Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porckopást mivel kezeljem? fórum

Porckopást mivel kezeljem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2021. aug. 31. 14:02
szerintem próbáld meg a kollagént, hátha alapon. Viszont arra figyelj majd oda, hogy vannak különböző típusú kollagének, mindegyik másra jó, tehát nem mindegy, hogy melyiket veszed. Azt hiszem a 2-es típusú jó az izületekre, de majd olvass utána.
12. tuttuka (válaszként erre: 11. - Keilvera)
2021. aug. 31. 13:55
Egyetértek Veled. Porcépítésre szedjél valamilyen táplálékkiegészítőt (glükozamin, kondroitin, hyaluron kombinációt) sokféle van, lassítja a további kopást. Ez a 3 hete tartó elviselhetetlen fájdalom leginkább gyulladásra utal. Nekem is volt, valamilyen gycsökkentő külső pakolás (antiflogisztikus pl) jót twhet. Nálam a káposzta pakolás volt sokszor a nyerő. Fehérkáposzta leveleket meglapogatni, pl húsklopfolóval, rásimítani a térdre, befóliázni és fáslizni. A meleg gyulladt térd beindítja a káposzta erjedési folyamatát és a keletkező tejsav l3húzza a gyulladást. Nekem ezt egy reumatológus drnő javasolta annó és bevált
11. keilvera (válaszként erre: 10. - Auróra2010)
2021. aug. 31. 13:16

Mekkora egyetertés van abban hogy gyógyszerrel tömje magát valaki.

Nem vagyok gyógyszerpárti.

Jó lenne valami természetes gyógymód.

10. Auróra2010 (válaszként erre: 9. - Bichi)
2021. aug. 31. 12:59
Éppen ezt szerettem volna írni én is.
9. Bichi (válaszként erre: 6. - Keilvera)
2021. aug. 31. 12:50
A baba fejlődésének az sem tesz jót, ha az anyának fájdalmai vannak, sőt... Elég sok gyógyszert lehet szedni terhesen is
8. keilvera (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2021. aug. 31. 12:03

Hidd el eszméletlen fájdalmaim vannak.

De a babának semmiképp nem tesz jót a hosszútávu gyógyszerszedés.

A gyerekem a legfontosabb

7. keilvera (válaszként erre: 5. - Auróra2010)
2021. aug. 31. 12:01
Kismamaként nem hiszem hogy jó lenne
6. keilvera (válaszként erre: 3. - Bichi)
2021. aug. 31. 12:01
Mert a babanak nem hiszem hogy jót tesz hogy hetekig gyógyszert szedek.
2021. aug. 31. 11:04
Nekem is vannak ilyen panaszaim. A reumatológián kaptam fájdalomcsillapitót, diclan krémet és 10 elektromos kezelést. Valamit használt, aztán ujrakezdtem, vannak egész hosszú időszakok amikor nem fáj.
4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Keilvera)
2021. aug. 31. 10:49

Nem fáj eléggé, ha gyógyszert nem szedsz, hogy enyhüljön.


Mr-re miért nem mehetsz?


Nekem gyógyszerész, orvos is megmondta, hogy hogy a kollagén ilyenkor (én estem) már nem használ.

Ha valaki megkopaszodik, mert a hajhagymák elhaltak, azt sem lehet visszafordítani.


Ha a térdszorító használt, akkor hordd.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Keilvera)
2021. aug. 31. 10:40

Hát ha olyan dokinál voltál, aki még ezeket sem tudja, akkor először elmennék egy olyanhoz, aki ért a szakmájához. Mindaz, amit írsz semmiképp nem árthat, bár lehet nem is használ.

Egyébként miért nem akarsz gyógyszer szedni, ha azzal enyhítheted a fájdalmad, és javítod az életkörülményeidet?

2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Keilvera)
2021. aug. 31. 09:32

Ha sírsz a fájdalomtól, ott már olyan mértékű a kopás, hogy valószínűleg nem segítenek ezek a praktikák. Van egy olyan eljárás, hogy a hasi zsírszövetből kinyert "őssejteket" azért idézőjel, mert egy jogi szabályozás miatt már nem lehet annak hívni őket - visszainjektálják, és beindul a porcképzés. Lipogems terápiának hívják, csak magánkórházakban érhető el. De tartok tőle, hogy annyira kopottak az ízületeid, hogy már csak a művi ízület beültetéssel oldató meg.


Bajod nem lesz tőle, ha elkezdesz kollagént szedni, és szerintem menj másik orvoshoz. Csak egy kripli mond olyat, hogy ilyen fiatalon ezzel együtt kell élned 🙄

2021. aug. 31. 09:24

Végre eljutottam orvoshoz,a térdfájdalmammal.

Nagyon komoly porckopás van a jobb térdemben.

Sajnos az orvos szerint sokmindent nem lehet tenni,én gyógyszert amúgy se szedek/szednék.

MRI-re kéne menni oda se mehetek 😕

Kérdésem az lenne:

-Térdszoritot használhatok?

-kollagén/hialuronsav/porcerősitőt lehet szedni?

Mielőtt bárki oltana,megkérdeztem de azt mondta a doki hogy sajnos nem tudja ezeket 😏

Esetleg valakinek valami gyógyszermentes tanács,házi praktika ami segithett.

Én megszültem 3 gyereket,de konkrétan sírok a fájdalomtól ,aludni se tudok,éjjel is fáj😔Mostmár három hete tartó intenziv fájdalmam van,nem hiszem hogy semmit nem lehet ezzel tenni.

30+5 kismama

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook