Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Portalan szószok fórum

Portalan szószok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Portalan szószok

19. 5e76004fb5 (válaszként erre: 18. - Df8cdba3b2)
2010. szept. 25. 20:54

Köszönöm a hozzászólást igazad van.

Ha elfogy a z otthon elrakott, akkor én is kénytelen vagyok a bótit megvenni.

Az üveges kaján és a kész ételeket értettem.

2010. szept. 17. 10:54

Bakter, az üveges paradicsom szósszal mi van? Állítólag ritkán se használ üvegest, de a receptben benne van.


A 90 napost meg hagyjuk...


De azzal egyetértek, hogy hanyagoljuk a műkaját.

17. pgiz
2010. szept. 11. 17:05

Szerezem a zacskós sajtszószt, nagyon gyors és nagyon finom. Az E lista pedig nem ördögtől való.

Hasznos anyagokat ugyanúgy besoroltak az E listába, mint a nem kívánatosakat.

Nem bánom, ha az ételemben előfordul a kurkuma, a cékla, a karamell, a riboflavin, az amaránt kivonata, vagy klorofill, esetleg likopin.

Ezek még csak a szinezékek, de nap mint nap használjuk és fogyasztjuk, anélkül, hogy nekünk E szám lenne.

Lehet, hogy én nem vagyok egy úgynevezett rendes háziasszony?

2010. ápr. 21. 22:42
Nekem semmi bajom a porból készült mártásokkal. A bolognai port kifejezettem szeretem. Az üvegeseket viszont nem szeretem, azok túl műkaja ízűek...
15. Melicher Icu (válaszként erre: 5. - 5e76004fb5)
2010. jan. 18. 09:18
Szia.De a vegetát magad is elkészitheted,paradicsom,paprika,répa/fehér sárga/zeller,karalábé,ehez zöldek is kellenek pl /petrezsem zeller/ ezeket megszárítod le darálod és kész.
2010. jan. 18. 09:14
Igazad van,én soha nem adnák a családnak zacskós levest,mert annyi idő alatt egy tojás,vagy paradicsom leves is elkészül.
2010. jan. 12. 19:13

Gratula a cikkhez,teljesen egyet értünk!Én sem veszek soha zacskós vacakot.

Nálunk népszerű a felcsíkozott csirkemell a köv. házi szósszal:

Ha már fehér a husi-teflonban pirítom-akkor pici pirospaprika és majoranna,majd kis víz és így puhul.Ha majdnem elfőtte a levét pici liszt,tejföl,mustár és egy kis vízzel újra felengedem,hogy mártás sűrűségű legyen.Tésztával nagyon finom!

2010. jan. 11. 20:33

A mézes mustáros szószt sosem értettem minek veszik meg... tényleg csak 3 dolog kell bele:)

Én is pormentesen főzök:)

2010. jan. 11. 16:32

szia!én sem főztem ilyenekből a gyereknek-teljesen mindegy a port kell-e rotyogtatni vagy én öntögetem össze-nem bonyolultabb egyik sem a másiknál.viszont a saját készítésűben az van amit az ember beletesz-semmi E betű.

én leveskockát sem használok előre panírozottat se szívesen meg üdítőket sem.

én sokféle besamelt szoktam készíteni-petrezselymeset, fokhagymásat paprikás köményeset,

vagy mustáros-tejszínes szószt.liszt mindig van meg fűszerek zöldségek.

2010. jan. 11. 16:24

Nagyon jó a cikk, szerintem nagyon fontos dologra hívod fel a figyelmet.


Én hajdan csak kollégiumban, egyetemista koromban ettem porlevest és porszószt, de ott is inkább törekedtem a saját főzésre, annyira mű dolgok ezek.


Mióta saját háztartásom van, soha nem főztem ilyenekből, félkész ételeket sem használok. A gyerekünk sem evett még üveges bébiételt :)

2010. jan. 11. 16:11

Hello! Olvastam a cikket és teljesen igzad van! Igaz még nekem nincs gyerekem, de soha nem használtam bolti mártást, a porleveseket meg az ízük miatt sem szeretem.. Viszont eszembe jutott hogy van egy szuper carbonara recptem és még alig oztottam meg valakivel.. /pastaszakács voltam pár hónapig:D/

Lényeg hogy meg kell pirítani a kockára vágott bacont, a vöröshagymát, rá a fokhagyma, a petrezselyem, só bors, majd a főzőtejszín.. Mindezt pedig tojássárgájával lehet szuperül besűríteni.. (kb 1,5 dl tejszínre kell egy) Akárkinek csináltam eddig, mindenkinek ízlett, és gyorsan meg is van:)

2010. jan. 11. 15:32

Jó a cikked :)

Régebben, mikor még a szülői háznál laktam, általában csak ilyen porokból készült a bolognai, milánói...

De mióta önállóan főzök, sose volt a konyhában tasakos bolognai vagy mustáros csirke.

Így is egyszerű elkészíteni és nagyon finomak!

7. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - 5e76004fb5)
2010. jan. 11. 15:26

:)

Én nem a bioboltban vettem, hanem egy hipermarketben, de nagyon bejön. Remélem, nem kénnel van szárítva... :S

2010. jan. 11. 14:33

Azt hiszem én is, hogy a főzésbe úgy bele lehet jönni, mint az a biz. kiskutya az ugatásba.Aki szereti a családját, az tud időt lopni házikoszt készítésére. Néha fordult elő, hogy a munkahelyemen kutymoltam magamnak délben ilyen-olyan krémlevest. Bánta is a gyomrom!

Én is szoktam májpástétomot, húspástétomot, különböző krémeket készíteni, és abban nincs ízfokozó, állagjavító, meg társai.És bármit kipróbál az ember, igazán nyugodt érzetet csak a jó házikoszt biztosít.Jók az ajánlott ötletek, elmentem:)

5. 5e76004fb5 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2010. jan. 11. 13:43

Köszönöm a hozzászólást!

Nekem is ez volt a célom, ha már 1 valaki (lehet, hogy éppen Te leszel) kipróbálja, akkor már elértem valamit:)


A bio boltban veszem én is a bio "vegetát"!

2010. jan. 11. 13:03
Aranyos a cikked gratulálok. :)
2010. jan. 11. 12:48

Valóban jó a cikk, az utóbbi időben már én is csak ritkán veszek porokat. Nem is kell a Ber.llit megvenni, a piroszacskós szószokban sincs mesterséges színezék, tartósító, meg ízfokozó, és kicsit még olcsóbb is. A kokurensben van, azt meg se veszem... :D De a bolongai és milánói port én se veszem meg, meg a mézes-mustáros mártást se. :) ÉS nem azért, mert tele van E-vel (a piros nincs), hanem mert viszonylag egyszerű megcsinálni, és amúgy is mindig utána kellett fűszereznem. Akkor meg tök mindegy, ha teljesen a nulláról dobom össze... :D

Egy kis kiegészítés: én találtam olyan szárított zöldségmixet, amiben se só, se semmi mesterséges nincs, én azt használom a V... vagy D... ételízesítő helyett. :)

Amiért viszont külön örülök, hogy megírtad ezt a cikket az az, hogy tudom: nem vagyok egyedül ezzel a hozzáállással, mert néha bizony hülyének néznek az emberek, hogy megnézem az ilyesmit...

Ráadásul, ha a cikked elgondolkodtat 100 embert és ebből mondjuk 20 ki is próbálja - mert belátja, hogy időben mindegy, tehát akkor már legyen egészséges -, akkor már nem volt haszontalan fáradnod.

Én már tudom, hogy nem volt az ;), mert a carbonarat ki fogom próbálni, hátha így Felem is megeszi!!! :DDD

2010. jan. 11. 11:51
Jó a cikked és dicséretes. Én is imádok főzni. Annyit tennék hozzá, hogy van azért olyan zacskós(Bert.lli) mártás, alutasakban, ami teljesen természetes, ízfokozó és tartósítószer mentes. Nincs abban semmi rossz szerintem, ha van itthon egy két zacsi tartalékban, mert bármi előfordulhat.
2010. jan. 11. 10:03
Három kiskorú gyermekem van ebből egy még óvodás. Dolgozom, háztartást vezetek és FŐZÖK. Én valóban tudom, hogy mi az elfoglaltság. De a legritkább esetekben sem fordul elő velem, hogy por vagy üveges mártás tegyek az asztalra gyors vacsora gyanánt.

Ugrás a teljes írásra: Portalan szószok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook