Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porckopást mivel kezeljem? fórum

Porckopást mivel kezeljem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
43. tuttuka (válaszként erre: 40. - Keilvera)
2021. szept. 1. 14:22

Ez nagyon jó, hogy szakemberektől kértél tanácsot!

Örülök neki!

Még valami, amiről eddig nem beszéltünk. A cipő, amiben most a várandósságod alatt jársz. Sok kismama szívesebben jár egészen lapos cipőben. Nehezen, de a saját Verámat is lebeszéltem erről. Attól is fájhat a térd, boka, csípő és derék is, hogy a teljes talpon járás miatt megfeszülnek az izmok, görcsösen tartja magát az ember. Megváltozik a test súlypontja, a pocak előre húz, Te meg igyekszel egyenesen tartani magad.

42. 55Judit (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2021. szept. 1. 14:16
Gumicukrot és trtazselés süteményt se ehetsz?
41. 55Judit (válaszként erre: 40. - Keilvera)
2021. szept. 1. 14:16
Meg is indokolták miért ne? Bőrös húsokat, kocsonyát se ajánlanak? Milyen veszélyt rejt magában? A zselatin tulajdonképpen egy veszélytelen élelmiszer. Vagyis én én így ismerem.
2021. szept. 1. 14:09

Ma megjártam több patikát,nőgyógyászt.

Egyik sem javasolja a zselatin fogyasztást terhesség alatt.

Még jó hogy utána jártam.

2021. szept. 1. 07:28

Olvaslak titeket. Valóban a túlsúly, vagy bármilyen gyakori megerőltetés. A lépcsőn lefelé, felfelé sem öröm közlekedni.

Köszi nektek a zselatin ötletet, rákeresek. Szemben a bio-bolt, átmegyek, és rákérdezek mit tud adni.

Tuttuka köszi a lekváros ötletet.

Judit köszi a gyümölcs kocsonyát.

38. tuttuka (válaszként erre: 37. - Keilvera)
2021. aug. 31. 20:33

Őszintén mondom nem tudom. Nekem a lépcsőn felfelé nem fájt, lefelé inkább. A kopás, ha tényleg az van nem ilyen gyorsan alakul ki. Az extra terhelés,túlsúly, esetedben a drága teher okozhat fájdalmat, a térd ebből a szempontból a test "hídpillére", sok terhet visel.

A zselatin, a borogatás, a térdszorító segít egy kicsit.

A költözésre nyilván szükségetek volt, most hogy nő a család!

Jó lenne, ha a hátralévő időben kicsit többet tudnál pihenni, mert a stressz is okozhat ilyen felerősödő fájdalmakat.

Nagyon szurkolok Neked!

37. keilvera (válaszként erre: 36. - Tuttuka)
2021. aug. 31. 20:10

Lépcsőzés miatt nem lehet?

Most költöztünk a harmadikra,egy hónapja földszintről.

Arra is gondoltam nem lehet ez a gond?

2021. aug. 31. 19:52
Az eredeti kérdésre is válaszolva: használhatsz térdszorítót, de inkabb rövid ideig, mondjuk míg vásárolni mész, vagy játszóra a gyerekekkel, de ne legyen egész nap mert elszorítja az ereket is. Amúgy lehet a terhesség miatt is. Mert igaz, hogy nem volt eddig ilyen panaszod, de az évek is teltek. A nőgyógyász is ezt mondta a lányomnak amikor idén 40 évesen hozta világra második gyermekét és néha panaszkodott.
35. keilvera (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2021. aug. 31. 19:51
Nagyon köszönöm a tippeket
34. tuttuka (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2021. aug. 31. 19:42

Tudom. Saját tapasztalat sajnos!

Mivel kiderült, hogy a FI várandós, nem csinálnak neki semmiféle műszeres vizsgálatot(rtg, mri, ct) a baba érdekében. A kopást ezek mutatják ki, a gyulladást inkább labor.

A kérdése a fájdalomcsillapítás lehetséges természetes módjaira vonatkozott, én legalábbis így értelmeztem. Egy borogatás a fájdalmat is enyhíti.

33. 55Judit (válaszként erre: 31. - Tuttuka)
2021. aug. 31. 19:36
Ügyes vagy. Gumicukrot én is csináltam, de újabban sósan jobban el tudom fogyasztani, vagy mint a limonádét, meginni. Próbálgatni kell, konek hogy fogyaszthatóbb.
32. 55Judit (válaszként erre: 30. - Keilvera)
2021. aug. 31. 19:33

Napi 15 gr. legyen.

Írok pár variációt, aztán majd te is találsz ki biztos más módot is.

- 2,5-3 dl levesbe elkeverem, de kell bele egy kis pusz ízesítés, mert a zselatinból mikor aszpik lesz, gyengül az íze. Még egy kis só, bors, és jó lesz.

- Pár perc alatt ételízesítőből is lehet neki levest főzni. Meg kell tanulni elkeverni a zselatint, ne csomósodjon. Van aki meleg folyadékban keveri el, én hidegben szoktam. Hagyom kicsit állni, ekkor besűrűsödik, de felmelegítem. Felforralni nem szabad. Valamilyen formába folpakkot teszek, beleöntöm a langyos zselatint, be a hűtőbe, pár óra múlva kiborítom, felkockázom.

- Készítek baromfi párizsit: 2 nagy egész csirkecombot megfőzök. Bele só, bors, 1 sárgarépa, 1 kicsi vöröshagyma egészben. 1 órát főzöm, aztán leszedem a csontról és ledarálom az egészet. 3 dl levébe 40gr. zselatint keverek el. Ezt melegen készítem. Apránként szórom bele a zselatint, gyorsan kavarom, ne csomósodjon. Ha mégis, azonnal szét kell nyomkodni. A zselatinos lét ráöntöm a darált csirkére. Tejes doboz tetejét levágom, lesz egy szögletes dobozom. Bele a masszát, be a hűtőbe. Ha megkeményedett, a dobozt levágom a szalámiról. Finom, és sok benne a zselatin.

- Legegyszerűbb mód: 3dl citromos vízbe elkeverem a 15 gr zselatint és megiszom. nem muszáj mindig friss citromot venni, a tasakos citromsav tökéletesen megfelel. Ha savanyú, könnyen megiszom.


Hát ennyi. Feltétlen vedd meg, sok jótékony hatása van.

Mielőbbi gyógyulást kívánok! Kell legalább 3-4 hét mire elkezdesz javulást érezni. de mint tudjuk, a baj sem rövidebb idő alatt alakult ki. :)

31. tuttuka (válaszként erre: 26. - Keilvera)
2021. aug. 31. 19:32
Szerintem igen. Én is sok zselatint (is) fogyasztottam, próbáltam édesen, sósan. Szeretem a kocsonyát, néha csak párolt zöldségeket tettem bele, remek vacsora is lehet. Joghurtba, kefírbe is lehet keverni és ha egy két kanál lekvárt teszel bele, az teljesen elnyomja a zselatin sajátos ízét. Csináltam szörppel is mint gyümölcskocsonyát, desszertnek is finom. Ki kell tapasztalni Neked melyik izlik jobban.
30. keilvera (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2021. aug. 31. 19:12

Rendben köszönöm

Hogy fogyasszam akkor?

29. 55Judit (válaszként erre: 28. - 55Judit)
2021. aug. 31. 19:11
Ja, nem is. Bocs. Megnéztem, az enyém 180 bloom-os.
28. 55Judit (válaszként erre: 26. - Keilvera)
2021. aug. 31. 19:10

Nézd meg zt is, én ilyet szoktam:

"Zselatin FloraGél 100 bloom 1kg Nagy tisztaságú étkezési"

Ezt írd a keresőbe.

27. 55Judit (válaszként erre: 26. - Keilvera)
2021. aug. 31. 19:08
Én úgy nem enném meg, és én amúgy is azt tudom hogy a sertés jobb. Én mindig ezt veszem. Ha gondolod, próbáld ki.
26. keilvera (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2021. aug. 31. 19:07

Ki szeretném próbálni

Nekem ajánlottak egyet,étkezési marha zselatint,és hogy ebből mindennap joghurt,vagy kefirbe 2 kanálal tegyek.

Ez jó lehet?

25. 55Judit (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2021. aug. 31. 19:03
Amennyiben kipróbálnád a zselatin fogyasztást, szív esen adok néhány ötletzet hogy változatos legyen. Ugyanis hamar meg lehet unni, nem egy szórakoztató a fogyasztása. :)
24. 55Judit (válaszként erre: 1. - Keilvera)
2021. aug. 31. 18:59

Az én térdeimben is kopás van sok éve. Volt hogy annyira fájt, nem tudtam a két kis lépcsőn felmenni a terazra. Le is lett bontva az oldala, mert ott magasabb a töltés, 1 egészen kicsi lépcsőt tettünk oda.


A lényeg ami használ: Safe laser 500-as. Bár nagyon lassan, de építi a porcot.

Hogy el tudjun csúszni egymáson a 2 porcfelület, zselatint kell enni, vagy inni. Napi 15 gr-ot. 1kg-os kiszerelésben kell megvenni úgy olcsóbb. Én kettesével v eszem, így a szállítás is megoszlik a 2 zacskón.

A zselatin jót tesz a bőúrnek is, a csontoknak is. Én nagy tisztaságú sertést zselatint veszek. Megnézed az árgépen hol adják olcsóbban, onnan rendelsz.


Régen nem fáj már a térdem, de néha, mikor megeröltetem magam sok munkával, vagy kocogással amit nem lenne szabad a túlsúly miatt, szokott lenni egy kis gyulladás és fáj. Pár napos lézerezéssel elmúlik.

2021. aug. 31. 18:32

Nem tudom hogy tudta kézzel megállapitani a kopást.

Arra gondoltam én is hogy a terhesség,viszont nem első baba korábban sosem tapasztaltam ilyet.

A kopástól lehet ilyen intenziv nem múló fájdalom?

22. globus (válaszként erre: 11. - Keilvera)
2021. aug. 31. 17:11

Ehetsz sok természetes kollagént is. Például rengeteg kocsonyát, csülköt, körmöt :) De a kapszulás változat is ilyesmiket tartalmaz, max. van bennük némi színezék, állományjavító, tartósító anyag.

Miből lehet tudni, hogy tényleg porckopás, ha nem történt műszeres vizsgálat? Lehet, hogy maga a terhesség okozza ezt, nagyobb nyomás nehezedik az ízületre. Arra az oldalra, ami alapvetően kicsit gyengébb a másiknál. Vagyis eleve könnyebbnek kell lennie szülés után, ha csökken a terhelés.

Tudom, ez nem vigasz, ha még néhány hét van hátra...

21. keilvera (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2021. aug. 31. 15:58

Tudom hogy nem vagy orvos,es valószinüleg egyikötők sem az.

Csak azért kérdeztem,hogy hátha másnak is volt ilyen,így tud segiteni.

20. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Keilvera)
2021. aug. 31. 15:46
Nem vagyok orvos, csak Tuttuka hozzászólására reagáltam, hogy ami gyulladásra beválik, az kopásra nem.
19. keilvera (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2021. aug. 31. 15:32

Nekem kopást mondott,azt mondta nincs gyulladva.

Nincs benne folyadék

Leírjam a tüneteimet?

18. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Tuttuka)
2021. aug. 31. 15:21

A kopás is ilyen fájdalommal jár.

Gondolom az orvos egyértelműen meg tudta állapítani, hogy kopás és nem gyulladás okozza a tüneteket.

17. keilvera (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2021. aug. 31. 15:20
Pedig leirtam😊
16. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Keilvera)
2021. aug. 31. 15:20

Ha ilyen mértékű a porckopásod, arra semmilyen természetes gyógymód nem használ.

Fájdalomcsillapító is ideig-óráig.

Előbb-utóbb a műtét elkerülhetetlen.

(tudom, mert a férjem végig csinálta) Bármilyen kezelés, gyógyszer, kenőcs, csak rövidebb-hosszabb ideig hatott.

15. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Keilvera)
2021. aug. 31. 14:34
Ja, nem tudtam, hogy babát vársz.))
14. csemár (válaszként erre: 12. - Tuttuka)
2021. aug. 31. 14:05

A káposztalevél-pakolás nekem is bevált.

Hallottam továbbá, hogy friss túróval is lehet pakolásként próbálkozni. (Hogy ne peregjen le száradás közben, egy kanál étolajjal lágyítani lehet a túrót, úgy kenni rá a fájó térdre, fóliázni, és rajta hagyni 1-2 óra hosszat legalább, pihentetni közben.)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook