Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Progeszteron szedése fórum

Progeszteron szedése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
73. Chrissy77 (válaszként erre: 71. - Dior0909)
2016. júl. 21. 09:40
Egy hét mulva mikor mész? Nagyon szorítok :-)
72. Chrissy77 (válaszként erre: 69. - Anita.)
2016. júl. 21. 09:37
Köszi. Kipróbàlom a citromos vizet. Amúgy sem kívànok édességet. Bàr nagyon semmit sem kívánok. :-)
71. dior0909 (válaszként erre: 70. - Chrissy77)
2016. júl. 21. 09:37

A terhesség esetén emelkedik a pulzus, de a kalimpálás szerintem nem indokolt.... De lehet, hogy most jön ki az elmúlt napok stressze...

A szédülést a tájékoztatóban is írták mellékhatásként 😰

De jó neked 😉 remélem 1 hét múlva már én is ilyeneket írok majd 😃

70. Chrissy77 (válaszként erre: 68. - Dior0909)
2016. júl. 21. 09:29
Kérdezte h sikerult-e tp.re menni, és akkor mondtam neki a szurkálást. Különösebben nem reagált rà. Nyugtázta h otthon vagyon és tudok pihenni. Ennyi. Ma hajnalban arra ébredtem....de ez progi szedés előtt is volt néha-néha.... hogy ezerrel kalimpál a szivem. Ugrasztottam a pàromat hogy megmérje a vérnyomásom. 106/59-et mért, a pulzus 82. Most 9-kor mértem 106/62 92-es pulzus. Én így ezek alapján nem gondolom hogy kimondottan a progi exeltis az oka. Az tény ha beveszem, akkor rá félóràra szédülök mint aki be van rugva :-)
69. Anita. (válaszként erre: 65. - Chrissy77)
2016. júl. 21. 08:23
Gratulálok!!:). Sok pihenés,nem cipekedés!!! ;) A hányingerre általában a citromos víz szokott segíteni.
68. dior0909 (válaszként erre: 66. - Chrissy77)
2016. júl. 21. 07:51

Nekem is szokott szúrkálni a szívem, de nekem van egy kis billentyű-hibám is...


És az exeltissel kapcsolatos felvetéseket említetted a dokinak?

67. dior0909 (válaszként erre: 65. - Chrissy77)
2016. júl. 21. 07:48
😃 nagyon jó hírek! Gratulálok! Boldog gömbölyödést! 😃
66. Chrissy77 (válaszként erre: 63. - Dior0909)
2016. júl. 21. 07:29
Konkrétan nem attól, hanem a hormonváltozások miatt is. Meg akkor nagyon meleg volt. Nálunk bent a lakásban is 32 fok volt. De csak 1 nap szúrt, másnap már jobban voltam, meg éjszaka nyitva volt ajtó ablak. Több tényező is közre játszott. A háziorvos mondta. Korábban volt nekem ilyen szúrkálásom, hónapokon keresztül. Voltam kardiológián, stb... nem találtak semmit. Aztán egyszer csak elmúlt.
2016. júl. 21. 07:16
Heló Lányok, :) 5 hetes vagyok. A doki petezsákot látott, jövőhéten csütörtökön megyek megint, hogy lesz-e szivhang. Hányinger az van, és ennek még örülök is :)
2016. júl. 20. 19:57
Hogy vagy Chrissy? Mit mondott a doki?
63. dior0909 (válaszként erre: 59. - Chrissy77)
2016. júl. 20. 15:23

Szúrt a szíved? Az exeltistől? 😱

Mint írtam, én nem olvastam a tájékoztatót, sosem szoktam, mert hipochonder vagyok 😊.. De írnak ilyesmit benne?

62. Chrissy77 (válaszként erre: 61. - Anita.)
2016. júl. 20. 14:22
Nekem is volt kis barnázásom, ami 2 nap után el is múlt a progitól. A tavalyinál a régi dokim duphastont írt fel, de továbbra is barnáztam. Aztán a 11 héten begörcsöltem, éreztem hogy durran egy nagyot a pocim, és folyik vmi. Hirtelen nem is tudtam mi az, de a korházba rájöttem hogy a magzatvíz. :(
61. Anita. (válaszként erre: 56. - Chrissy77)
2016. júl. 20. 14:02
Nekem hogy kiderült 5 hetesen hogy ketten vannak,vérezgettem és a doki magzatmegtaróként írta fel.Azóta kiderült a vérezgetés oka is,ami már nincs. Nekem is volt egy kis mellékhatása a progeszteronnak, de még az elején. Émelyegtem és szédültem tőle,amíg nem szokott hozzá a szervezetem.
60. Chrissy77 (válaszként erre: 58. - Dior0909)
2016. júl. 20. 13:51
Jah még annyit, a munkatársaim mondták hogy akkor lehet pezsgőt bontani? Mondtam, hogy majd a 20. szülinapján :)
59. Chrissy77 (válaszként erre: 58. - Dior0909)
2016. júl. 20. 13:50
Nekem volt egy vetélésem tavaly májusban, 11 hetesen, egy másik dokinál voltam. Aztán januárban átmentem a mostanihoz, azt mondta igyak inofolicot, és 3 hónap mulva már lehetek terhes. Lettem is, csak vmi gond miatt az 5. héten el is ment. azt mondta 3 hónapot regenerálódjak, töltsem fel magam vitaminnal. Aztán 06.20-án menjek be u.h-ra, megnézte van-e peteérésem (ez nálam a 12. napon szokott lenni, 26 napos ciklus mellett) Szóval akkor azt mondta hogy reggel, délben, este szex :) Már 28-án hányingerem volt, kezdtek duzzadni a melleim. Nem mindig éreztem, csak néha. Aztán 5-én kellett volna megjönni a mensimnek, de én már 4-én csináltam tesztet :) Nagyon erős két vonal volt. Felhívtam a dokit és mondta hogy akkor szedjem a progit. Tehát a 14. naptól, ma 16 napja. De most már nem érzek semmit, vagyis rettenetesen szédülök. A melleim nem feszülnek, inkább szúró fájdalmat érzek két oldalt. A párom olvasta el a tájékoztatót, amikor szúrt a szivem. Nagyon megijedtünk, de már nincs gond. Akkor meleg is volt nagyon. A dokim meg szabin van, csak szerdánkét rendel. Nem rég szült a felesége, úgy hogy megértem.
58. dior0909 (válaszként erre: 56. - Chrissy77)
2016. júl. 20. 11:20
Nálad mi a gond? Ha jol értem, Te is a 0. Naptol szeded az exeltist?
57. dior0909 (válaszként erre: 56. - Chrissy77)
2016. júl. 20. 10:43

3 vetélésem volt már 😥 ebből egyik utrogestan mellett... Szerintem, ha progi mellett elmegy, akkor genetikai gondok, vagy feklődési problémák lehetnek- bár nem vagyok nőgyógyász.

Nekem most inszemináció után kell szednem, nem szájon át... Sok tapasztalatom még nincsen, egy hete sem szedem még...

Én a tájékoztatót sem olvastam el, csak beleolvastam ez után a topik után...

Egyébként, ha utánaolvasol az utrogestannak, azzal kapcsolatban is irnak olyat, hogy elment a babó utro mellett 😩

Sajnos már csak akkor biztos a terhesség, ha eléri az életképes állaptot a babuci.... Sajnos saját tapasztalat 😥

56. Chrissy77 (válaszként erre: 48. - Dior0909)
2016. júl. 20. 10:03
Szia. Azt olvastam a betegtájékoztatóban, hogy max 400mg, a dokim 600mg-ot írt fel naponta. Az is le van írva hogy 7-10 napnál tovább ne szedje aki nem terhes, nekem ez a 16. napom. Hát nagyon remélem nem szedem hiába. Olyan sokan panaszkodnak. Tényleg Anita szinte az első pozitív példa. Neked mi a tapasztalatod a bogyóval kapcs? Mire kellett szedned? Ha megkérdezhetem...
55. Chrissy77 (válaszként erre: 54. - Anita.)
2016. júl. 20. 09:54
Szia. A magánrendelésére megyek ma, de csak szerdánként van. Rendes doki egyébként. Január óta járok hozzá, hát mondhatni elég sűrűn, de most hívott be másodszor a magánrendelőjébe. Az összes közül ő az, aki a legjobban odafigyel. A többi doki úgy gondolkodik hogy egy "terhes nő". Pedig nincs két egyforma nő, és nincs két egyforma terhesség sem. Tényleg ő annyira közvetlen és alapos. Kiváncsi vagyok mi lesz ma. 7 után érek haza, ha minden oké, akkor biztos hogy még ma irok :)
54. Anita. (válaszként erre: 52. - Chrissy77)
2016. júl. 19. 21:00

Szia!

Köszönöm szépen! :) Már van 6,5 éves nagyfiam,mellé kaptuk az ikreket... :D

Nagyon szívesen,ha tudok segítek,kérdezz bátran. Ne hagyd magad lerázni, ha kell ilyen esetbe menj inkább magánrendelésre,és nem árt egy fogadott doki,aki jobban odafigyel rátok.

Várom holnap a fejleményeket!!! :)

53. Chrissy77 (válaszként erre: 50. - Anita.)
2016. júl. 19. 20:51
Gratulálok az ikrekhez :)
52. Chrissy77 (válaszként erre: 50. - Anita.)
2016. júl. 19. 20:49
Köszi hogy válaszoltál :) Kicsit megnyugodtam. Szerdán d.u. megyek a dokihoz u.h-ra. Hétfőn "lerázott" hogy szabin van és nagyon nem ér rá. Többször volt már vetélésem, azért félek ennyire. Majd megírom az eredményt.
51. dior0909 (válaszként erre: 50. - Anita.)
2016. júl. 19. 09:00
Szia Anita! De jo, hogy írtál 😊 Te vagy az első pozitív példa, aki az Exeltist használta 😊 Boldog babavárást! 😃
50. Anita. (válaszként erre: 47. - Chrissy77)
2016. júl. 18. 22:40
Szia!Én is szedtem a Progeszteront a 12. hétig. Ne aggódj nem mindenkinél jelentkeznek a tipikus terhességi jelek.Én 5 hetesen mentem dokihoz vérzéssel,kiderült hogy ikerbabók vannak a dologban. :) 13h+3 naposak vagyunk minden rendben van és azóta sincs semmi terhességi tüneteim. Szerintem ha baj lenne akkor erősen görcsölnél és vérzés is lenne. Ha van kérdésed nyugodtan írj.:)
2016. júl. 18. 21:39

A progesterone exeltis betegtájékoztatójában ez van írva:

"Terhesség

- Nagymennyiségű, terhes nőkkel vonatkozó adat alapján a progeszteron nem okoz fejlődési rendellenességet, sem magzati/újszülött károsodást. Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével."

48. dior0909 (válaszként erre: 47. - Chrissy77)
2016. júl. 18. 21:08

Szia Chrissy!

Nekem azt mondta a doki, hogy nem fog megjönni. Én konkrétan rákérdeztem. Ha a doki felírta, addig ne hagyd abba, amíg vele nem beszéled meg!

Simán lehetsz terhes, attól, hogy nem érzel tüneteket!

2016. júl. 18. 09:58
Sziasztok. Nem tudom tud-e vki válaszolni a kérdésemre, de azért megpróbálom röviden és tömören...Nekem a 4. héten írta fel a doki a progeszteron 200mg-ot napi 3X1-et. Most vagyok a 6. héten, de nem érzek semmi terhességre utaló jelet kb úgy 5-6 napja (fokozatosan csökkent). Lehetek én ettől még terhes? A mensim még nem jött meg. Vagy amíg szedem a bogyót addig nem is fog?! Hogy van ez? Tud vki segíteni?
46. Lina* (válaszként erre: 44. - Birdie)
2016. júl. 4. 08:24
Nállam egy csepp vérzés se volt soha,és az előzményeimben se volt progeszteron elégtelenségem.Nekem szép,szabályos menstruációs ciklusom volt mindig is.Amikor elmentünk a dokihoz dobogott a babánk szíve igaz picike volt még.Aztán elkezdtem szedni az exeltist és utánna már nem dobogott.Én nem mondom,hogy ettől vetéltem el,csak egyszerűen nem értettem az indikációját.Mostmár mindegy is 😕
2016. júl. 3. 22:16
Szeretném a véleményeteket kérni. Szerdán írták fel az ultrogestant hüvelykúpként napi 2*2-t, nemi élet és ülőfürdő tiltása mellett. Pénteken mikor felraktam a kúpot, még egy pici világosbarna maszat maradt az ujjamon (bocsi a részletekért, de másképp nem tudom leírni) azóta viszont már csak a hüvelykúp feloldódott maradványait meg egy kis sárgás folyást látok. Ezek szerint segített? Megnyugodhatok, hogy tényleg ez kellett, megmarad és nem kezdek el vérezni? A másik, ugye jól teszem, hogy nem csinálok hüvelyzuhanyt??? Úgy tudom, ha nincs rá kifejezetten javaslat, még nem terhesen se szabad magunkat belül is megmosni.
44. birdie
2016. júl. 2. 17:53

Sziasztok,

Lina, nagyon sajnálom...Mi 8 hetesen vesztettük el az első babánkat, tudom, hogy ilyenkor nem igazán lehet olyat mondani, ami vigaszt nyújtana...

Ami a progeszteron exeltist illeti, nekem azért írták most fel, mert volt egy kis barnás vérzésem, persze egyből a legrosszabra gondoltam. Nem volt még orvosom, egyébként is most költöztünk, meg nem is nagyon akartam beleélni magam az előzményekre tekintettel, így a nőgyógyászati szakambulanciára mentem, ahol a doki napi egyet írt fel hüvelybe a 12-ig hétig.

Közben a 10. hétnél járunk és elkezdtem nézegetni orvosokat és találtam egy tapasztalt, szülész-nőgyógyász-genetikus professzort, akihez elmentem uh-ra. Megvizsgált és amikor megtudta, hogy ezt szedem, azt mondta azonnal hagyjam abba. Szerinte az orvosok sokszor azért írnak fel gyógyszert, hogy úgy nézzen ki, mintha ők lennének a mindentudók, de egy ilyen összetételú gyógyszer a terhességnek ezen a szakaszában, amikor a legkisebb dolog is hat a babára nem jó. Még ha szedtem is volna pár napig amíg a barnázás elmúlik az hagyján, de a 12. hétig szedni teljesen felesleges. Megvizsgált, azt mondta ez egy erős terhesség, nem kell külsőleg támogatni. Azt mondta, soha ne szedjek be automatikusan a terhesség alatt semmilyen gyógyszert, amit felírnak, mindig kérjek mástól is véleményt. Amikor rákérdeztem, hogy de ugye nem csináltam rosszat azzal, hogy majdnem 4 hétig szedtem, azt mondta reméljük...

én sem szeretnék senkit riogatni, én magam is teljesen jóhiszeműen szedtem a gyógyszert és amikor olvastam Koni hozzászólását arra gondoltam, hogy hát azért remélem a kísérleti szakasz a a gyógyszer engedélyezése előtt megtörtént, meg hogy minden gyógyszergyártó rendesen ösztönzi az orvosokat, hogy az ő gyógyszerét írják fel, úgyhogy ez nem mérvadó (egy olyan cégről tudok, aki még egy reklámtollat se ad az orvosnak). Mondjuk az elgondolkodtatott, hogy tényleg nem szerepel a terhesség az indikációk között...

elnézést, hogy ilyen hosszú lett, csak szerettem volna, ha tudjátok nekem mit mondtak. tudom, hogy ahány orvos, annyit mond, meg hogy bíznunk kell a választott orvosunkba stb., de én is arra buzdítanék mindenkit, hogy kérdezzen rá a saját vagy esetleg egy másik orvostól, hogy ne szedje valaki felslegesen vagy tovább, mint kellene, mert ez tényleg nem játék...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook