Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pszichiátriai rehabilitáció Kisbéren, van valakinek tapasztalata? fórum

Pszichiátriai rehabilitáció Kisbéren, van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


19. Rika1 (válaszként erre: 18. - Rockos)
2023. okt. 17. 14:23
Igen vannak!
18. rockos
2023. okt. 16. 11:17

Sziasztok!

Érdekelne, hogy Kisbéren alkoholfüggőket is rehabilitálnak-e?

Köszönöm előre is

17. Norina Sz. (válaszként erre: 16. - Rika1)
2023. máj. 4. 14:58

Mindig is szorongós voltam. Ilyen erősen körülbelül 8 éve. Akkor kezdődött és azóta hullámzó. Ha van egy jó kapcsolatom akkor oldódok, ha elérek vmi sikert akkor ez is könnyebb stb...

Az edzős példát arra értettem hogy vannak olyan helyzetek amikor tisztában van az ember a racionalitással, de mégis hatnak rá az érzelmei, még akkor is ha nincs alapjuk :) állásinterjú, vizsga, orvosi kontroll...

Köszönöm hogy meséltél az ismerősödről így könnyebben el tudom képzelni. Pszichiátrián már voltam de az nem rehabilitáció volt. Az más volt próbáltak olyan hölgyekkel egy szobába tenni akik a "nyugis" csoportba tartoztak. Ez azt jelentette hogy ahhoz képest jó mentális állapotban vannak, szofisztikáltak stb. És vannak "pörgős" betegek. Mindenki nagyon kedves volt a szakemberek is. De 1-2 "pörgős" betegtárstól féltem, hogy őszinte legyek. Ők nem veszik észre hogy a fellépésük agresszív (verbálisan).

Nyilván egy rehabilitáció más így egy kis képet kaphattam róla :)

16. Rika1 (válaszként erre: 15. - Norina Sz.)
2023. máj. 4. 00:53
Értem. Mióta van ez a fóbiád? Nos Kisbéren már voltam látogatóban. Láttam hogy zajlanak ott a dolgok. Ha egy átlag ember fejével gondolkozom..akkor ugye ezt az edzőtermi szitut úgy veszem, hogy bemegyek felpattanok a futógépre, és nem érdekel ki mit gondol. Engem sem érdekel ki hogy néz ki, ki mit csinál. Próbálom a helyzetedbe ezt átélni gondolatban. Nem könnyű. Nos, akinél voltam látogatóba..hasonló problémával küzdött..ennek a háromszorosával. Eleinte ki sem ment a kórteremből, mert félt az emberektől. A foglalkozásokon részt vett..és szépen kinyílt. Napról napra. Maradt is ott tovább, mert érezte ez jó neki. A háromszoros gondból szépen csökkent. Mikor végleg hazajött már csak 1 volt. De az is szépen oszlott..idő kell mindenhez. Persze kell a segítség hozzá, és itt jön a terápia a szakemberek. Én csak biztatni tudlak, mert jó a gárda..megértőek.
15. Norina Sz. (válaszként erre: 14. - Rika1)
2023. máj. 3. 22:08
Úgy tudnám leírni mint mikor az ember elmegy pl első alkalommal egy edzőterembe. Tudod hogy mindenki azért megy oda mert csinosabb szeretne lenni. Logikus hogy átlagos emberekkel fogsz találkozni. Mégis izgulsz és úgy képzeled csupa Jason Momoaval és Scarlett Johanssonal fogsz találkozni:)
14. Rika1
2023. máj. 1. 02:57
Ettől nem kell tartanod, hiszen mindenkinek van valami parája ott, azzal foglalkozik, hiszen azért is megy oda. Ezért vannak a foglalkozások, beszélgetések szakemberek akik ebben tudnak neked segíteni vagy elindítani egy olyan úton, ami kitartással rendbe tesz.
2023. ápr. 28. 21:40

Köszönöm szépen a segítséget Rika1 :) most nem jut eszembe több kérdés:$:D

Azért kérdeztem rá a türelmi időre mert a létszám mellett a bizalom miatt is nehéz. Illetve inkább amiatt szoktam befeszülni hogy ki mit gondol rólam, éltek-e át hasonlót vagy nem fognak megérteni, kinevetnek ilyesmik. (Már mindenféle véleménnyel találkoztam amik mondanom se kell nem segítettek a dolgon.)


Még átgondolom. Köszönöm Mindenkinek! De új véleményeket is szívesen fogadok:)

Szép estét Mindenkinek! :)

12. Rika1 (válaszként erre: 10. - Norina Sz.)
2023. ápr. 27. 22:18
Mivel 30 fő az össz létszám..ez felezve van. Tehát a foglalkozásnál is max 15 fő van. Türelmi idő is létezik. :)
11. Rika1 (válaszként erre: 10. - Norina Sz.)
2023. ápr. 27. 22:14
A torna nem kötelező, különben is csak 4-5 fő szokott részt venni. A foglalkozások viszont kötelezőek.. :)
10. Norina Sz. (válaszként erre: 7. - Rika1)
2023. ápr. 27. 07:59

Köszönöm szépen a segítséget:) A boltba járás továbbra is kérdéses. A lehetőségek jók és tényleg mindent elmondtál:) csak nekem van túl sok dilim.

Most az jutott eszembe hogy jópár éve az emberi kontaktjaim a szűk családom és az éppen aktuális párom. Szóval kb 5-6 ember (max 8-10 de az már kellemetlen) akiket régóta ismerek és megbízok bennük.

Arról esetleg lehet tudni vmit hogy ha pl nem megy mondjuk a reggeli torna (idétlenül hangozhat de nekem kihívás az emberek közelsége miatt:$) vagy bármilyen program, kapok némi "türelmi időt" hogy becsatlakozzak?

2023. ápr. 26. 18:54
Ez a kisbéri elég híres..jönnek nagyon messziről is. :)
2023. ápr. 26. 18:47
7. Rika1 (válaszként erre: 4. - Norina Sz.)
2023. ápr. 26. 18:43

Nézzük sorjába. Természetesen lehet tovább is maradni.., ezt az osztályos orvossal kell megbeszélni, ha lát javulást még javasolja is. A beszélgetős csoportok vegyesek, de lehet kérni egyénit is.


A boltból ha szeretnél hozatni valamit a szobatárs is megoldhatja neked. De vele is mehetsz. A foglalkozások két csoportosak, ezt megfogod kapni órarend szerint papíron. Időpont és a foglalkozás nevével és a vezető nevével. Nagyon kedvesek, segítőkészek..bármely csoportba. A nővérek is aranyosak. Mosni lehet a fürdőszoba a kórterembe van. Tusoló álló, a víz a földre megy egy elfolyóba. Ott a WC is.

A szobába mindenkinek van szekrénye..akasztós..polcos..és bőven lehet pakolni, felülre és alulra is.

Ruházat: pl. melegítő alsó felső..ez jól jöhet. Bent meleg van..bármi ruha lehet. Csak este kell pizsi.


Cigi, kozmetikum, borotva lehet. A szoba 3 fős tévével ellátva. Asztal szék van. a nők és a férfiak külön vannak. Nem is szabad férfinak bemenni a nőkhöz. Nők nőkhöz mehetnek. Az étkezéshez külön helység van a folyosón..ez egyben a társalgó is. Hűtőszekrény minden szobának van, mikró az étkezőbe. Esténként lehet társasozni, kártyázni beszélgetni bárkivel. Férfiak nők együtt. Az életkor vegyes. Ha olyan a társaság buli is engedélyezett.


Kérdezz nyugodtan..izgulni nem kell. Az hogy kivel kerülsz egy szobába..azt már eldöntik a jelentkezésnél. A harmadik emeleten van szép kis részen..van kávé automata is valamelyik szinten. Van kápolna és könyvtár is a folyosón az első vagy a második emeleten. Lift van. A földszinten lehet vásárolni rágcsálni valót..és szendvics féléket.


Ennyi jutott az eszembe___de ha kérdés van jöhet!

6. Norina Sz. (válaszként erre: 5. - Józsibirka)
2023. ápr. 26. 06:04

Szia! De igen viszont az is körülbelül 150-200 km. Ha valaki Debrecenben vett részt az is érdekelne:)


Olyan program sajnos nincs ami a számunkra legalább tömegközlekedéssel megközelíthető lenne. Illetve a családom számára. Nálam csak autó jöhet szóba egyelőre.

2023. ápr. 26. 05:59

Szia, miért olyan messzire mégy?

Debrecenbe is van pszichiátria, az nem közelebb hozzád?

4. Norina Sz. (válaszként erre: 2. - Rika1)
2023. ápr. 26. 05:46

Szia!

Köszönöm szépen a választ:)

Én kb 300 km.re lakom Kisbértől. Szóval ami kérdéses a számomra hogy mennyi holmit vihetek magammal és ezen belül is mi engedélyezett. (Pl cigaretta, borotva) Nagyon erős szociális fóbiám van ezért a boltba nem tudok kimenni csak speciális körülmények között. Látogatni a távolság miatt valószínűleg nem tudnának.

(Tudom hogy az az egyik cél hogy a fóbiám javuljon de nem várom hogy csodát tegyenek.)

Illetve, a távolság miatt nem biztos hogy pontosan a program végén haza tud hozni valaki. Nem tudom ilyen esetben maradhatok-e tovább nyilván kell a hely másoknak is.

Még az lenne a kérdésem hogy az életkor/nem/mentális probléma teljesen vegyes, vagy vmilyen rendszer szerint van egy-egy csoport összeválogatva?

Bocs hogy ennyit kérdezek szeretnék részt venni a programban de nagyon izgulok miatta :$ :)

Ha esetleg tudnál további infókkal segíteni sokat jelentene. Előre is köszönöm, szép napot Neked! :)

3. Rika1 (válaszként erre: 1. - Norina Sz.)
2023. ápr. 25. 16:18
Az előzőhöz még annyit, hogy első héten nem lehet hazamenni hétvégére, de utána már igen. Látogatás viszont van.
2023. ápr. 25. 16:11
Szia! Egy ismerősöm volt öt éve, három hónapot töltött ott. Csak jókat tudott róla mondani. Rendszeres foglalkozások vannak, mint irodalom, zene_hangszerek, beszélgetés egyéni vagy csoportos, művészeti foglalkozás_kreatív alkotás, torna, és úgy tudom lovas terápia is működik már. Órarend beosztás szerint működik. Tornával indul a nap, majd reggeli. Utána vannak a foglalkozások..ebéd és még egy foglalkozás. A személyzet kedves, pszichológusok is. Délután szabad..kb háromtól. Ki is lehet menni, van a közelben Penny. Nem tudom mire lennél még kíváncsi, mit szeretnél tudni?
2023. ápr. 25. 10:45

Sziasztok,


A terapeutám javasolta a fenti, hat hetes programot. Érdekelne azoknak a tapasztalata, akik részt vettek már benne.


Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv; Nori

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook