Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Preventív mellműtét... igen vagy nem? fórum

Preventív mellműtét... igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


19. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Teddybear04)
2011. jún. 26. 00:54
Az élete és az egészsége a legfontosabb. És hogy biztosítsd, hogy akárhogyan is szereted...
2011. jún. 26. 00:35
Sok sikert kívánok a műtéthez, és mielőbbi teljes gyógyulást kívánok.
2011. jún. 26. 00:29

Sziasztok!


Megvan a parom mellmutetjenek idopontja: 2011 junius 28-an vagjak le neki mindket hatalmas es gyonyoru mellet.:( Vegulis beleegyezett, hogy a meg egeszseges jobb mellet is levagjak neki. Nagyon sokat sir es nagyon el van keseredve. Hetfon kell bevinnem a korhazba, akkor meg csinalnak neki egy par vizsgalatot a mellein, es kedden reggel megcsinaljak neki az amputaciot...Az orvos azt mondta, hogy olyan harom es fel max 4 ora lesz a mutet. Es allitolag valami uj erzestelenitesi modszerrel fogjak neki csinalni...

16. Teddybear04 (válaszként erre: 15. - 1d1983f461)
2011. jún. 21. 06:06
Termeszetesen nem a monokinizes lehetosege lesz a dontes alapja. Ugyanakkor bizonyos szempontbol igazad van, tenyleg annak orulnek a legjobban, ha megmaradhatnanak a hatalmas formas mellei-mert akkor az azt jelentene, hogy semmi baja, hanem egeszseges.A szeretetem pedig nem azon mulik mekkora mellei vannak!
15. 1d1983f461 (válaszként erre: 14. - Teddybear04)
2011. jún. 17. 07:44

Már ne is haragudj, de most tényleg az a legnagyobb probléma, hogy nem fog tudni félmeztelenül napozni? Ahogy olvastam a hozzászólásaidat, neked nagyobb gond lenne, ha nem lenne a párodnak akkor mellem, mint most. Talán kevésbé fogod szeretni, ha már nem lesz hatalmas formás melle??? Mert tudod ez jön le a szavaidból...

Én részemről elmondtam mindent, amit tudtam és amit helyesnek láttam. Innentől már az Ő döntése, hogy mit tesz. De jó lenne, ha a döntés alapba nem kerülne bele a monokinizés jövőbeli lehetősége...

14. Teddybear04 (válaszként erre: 13. - 1d1983f461)
2011. jún. 16. 21:33
Csak nem topless-ben...:( ahogy szereti...
13. 1d1983f461 (válaszként erre: 10. - Teddybear04)
2011. jún. 15. 10:58
Nekem nincs személyes tapasztalatom e téren, de azért gondoljunk csak bele: egy nyár bikini nélkül vagy egy élet félelemmel, hogy mikor lesz a másik mellel is probléma. Meg ha az egyik mellett leveszik nem fogják tudni úgy rekonstruálni,hogy megegyezzen a másikkal, mivel ahogy te is mondtad nagy mellei vannak, de levett mell esetében, már nem lesz miből dolgozniuk az orvosoknak. Érdemes ezt is számításba venni. Később ugyanolyan élete lehet, mint a műtét előtt. Nehéz döntés, de ha sikerül most meghoznia biztos vagyok benne jövő nyárra újra "villoghat" a bikinijében:)
2011. jún. 14. 18:51
Senkinek nincs meglatasa?Mindenki szabira ment?
11. Teddybear04 (válaszként erre: 8. - Ovics)
2011. jún. 12. 05:53
Hany eves volt a baratnod amikor levettek a melleit? O miert dontott amellett, hogy levagatja az egeszseges mellet is? Mennyire voltak nagy mellei?
2011. jún. 12. 05:50
Tenyleg nehez szituacio. Az orvosok azt mondjak, es most mar a kedvesem is hajlik afele, hogy le kell vagni mindket mellet...Ugyanakkor nagyon nehez ez neki, mert jon a nyar, a furdoruhas, bikinis idoszak, oneki pedig pont most fogjak levagni mindket gyonyoru, hatalmas, erzekeny mellet... Imadott nudizni, toplessezni, a strandon peldaul mindig topless volt. Imadta az elismero pillantasokat, es en is imadom a gyonyoru nagy melleit!De ugy nez ki elkerulhetetlen a ketoldali mellamputacio. Az orvos szerint nem kaphat azonnali potlast, varni kell neki egy jo idot, amig az implantatumok szoba johetnek.Nem tudom hogy fogja birni...
2011. jún. 8. 07:04

Nehéz helyzet és igen nehéz döntés.

Most egy másik szempont. genetika pozítív, tehát igen nagy a valószínűsége, hogy átterjed a másik mellre. Ujabb műtét, újabb kemo. Tortúra. mintha olvastam volna valahol. Van olyan ország ahol,ilyen estben a biztosító inkább támogatja a két mell egyidejű levételét és potlást, mint az újabb daganat kockázatát, és a költséges kezelést. A két mell levétele olcsóbb, vélik. Másrészt rövidebb időre esik ki a munkából, ez szerintük a cég érdeke is.

8. ovics (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2011. jún. 7. 08:51
A pesti barátnőm mindkét mellét levetette ( csak az egyikben volt dagi ) és helyben be is rakatta az inplantot. 3 év tortúrája volt utána, mig helyrehozták. Ki kellett venni, majd az egyikbe hátizomlebeny átforgatással tették vissza, a másikat hasból épitették fel.Most is csúnya a maradvány.
7. ovics (válaszként erre: 1. - Teddybear04)
2011. jún. 7. 08:48

Ha az orvos javasolja, vetesse le mindkettőt.

Abban téved a doki, ha csak az egyiket veszi le, nem tud akkora inplantot beültetni.....................nekem levették a jobb mellemet 14 éve, rá 2 évre ( ez fontos, ne rögtön) tették be az inplantot, 375-öset és varrták-igazították hozzá a másikat.

2 éve a másikba is rakattam, 260-sat, igy lett egyforma mindkét mellem.


Fontos,várjon a barátnőd, míg meggyógyul a levett mell helye. Plasztikai sebészek 2 év várakozási időt javasolnak.

2011. jún. 6. 09:04

Nagyon sajnálom a barátnődet.

Ha "csak" a beteg mellét veszik le, akkor asszimetrikus lesz a teste, fájni fog a háta, mert mikor nem lesz bent a protézis, akkor csak az egyik oldalon lesz súly.

Ha mindkét mellét leveszik, van rá esélye, hogy ne újuljon ki a rák és egyforma méretű implantátumot kapjon.

Nehéz döntés és nehéz időszak előtt áll!:-(

Sok erőt, kitartást kívánok Neki is, és a családjának is!

2011. jún. 6. 08:59

Nagyon szomorú, hogy ilyen fiatalon ez a szörnyű betegség előjött nála. Én is csak azt tudom javasolni, hogy ilyen esetben jobb, ha leveszik a másik mellét is. Én is hallottam egy riportot, szintén egy fiatal nőről, aki ő maga kérte, hogy a másik mellét is vegyék le. Ez külföldön történt, és ott azonnal be is építették az implantátumot, hogy ne kelljen ismét műteni. Nálunk nem tudom, hogy ez hogy működik.

Kívánok a barátnődnek teljes gyógyulást.

2011. jún. 6. 08:51
Nekem erről a történetről Christina Applegate jutott eszembe ( Kell Bundy-t játszotta) Ő is 30 volt mikor kiderült, hogy az egyik mellében rosszindulatú daganat van. Az ő családjában is sok volt a mellrákos. Az orvosok ugyan ezt javasolták neki, magyarul a másik mellét is vegyék le, mert túl nagy a kockázat, hogy elrákosodjon. Levetette megfelelő gyógyulási idő után pedig implantátumokat csináltatott. Ez is egy megerősítés lehet a barátnődnél ill az is, hogy ha meg is tartja a másik mellét nem tudnak neki ugyanakkorát biztosítani. Nagyon nehéz ez a döntés, de az ember egészsége mindenek felett kell, hogy álljon! Kitartást kívánok neki és jó egészséget!
2011. jún. 6. 08:47
Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha mind a kettőt levetetné és 2 egyforma pótlást tetetne. Mivel genetikailag hajlamos rá elég nagy valószínűséggel lesz rákos a másik melle is :-(((
2. nikletty (válaszként erre: 1. - Teddybear04)
2011. jún. 6. 08:43

Jaj , nagyon sajnálom...

nekem teljsen kívülállóként az a kérdés jutott eszembe, hogy ha mindkettőt kell, nem tudnak mind a kettőbe akkor egyforma pótlást tenni?

Vagy nagy különbség lenne a pótlás és az egészséges cici között? Nem olyan biztos, hogy a másikban is gond lenne.

2011. jún. 6. 08:39

Sziasztok!


Segitseget szeretnek kerni! A baratnomnel tobb rosszindulatu daganatot diagnosztizaltak a bal melleben. Sajnos oneki a csaladjaban is tobb mellrakos eset fordult elo, eleg kiterjedt a csaladi anamnezis mellrak tekinteteben, es megallapitottak nala mar korabban egy genetikai szuresen, hogy o is mellrak gen pozitiv...Mivel a daganatok tobb helyen vannak a bal melleben es eleg nagyok is, az orvos azt mondta, hogy itt nem tudnak mit csinalni le kell venni a mellet...Ugyanakkor azt is mondta a baratnomnek, hogy gondolkozzon el azon, hogy mivel ilyen fiatalon lett mellrakos (28 evesen), es csaladi anamnezise is van, meg gen pozitiv ezert le kellene venni a jobb mellet is megelozeskeppen. Szegeny baratnom, nagyon fel, es nem tudja, hogy mit csinaljon. Mellben eleg jol el van eresztve (75 G), de ha levagjak neki a bal mellet, akkor azt mondta az orvos, hogy potlast nem tudnak neki akkorat csinalni, mint a jobb oldali melle... Ha hagyja levagni mindkettot, akkor pedig tok lapos lesz... Mit csinaljunk, mit javasoltok? Volt valaki mar ilyen helyzetben, hogy a meg egeszseges mellet vagtak le neki megelozeskeppen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook