Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » PVC és műanyag használata a lakásban. fórum

PVC és műanyag használata a lakásban. (beszélgetős fórum)


6. badonyimariaeva (válaszként erre: 5. - 1e958693ca)
2008. okt. 20. 16:06

Csak akkor ha ég?

Én úgy hallottam,hogy ártalmas anyagokat bocsájt ki,akkor is ha csak le van rakva mit tudom én szobába,vagy konyhába.

5. 1e958693ca (válaszként erre: 2. - CILUSKA)
2008. jún. 26. 12:28

Hőről hallottam, de nedvességről még nem. A PVC gyártása során a nagy hővel és nagy nyomással végzett hengerelés során vinil-klorid (rákkeltő) és sósav, valamint klórgáz szabadulhat fel. Ilyen körülményeknek azonban a mindennapi használat során nincsenek a belőle készülő eszközök, burkolatok, stb. kitéve.

Ha ég, akkor igen, felszabadulnak ezek az anyagok....

2007. nov. 27. 10:50

Sziasztok! Igen, a pvc-ből ha ég, klórgáz szabadul fel, ami mérgező! Mi nemrég újítottuk fel a lakást és padlólappal burkoltunk. Nem sokkal drágább, szebb és egészségesebb is!

A linóleum viszont nem mérgező, nem ugyanaz, mint a pvc!!!

2007. jún. 30. 21:39

Az ételek tárolására szolgáló műanyag edények veszélytelenek, hacsak nem teszünk bele túl forró ételt.

Figyelni kell az alján lévő jelzésre, hogy étel tárolására alkalmas-e !

2007. jún. 23. 17:55

A PVC-ből hő és nedvesség hatására illékony szerves vegyületek szabadulhatnak fel.

Ennek belégzése, vagy a bőrön át történő felszívódása különböző egészségügyi problémákat, betegségeket okozhat.

Hosszabb időn át való érintkezés, vagy nagy koncentráció esetén még rákot is okozhat.

Lehetőleg kerüljük a PVC használatát.

2007. jún. 23. 15:32

A mindennapjainkban nagyon sok féle műanyag terméket használunk.Ezek nagyon praktikusak és hasznosak.

Gondolkoztatok már azon,hogy ezeknek valamilyen káros hatásai lehetnek a szervezetünkre,egészségünkre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook