Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a rehabilitációs járadékról? Vannak tapasztalatok? Sikerült valakinek munkát kapni? fórum

Mi a véleményetek a rehabilitációs járadékról? Vannak tapasztalatok? Sikerült valakinek munkát kapni? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 13. 12:37
Mennyi ellátás jár C2-es katagóriára.....?
19. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 17. - Moonlight1984)
2010. jún. 3. 16:24

Sajnos igaz amit írtál, nekem is vannak igen furcsa ismerőseim, egyébként sem értem, hogy hogy gondolják ezt az okosok, mert anyúddal egyidős vagyok inzulin napi 4x és diéta, pontos időben mérni szúrni enni, az embernek a napja ekörül forog

+ magas vérnyomás + a kornak megfelelő egyéb nyavaják. Én azért vállaltam a rehabilitációs járadékot, mert pénzben több meg elvégeztem egy tanfolyamot gondolván, hogy ezzel több lehetőségem lesz a munkapiacon.

18. moonlight1984 (válaszként erre: 16. - Ba9d1cefa0)
2010. jún. 2. 20:23
Ó,a munkanélküli hivatal...én mentem bejelentkezni,azt mondták,ők csak felvesznek nyilvántartásba-munkát meg keressek magamnak.Velük nincs kint az ember a vízből...
17. moonlight1984 (válaszként erre: 16. - Ba9d1cefa0)
2010. jún. 2. 20:22

anyukám miatt kérdeztem.Súlyos cukorbetegen-napi 5 alkalmas inzulinnal,vérnyomásproblémákkal,szívműtötten-vérhigítót szed állandóan,romló látással-cukor miatt,térdműtve keressen magának munkát....54 évesen.Jó vicc.30 éves munkaviszony után.Más meg nem dolgozik 10-et se,és egy szó nélkül leszázalékolják...és nem vacakolnak vele.

Anyu is le volt már százalékolva pár éve,most meg hipp-hopp munkára alkalmassá vált.

No,de ha fiatalon,egészségesen nem talál az ember munkát-akkor ők hol fognak?

Na meg ismerek olyan leszázalékolt 40 évest,aki 10 órában jár feketén fusizni..na,ő biztos nagyon beteg lehet...azért van akkora új háza,kocsija mert rokkant szegényke...

16. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 15. - Moonlight1984)
2010. jún. 2. 17:51

Tiszta sor. Ujabb felülvizsgálat az OOSZI-nál.

Aztán vissza tesznek jó esetben 40%-ra és RSZJ, ami ugye 28000,.ft körül van. Én már örülnék 4 órás munkának is. Legutóbb a Munkanélküli központban azt

mondták ők keresnek nekem munkát, dehát ebben nem hiszek.

2010. jún. 2. 13:58
Valakinek van friss információja?Mi lesz ha 3 év mulva nem kap megfelelő munkát az illető?Mert 4 órásból nem lehet megélni sem...
14. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 11. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 7. 12:34

Megtudnád mondani, hogy hol nézhetnék utána ennek a

foglalkozást elősegitésnek? Köszi mindent!

2010. márc. 7. 12:31
Köszönöm! aranyosak vagytok. Én most végzek egy OKJ-és tanfolyamot a munkaügyin keresztül, hát voltak meglepetések...a központ nem mindig állt a helyzet magaslatán. Holnap írásbelizek és ha minden igaz 22.én szóbelizek és Tb. és bérügyi szakelőadó végzettségem lesz, na ezzel kell majd valamit kezdenem, mert betegségem előtt is már dolgoztam a szakmában és szeretem is, szeretném is csinálni, csakhát elmúltam 50-ven és vidéki (Pestmegye)vagyok, vagyis erősen hátrányos helyzetű. A munkanélküli kp- mint emlitettem itt elég nehézkes.
12. Buksi13 (válaszként erre: 10. - Ba9d1cefa0)
2010. márc. 5. 08:02

Én is rehab. járadékot kapok. Nálunk a munkaügyi kp-ban nagyon segitőkész volt a hölgy. Jelentkeztem egy tanfolyamra, amit teljes egészében fizettek volna, el is intéztünk mindent, de sajnos két nappal a kezdete előtt kiderült, hogy kevés a jelentkező, igy nem indul. Hát remek.

Most ujra nekifutottam, de ez a hölgy lebetegedett, és hát áll a dolog. De nálunk pl. most hétfőn is lesz ilyen csoportos tájékoztatás, ahol kimondottan olyan embereket keresnek, akik rehab. járadékosok. Most az uj szabályozás miatt, elég sok ilyen megkeresést kapnak állitólag. Csak kérdés, ki mit tud vállalni. Én elsősorban irodai munkát keresek, mást nem nagyon tudok, állitólag lesz ajánlat, hát majd hétfőn okosabb lesz.

Ez egy kicsit hosszu lett, bocsi.

11. Hirtelencsiga (válaszként erre: 10. - Ba9d1cefa0)
2010. márc. 4. 21:44

Szia! A cégnél, ahol munkaügyisként dolgozom dolgozik olyan ember, aki rehabilitációs járadékot kap. Én erről az oldalról, vagyi a munkáltató oldaláról tudom leírni a tapasztalataimat, ha ez segít.

Amikor őt felvettük, akkor elmondott mindent, hogy miért részesül ebben a járadékban és hogy ennek milyen következményei vannak. Például aláírtunk egy nyilatkozatot, miszerint meghatározott időn belül nem szüntetjük meg a munkaviszonyát, vállaltuk, hogy egy meghatározott összeget nem haladja meg a fizetése (mert akkor elveszíti a jogosultságát a rehab. járadékra).

Egyébként most van egy új szabályozás, ami éppen a rehab. járadékban részesülők foglalkoztatását segíti elő.

Sok sikert!

2010. márc. 4. 20:06

Én még mindig arra lennék kiváncsi, hogy, aki rehabjáradékos az tapasztal valamit, a munkanélküli központon keresztül, hogy leszünk vissza "vezetve"

a munkába???

2010. márc. 3. 20:10
árvaellátást kapok nekem is jött az utazási
2010. márc. 3. 19:31
Nekem is ma érkezett meg Huuuurá!
7. Buksi13 (válaszként erre: 6. - Ba9d1cefa0)
2010. márc. 2. 16:25
Nekem ma meghozta a postás
6. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 5. - Buksi13)
2010. márc. 2. 13:58
Még nem, de márciusban aktuális, hacsak .....
2010. febr. 28. 18:48
Van valaki aki szintén rehab. járadékot kap? Megkapta már az idei nyugdijas utazási igazolványt?
2010. febr. 11. 19:17
? Hát senki nem részesül rehabilitációs járadékban???????
2010. febr. 11. 01:27
köszi, de én tudom, hogy mit jelent a rehab.járadék és hogy mit kell tenni, csak szeretnék tapasztalatokról infokat kapni. Én jelenleg egy tanfolyam végzős hallgatója vagyok (Tb.-bérügyi szakelőadó) és keresem a következő lehetséges utat.
2010. febr. 11. 00:46

mivel úgy látom, még senki se válaszolt, belinkelem az oldalt, hátha találsz hasznos infót:


[link]

2010. febr. 10. 23:18
Mi a véleményetek a rehabilitációs járadékról? Vannak tapasztalatok? Sikerült valakinek munkát kapni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook