Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Próbáld ki az életem! fórum

Próbáld ki az életem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Próbáld ki az életem!

1 2
48. irgum-burgum (válaszként erre: 47. - Syria)
2011. dec. 9. 10:07
köszike:-)))
47. syria (válaszként erre: 45. - Irgum-burgum)
2011. dec. 8. 18:14
Isten hozott ismét köztünk. :)
46. 25d4b44717 (válaszként erre: 45. - Irgum-burgum)
2011. dec. 8. 08:29
Örvendek neked :-)olvastam a másikat is :-)-)Ugy gondolom a jó elnyeri jutalmát :-)
2011. dec. 8. 05:14
Sziasztok.Én vagyok(ERCSI86),csak egyéb okokból töröltettem magam és új névvel és e-mail címmel visszaregiztem.Köszönöm a bíztató és kedves hsz-ket.
44. 25d4b44717 (válaszként erre: 43. - Syria)
2011. dec. 7. 20:28
Egy sokat szenvedő, érzékeny nő az őszinteségéért. mit kapott néhány embertől: -((Csodálod?
43. syria (válaszként erre: 41. - Cippora)
2011. dec. 7. 18:41
Igazán kár, hogy törölte magát.
42. 25d4b44717 (válaszként erre: 41. - Cippora)
2011. dec. 7. 06:23

Teljesen egyetértek veled!

Talán azt meg kell említenem.aki teheti, tanuljon.Életünk végéig tanulni KELL!Nem másnak,nem a szüleinknek, magunknak.Hogy jobb rálátásunk legyen a világra, és jobban eligazodjunk benne! Hogy ne tudjanak kihasználni,becsapni! És még ezer okból.

Ahoz, hogy tudjuk milyen keveset tudunk! Mert butának maradni szégyen!

Ercsi! Nem vagy egyedül, mi vagyunk a családod. Isten a mi szülőnk.

2011. dec. 6. 15:33
Ercsi törölte magát...én amúgy nem tudom minek kell kritizálni (szól ez annak aki ezt tette) ez nem a "kinek rosszabb az élete" c. verseny.Igenis példaértékű amit véghezvitt idáig!
2011. dec. 6. 15:02
:):):)
39. rizsa31 (válaszként erre: 29. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 6. 14:24

Tényleg le a kalappal előtted,de sztem a kivételek kb annyian vannak,mint azok akik igazi vidám,kiegyensúlyozott fiatalok.

Egyébként engem is nagyon idegesít mikor sikeres emberek olyan nagyon elégedettek az életükkel.


Én pl nem buliztam ki magam fiatalkoromban,és neked legalább ez megvolt,és gyakorlati dolgokban is ügyes vagy,amit én pl nem mondhatok el magamról.


Meg érdekes,hogy a pszichológia szerint a teljes elhanyagolás és a túlzott elkényeztetés ugyanolyan káros egy gyerekre.Csak a hanyagolás ugye alapvető szükségleteket érint,pl éhezés-fázás.


"Én is voltam 20 éves,és nekem senki ne mondja,hogy az a legszebb kor!"(vmi regényben olvastam.

Én mostanában jutottam el odáig,hogy megbocsátok sokmindent a szüleimnek.Anyagilag megvolt egy normális szint,hanem inkább anyám mindenbe belefolyt,meg kritizált.


Regina,ezzel nagyon egyetértek!:"Minden embernek, és kornak megvan a szépsége, és nehézsége is egyben."

Ez annyira igaz.Mindenkinek megvan a maga keresztje!


Meg ez is:" Amit nem vitathat senki sem, az árakhoz viszonyítva a fizetések a béka feneke alatt vannak. Harc az életbe maradásért, már erről szól a dolog. Pénzt vagy életet!"

Ez így van sajnos!

38. Candeee (válaszként erre: 37. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 6. 13:57
:)
37. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 33. - Candeee)
2011. dec. 6. 10:50
Köszi:D
2011. dec. 6. 10:49
Köszönöm a bíztató szavakat,aranyosak vagytok.
35. Regina. (válaszként erre: 27. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 6. 09:52
Köszönöm a véleményedet, és persze neked is sok igazságod van, és nincs beszűkült gondolkodásod sem. Mindig vannak kivételek ezt tudom, csak általánosítani nem szabad. Minden embernek, és kornak megvan a szépsége, és nehézsége is egyben. Amit nem vitathat senki sem, az árakhoz viszonyítva a fizetések a béka feneke alatt vannak. Harc az életbe maradásért, már erről szól a dolog. Pénzt vagy életet! A pénzért meg a fiatalok is úgy vannak vele, ha kell elmennek a hazánkból is, mert ebből a pénzből nem lehet családalapításon gondolkodni sem. Ez csak vélemény, senkit nem szeretnék megbántani, hiszen az élet mindenkit bánt már éppen eléggé.
2011. dec. 6. 08:27

Gratulalok...de sok ember boldog csaladja csak kivulrol boldog,megsugom,ne irigyeld....nem peldalozom,de lediplomaztam,es mellette 0-24 dolgoztam,volt,h egyszerre 2 helyen.ja,es ismerosok nelkul vettek fel a munkahelyeimre,azert,aki vagyok,pedig a hr-esek szakmajaban igy elhelyezkedni nagyon nehez....

Szerinted az boldog csalad,ha a szulo tarsadalmi rendezvenyeken bemutatja,milyen buszke a gyerekre, milyen nagy a szereetet,es elotte 10 perccel verte el a gyerekeit,hogy bekekultek az utesek helyei????hogy otthon a supzulo a gyerekeit hibaztatja a sajat elromlott elete miatt?ez is egy mai fiatal-az en-tortenetem...kivulrol boldog csalad,belulrol rothad, es bunhodj,mert tovabb akartal tanulni,tobb akartal lenni a szuleidnel....

Hozzatartozik az ifazsaghoz,h. Szuleimnek durva hangulatingadozasai vannak,egyik percben anya imad,stb,lehozna nekem a csillagokat, es mikornem kerem,kiborul,uvoltozik,stb....

2011. dec. 6. 08:19
Szerintem akár dicsekedhetne is vele,azzal se lenne semmi baj!Úgy viselkedünk ahogy a szüleinket láttuk viselkedni, a rosszal is ugyan így van. Ő képes volt szembe szállni ezzel és megmutatni,h ő többre képes!!Minden elismerésem a tied és csak így tovább!!!
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 6. 08:02

Szia! A múlton, mi lett volna ha, nem szabad keseregni visszafordíthatatlan , nem tehetsz ellene semmit.

Tudat alatt kivetíted a családodra és nem érdemlik meg, ha kell vegyél igénybe szakembertől segítséget, feldolgozni a múltad.A kiírás is egy terápia. Nekem egy terápia az is ha elolvasok olyan könyveket, amelyek önéletrajziak, és láthatom , Istenem én merek keseregni. Pl. A Senki fia, a Megsebbzett című könyvek amiket mostanában olvastam, de rengeteg ilyen van.

2011. dec. 6. 06:21
Azért írtam ki magamból a cikket,hogy megszabaduljak egy kicsit a bennem lévő fájdalomtól,amit kaptam eddig.Így visszagondolva is könny szökik a szemembe,mai napig hiányzik egy "család" és hiányozni fog amíg élek,mert ezt bepótólni már nem lehet.
2011. dec. 6. 06:16
Én nem bántani akarom a fiatalokat,szerintem a cikkem sem arról szólt,csak a bevezetőbe írtam.Nem nézem le azokat,akiket a szülei eltartanak,amíg leérettségizik,és tanul.Vannak,akik elmennek mellette dolgozni is az ismeretségi körömben.Ezek szerint a bevezetőmet nagyon félre fogalmaztam,ha ezt támadásnak veszitek,ezért elnézést.
29. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 12. - Rizsa31)
2011. dec. 6. 06:09
Vannak kivételek.
28. cf522aef3d (válaszként erre: 8. - Carfiol)
2011. dec. 6. 06:07
Bizony így van.
27. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 6. - Regina.)
2011. dec. 6. 06:03
Megértem azt is amit te írsz,ismerem ezt az oldalt is,diplomával a kezében 28 évesen nem dolgozott még soha.(ismerősőm)Lehet,hogy nagyon maradi vagy beszűkűlt a gondolkodásom,de szerintem ennyi idősen már család alapításon kéne gondolkodni.
2011. dec. 6. 05:57
Nem azért írtam,hogy dicsekedjek.Ha így jött át sajnálom,fogalmazásból sosem voltam jó.Nem diplomára törekszem én sem,csak szeretnék minnél több szakmát.Tudom,hogy nem vagyok egyedül a problémámmal,nem én váltom meg a világot!Láttam én már elzülleni embereket.Nagyon nehéz szülői segítség nélkül.Köszönöm a hozzászólásokat,tény,hogy fiatal vagyok.És valóban szerettem volna jobb életet élni,és valamilyen szinten irigy is vagyok azokra a tinédzserekre,akiknek minden megadatik,ami nekem nem.Nem csak a pénz hanem a családi szeretet,amiben élnek.És nagyon fontos szerintem,hogy ha van valami gondja baja,van kire támaszkodjon,van kihez fordulnia.
25. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2011. dec. 6. 05:46
Benne van a lényeg.A legtöbbjüknek!Nem mindenkinek van jó élete,nem is azt írtam hogy mindenkinek happy,de ha látom a mai fiatalokat,az ismeretségi körömben,és akár a hétköznapokban,mi csinál?Okos telefon,közösségi oldalak bújkálása reggeltől estig,iskolába bukásra áll,és még sorolhatnám.
24. Gagababi (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 5. 21:06
Nekem is az jutott eszembe,hogy nehéz a cikkíró élete, és minden elismerésem az övé,de nem egyedi eset. Azt nem érzem,hogy dicsekvés lenne, csak elmesélte. Sokan vagyunk, vannak így ,aki lentről kezdték..
23. Tücke
2011. dec. 5. 20:54
nekem is voltak/vannak gondjaim de megtartom őket magamnak és ennyi, mert úgy gondolom hogy amíg a saját követelményeimnek megtudok felelni és azt csinálom amit szeretnék s emellett boldog vagyok és nevelem a lassan 7éves kislányomat hát azt mondom nincs okom panaszkodni és veregetni a mellem hogy igen én erős voltam és megcsináltam... igazából azt mondom hogy a fiatalokank mindig is voltak és lesznek problémáik mégha nem is vallják be... ezek nem olyan dolgok amivel dicsekednek...DE tény és való dicséretes amit véghez vittél ehez gratulálok.
22. 31c1daa9fa (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 5. 20:43
Pontosan. Akadnak azért bőven akiknek ilyen hányattatott sorsuk van, ennyi idősen. Én is írhattam volna, de kinek? minek? Nem kell hozzá közönség!
2011. dec. 5. 20:42
Minden tiszteletem a Tiéd.
20. kisj
2011. dec. 5. 20:37

Nagyon erős vagy!!!

(egyébként én is azt hittem, hogy jóval idősebb nő írta a cikket)

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 5. 20:00

Szia Ercsi86!


Amikor elkezdtem olvasni a cikked, azt hittem egy jóval idősebb nő írta e sorokat :) Mai fiatalok....hiszen bőven Te is az vagy.


Nem vitatom, hogy nehéz volt az életed, és küzdesz, hogy jobbá tedd amit a szülők (vagy egyedül édesanyád) és Te önmagad ellen elkövettél.


Szép, hogy tudtál változtatni, ehhez gratulálok!.... de sajnos nem vagy egyedül, nagyon sok ember ha hiszed, ha nem, sokkal mélyebbről küzdi fel magát, úgy, hogy közben ő nem botlik meg, csak csupán nem akarja a szülei életét követni, vagy jobb szeretni lenni, mint az előtte álló példa volt.

Valahogy olyan érzésem támadt...bezzeg én és a többiek nem.

Gondolok itt a "Megnézem a mai fiatalokat, és elgondolkodom, hogy legtöbbjüknek semmi gondjuk nincs. Tanulnak, ameddig csak lehet, a szülők eltartják őket, megcsinálnak helyettük mindent, és olyan sokára lépnek ki a nagy betűs ÉLETBE."


Hidd el sokuknak van gondjuk, csak nem mindenki meri kimondani, mert ciki / Te legalább kimerted mondani/ de nem egyedi eset.

..ha nem így kezdődött volna, ahogy ,akkor azt mondanám megemelem a kalapom, de nekem az jött le amit már írtam, én vagyok a hős, a többi elkényeztett kis hülye között. Kicsit olyan irigység szaga van, bocsánat ha tévedtem, mindannyian mások vagyunk, más véleménnyel.

Rengeteg tisztességes nagybetűs EMBER jön fel a mély szegénységből, rossz családi körülmények közül.

Tanul, tanult évtizedeket miközben neveli gyermekét esetleg segíti családját, nagyszüleit.


Szép amit teszel, de nem egyedi és nekem az a természetes, ahogy most cselekszel.

Sok sikert, boldogságot kívánok az életedben!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook