átolvassa.

Hogy mitől lett rosszabb, azt nem tudom, nem tökéletesen, de javarészben betartottuk a diétát.

Most kétféle gyógyszert kell szednie, Rowatinex kapszulát, ez vesebetegségek kezelésére és kőképződés gátlására való, a másik: Hypothiazid tablettát, ez vízhajtó.

Ma már sokkal többet volt a WC-én és sikerült többet innia is. Remélem ezek már segítenek!

40. csera
2011. aug. 22. 14:04

Na, vasárnap reggeltől, ma reggelig kellett gyűjteni a vizeletet, hát nem volt könnyű!

Nem akart az istenért se inni, 3/4 12-kor pisilt először. Kb. 3/4 liter vizelet gyűlt össze, eddig nem mondtak rá semmit :).

Holnap reggeli első vizelettel megyünk, majd beírom mi lett az eredmény.

39. csera
2011. aug. 12. 11:39

Sajnos mezőgazdasági terület volt régen a környékünk. Bányát? Agyagbánya voltunk és ez nem vicc!

Egyenlőre nem okoz problémát neki, meg nehéz is rávenni, hogy menjen orvoshoz. Pedig a középiskolában már kétszer volt véradó :)


Az urológus doktornő azt mondta, hogy a vesehomokra is van gyógyszer és ha nem érünk el eredményt a diétával (vagy nem tartjuk be), akkor elkezdi az olcsóbbtól és egyre drágábbat fog felírni.

Én nem örülnék, ha gyógyszerezni kellene egy 7 éves gyereket.

38. Sort (válaszként erre: 37. - Remoni)
2011. aug. 12. 10:54
Tartosan es jelentosen magas szintnel igen, de a O csak "emlekedettet" irt, ilyen esetben valszeg elobb jelentkzik a koszveny, mint az ulniaris kovek.
37. Remoni (válaszként erre: 29. - Sort)
2011. aug. 12. 10:15
Magas húgysavszint mellett magas a húgysavkövek kialakulásának veszélye. A jó, hír, hogy ez a fajta kő oldható gyógyszerrel.
36. Sort (válaszként erre: 35. - Csera)
2011. aug. 12. 10:03
Hegyen laktok, hogy ilyen melyre kell furni?? :-) Ez csak vicc volt, latom, hogy az Alfoldon. Gondolom a regi meg talajvizet hozott fel, ez meg retegvizet, azert kellett meleyebbre vinni. Ha a vizmu szakembere azt mondta ihato, akkor nyugodtan lehet hasznalni. Attol sem kell tartani, hogy elszennyezodik, mert a retegvizbe a talajba hulladekkal, esovel vagy mutragyazassal bekerult szenneyzodes nem jut el, ez a lenyege. Legfeljebb, ha banyat nyitnanak a kornyeken, akkor lenne erdemes bevizsgaltatni ujra. :-)
35. csera
2011. aug. 12. 09:37

Hááát, most inkább nem végzek főiskolát :)!


A kutunkat hivatalosan fúrták, az első nem volt iható, az 44 méteren volt, akkor fúrt arrébb egy másikat, jóval mélyebbre (nem írom le hány méterre, de muszáj volt), arra már azt mondta a vízmű szakembere, hogy iható, de 1 év alatti gyereknek ne adjuk.

Már vagy 2 éve ( a kicsi is 4 éves) ebből főzöm a teát is. Sajnos már nincs kocsink és így a cipekedést háromszor meggondoljuk.

34. Sort
2011. aug. 11. 22:50
Nincs mit, nekem nem nagy aldozat, legalabb nem felejtem el. Idonkent mar eroteljesen gondolkodnom kell, mi merre, hogyan. :-))
33. Sort (válaszként erre: 31. - Csera)
2011. aug. 11. 22:48

Olommergezes; jellemzoen novenyek veszik fel es kotik meg az olmot, es igy kerul az ember szervezetebe. Ez akkor fordul elo, ha a termesztokozeg szennyezett olommal. Az okori Romaban olombol keszult vizvezeteket hasznaltak a fem konnyu megmunkalhatosaga miatt, igy ott a viz volt olomszennyezett.

A kut keteselyes, ha ANTSZ altal jovahagyott, legalisan furt, akkor nem lehet szennyezoforras, persze idonkent nem art elemeztetni a vizet, bar nem tudom, ez hogy megy. Ha csak ugy kiasta valaki, fu alatt, olcsoert, akkor barmi lehet benne.

32. Sort (válaszként erre: 30. - Csera)
2011. aug. 11. 22:42

Anatomiat egy konyvbol tanultunk, abbol amibol az elso eves orvostanhallgatok tanulnak, csak nekunk nem kellett oda-vissza bevagnunk az egeszet. :-))


A kemia alapjait ugye meg szakkozepiskolaba megtanultuk, a rendes kemiakonyvbol. Aztan foiskolan jegyzetekbol tanultuk, mi foleg szerves kemiat tanultunk ertelemszeruen.


Volt egy 3 reszes konyvunk, Elelmiszerismeret cimmel, a hasonlo nevu tantargybol erre keszultunk a vizsgakra, illetve volt meg egy konyvunk az emesztesrol, de annak nem emlekszem a cimere. A legtobbet meg az eloadasakon a tanaroktol tanultuk.

31. csera (válaszként erre: 29. - Sort)
2011. aug. 11. 21:34

Nem sok húst eszik a fiú, de a csabai és a gyulai kolbászt szereti, viszont azt se eszi kiló számra. Húsok közül a csirkemell, esetleg comb-szárny, ami szóba jöhet, pulykacomb. A halat, csak halrúd formájában eszi, de max havi 1-2-szer.

Alkoholt szerintem, még életében tízszer ha ivott, a ballagása és a szalagtűzője után és egy-két baráti társaságban. Nem sűrűn jár bulizni.

Az ólommérgezést szerintem is kizárhatjuk. Egyébként mi okozhat ólommérgezést? Fúrott kút ivóvize ugye nem?

Lehet el kellene indulni egy kivizsgáláson, csak szabit nem kapok hozzá :(

Köszi a tanácsokat és hogy időt áldozol rám!

30. csera (válaszként erre: 28. - Sort)
2011. aug. 11. 21:15

Hát, akkor minden tiszteletem a tiéd! Hol, milyen könyvekből lehet ezekről olvasgatni? Bár a kémia nem az erősségem, lehet mégis felfognék dolgokat.

Igaz nem sok időm van, most inkább a népszámlálásra kell készülnöm, de érdekel a téma.

29. Sort (válaszként erre: 27. - Csera)
2011. aug. 11. 18:27
Igazabol veseproblemat nem okoz a magas hugysav szint, csak izuleti gyulladast, amit Te is emlitettel. Elsosorban a voros husok, kolbaszfelek es az alkohol fogyasztasa okan halmazodhat fel. Esetleg megprobalhatnatok egy csirkes-pulykas-halas dietat a nagyfiaddal. Illetve nem tudom mennyire nagy, az alkoholt is ki kellene hagynia par hetig. Ez utan esetleg meg lehet nezetni, mert ha a dieta elllenere is magas, akkor lehetseges, hogy komolyabb kivizsgalasra lesz szukseg. Ha ugyanis a taplalkozas nem magayarazza a magas erteket, akkor esetleg valamilyen betegseg okozhatja. Veseelegtelenseg, cukorbetegseg, leukemia, es ha jol emlekszem a verszegenyseg is; ezeknek egyik jellemzo tunete a magas hugysav szint. (Az olommergezest gondolom kizarhatjuk a gyerekednel.)
28. Sort (válaszként erre: 25. - Csera)
2011. aug. 11. 18:16

Nem, egy vasaggyal egyutt 55 kilos holgyrol van szo, akki akkor volt 22 eves, neki nyugodt szivvel mondta az urologus, hogy ugraljon.


Nem vagyok eu dolgozo, sem hallagato. Erdekel a tema, de Magyarorszagon nincs megbecsulese ennek a szakmanak, igy eszembe nem jutott volna az orvosira menni. Vendeglato szakember vagyok, tanultam alapveto anatomiat, meg a fobb biokemiai folyamatokat ismerem amelyek a szervezetben lejatszodnak, illetve tisztaban vagyok valamelyest az elelmiszerek vegyi osszetetlevel es hatasaikkal. De ez minden.

27. csera
2011. aug. 11. 14:18

Ja, megint eszembe jutott (hova?-kérdezné a férjem) egy dolog!

A nagyfiamnak néhány éve csináltak egy laborvizsgálatot, ahol a húgysavszint emelkedett volt. A házidokink, semmi értelmeset nem mondott rá, de mint gyógymasszőr, annyit tudok, hogy az ízületekbe kicsapódik és így fájdalmat, mozgásbeszűkülést okozhat. Vajon a vesére nem ártalmas?

Kell-e szerintetek ellenőriztetnem? Vagy ha nem okoz problémát, akkor hagyjam?

26. csera (válaszként erre: 22. - Remoni)
2011. aug. 11. 14:14
Nem baj, ha nem réted! Majd kapunk itt egy minikurzust és teljesen profik leszünk :D
25. csera (válaszként erre: 23. - Sort)
2011. aug. 11. 14:13

Na, ez jó kis torna volt :). Gondolom nem egy 120 kilós embertől kért ilyet a doki, mert neki a térde bánta volna!

Na örülök neki, hogy valami jó, amit a gyerek is nagyon szeret.

Sort, Te egyébként orvos, vagy orvostanhallgató, vagy egyéb eü. dolgozó vagy? Nem muszáj válaszolni, csak tényleg sokat tudsz a dologról.

24. Sort (válaszként erre: 22. - Remoni)
2011. aug. 10. 23:08

Az oxalsav mind novenyi, mind allati taplalekkal bekerulhet a szervezetbe, illetve cukrok savas kornyezetben torteno bomlasakor (pl. gyomor) keletkezik. Mivel kitunoen oldodik vizben es a szervezet szamara nagy mennisegben mergezo, ezert a vizelettel kivalasztodik, igy eljut a vesekbe. Az ionhaztartast ugyancsak a kivalasztas szabalyozza, igy a felesleges kalcium is ide kerul. Az oxalsav ketbazisu szerves sav, mint ilyen, konnyen reakcioba lep az alklai femekkel es alkali foldfemkkel, tehat a kalciummal is. A reakcio;


Ca+C2H2O4 = CaC2O4 + H2 (Persz e a hidrogen rogton oxidalodik es viz keletkezik; 2H2+O2 = 2H2O)


Az oxalsav tehat egy szerves sav, az oxalat pedig a sav soja. Ez a kulonbseg. Illetve, ami a veseko szempontjabol lenyeges, hogy mig az oxalsav kitunoen oldodik vizben, addig a kalcium-oxalat egyaltalan nem. Igy amikor a veseben lejatszodik a fenti reakcio, akkor a vizbol (vizeletbol) rogton kicsapodik a kalcium oxalat, vagyis a veseko, illetve vesehomok. Ezert jo a sok kalium, mert ha az oxalsavnak "valasztania kell", akkor inkabb a kaliummal lep reakcioba, es igy kalium-oxalat keletkezik, K2C2O4, ami oldodik vizben igy a vizelettel kiurul.


Na ezt eleg zavarosan irtam le, remelem azert ki lehet bogozni.

23. Sort
2011. aug. 10. 22:43

A kaposzta mehet, folyadektartalma eleg jelentos, ugyhogy jo. Azt is kaliumforraskent tartjuk szamon, szoval ilyen szempontbol is jo. A mandarin szinten jo, eheti azt is.


A 7.-ket ugy ertettem, hogy 7. emelet. A lapcsohazban, egyesevel lepcsofokrol lepcsofokra kellett leugralnia.


En szurkolok, hogy ne legyen gond.

22. Remoni (válaszként erre: 16. - Sort)
2011. aug. 10. 21:37

Utánaolvasgattam az oxalátnak (zavart, hogy nem tudtam amit leírtál :). Most már csak azt nem értem, hogy hogyan lesz az oxálsavból kálciumsó.

No meg egyáltalán mi a különbség az oxalát és az oxálsav között, azon kívül, hogy az oxálsav már egy kristályos vegyület. De az is lehet, hogy még mindig nem értem :))

21. csera
2011. aug. 10. 21:13

Ja, egy kérdés!

Nagyon szeretjük a káposztát, összevágom nagyon darabokba és chips helyett esszük.

Az magas víztartalmúnak számít? És nincs benne a vesére hasznos dolog?

20. csera
2011. aug. 10. 21:00

Sort, Remoni, köszönöm a szakszerű felvilágosítást! :) A sóval nincs gond, mert nem sózok nagyon és az is jódozott tengeri só, de a cukorról eddig nem volt szó :(, azzal gondban leszünk, nagyon édesszájú a csaj. Nos a tojást is szereti, bár a tükörtojásból csak a fehérjét eszi meg, elég gyakran van bundás kenyér, amit eddig ketchuppal evett, most már ezt elhagyjuk. Narancsot szereti, de inkább a mandarint, az is jó? Bár nem idény gyümölcs, azért még csak kapok. Zabkorpát nem nagyon szeretem, mert fűrészpor ízű, de zabkorpát, zablisztet elég sűrűn használok. Na a halnak még a szagát is utálja, de az uborka megy minden formában.

Ugye a 7.-ről, alatt a hetedik lépcsőfokot értetted? Erre ne válaszolj, csak, olyan jól hangzott leugrani, a hetedikről a földszintre!

Remélem jó úton haladunk és nem alakul ki kő, és a homok is kiürül. Mi a múlthéten hegyet másztunk, elég meredeket is és a szállásunk is hegyoldalban volt, így a napi lépcsőzés megvolt.

Rengeteget ittunk is, de a dinnyét már unja és az istenért nem eszik egy-két falatnál többet.

Hát ezért nem olyan egyszerű ez :(!

19. Sort (válaszként erre: 17. - Remoni)
2011. aug. 10. 18:28
Basszus, a lovaglas nagy otlet, nekem eszembe sem jutott. Raadasul a gyerkocok elvezik is. :-)
18. nana06 (válaszként erre: 15. - Csera)
2011. aug. 10. 10:56
Igen, nagyon aranyosak tudnak lenni :) főleg ebben a korban amikor mindent meg tudnak már fogalmazni :) kisebbik húgom is olyanokat tud mondani, hogy sokszor csak nézek, ezt honnan tudja már :)
17. Remoni (válaszként erre: 16. - Sort)
2011. aug. 10. 07:05

Nem akartam ilyen bonyolultan írni, no meg ennyire nem is tudtam volna.

A mozgás tényleg fontos, engem is sokat lépcsőztettek anno a kórházban, meg elküldtek hogy menjek pár kört villamossal. Most lovagolok, jönnek is a kövek kifele egymás után.

16. Sort
2011. aug. 9. 20:32

""7. Remoni 2011-07-19 19:57

A vesehomok az esetek legtöbbjében kalcium-oxalát összetételű. A csokiban, kakaóban, sóskában, spenótban, kólában oxalát van. A többiben kalcium.""


Na ezt tegyuk kicsit helyre. Az oxalat nem egy anyag, hanem a ketszresen negativ C2O4(2-) ion elnevezese. A termesetben vegyuleteiben fordul elo, mint ilyen ertelemszeruen legtobszor alkali femekhez es alakali foldfemekhez kapcsolodik. Tehat nagyon sok minden tartalmaz oxalatot, csak van ami natrium-oxalatot, van ami kalium-oxalatot es igen, van ami kalcium-oxalatot. Valoban, a veseko es a vesehomok egyik fo osszetevoje, de nem ugy kell elkepzelni, hogy a gyerek az elemiszerrel megeszi a kalcium-oxalatot, es vesehomokja lesz. (Ha megenne, nem szenvedne sokaig, mert az anyag mergezo, legzesbenulast okoz, ha megfelelo dozisban fogyasztjak). Ez a vegyulet konkretan a veseben kepzodik, ha nem megfelelo a szervezet ionhaztartasa es hidratacioja.

Itt jatszik szerepet a dieta. Sokan irtak, hogy sok vizet kell fogyasztani, ez igy van, mert a vizben a calcium oldodik es a vese gyakrabban urul, nehezebben alakul ki a vegyulet. A magas natriumbevitel noveli a vesehook kialakulasanak kockazatat, ezert a soval ovatosan kell banni. Az allati feherjek es a finomitot cukor is olyan kemiai folyamatokat inditanak el, ami kalcium-oxalat kepzodeshez vezethet.

Viszont a kalium es a magnezium epp elenkezoleg, csokkentik a kockazatot, igy ezek fogyasztasa javasolt. Kalium a narancsban van pl. sok, magnezium a csonthejasokban, illetve a buzakorpaban, bananban. Tejtermekek, allati feherjek, mint hus, tojas lehetoleg csak alkalomszeruen. Ha mar a zoldseget nagyon unja, hal. A dietaban felsoraltakon kivul fofyasszon nyugodtan zoldseget, foleg magas viztartalmuakat, mint pl. az uborka. Has gorcsol, faj, van egy nem tul kellemes, de tobbnyire hatasos modszer a vesehomok meginditasara; paros labbal ugraljon le a lepcson. (Nem vicc, urologus mondta). Amikor egy baratom vesehomokkal bent volt a korhazban, napi feladata volt delelott es delutan is egyszer leugralni a 7.-rol a foldszintig.

15. csera (válaszként erre: 14. - Nana06)
2011. aug. 9. 20:17

Hát nem semmi így az élet :(!

De jó, hogy a kicsinek nincs semmim eltérése!

Képzeld most hogy hazajöttünk, vettük észre, hogy a kicsi fiunk, mennyit fejlődött szellemileg! Haláli milyen összetett mondatokban beszél és olyan dolgokról, hogy csak lesünk!!! Ő szeptemberben lesz 4 éves.

Bocsi, tudom ez nem a témához tartozik, csak a gyerekekről jutott eszembe, meg az előbb is volt egy húzása...

14. nana06 (válaszként erre: 13. - Csera)
2011. aug. 9. 12:09

Szija! Nagyon örülök, hogy szerencsésen hazaértetek :) Hát a fagyiról nem is nagyon lehet lemondani, nekünk se nagyon sikerül, bár nem is törjük magunkat rajta :) ami jó az jó!

Mostmár szerencsére nem okoz neki fájdalmat, beágyazódott neki, így nem is érzi, csak ugye mivel a húgyhólyagban van, ezért hirtelen fog neki megindulni ami megint csak nagyon fog fájni, de reméljük, hogy az nem mostanában lesz.

Időközben a kisebbik húgomat is beutalták ultrahangra ( 8 éves) , megnézték, hogy nincs-e kialakulóban nála is, de szerencsére nem találtak nála.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook