Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PVC lepedőt érdemes használni a kiságyban a lepedő alá? fórum

PVC lepedőt érdemes használni a kiságyban a lepedő alá? (tudásbázis kérdés)


23. H.H.
2014. aug. 12. 11:46

Én használtam a kiságyban is matracvédőt és a nagyobb lányom esetén is használok a rendes nagy ágyban is. A kiságyban nem azért használtam, mert a pelusból nagyon kifolyik bármi is, ilyen baleset nem igazán fordult elő (egy-egy azért volt), viszont pl. egy hányás-hasmenéses vírusnál, amikor minden olyan lesz, na akkor nagyon jól jön. A kókusz matrac ugyan mosható, és nyáron tényleg gyorsan szárad, de tavasszal és összel amikor se fűtés se napfényes meleg nincs akkor szerintem jó ha valami védi.

A nagyobb gyermekemnél, már bőven éjszaka is szobatiszta volt, de egy bepisilés (hányás-hasmenés vírusról nem is beszélve) előfordult.... na azt a matracot kimosni nem tudom hogyan lehet - szerintem sehogy .....

A kiságyba és a normál ágyba olyat vettem, hogy az egyik fele normál textil, a másik fele pedig véd a nedvességtől.Mind a kettő tetején van normál lepedő is nálunk.

2014. aug. 8. 16:20
Mi vettünk és próbáltuk használni, de a lányom annyira izgága volt, hogy állandóan összevissza gyűrte maga alatt. A végén már ki se lehetett rendesen egyenesíteni. Ráadásul ahogy gyűrődött zörgött, a kislányom mindig felébredt a hangjára, így mi nem sokáig használtuk, de nem is volt rá szükség, mert elég jó a pelenka és nem sokszor van baleset.
21. syria (válaszként erre: 2. - Much)
2014. aug. 8. 16:00

Mi szükség van rá, amíg rendesen be lehet pelenkázni a gyereket?


Az egyik fiam 16 éves korára nőtt ki az enuresis-ből. (Már 3 évesen gond volt a pelenkázással.) Akkor még nem voltak olyan korszerű eszközök, mint ma. Úgy oldottam meg, hogy fordítva raktam viaszosvásznat a matracra, mint ahogy az asztalra szokás, arra tettem a lepedőt. Amit persze minden "eseményes" éjszaka után lecseréltem.

20. much (válaszként erre: 19. - Mkjudit)
2014. aug. 8. 09:37
Köszi ezt lehet megnézem
2014. aug. 7. 22:34
Lehet venni inkontinencia alátétet, nagyon sok nedvességet felszív és szellőzik, nem izzad bele a gyerek.Én ilyet használtam. Tegnap is láttam az Aldiban.
18. Cucicsillag (válaszként erre: 16. - Lili74)
2014. aug. 7. 22:00
Az, ezekkel egyetertek. Tenyleg nehez ugy akarhonnan nezzuk....
17. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Much)
2014. aug. 7. 22:00
Nekem pl.35 fokban ,rovidujju scamp ruci eseten is van, hgy alatta nedves, mivel a matrica nem atlelegzo...
16. Lili74 (válaszként erre: 14. - 408020f45e)
2014. aug. 7. 21:59

Én is így csináltam. Sosem izzadt bele.

Azért jó-jó a kókuszmatrac, de pl télen mi a fenét lehet csinálni a matraccal, ha elázik? Nem biztos, h egy nap alatt megszárad.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy egyrészt gyereke válogatja, másrészt az időszak is.

Egy egészen pici baba alá felesleges, mert nem folyik ki a cucc, ha meg böfizik, biztos van alatta pelenka. Később ha összeszed mondjuk egyszer-kétszer egy hányós nyavaját, akkor később is összefog, célszerű. Vannak hányós gyerekek, nekik mindenképp kell. Amikor kezditek a szobatisztaságot szintén jól tud jönni, mert csak a felette levő lepedőt cseréled, nem kell sikálni.

A lányom pl nem hányós, de a szobatisztaságnál még most is jól jön, mert néha becsurog. Uncsihugom ugyanekkorája vukkos lány, bekap egy bacit, nyomban összehány mindent.

Én sem segítettem, neked kell kitapasztalnod mi a jó nektek.

15. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Much)
2014. aug. 7. 21:45
Igen csak figyelni kell mert ha élénk a baba képes előbányászni a lepedő alól és magára tekerni...
14. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Much)
2014. aug. 7. 21:15
Igen! Gondolj arra, hogy amikor felbüfögi a kaját, vagy hány a gyerek vagy amikor már kezd szobatiszta lenni, ha baleset történik a lepedő átázik és a matrac meg cuppog tőle. Szóval hasznos. Én úgy csináltam, hogy a matracra terítettem a lepedőt, arra a veszélyzónában a gumilepedőt és arra egy ugyanakkora lepedőt. Amikor pedig cserélni kellett csak a kicsi lepedőt cseréltem villámgyorsan.
2014. aug. 7. 21:05
Én használtam és használom. Sajnos nekünk neheen megy az éjszakai szobatisztaság ezért muszáj. Soha nem izzadt bele, pedig csak a leped volt közte és a pvc lepedő alatt. Ja és nallunk tök mindegy volt milyen pelust használtam éjszaka szinte mindig átázott, lehetett pampers, meg huggies, meg márka nélküli is. Táhát én lassan 6 éve használom. Ja és még alánk is tettem mert hajnalanta köztünk alszik és persze akkor pisilt oldalba mikor elfelejtettem magunk alá tenni.
2014. aug. 7. 20:46
Megvettem, majd kidobtam, mert nem hasznaltuk. Max annyira azott at a pelus, hogy a rugdalozo neves lett, a lepedo sosem.
11. much
2014. aug. 7. 20:43
köszönöm mindenkinek
10. Free
2014. aug. 7. 20:26
Ja, és reggelre a pelus cc 1,5 kg-t nyom a pisitől. De az eldobható pelus is csak akkor hasznos, ha a fodrok szépen kint annak. Nem dísznek tették a pelus comb részére, hanem az is baleset megelőző hatással bír :) Szal, én nem is vettem pvc lepedőt.
9. Free
2014. aug. 7. 20:24
Pici baba alá felesleges - szerintem. Az eldobható pelenkák nagyon jó minőségűek ahhoz, hogy ne engedjenek ki semmit. Esti kakaó ivás után, ami ugye vízhajtó, a gyerek simán alszik 10 órát úgy, hogy nem lesz nedves még a pizsije sem. És nem márkás a pelus, hanem Aldi saját termék...
2014. aug. 7. 20:19
annyi még,hogy én reggel beágyaztam,szvl csak éjjel volt az ágyon...
2014. aug. 7. 20:06

én a lányomnál nem tettem,de soha nem pisilt be,pedig 2évesen már szobatiszta volt


a fiam is 2évesen lett tiszta,de vettem,alátettem,de úgy hogy rá egy pléd,majd a lepedő...2szer jól is jött,nem kellett a matracot sikálni:)))

2014. aug. 7. 19:50
Én egy sima nylon-t használtam a lepedő alatt. Ezzel védve volt a matrac is, de nem is izzadt be tőle a kisfiam.
2014. aug. 7. 18:47
én tettem alá!!3 réteg lepedővel! így nem izzadt be .
4. much
2014. aug. 7. 18:33
Én leginkább azért dilemmázok rajta, mert azt mondják a pici is beleizzad. Viszont a matracvédelem miatt meg gondoltam kéne
2014. aug. 7. 18:27

Mi megvettuk, de sosem hasznaltuk, mert alatta nem szellozik pl. A kokuszmatrac,aminek az a lenyege :) Na,meg jo, ha egy matrac atszellozik. A masik oldal, viszont, ha bepisil/kakil a pici es az agy azik meg, na az is nehezen tisztithato...

Nekunk az angelcare is beriasztott miatta sokat.


Szval, passz...

(Sokat segitettem,ugye? :) Hatha, masnak bejott vmelyik verzio...

2. much
2014. aug. 7. 18:13

Sziasztok!

Vettünk a kiságyba PVC lepcsit, de elég vegyesek a vélemények. Van, aki azt mondja hasznos, van aki meg azt, hogy bele se tegyem. Aki használt ilyet megosztaná a tapasztalatait?

1. much
2014. aug. 7. 18:11
PVC lepedőt érdemes használni a kiságyban a lepedő alá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook