Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Polycystas vesebetegség fórum

Polycystas vesebetegség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
11. @ncsa
2009. jún. 26. 15:49
Nálunk apunak volt ilyen betegsége de neki "csak"60-évesen kezdődtek a gondok 69- évesen került dialízisre sajnos a vesét már nem érte meg. Nekem még nincsenek tüneteim csak keveset iszom és régebben fájtak a veséim.Nekem ezt a genetikai dolgot nem is említették,viszont mikor a kicsi megszületett voltunk mind a hárommal ultrahangon,de"hál istennek"-nekik minden oké azt mondta a doki.
2009. jún. 26. 15:31
Ja és rendszeresen kellett ultrahangra is járnia,mert a veséi nagyon megnőttek a fokozatosan növekvő ciszták miatt!Ez miatt időnként véres is volt a vizelete:((
2009. jún. 26. 15:28
Magasvérnyomással kezdődött,de még 17 éves korában,fehérjevizelése volt,és romló vesefunkciók(karbamid,kreatinin szint extrém magas volt)ezzel ő is elvolt úgymond majdnem 20 évet,aztán váratlanul hasnyálmirigy gyulladással folytatódott,amiből végül 9 volt,közben annyira romlottak a vesefunkciós értékei,hogy kanült is kellett kapnia:(((elkezdték dializálni,szerencsére"csak" hetente 2x 3,5 órás kezelései voltak,Cimino-fistulát is kellett kapnia a tartós kezelések miatt,közben Pesten egy hasnyálmirigyműtéten is túlesett,és tavaly előtt került fel a várólistára(transzplant).Idén febr.-ban volt 1 éve,hogy megkapta a "várva-várt" vesét,ami hála Istennek tökéletesen működik,és azóta mintha elvágták volna,teljesen jól van:))Dióhéjban ennyi a történet!
2009. jún. 26. 14:15
Nem járok dialízisre most semmi teendőt nem igényel azt mondta a doki,hogy időnként ellenőrizni kell.A párodnak mik a tünetei?
2009. jún. 26. 14:09
Én is ebben bízom,hogy minden rendben lesz,de a genetikát megcsináltatom!!Kaptatok már vesét,vagy dialízisre járok?Hogy vagytok??
2009. jún. 26. 11:29
Nekem három gyermekem van és a harmadik terhesség előtt derült ki a betegségem hetekig vizsgáltak hogy megtarthatom-e szerencsére egészséges 4300g és 61cm-vel született.A három manó közül eddig úgy nézki egyik sem örökölte.Ahogy írtad ez felnőttkori betegség tehát,ha öröklődik akkor is csak idősebb korban okoz problémát.Szerintem nem lesz semmi gond,ha kérdésed van nyugodtan írj!
2009. jún. 26. 10:14
13 után ráérek,ha gondolod, itt leszek.
2009. jún. 26. 10:12
Nekem is ez van,és van két egészségeg manóm. Ne aggódj!!!
3. 41bf192202 (válaszként erre: 2. - @ncsa)
2009. jún. 26. 09:45
Szia.Nagy a gondom,7 hetes kismama vagyok,és a páromnak van felnőttkori polycystas vesebetegsége.Éppen genetikust keresek,vagy valami alternatívát,mert nem szeretném a gyerekem életét veszélyeztetni!!nagyon aggódok...
2009. jún. 26. 07:27
Szia Nekem is ez a betegségem mit szeretnél tudni?
2009. jún. 26. 06:08
Akik ismerik ezt a betegséget,vagy ebben a betegségben szenvednek,tanácsot szeretnék kérni!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook