Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porckopást mivel kezeljem? fórum

Porckopást mivel kezeljem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
73. tuttuka (válaszként erre: 72. - Keilvera)
2021. szept. 8. 09:42

Örülök hogy jelentkeztél! Reméljük szülés után sokat javul a helyzet. Az éjszakai fájdalom is lehet a baba miatt. Ha oldalt alszol tegyél egy kis párnát a térdek közé, hogy ne direkt nyomják egymást.

Pont most mesélte a lányom, hogy ő is használta, mert ugye utolsó hetekben még a hátonalvós is oldalra fekszik ha tud, hogy a has ne feszüljön annyira!

Szurkolok!

72. keilvera (válaszként erre: 68. - Tuttuka)
2021. szept. 8. 07:18

Köszönöm az érdeklődést,sajnos még mindig fáj de nem olyan intenziven mint eddig.

Ami a legfurcsább hogy sokszor éjjel fáj,nem értem miért.

Még van pár hét szülésig addig kibirom.

2021. szept. 7. 07:24
Csatlakozom az előttem szólóhoz. glukózaminszulfát és kondroitinszulfát kiegészítve zöldkagyló kapszulával. Nem fog azonnal hatni, én több hónapig szedtem a csípőmre, mire tűrhetővé vált az állapotom. Jelenleg fájdalom nélkül tudok menni, és alapból nem fáj, de bizonyos mozdulatok, mozgások fájdalmasak. Ezeket kerülöm, így elviselhető. Volt amikor éjszakára fájdalom csillapítót és gyulladás csökkentőt is kellett bevennem. Akinek súlyosabb a kopása, valószínűleg már nem fogja tudni semilyen szerrel javítani az állapotát. Fészen van egy csoport, ahol kimondottan ezzel foglalkoznak. Érdemes belépni és ott is tájékozódni.
2021. szept. 7. 01:10

Minden olyan szer segít a porckopás enyhítésében amiben "glukózaminszulfát" és "kondroitinszulfát" van.

A kopás terheléskor jelentkező fájdalmat okoz.

Az állandó fájdalmat pedig a szövetek gyulladásos állapota okzza. Ez is csillpítható.

De a lényeg az, hogy a porckopás NEM FOG visszanőni senkinek sem.

Nekem sem.

20 évet (!) sántikáltam.

Végül a térdprotézis beépítése új embert faragott.

69. alinka01 (válaszként erre: 67. - 55Judit)
2021. szept. 6. 21:58

Én nemrég megpróbálkoztam a GAL agyondicsért Marhakollagénjével, de nagyon nem vált be! Elsőre "csak" hasmenésem lett tőle, de nem adtam fel, tovább próbálkoztam vele, akkor már az epémet is felkavarta! Ment a kukába a 4000 forintos cucc.

Most fedeztem fel ezt a topikot, majd visszaolvasom a bejegyzéseket,hátha van más ötlet is.

68. tuttuka (válaszként erre: 58. - Keilvera)
2021. szept. 6. 20:20

Kedves! Hogy vagy? Enyhült egy kicsit a fájdalmad?

Minden jót kívánok!🌼🌷🌹🌼💐☀️

67. 55Judit (válaszként erre: 66. - Auróra2010)
2021. szept. 3. 14:59

Sajnos mennél kisebb kiszerelés annál drágább.

A 15 gr. valóban hatalamas mennyiség. De meg lehet szokni ha elég erős a motiváció. Már utálom. Ezért úgy sacc/kb. fél évente tartok kis szünetet hogy fellélegezzek, fogyasztáskor meg időnként váltogatom a sós és édes ízeket. Van hogy keményen aszpikként fogyasztom, van hogy citromsavval megiszom.


Mivel nem fogyasztunk bolti húskészítményeket de szeretjük, én készítek csikéből és sertésből felvágottat zselatinnal. Egész jó, próbáljátok ki. Aki nem eszi/issza meg a zselatint, jó ha mennél több zselatinos ételt fogyaszt.


Ezeket a házi szalámis videókat nézzétek meg, közben a jobb oldalon is sokféle megjelenik:

[link]

[link]

[link]

[link]

Csak 2 félét csinálok, de még én is nézelődök hogy legyen nagyobb választékom. :)

66. Auróra2010 (válaszként erre: 65. - Auróra2010)
2021. szept. 3. 14:44
Első sor felén a 12-s az akart lenni, hogy 129 ft volt a zacskó zselatin ára.
2021. szept. 3. 14:42
Vettem 1 zacskó LUcullus étkezési zselatint a spárban, az l5 dkg, 12. elosztottam 3 felé, nem szerettem volna egyszerre elfogyasztani az egészet, nagy rakásnakl tűnt, és felkevertem langyos vizzel.Joghurt nem volt, ezért vettem kefirt. Megjegyzem még életemben nem etteem kefirt, lehet hogy ez okozta a hasmenést, mert zselatint tortához sütihez már többször használtam
64. Napsugár8 (válaszként erre: 62. - Auróra2010)
2021. szept. 3. 14:26

Én is most tanulgatok ezek a fórumon, tervezem a zselatint kipróbálni.

Valaki itt írta, hogy a napi ajánlott mennyiség 15 gram!!!

Te hogy mérted ki a 15 gramot, vagy mennyit tettél a kefírbe??? Nem lehet, hogy többet kanalaztál be, és attól kellett szaladni?

63. 55Judit (válaszként erre: 62. - Auróra2010)
2021. szept. 3. 13:21
Nem hallottam még ilyet. Nekem sosem volt problémám vele.
2021. szept. 3. 11:27
A topicban olvasottak hatására- nekem is van porckopásom - tegnp és ma ettem zselatint kefirrel. Az ize nem volt rossz, de pokoli hasmenést okozott. Lehet összefüggés ?
61. 55Judit (válaszként erre: 58. - Keilvera)
2021. szept. 2. 11:43
Akkor nem kell eröltetni. Majd ha megszületik a baba és még mindig lesz probléma, eldöntöd.
60. 55Judit (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2021. szept. 2. 11:42

Ezen én is nagyon meglepődtem, mert tulajdonképpen a zselatin sok ételben és süteményben is benne van. Ez egy adalékmentes, természetes élelmiszer.


Tegnap hogy rendeltem az étrendkiegészítőimet, felfedeztem egy új készítményt, a kollagén komlexet. Azt bánom hogy ez már nem fér bele nekem, mert most másra kell a pénz. De majd valahogy megoldom. Itt egy magyar orvoscsoport termékei vannak egyébként. Van amit már évek óta szedek közüle.

59. csemár (válaszként erre: 55. - Keilvera)
2021. szept. 2. 10:43

Majdnem biztos vagyok benne, hogy a térdfájásod összefüggésben lehet a lépcsőzéssel, plusz ha még kopás is van, nem csoda, hogy fáj.

Én a helyedben hinnék az orvosomnak, ami a zselatint illeti, de - végül is - Te tudod!


Jó egészséget kívánok, és sok örömöt a kisbabádhoz!

58. keilvera (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2021. szept. 2. 10:38
Tegnap kérdeztem a kollagént meg a hialuronsavat,azt mondták nem ajánlják egyiket sem.
57. Napsugár8 (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2021. szept. 2. 10:34

Évekkel ezelőtt a Glükomison Szulfátot szedtem, ezt 3 hónapos kúraként kell szedni. Tökéletes volt, utána kb. 6 hónapig semmi baj. Akkor ismét a 3 hós kúra, ismét 6 csodás hónap. Ez így ment pár évig, mikor már azt kezdtem észrevenni, hogy lassan már havonta, kéthavonta kell ismételni a kúrát... ekkor ajánlotta valaki tavaly nyáron a zöld kagyló kapszulát. Az adag 170 szem, ami szintén 3 havi kúra. Mások szerint már 2-3 hét után jelentős javulás, én a kúra végén sem éreztem különbséget.

Azért vagyok most egy kicsit óvatos, semmi szín alatt nem akarok megvenni egy egész kilót egyszerre, különösen, hogy napi minimális mennyiséget kell/szabad bevenni belőle. Ráadásul az ára sem igazán nyugdíjbarát. Meggondolandó, hogy próbára mekkora adagot veszek belőle.

56. michelle.r (válaszként erre: 54. - Keilvera)
2021. szept. 2. 09:14

Mi az oka?


Csak mert a terhesség alatt eléggé megszakadnak a kollagén-, és elasztinrostok a hason, combon, a hirtelen növekedéstől. Erre kifejezetten jó a kollagénfogyasztás. Én még egy orvostól sem hallottam, hogy ártana a gyereknek.


Mivel indokolta az orvosod, vagy a patikusok? 🙄 Én biztosan megkérdeznék másokat is.

55. keilvera (válaszként erre: 52. - Tuttuka)
2021. szept. 2. 09:12

Köszönöm a jókîvánságokat.❤️

Érdekes ha megyek,nem fáj.

Egyébként szoktam azért pihenni,a többi gyerkőc már elég nagy,most elkezdődőtt a suli,így főleg.

Alapból nem vagyok az a nagyon fekvő,pihenő egyéniség,viszont muszáj mivel rettentő vérszegény vagyok,emiatt majd’ összeesek😊

Lassan tényleg szülök,majd utána tovább megyek ezügyben.

54. keilvera (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2021. szept. 2. 09:08
Azt sem lehet terhesség alatt,teljesen 22-es csapdája.
53. michelle.r (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2021. szept. 2. 08:08

A kisebbel az a gond, hogy kell jó pár hónap, hogy bármi változás legyen. Eszed egy hónapig, azt mondod, frászt sem ér. De lehet, hogy 6 hónap múlva meg "csodaszernek" tekintenéd.


Én ezt a kollagént veszem évek óta, vegyesen a pure gold ízesített kollagén italaival, mert önmagában eléggé pusztító

😎

[link]

52. tuttuka (válaszként erre: 50. - Keilvera)
2021. szept. 1. 21:27

Nagyon jól tetted az ágycserét, mert mind a térd, mind a csípő szempontjából jobb a magasabb fekhely. A csípőd nyilván az állapotod miatt is érzékenyebb, azt a nőgyógyász biztos meg tudja mondani hogy fekszik a baba, de ez a gerincre is vonatkozhat, nyomhat esetleg olyan ideget ami okoz ilyen fájdalmat. Tudom, hogy 3 gyermek ellátása, egy költözés után nehéz pihenni, de muszáj magadra időt szánni, valahogy kicsit ellazulni, egy borogatás, egy 10-20 perces pihenés is javíthat. Amikor jársz akkor jobban fáj? Ha nem, akkor egy rövid, egyenletes séta is jót tehet.

Tudom, hogy a "fészekrakó ösztönünk" azt súgja, hogy mindent el kell rendeznünk még a baba érkezése előtt!❤

Amúgy a háziorvosnak sok mindenben igaza van, szülésig túl sok mindent nem lehet csinálni, Te magad sem akarsz gyógyszert. Pihenés, kímélet! Régen ilyen esetben (is) a kismamát veszélyeztetett terhesként kórházban tartották.

Minden jót és szépet kívánok Neked és családodnak!

51. 55Judit (válaszként erre: 47. - Tuttuka)
2021. szept. 1. 16:59

Teljes mértékben igazat adok neked. Én is ellene vagyok a magánellátásnak, viszont ha ott kapok a gyógyuláshoz megfeleő ellátást, nincs mit tennem.


Veszem a saját esetemet csak a fogászaton. Balatonfőkajárhoz tartozom. 15 éve mikor Balatonvilágosra költöztem, a főkajári fogorvor már akkor is öreg volt. (Most készül nyugdíjba, 80 körül van.) Mentem hozzá hogy új koronákat, hidat csináljon nekem. Közölte hogy ha leszedi a mostani koronákat, sérülni fognak a fogak, ezért azokat ki kell majd húzni. Nekem sajnos csak kivehetős fogat lehet már csinálni. Mit tettem? Hanyatthomlok menekültem. Elmentem Balatonkenesére a privát fogászatra, gyönyörű szépen megcsinálták a fogaimat úgy, hogy egyet se kellett kihúzni. Ez csak 1 példa.


A saját egészségünkért sokkal nagyobb százalékban vagyunk felelősek. Éppen ezért, én eljárok vizsgálatokra, de csak azért mert érdekel, jól csinálom-e amit csinálok. Ugyanis amikor lehet, én elsősorban az alternatív megoldást választom a sok szomorú orvosi tapasztalataim miatt. Lásd, pl. csontritkulás. Én sem akarok belemenni, de röviden annyit, eddig sokat ártottak nekem, maradandó károsodást is okozva.


Elfogadom ha valaki csak az orvosban hisz és a tablettákban, de azt sem kell keresztbe lenyelni, aki más utat választ.

50. keilvera (válaszként erre: 47. - Tuttuka)
2021. szept. 1. 16:26

Nekem inkább az a bajom,hogy mindenki mást mond.

Orvos,háziorvos,gyógyszerész.

Ma a háziorvosom is azt mondta semmit nem lehet tenni amig nem szülök,kérdem én akkor addig szenvedjek?

A másik kérdésem az lenne,hogy csipő probléma miatt esetleg lehet ez a bajom?

Most tettem még egy lépést tettem,nagyon alacsony volt az ágyunk ,arról felállni na az volt még keserves.

Az egyik lányommal cseréltünk az magasabb,remélem ez is segiteni fog.

49. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Napsugár8)
2021. szept. 1. 15:27

Átmentem a bio-boltba. Előtte a net-en rákerestem, de ott bármelyiket is, csak 1 kg-os kiszerelést láttam. Egyetlen ilyen termék (a márkát már nem tudom) volt fent, 25 dkg-os kiszerelésben.


Az üzletben egyetlen csomag volt, 50 dkg-os, közel 3 ezer ft körüli áron. Azt mondja a hölgy, az ő édesanyja is azt szedi. Egy kicsit szkeptikus vagyok. Pár hónappal ezelőtt 170 szemes zöld kagyló kapszulát ajánlott egy ismerős, hogy totál jó. Megettem több mint 6 ezer Ft-ot, és javulás egy szem se!

Kipróbálásra jó lenne először kisebb kiszerelés.

48. tuttuka (válaszként erre: 46. - Keilvera)
2021. szept. 1. 15:24
Erre gondoltam én is, a vas meg fontos terhesség alatt különösen
47. tuttuka (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2021. szept. 1. 15:22

Bocsi de a megfelelő kezelés nem azt jelenti szerintem, hogy az csak magán úton lehet. Alapból ellene vagyok annak, hogy mindnenkit a magánellátásba terelnek, többek közt azért is, mert tudom, hogy ott is ugyanazok "főznek" sajnos kevesebb anyagból. De nem akarok ebbe belemenni.

Azt viszont fontosnak tartom, hogy saját egészségünkért min 50%-ban felelősek vagyunk. De egy alapos kivizsgálást fontosnak tartok, mert a szakemberek a modern diagnosztika és a tapasztalataik alapján el tudnak indítani a gyógyulás felé.

46. keilvera (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2021. szept. 1. 15:11

Azt mondta a gyogyszerész hogy hosszútávon nagyon komoly székrekedést okozhat.

Vasat muszáj szednem,ezzel kombinálva nem javasolják.

45. 55Judit (válaszként erre: 44. - Tuttuka)
2021. szept. 1. 14:46
Persze hogy ezt kívánom én is neki, de a megfelelő kezelésben kételkedem. Vagyis az itteni ismereteim, tapasztalatom alapján írom ezt, nem tudum hogy feléjük ez hogy van. Itt csak privát, húzós árú kezelésektől lehet valamit remélni, de az se mindig jön be. Mivel a vizsgálatokat, kezeléseket nem az én nyugdíjamhoz árazták, én kénytelen vagyok mindig valami alternatív megoldásokat keresni. Azt hiszem szerencsés vagyok mert mindig sikerül kigyógyulni valamiből, és most itt van a fogyás, az is lassan, de biztosan halad. Direkt nem gyorsan fogyok, mert annak sok hátrányát ismerek. :)
44. tuttuka (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2021. szept. 1. 14:31
Azt gondolom, hogy a normál étkezésben jöhetnek ezek a dolgok, de a várandósság ideje alatt plussz nem kell. FI is írta, a baba az első! Reméljük, hogy a fájdalom is enyhül, ha a pici megszületik! S ha már nem szoptat akkor egy alapos kivizsgálás után biztos kap megfelelő kezelést! Ezt kívánom tiszta szívemből!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook