Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Progeszteron szedése fórum

Progeszteron szedése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2017. jan. 18. 13:10
Fejlemény,hogy befektettek a kórházba,kapom a vérzéscsillapítót,egyelőre nem lehet tudni honnan jön a vér. Nincs haematoma,nincs gond,mégis barnázok....
162. Dzsozko86 (válaszként erre: 161. - Gaby00)
2017. jan. 17. 21:06
Gratulálok Gaby és nagyon köszönöm a választ!!! Napközben elmúlt,semmi gond nem volt,most estére megint elkezdte,kicsit talán erősebben. Remélem kibírja a kis babszemem csütörtökig és nem lesz semmi baj.
161. Gaby00 (válaszként erre: 160. - Dzsozko86)
2017. jan. 17. 18:31
Szia! Ne aggódj bár a barnázás lehet valóban a vetélés jele is de ahhoz erős hasi görcs is társulna!Szerintem csak egyszerű progeszteron hiány okozza :) Nálam is így kezdődött a terhességem kész voltam emiatt,folyamatosan aggódtam és már az 5. héttől szedtem a Progeszteron Exeltist napi 2x1-et és elég sok idő kellett ahhoz amíg hatni kezdett.Mára már a 9.hétbe léptem és a barnázásom is teljesen elmúlt :) A babámmal is minden rendben nagyon szépen fejlődik.Szóval szerintem ne aggódj biztosan nincs semmi baj,a gyógyszertől pedig előbb-utóbb biztosan el fog múlni neked is!A lényeg az hogy ha bármi rendellenességet tapasztalsz görcsölsz,vagy esetleg vérzés jelentkezne azonnal menj orvoshoz ez a legfontosabb! Én is ezt tettem karácsonykor mindennap az ügyelten voltam a sokszor erősebb barnázás miatt és volt egy nap amikor kicsi vér is jött,de minden rendben volt és azóta is szerencsére :) Szóval nyugi! Boldog babavárást! Majd azért ha voltál a saját dokidnál írj hogy mit mondott :)
2017. jan. 17. 09:04
Sziasztok! Ma vagyok 6+1 hetes. Már a ciklusom második felétől kapom a progeszteron exeltist,3x1et. Vasárnap éjjel arra ébredtem, h erősen szúrkált a jobb oldali petefészkem korul.tegnap délután pisilés közben vettem eszre,hogy enyhén barnazok. Elrohantam a helyi nőgyógyászhoz,aki azt mondta minden rendben,ne aggódjak.csütörtökre kaptam időpontot az orvosomhoz,de ma reggel nagy wczes közben ismét láttam par cseppet.Ez minden esetben veteles veteles jele?
2017. jan. 14. 15:20
Sziasztok! 5+2naposan írt fel a doki 3×1Duphastont, de mivel prog.exeltis volt itthon korábbról kiváltva, azt mondta azt is szedhetem helyette. Mivel a betegtájékoztatóban láttam, hogy max 400mg/nap, és korábban én is meglehetősen szédültem tőle, így reggel-este 200mg-ot szedek. De most, hogy látom, néhányan szedtek 3×1-et, jól elbizonytalanodtam :) Sem barnázás, sem vérzés nem volt, ezért gondoltam, elég ennyi. 2 inszem után és 38 évesen aggódom ugyan, de úgy érzem legbelül, hogy nagyon erős a Kicsi (még nálam is erősebb :) )és itt akar lenni :)
158. KataH.89 (válaszként erre: 157. - Gaby00)
2017. jan. 13. 10:18
Szia! Így van, csak pozitívan :) Ismerős, a várakozás a legrosszabb, nem tudod mi folyik odabent. Mi nemsokára megyünk 20 hetes UH-ra. :) Szorítok nektek! :)
157. Gaby00 (válaszként erre: 156. - KataH.89)
2017. jan. 12. 18:32

Szia!

Köszi hogy leírtad ezeket!:)Közben szedem a progeszteront továbbra is és szerencsére a barnázás is elmúlt már és minden rendben van velünk most vagyok a hetedik hétben,és már volt szívhang is :) Legközelebb február 16.-án kell mennem Nucha szűrésre de olyan messze van még és addig remélem nem lesz semmi baj!Olyan sokat hallok erről a magzatelhalásról is főleg hogy semmi jele :( De bízom a babámban és hogy minden rendben lesz vele! :)

156. KataH.89 (válaszként erre: 153. - Gaby00)
2017. jan. 5. 18:51

Szia!


Ne aggódj, el fog múlni a barnázás :) És a barna még nem vészes, a friss vér a nem jó, szóval nyugi :) Nekem most még azt is mondta a doki, hogy nem kell kórházba rohangálni minden kis vérzéssel (mert nekem kétszer is volt, reggel egyszer pisiléskor) és agyon ultrahangoztatni magad, mert az sem tesz jót.

A vetélésemnek kb semmi jele nem volt, 8 hetesen halt el, 10 hetesen jött vér, akkor mentem be a kórházba és mondták és ott derült ki, hogy a méretei alapján csak 8 hetes. Semmi görcs, semmi nagy vérzés. Viszont megérzés volt, hogy valami nem oké és annyira éhes sem voltam abban a 2 hétben és gyanús volt. Hozzá kell tenni 5 hetesen bekerültem a kórházba, mert jött egy csepp vér és 2 hétig ott voltam, aztán mondtam, hogy köszönöm én hazamennék. Sík ideg voltam, nem csináltak semmit az orvosok, vicc volt az egész és csak kicsinált idegileg. A higiéniás körülményekről pedig ne is beszéljünk... Ezért írtam már, hogy le kell nyugodni, mert sokat jelent, ki milyen lelki állapotban van.

Remélem minden rendben van/lesz veled :)

155. Gaby00 (válaszként erre: 154. - Rami123)
2016. dec. 31. 22:58

Köszi Rami123 aranyos vagy! :)

Nagyon Boldog Újévet kívánok! :)

154. Rami123 (válaszként erre: 153. - Gaby00)
2016. dec. 31. 13:47
Több ismerősöm is úgy terhes hogy barnazik, es túl vannak a 12. heten, szóval nyugi :) nekem is volt vetelesem sajnos nekem pár csepp vérrel kezdődött, egyből bementem a kórházba ott mondtak, hogy beindult a vetélés utána erősebben vereztem és gorcsoltem! De tényleg nyugi nálad mindent rendben találtak,szépen nő a babucid es a barnazas is elfog múlni 😉
153. Gaby00 (válaszként erre: 152. - KataH.89)
2016. dec. 29. 18:10

Szia! Örülök hogy minden rendben veletek :) Nekem is ez az első terhességem valószínű ezért aggódok annyira.Szedem a progeszteron Exeltist már 4 napja de még mindig barnázok :( Voltam vele már többször is az ügyeleten ahol megnéztek Uh-on és mindent rendben találtak bár még korai terhesség így még csak a szabályos petezsákot láttak és 3mm-es szikhólyagot benne 2mm-es embriócsomóval.

Remélem így is marad! Ágynyugalmat és kímélő életmódot írtak elő így most szinte egésznap fekszek.

Neked a vetélés milyen tünetekkel járt? :(

152. KataH.89 (válaszként erre: 148. - Gaby00)
2016. dec. 29. 13:02
Szia! Csak petezsákot látott, de februárban volt egy vetélésem, így már egyből írtak fel mindent, amit szedni kellett. 14. héten hagytam el a Progeszteron Exeltist. Most kerültem el a 17. hetet :) Nálam annyi a bibi, hogy a méhszáj közelében van a méhlepény, agy fekvés van sajnos, de ezen kívül minden rendben van eddig :)
151. Rami123 (válaszként erre: 150. - Gaby00)
2016. dec. 26. 15:24
Én is boldog babavarast kívánok neked,,nyugi nem lesz baj :)
150. Gaby00 (válaszként erre: 149. - Rami123)
2016. dec. 26. 15:02
Szia Rami123! Köszi a bíztatást! :) És boldog babavárást kívánok neked és jó egészséget! :)
149. Rami123 (válaszként erre: 147. - Gaby00)
2016. dec. 26. 14:56
Én is progeszteron exelit-et szedek,mióta tudom hogy babát várok+ utogestan-t a vetélés elkerülése végett, elvileg én a heten abba hagyhatom mert 12. hètbe lépek :) ártani nem hinném,hogy árt :) nyugiii :)
148. Gaby00 (válaszként erre: 143. - KataH.89)
2016. dec. 26. 14:10

Szia KataH.89!

Neked az 5.hétem már látak valamit az Uh-on?Nekem az egyik orvos a sok közül azt mondta nem jó helyen van megtapadva :( ezért aggódom,viszont egy másik orvos akinél voltam egy egészséges terhességet látott még embrió nélkül.

Egyenlőre én is sokat pihenek és semmi megerőltetőt nem csinálok!

147. Gaby00
2016. dec. 26. 14:06
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni tőletek hogy valaki a terhessége elején kapott-e progesteron Exelit tablettát a barnázás miatt? Fenyegető vetélést írt az orvos a papíromra a barnázásom miatt és ágynyugalmat,kímélő életmódot javasolt viszont hallottam olyat hogy nem biztos hogy jó hogy progeszteront szedek?Kérem ha valakinek volt hasonló tapasztalata írja meg :)
146. Orso87 (válaszként erre: 145. - 67065d8ab8)
2016. dec. 17. 19:52
Nagyon szépen köszönöm a vàlaszt és a drukkolást is!!!
145. 67065d8ab8 (válaszként erre: 144. - Orso87)
2016. dec. 17. 17:29
Szia. Szigorú fekvés!! Ameddig nem erős darabos a vérzés addig bàrmi lehetséges! Nagyon szoritok neked:-)
144. Orso87
2016. dec. 17. 13:12
Sziasztok!Új vagyok ebben a fòrumban,a véleményetekre lennék kívàncsi,mert nagyon kétségbe vagyok esve! Oktòberben hormonvizsgàlatra küldtek,mert januàr òta barnásan jött meg,elötte sosem volt semmi gondom.A vizsgàlat alapjàn nincs peteérésem,november végén az infertilitàs diagnòzist kaptam.Múlt szombaton pozitív lett 4 db terhességi teszt,este enyhe barnàzàs kezdödött.Kedden jutottam el az orvoshoz,aki 4-5 hetesnek làtta az uh-n.Addigra màr pici vérzésem is volt.Napi 2x2 Utrogestant és fekvést írt fel,jövö kedden kell visszamenni.Azòta fekszem,de folyamatosan vérzek,nem kifejezetten erösen,de folyamatosan.Mit gondoltok,életben maradhatott,vagy màr elment?Nagyon köszönöm a vàlaszokat!
143. KataH.89 (válaszként erre: 142. - PSipiEszti)
2016. dec. 16. 11:30

Szia! Nekem volt. Az 5. héten kezdődött, aztán progeszteron kúp és elmúlt rá pár napra. 14. hétig használtam. De nálam hol volt barna, hol nem. Volt, hogy 1 hétig semmi, aztán egy nagyobb adag és pár napig megint barna, aztán 1 hétig megint semmi. Nekem mondjuk az okozza a problémát elvileg, hogy a méhlepényem lent van a méhszájon és attól barnázhatok, vérezgethetek. Egyenlőre pihenés, fekvés, semmi megerőltető.

Nem kell pánikba esni, az fontos :)

2016. dec. 10. 08:17

Sziasztok! 8+2 hkm vagyok. Tegnap "kellett volna megjonnie a ciklusomnak", barnazast vettem észre a reggeli pisinél. Ez folytatódott a Deleott folyamán, ezert be mentünk a dokimhoz. Rendben volt minden a babával, szivhang is volt. Progeszteront irt fel, es agynyugalmat. A barnazas még mindig tart, igaz mintha talán enyhébb lenne. Ha ismét nagyon elkezdenek illetve görcs irány a kórház.

Volt valakinek hasonló? Nagyon köszönöm!!!

141. Rami123
2016. dec. 7. 20:25
Ez a jó hozzáállás  Sokan érzik terhesség előtt,hogy meg akar jönni, meg szurkálni is szokott  Mi is 5-6 eve próbálkoztunk azt mondtak nem is lehet természetes úton,erre láss csodát, nem szabad feladni...
140. szilvi627 (válaszként erre: 139. - Szilvi627)
2016. dec. 7. 20:19
Igazábol nem sok mindent érzek. Néha szurkàl, meg úgy érzem mint ha mega akarna jönni. De ilyet màt sokszor éreztem.
139. szilvi627 (válaszként erre: 136. - Szilvi627)
2016. dec. 7. 20:17
Nagyon aranyos vagy. 20 éve erre vàrok. 😀. Remélem a petesejt is rendben volt, mert ugye nem vagyok fiatal és soha nem menstruàltam. De tudom , hogy sikerülni fog. Olyan nincs , hogy nem.
138. Rami123 (válaszként erre: 136. - Szilvi627)
2016. dec. 7. 20:06
Azt elfelejtettem, hogy mindenképp ha pozi a teszted kérdezd meg a dokit,hogy kell-e szedned,és nagyon szurkolok,hogy sikerüljön 🍀
137. Rami123 (válaszként erre: 134. - Szilvi627)
2016. dec. 7. 20:02
Sajnos ez ilyen, én is érzem ezeket kellemetlen tüneteket, bár én nem ekkora mennyiségben szedem, szerintem igen szedned kell mert èn lassan 9 hetes terhes vagyok es 12. hétig tuti szedem. Ha tehetem én leszoktam feküdni egy kicsit,illetve nekem idővel enyhültek a tünetek :) már nem érzem magam úgy mint aki hulla részeg 😅 :)
136. szilvi627 (válaszként erre: 135. - Chrissy77)
2016. dec. 6. 17:00
Hàt én elég egyedi eset vagyok. 43 éves és soha nem menstruàltam. Több lombikon és mégtöbb kezelésen vagyok túl az elmúlt kb. 20 évben. Most clostylbegit+estrofen kombinàciót szedek és a tüszőrepedés utàn egy nappal kellett elkezdenem szedni a 3×1 progesteron és 3x2 utrogesztant.
135. Chrissy77 (válaszként erre: 134. - Szilvi627)
2016. dec. 6. 08:55

jééézusom , nem sok ez egy kicsit???


Én eddig úgy tudtam, hogy a kettő hatása ugyanaz... Hát nem csodálom, hogy "be vagy rúgva". Nekem a legelején szúrt a szívem, de akkor nagy meleg is volt, tehát nem kizárólag csak a progi ex.200-tól voltak ezek a tüneteim. Meg egyébként is korábban voltam már szívUH-n meg izotóp vizsgálaton is...stb...

Most visszeres lett a lábam, de ez sem a progi mellékhatása szerintem.


Azt hogy kell-e szedned, vagy mit kell szedned és hányszor meg hogyan, azt csak is az orvosodtól kérdezd. Ő tudja mire írta fel neked ezeket a bogyókat. Itt inkább csak tapasztalatokat kérdezz.

Nekem vérezgetésre írta fel (ami el is múlt 2 nap után) napi 3X1 prog 200-at és 12 hetes korig. Aztán lett belőle 19 hét :) de 12. hét után már fokozatosan csökkenteni kellett.


Neked miért írta fel? Ráadásul ennyit és 2 félét.

134. szilvi627 (válaszként erre: 133. - Chrissy77)
2016. dec. 4. 21:49
Hàt úgy érzem magam mint aki be van rúgva. 😀. Este 2 szedek lefekvés előtt reggel egyet.Csak azt nem tudom, hogy a 28.nap után is kell e szednem ha pozitív a teszt. Utrogestant is hasznàlok napi 6 db.-ot. Valaki szedi ezt a kombinàciót és érez valami màst is a szédülésen kívül ?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook