Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pszichológia szak fórum

Pszichológia szak (beszélgetős fórum)


2022. júl. 31. 13:30

Szia!

Pár nappal ezelőtt hirdette ki Csak János miniszter H a kötelező nyelvvizsgakotelezettseget eltörlik és átadják az egyetemek hatáskörébe, H mit várnak v nem várnak el az egyes szakokon a diplomához. 2024 szeptembertol lesz ez bevezetve. Légy türelmes és figyeld a híreket ;) érdeklődj majd a kinézett egyetemeknel

2022. júl. 30. 21:36
Egy magára valamit adó egyetem és szak megköveteli a nyelvvizsgát. Mivel a kötelező felvételiztetést eltörölték, így ez egyfajta szűrőként is funkcionál. Ráadásul a pszichológia nemcsak egy tingli-tangli szak.
10. mama3537 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 19:28
Azért is bemeneti követelmény az angol nyelvvizsga, mert nagyon sok szakirodalom csak angolul elérhető. Egyszerűen szükség van rá, hogy elvégezd sikeresen a szakot.
9. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 19:28
Én sem értem igazán. Egy középfokú nyelvizsga letevése sehol nincs egy egyetemi komolyabb vizsgához... Ráadásul ezekre a szakokra jellemzően kell emelt érettségi is, ami ha nem vagy fiatal gondolom szintén nincs...
8. Hattori (válaszként erre: 7. - Hattori)
2022. júl. 30. 15:38
Sőt,még egy kis matekos rész is van.
7. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 13:43
Csak annyit, hogy a pszicho BTK ugyan,de durván van biosz és kémia is.
2022. júl. 30. 13:14
Esetleg még az egyetemek honlapját érdemes nézni, meg ha véleményeket akarsz akkor ilyen-olyan fórumokat, de a követelményekben úgyis a felvi.hu a szentírás, azt felesleges máshol nézni.
2022. júl. 30. 12:57
Már több oldalt végigbogarásztam, köszönöm az ötletet!
2022. júl. 30. 12:53
Mi a kérdés? 🤔 A felvi.hu-n minden szakot, bemeneti és kimeneti követelményt megtalálsz.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Unom)
2022. júl. 30. 12:43
Vannak olyan szakok, ahol nem feltétel a nyelvvizsga.
2. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 12:36
Ha egy nyelvvizsga gondot okoz, hogy akarod elvégezni az egyetemet?
2022. júl. 30. 12:34
Gondolkodtam rajta hogy jelentkezem erre a szakra, de követelmény a középfokú nyelvvizsga, ami nincs. És már nem vagyok fiatal, hogy beüljek az iskolapadba. Talán. Több fórumot végignéztem már a neten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook