Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Próbált már vki kisbabája szobájában a nyugodt alvás érdekében levendula olajat párologtatni? Mik a tapasztalatok? fórum

Próbált már vki kisbabája szobájában a nyugodt alvás érdekében levendula olajat párologtatni? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


22. M_Marcsa (válaszként erre: 4. - Szamó)
2008. ápr. 16. 07:49

Mástól is hallottam, hogy 2 évig nem alszik a baba, az enyém sem aludt éjjel... Most kezdi átaludni az éjszakát...

Nem tudom az okát, keresem, leginkább a szeparációs szorongásra gondolok.

2008. ápr. 15. 23:02
Biztos nem zavarja a nyugodt alvást. De nem is segíti. Inkább gondold át, vajon miért nem alszik jól.
2008. ápr. 15. 22:08

Nálunk bevált, úgy veszem észre, hogy a lányomnak segíti az alvását.

Néha a fürdővízébe is teszek, de az csak akkor használ tudtommal, ha legalább 20 percig benne van az ember.

6 hónapos korától használjuk, nem minden nap, csak ha nyüglődik, és ezért mi is.:)

19. kathlee (válaszként erre: 17. - Szamó)
2008. febr. 19. 07:26

Szia!


Még csak egy nap fürdettük vele, de sokkal nyugodtabb éjszakánk volt.

Remélem ez be fog jönni!!! :)

2008. febr. 18. 23:39
Én is használtam, de semmit nem ért. Radiátor párologtatójába és a fürdő vízbe is tettem belőle, de nem volt értelme.
17. Szamó (válaszként erre: 16. - Kathlee)
2008. febr. 18. 18:11
Sok sikert!
16. kathlee (válaszként erre: 15. - Szamó)
2008. febr. 18. 15:13

Szia!


Igen, de semmi változás... Ma vettem neki levendulás fürdetőt. Hátha...

15. Szamó (válaszként erre: 13. - Kathlee)
2008. febr. 18. 15:02

Na, mizu?


Kipróbáltad?

14. Szamó (válaszként erre: 13. - Kathlee)
2008. febr. 15. 09:05

Oké? de mindenképpen 100%-osat vegyetek! Kicsit drágább, de legalább nincs benne semmi káros dolog!


Na, azért ne várj csodákat 1 nap alatt.....


Sok sikert!

13. kathlee (válaszként erre: 12. - Szamó)
2008. febr. 15. 08:55
Igen, én is a rdiátoron lévő párologtatóba akarom tenni. Egyáltalán nincs közel az ágyához. Szerintem kipróbálom, szerintem baja nem lesz tőle, ha tényleg nem tömény. Ma vetetek is anyukámmal olajat, majd holnap beszámolok az eredményről.
12. Szamó
2008. febr. 15. 08:44

Ja, párologtató....


Mi nagyon szeretjük! A gyerekszobában és a hálóban szokott lenni télen a radiátoron. Sokféle illatot kipróbáltunk már. Csak 100%-os olajat szoktam venni, nem vegyszereset.... A levendula illatot alapban nagyon kedvelem, de amikor náthásak vagyunk, akkor szoktam bele csepegtetni citromot, eukaliptuszt. Karácsonykor narancsot, fenyőt.

Bár mi nem az alvás elősegítésére párologtatunk, de szerintem ki lehet próbálni. Nem töményen, és ne közvetlenül a gyerek fejénél..... Anno bevált a levendula!

11. Szamó (válaszként erre: 10. - Supin)
2008. febr. 15. 08:31

Hát, én is..... Egész nap eszébe sem jutott a cumi, de elaludni nem tudott nélküle! A bölcsiben pedig odaadta a dadusnak, hogy tegye fel a polcra, mert nem kéri! Erővel nem vettem volna el tőle, magától szokott le.....


Nincs két egyforma gyerek! Mindenkinél más "praktika" válik be.......


De akkor sem látok benne semmi károsat!

10. supin
2008. febr. 15. 08:28
Rendben,de én az éjjeli cumiztatásra értettem..
9. kathlee (válaszként erre: 7. - Supin)
2008. febr. 15. 08:27
Szia! Egyenlőre még ott tertunk, hogy csoda az egyedül való elalvása. Előtte ringatni kellett órákat. Még csak most tanult me egyedül elaludni, álomba cumizza magát. Biztos, hogy hamarosan a cumi lesz a következő átszoktatás, de az előzőek tükrében, még nem léphetem me. Lucánál a lassú lépések válnak be mindig.
8. Szamó (válaszként erre: 7. - Supin)
2008. febr. 15. 08:22
Az én kisfiam bölcsiban szokott le a cumiról 2 és fél éves korában. De semmi helytelent nem találtam benne!!!!
7. supin (válaszként erre: 5. - Kathlee)
2008. febr. 15. 08:20
Az állandó cumiztatás sem helyes. Idővel arról is le kell szoktatni..Simogatni kell,hogy érezze elalváskor az ottlétünket. Mesélni szép csendesen,halk hangon.Vagy altatódal...
6. Szamó (válaszként erre: 5. - Kathlee)
2008. febr. 15. 08:19

ÓóóóÓÓÓÓóóó..... Átérzem a gondodat, mi is "játszottunk" ilyet....


Próbáld ki a fürdetőt, hátha segít!

5. kathlee (válaszként erre: 4. - Szamó)
2008. febr. 15. 08:16

Mi Gabival fürdetjük, de annak is van levendulésa. Csak még nem próbáltam. De úgy is fogytán van a fürdetője, akkor olyat veszek.

Egyébként nálunk nem olyan gázos a helyzet, csak rengeteget forgolódik álmában, és mivel csak hason alszik, mindig kiforgolódja a cumit is. Emiatt szokott felsírni. Akkor vissza adom, és alszik tovább. Csak ezt kb. tízszer csinálja egy éjjel.

2008. febr. 15. 08:12

Az én csemetém sem aludt majdnek 2 évig......

Mindent kipróbáltunk.....


Ami nekünk nagyon bevált a J&J levendulás fürdető és testápoló. Na, attól kicsit jobban aludt! De csodákra persze az sem képes.....


Rengeteg éjjel kocsikáztunk a városban, mert csak abban aludt....

2008. febr. 15. 08:07
Igen, én próbáltam. Sajna semmi eredmény... immáron 1.5 éve nem alszunk ejszaka..-)) De fel a fejjel.-))
2008. febr. 15. 08:05
Én nem ajánlom. Nem szabad a picit befolyásolni..
2008. febr. 15. 07:58
Próbált már vki kisbabája szobájában a nyugodt alvás érdekében levendula olajat párologtatni? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook