Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Puli kutyáról kérdések fórum

Puli kutyáról kérdések (beszélgetős fórum)


2013. márc. 30. 21:31

Dehogy vakul meg, ha levágják a szőrét!

A juhászok is megnyírják nyáron.Az uszkárnak is olyan nemezes hosszú szőre lenne, ha nem nyírnák, mégse vakul meg.

10. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Sysy66)
2010. febr. 2. 11:43

:DDD

Az enyém mindig a németjuhászt terelte! :DDD

Szerintem nem fáj neki, ha a tövénél nem húzod. ;)

2010. febr. 2. 08:09
nem fáj neki.
8. sysy66 (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2010. febr. 2. 07:59

és az a tépés fájni fog neki?

az enyém aztán tényleg mindenkit megharap. meg a kis faxom ki van vele hogy reggel hatkor a nyuszitésével kelt meg az ugatásával. eltelik egy két honap veszik egy mangalicát a kert végébe aztán hadd hajtsa azokat!!!:D

7. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Potyek)
2010. febr. 1. 23:01
Csodálatos kutyusod van. :) Beleszerettem... Bár tudom, hogy az én Renim soha nem jön vissza. :(
2010. febr. 1. 22:53

Ha jól megfigyeled a pulidat, látni fogod, hogy ha nincs napfény, "eltűrődik" a frufruja... Tilos levágni!!! Márcsak azért is, mert máshogy vannak "összerakva", mint a többi kutya. A többinek van valami hártya a szemén, ami a pulinak nincs. Ezért van, hogy megvakul, ha levágod a frufruját.


Mi történt vele, hogy ilyen mogorva? A puli egy négylábú, szőrgombóc formájú párna, aki elvileg imádja a gazdáját és a gyerekeket. De tény, hogy csak 1 gazdája lehet, és talán még jobban ragaszkodik ahhoz az emberhez, mint bármelyik másik kutya. Mikor elköltöztem az exemtől, otthagytam neki a drágámat, mert kertes ház után meghülyült volna az első emeleten. 2 hét után rájött, hogy nem megyek haza. Az első adandó alkalommal megszökött, soha nem találták meg. Csak remélni tudom, hogy valaki befogadta és talált magának valakit. :'(

Nagyon kell szeretni, sokat kell vele foglalkozni és akkor jobb lesz szerintem.


Amúgy én sem hordtam kutyakozmetikushoz. Ha ez megnyugtat, egyszer vidd el és kérd meg a kutyakozmetikust, hogy mutassa meg, hogy is kell tépni, utána már te is tudni fogod. ;)

5. ce53b9ff5e (válaszként erre: 4. - Sysy66)
2010. febr. 1. 08:26
nahát, hát neveld azt a pulit:)! Nem szabad verni(vicc volt)!Nekünk a szüleimnél pontosabban van maszkos fakó is, fehér is volt,fekete is van. Csak szürke nem volt még.
4. sysy66 (válaszként erre: 3. - Ce53b9ff5e)
2010. febr. 1. 08:09
ja aha értem de sokan meg már a kezdetektol vágják a frufrut. na de én abbol gondoltam hogy nem lát mert nagyon lehjtja a fejét mintha ki a akarna kukucskálni alola...:D az enyém nagyon vad. mindenkit megharap. igazi méregzsák
2010. febr. 1. 08:06

kell a fenét.3éves koromtól van pulink. Azaz mostmar a szüleimnél van Jó választás volt. A puli az nem kutya,a puli az puli.


Tépni kell a szörét.A szemét nem zavarja egyáltalán, söt,nem szabad eltürögetni.NEhogy levágd!

2010. febr. 1. 08:05
szia!Lassan 12 éves lesz a puli "öreglányom"!Nem szabad levágni a "haját", lát ő amennyit neki kell.Mi egy évben egyszer visszük kozmetikushoz,akkor feltépkedik neki az összerasztásodott tincseit.Én is mindig csinálgatom neki év közben, így mindig szép a szőre.Van PULINAPLÓM, ha érdekel nézd meg:o)
2010. febr. 1. 08:03
szisztok. van egy puli kutyám az a kérdésem hogy ugye most 8 honapos lány,de hogy mikortol kell elhordani kutyakozmetikushoz és hogy kell- e egyáltalán mert én vmit hallottam a szőre sodrásról..meg hogy nem e zavarja az a sűrű "haja" ott elől .szerintem nem lát ki..azt levágjam e? mert most nincs nyár akkora eros fény nincs hogy megvakulna tole.mr én még ilyet is hallottam hogy megvakulhat de mindenki mást mond. szerintetek??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook