Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Próbáld ki az életem! fórum

Próbáld ki az életem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Próbáld ki az életem!

1 2
2011. dec. 5. 19:27

Már megint kezdődik :(

Szerintem tanulj azokból amiken keresztül mentél..maradj ilyen erős és szeresd a családod! A többi nem számít!!!! :)

2011. dec. 5. 19:06
Gratulálok, igazi példát mutatsz, igen így kell és így érdemes élni.:)/szerintem/
16. syria (válaszként erre: 1. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 5. 18:26

Csak gratulálni tudok. Példaértékű az erőd, amivel tűzön-vízen keresztül harcolva talpra tudtál állni, talpon tudtál maradni. Sok erőt, egészséget kívánok a továbbiakhoz.


De sok mindenben egyetértek az előttem szólókkal.

Én ráfáztam arra, hogy 18 évesen nem dolgozni mentem, hanem továbbtanultam. Akik nem ezt tették, ma már boldog nyugdíjasok; szinte annyit hoz nekik a postás, amennyiért dolgoztak. Én meg még gályázhatok 5-6 évet, feltéve, hogy lesz hol, feltéve, hogy nem emelik fel a nyugdíjkorhatárt, s feltéve, hogy egyáltalán állapítanak meg olyan nyugdíjat, amiből havonta 3 guriga WC papíron kívül mást is meg tudok venni…

2011. dec. 5. 18:09
Le a kalappal.büszke lehetsz magadra.Sok kitartást kívánok neked a későbbiekben is.Biztos vagyok benne,hogy aki ennyire törekvő,annak sikerülni fog,és teljesülnek a vágyai!
14. andi6020 (válaszként erre: 1. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 5. 17:39

"legtöbbjüknek semmi gondjuk nincs"


Hát, ezzel azért nem értek egyet.

2011. dec. 5. 17:14
az enyém bevált...maradnék inkább ennél, ha nem baj :)
12. rizsa31 (válaszként erre: 6. - Regina.)
2011. dec. 5. 16:58

Nagyon egyetértek Reginával és Carfiollal.


Azt elismerem hogy borzasztó lehet éhezni meg fázni.

De.Én pont az elkényeztetett fiatalok táborába tartozom,a szüleim mindig azt mondták,hogy tanulj csak nincs más dolgod.És ennek ellenére nem volt egy bulizós,vidám fiatalkorom.


Meg azt is megkérdezném anyukád védelmében,hogy Magyarországon milyen segítséget kapnak pl a szenvedélybetegek,vagy más mentális zavarral küzdők?Semmilyet,úgyhogyha a család nem tudja őket segíteni,akkor mennek az utcára,láthatjuk őket a hajléktalanok között.

2011. dec. 5. 16:46

pl: szociális gondozó a szakmám....

dönthetem, hogy megyek nem kevés betegségemmel 12órázni, vagy visszamegyek tanulni...

visszamentem, engem is úgy tartanak el csak nem szülök hanem vőlegényem...

és bűntudtom van mert nem a saját talpamon állok...

de a tanulás, hogy bemenjek a suliba az nagyon megeröltető már, nem hogy gürizek!!!!

de azért neked gratula...

2011. dec. 5. 16:13
Büszke vagyok rád, csak így tovább! Öröm hallani, hogy vannak erős emberek, akik nem hagyják, hogy elkallódjanak.
9. 31c1daa9fa (válaszként erre: 6. - Regina.)
2011. dec. 5. 15:42

Mert sok estben már bebizonyosodott több szakmával a kezében sem bír elhelyezkedni.


Hát ez milyen igaz! Egyikkel sem tudok elhelyezkedni. Nem tudom még hányszor üljek iskolapadba? Lehet ott öregszek meg! :S

2011. dec. 5. 15:36

"Próbáld ki az életem!"- Miért?

Valahogy azt érzem ki a cikkedből, hogy mivel más életet kellett éljél, mint, amit megérdemeltél volna, ezért túlmisztifikálod a mai átlagfiatal "kényelmes" életét.

Úgy érzem, hogy Regina. nagyon jól rávilágított arra, amit Te még nem látsz és ne is lásd meg soha azt kívánom.

Vannak azok, akik tényleg félnek a felelősségvállalástól és végigbulizzák és végigpuskázzák a tanulós éveiket...és vannak azok, akik komolyan veszik és semmire sem mennek vele a mai világban, mert önhibájukon kívül sorba kell, hogy álljanak segélyért. Mert túlképzettek :D Mert igaz, hogy őket nem tudják tovább alkalmazni, de jön egy protekciós, akinek már következő naptól van állása :D Akkor ez most hogy van?

Én azt mondom...saját tapasztalatból...ne tanulj sokat, mert a mai világban könnyebben el tudsz helyezkedni "aluliskolázottan". Csak bánni fogod azt a sok pénzt, amit a tanulásba invesztálsz (mert bizony nem kevés). Nem lesz meg a jutalma. Itthon nem :( Én diplomásan nem kerestem jobban, mint a bolti eladó barátnőm. Akkor hogy is van ez???

Bánom a percet, hogy a szakmám megszerzése után nem mentem el 19 évesen dolgozni. Már nem itt tartanék nagy valószínűség szerint. De ezt akkor nem tudtuk. Azt hittük az a jó, ha tanulunk. A szülők is azt hitték és a jelenleg is hatalmon lévő párt is úgy csinált, mintha nekünk ez lenne a legjobb. Tanulj...tanulj...ingyenes a felsőoktatás. Jah...hogy azért, hogy addig se kelljen munkahelyet teremteni ??? Buták voltunk és nem vettük észre, hogy mi is zajlik itt.

2011. dec. 5. 15:11
Nagyon erős lány vagy! Csak így tovább!
2011. dec. 5. 14:24
Mai fiataloknak van gondjuk nem is kevés. Talán azért látod ezt másként mert neked, nehéz gyerekkorod volt. Az amikor egy gyerek nem kérhet szülőtől segítséget, szörnyű dolognak tartom. Bizonyára józan pillanatainál anyukádnak is van bűntudata, de ez neked nem vigasz. Csak azt tudom neked mondani, büszke lehetsz magadra mert te megmutatod talpon lehet maradni, minden körülmények között. Szívből kívánom sokra vigyed az életbe, és legyél nagyon boldog. A mostani fiatalokat nem lehet hibáztatni, a kialakult helyzetekért. Mert néha olyan lehetetlen helyzetbe kerülnek, és nem az ő hibájukból alakul úgy ahogy alakul az életük. A szülők gyermekeiknek azt mondják, tanuljál fiam, lányom, mert különben rabszolgasors vár rád, éhbérért. Mai fiatalok, okosak, szorgalmasak, és tanulnak is, hogy többre vigyék mint esetleg a szülei. Ezért nem hibáztathatjuk őket, hiszen sokszor szülei nyomásának kell megfelelniük. Az elvárások meg nem kevesek, és sokszor sok-sok tanulás után és diploma megszerzése is kevésnek bizonyul... Mikor munkára kerül a sor, nem tudnak elhelyezkedni, ami ismét nem a mai fiatalok hibája hangsúlyozom. Talán sokan lustáknak, és élősködöknek tartják a fiatalokat, de ezért a lehetetlen helyzetért ami Magyarországon jelenleg már több éve van, egyáltalán ők azok akiket nem lehet hibáztatni. Hazánkban sajnos csak két lehetőség van, protekcióval "jó munkahelyet " találni, vagy rabszolga módjára gürizni annyi pénzért, hogy éhen ne haljon, hogy ismét eltudjon menni majd gürizni, ....Melyik fiatal akarná magának ezt a sorsot???? Potom pénzért az egészségét is tönkre tenni, mert tönkre megy erős fizikai melóknál. Ja és ezt mind természetesen áldozza fel, azért a pénzért, ami azt hozza még magával, emberi méltóságát is sokszor megalázva fogadja el, hogy ez vár rá hosszú éveken keresztül ha nem tanul. Mindenesetre sokra tartalak, mert ügyes iparkodó ember vagy. Csak egy dologra vigyázzál, nem szabad bántani a mai fiatalokat azzal, hogy a szüleik tartják el őket. Mert azzal, hogy ők tanulnak sok esetben ezt szülői ráhatások nyomására teszik. Dolgoznának szerintem ők is, csak fizetnék meg őket, és lenne több "normális" munkahely. A normális munkahely direkt írtam így, mert legtöbb munkahelyen már elalszik a villany két perc után ha vécére megy a dolgozó...vagy a nagy főnöktől kell egyenest kérni el a vécé kulcsát. Folytathatnám tovább a drasztikusabbakig is. Nem akarom részletezni, hiszen mindenki tudja az emberek akik tehetik mennek ki külföldre dolgozni. Vajon miért is teszik? Mert sok estben már bebizonyosodott több szakmával a kezében sem bír elhelyezkedni. Kívánom neked sikerüljön, mert megérdemled. Jó erőt egészséget, és nem emberölő munkahelyet, hanem "normális" munkahelyet találjál a jól megérdemelt tanulásod után.
2011. dec. 5. 14:02

le a kalappal elöted....az én életem se volt habostorta eddig...de a tiéd

sok kitartást és erőt kivánok neked

2011. dec. 5. 13:51
Boldog életet kívánok Neked és a családodnak!
2011. dec. 5. 13:36
Minden elismerésem a tiéd! Gratulálok és csak így tovább!:-)Puszillak!
2011. dec. 5. 13:34

1 évvel vagyok nálad idősebb, de ugyan ezt végigcsináltam amit te! Mintha én írtam volna, annyira egyforma a történet. :(

Sajnálom, de én még mindig azt mondom, jobb volt ez így, mint most 25 évesen teljesen tudatlanul, tapasztalatlanul élni a nagyvilágban, mint sok más korunkbeli.


Sok erőt, kitartást kívánok Neked! :)

2011. dec. 5. 13:08
Megnézem a mai fiatalokat, és elgondolkodom, hogy legtöbbjüknek semmi gondjuk nincs. Tanulnak, ameddig csak lehet, a szülők eltartják őket, megcsinálnak helyettük mindent, és olyan sokára lépnek ki a nagy betűs ÉLETBE. Nálam sajnos nem így történt. Ha érdekel olvasd el!

Ugrás a teljes írásra: Próbáld ki az életem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook