Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Polycystas vesebetegség fórum

Polycystas vesebetegség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
101. globus (válaszként erre: 100. - Tulu66)
2023. aug. 12. 14:45
Tesómnak azt mondták kb. 40 éves kora körül, hogy az ilyen betegek idővel művesekezelésre szorulnak. Eltelt azóta majdnem húsz év. Vesefunkciója jó, ultrahangon nincs változás. Talán megússza.
100. Tulu66
2023. aug. 12. 14:25
Ėn polocisztås csalådban nőttem fel, természetes volt mindig is ezzel a betegsėggel ėlni. Sajnos a fiam is az. 57 ėves vagyok, ebben a korban az ėdesanyåm mår transzplantålt volt, a nagymamåm nem is érte meg ezt a kort. Ėn több mint 10 ėve napi szinten 1-2 citromot eszek. Különösebben nem diėtåzok, de odafigyelek azėrt az ėletmódomra. Az eredmėnyeim egėsz jók, a ķoromhou kėpest, ės mėg elėg tåvolinak tűnik a művesekezelės. Hiszem, hogy a sok citrom jóg tesz a vesėnek,
2023. máj. 4. 14:48
Ebben a pillanatban csatlakoztam hozzátok....A témáról többet szeretnék olvasni...ugyanis ma délelőtt tudtam meg,hogy lassan eltűnik a vese és máj állományom.Megköszönök minden kommentet.😘😘
2023. márc. 21. 14:43

Ezt most találtam, nemrég hozták létre a csoportot, itt nagyobb lesz az aktivitás szerintem:

[link]

97. Danka75 (válaszként erre: 96. - Csodasugár)
2023. márc. 21. 11:58

Én grapefruit cseppeket iszom már kb. 2 éve. A citrusfélék nyilván nem tüntetik el a cisztát, de állítólag gátolják az újak termelődését. Ma voltam pont hasi UH-n, de nem lettem okosabb, mivel sok a ciszta, nem nagyon tudták megállapítani, hogy lett-e több. Viszont nekem mindig voltak nőgyógyászati cisztáim is, és azok most nincsenek.

Én tartom a diétát, jelentősen lecsökkent ezzel a romlás. Nagyon nehéz amúgy, és nem az 50 g fehérjebevitel a legnehezebb része az egésznek, hanem a fűszer és sómentes étkezés. Én nem tudok mindig főzni, ha pedig rendelek, vagy bemegyek valahová, ott bizony rendesen megsózzák és fűszerezik az ételt. Vegetáriánus vagyok, így nekem nem okoz gondot, hogy a húst csökkenteni kell :) Most az a baj, hogy kicsit átestem a ló túloldalára, mert alig 30 g fehérjét viszek be, és az orvos már szólt, hogy ezt ne csináljam, mert a szervezetem elkezdi lebontani a saját fehérjét.

2023. febr. 8. 09:39
Sziasztok! Kedves Csabi8006, szeretném kérdezni a gyerekeknél, hogy tudtátok meg, hogy örökölték-e? Genetikai vérvételt kell kérni valahol? Diétáról én is szívesen olvasnék. Olvastam, hogy citrusfélék gátolják a ciszták képződését. Valakinek van erről tapasztalata, orvosi infója? Örülnék én is, ha írogatnánk itt. Köszönöm!
2022. dec. 16. 12:12

Sziasztok!


Látom nem sűrűn jönnek- mennek itt a bejegyzések... Nekem is policisztás veséim vannak, örököltem édesapámtól, és sajnos gyermekeim is örökölték, egy kivételével. Ma voltam kontrollon,(már évek óta nem voltam) és egy kicsit lelombozódtam ismét, mert tudom, hogy bármit csinálok így is, úgy is ugyan oda vezet az út.... Ha valaki tudna küldeni vagy írni, hogy mit eszik (aki tartja a diétát) azt megköszönném. Remélem mindenki jól van, aki 10 évvel ezelőtt írt ebbe a topikba.

2022. ápr. 5. 21:34

Sziasztok!

31 éves vagyok. 2 hete diagnosztizálták hogy polycysztás a vesém és májam. Véreredményem tökéletes egyenlőre. Üdv mindenkinek és minden jót kivánok ránk fér.

93. Danka75 (válaszként erre: 92. - FreiaZia)
2021. febr. 21. 07:42

Szia, sajnos nem kaptam infót. Régen írtak ide az érintettek, gondolom nem nézek rá a fórumra. Írtam nekik privátot is, de alapból mindenkinek úgy van beállítva, hogy nem kap értesítést privát üzenetről e-mailben, így csak akkor látnák, hogy jött levelük, ha belépnének.

Pedig nagyon jó lenne beszélni sorstársakkal. Amúgy 39 éves vagyok.

92. FreiaZia (válaszként erre: 90. - Danka75)
2021. febr. 20. 16:48
Szia Danka, végül kaptál infót? Meg szabad kérdeznem hány éves vagy?
91. FreiaZia (válaszként erre: 89. - Gazsi Evelin)
2021. febr. 15. 20:11

Kedves Gazsi Eve,


Tudom ez még mindig fájò lehet, de meg tudnád mondani a 28.hetes leleten mi volt a diagnózis pontosan? Volt a kicsinek vizelet ürítése, magzat víz rendben volt, vagy az is kevesebb lett? Én is rettegek hogy baj lesz. Nálam policiszta gyanús a baba, de mindenhol csak az szerepel a leleten, hogy intenzívebb echoszerkezet. A magzatviz mindig normális, a húgyhólyag is telített, tehát a vesék egyenlőre működnek. 37.hétben vagyok. Neked emiatt kellett előbbre hozni a császárt?

2021. jan. 27. 18:07

Sziasztok,

Nagyon szeretném felvenni a kapcsolatot olyanokkal, akiknek policisztás vesebetegségük van. Nálam 34 éves koromban diagnosztizálták, de nem vették komolyan. Igaz, az eredményeim akkor nem is voltak rosszak. Most viszont a GFR értékem igen alacsony lett, és el kellett kezdenem a fehérjeszegény diétát. Valaki írt a Tolvaptán gyógyszerről, hogy elkezdte szedni. Érdeklődnék, hogy bevált-e.

Várom a leveleket, akár privátban is.

2017. dec. 20. 19:19
Sziasztok! Nekem elso terhessegem volt .. 28 hetesen vettek eszre hogy a babamnak policisztas vesebetegsege van . 32 hetesen csaszarmetszessel megszuletett de 7 ora mulva meghalt . 4 honapja tortent . Az lenne a kerdesem hogy valaki esetleg tud hallott ilyen esetrol? Vagy hogy ha ujra terhes lennek lenne e olyan vizsgalat ami mar az eslo hetekben kimutatna ? Elore is koszonom a valaszokat
88. MonikaCh (válaszként erre: 87. - Annieke77)
2017. okt. 18. 22:10
Szia Annieke77! Hogy sikerültek a vizsgálatok? Én jövő hónapban elkezdtem szedni a Tolvaptant, az valamennyire fékezi majd a növekedést. Közben beindult a családtervezés. 3 hónapja folynak a genetikai vizsgálatok a hibás gén után ami hordozza a betegségem. Így mesterséges megtermékenyítéssel nem örökítem tovább a babynek. Pillanatnyilag én is tünetmentes vagyok, de a múlt évem kemény volt, szinte minden hónapban gyulladások:(( de ez ilyen hol rossz hol mintha nem is lenne.
87. Annieke77 (válaszként erre: 85. - MonikaCh)
2017. jún. 17. 09:42

mSzia Mónika,

Nekem 23 éves koromban diagnosztizálták a polycisztás veséimet. Most 40 éves vagyok, július 26-án megyek vizsgálatra, öt éve nem voltam.

Eddig nem volt panaszom, de most kicsit magas lett a vérnyomásom (néha 160 körül van), és észrevettem, hogy mikor pisilek, kevesebb jön, mint régen. Nem olyan bő, zuhogó. Szomorú vagyok, de ez van, meglátom mit mutat jövő hónapban a vér és vizelet labor.

86. MonikaCh (válaszként erre: 80. - Zarahell)
2017. márc. 22. 08:49

Szia Zarahell!


Köszi a válaszod! Igen, pont emiatt érdekelt nagyon a téma mert a dokim azt mondta mütétileg nálam nem sok értelme van, akár 2-3 nap alatt is újra feltöltödhet:(

Kicsit sajnálom hogy ebben a témában nem találok sehol sem fórumot ahol más hasonló betegekkel tudnám felvenni a kapcsolatot

Nagyon örülök hogy azóta igy rendbejöttél!!

Köszi mégegyszer a válaszod és minden jót, M

2017. márc. 21. 10:35

Sziasztok!

Policisztás vesebeteg vagyok. Van valakinek bármilyen tapasztalata homeopátiás szerek hatásáról ebben a témában? Tavaly dobták piacra az első gyógyszert erre a betegségre, a Tolvaptan-t. Ezzel bárkinek tapasztalat? Én pár hét múlva elkezdem szedni, még nem tudom hogy alakitja át az életem a hatása. Nagyon szeretném hasonló betegekkel felvenni a kapcsolatot!

Szép napot, Mónika

2013. jan. 20. 20:08

Sziasztok

Vesebeteg vagyok 2004-től visszatérő húgyúti problémám szokott lenni.

Azt kérdezném,hogy valaki szedi és milyen az uro waxum kapszula szedése?

Véleményt és tapasztalatokat várom


Üdv

Kingicsek

83. @ncsa (válaszként erre: 82. - Bb2ac1c42d)
2012. jan. 7. 18:50
Nagyon örülök,hogy jól vagytok! Jó munkát neked a kis drágának meg jó beszokást kívánok:-))
2012. jan. 4. 18:07
Boldogat Nektek!!!Mi jól,szerencsére,remélem,Ti is!!!Kismanóm hamarosan bölcsis lesz,én meg melós:)
81. @ncsa
2012. jan. 4. 15:31
B.Ú.É.K.-nektek Jól vagytok?
2011. szept. 24. 09:23

Nem tudom...

Ugye műtöttek többször, nekem 4 éve leszívták a cisztákat (1,5 liter), ciszta nem is lett több, hanem nagyon csúnyán ki volt tágulva a vesém, és nem akart javulni.

Aztán most 2 hónapja volt a kontroll, és az uh kép szinte tökéletes volt! Mintha nem lett volna benne soha 1,5 liternyi ciszta.. Iszonyú nagyra meg volt nőve, gondolhatjátok..

Most meg teljesen normális.

Na, csak gondoltam adok nektek kis energyt, hogy vannak csodák! :)


Lehet ráfogni erre is, arra is, igazából tavaly is volt egy kisebb műtétem, lehet, hogy az tette helyre, homeo szereket kaptam, az is bejátszhatott, kicsit rendbejöttek körülöttem a dolgok, meg elkezdtem letojni, és nem foglalkozni vele, meg nem parázni rajta.

79. bb2ac1c42d (válaszként erre: 76. - Zarahell)
2011. szept. 23. 22:11

jajjj,de jóóóóóóó!!!!!!sokat gondoltam ám rád,hogy vagy...

Hála az égnek...nagyon örülök!!!!!!!!!!!:))))

78. @ncsa (válaszként erre: 76. - Zarahell)
2011. szept. 23. 12:36
Ez nagyon szuper!!Meg kérdezhetem,hogy minek köszönhető ez a változás?gyógyszer,vagy valami természetes vitamin egyebek...
77. f1fee9d062 (válaszként erre: 76. - Zarahell)
2011. szept. 23. 11:28
:)
2011. szept. 23. 08:15

Sziasztok lányok! :)

Voltam kontrollon, és a vesém szinte teljesen tökéletes volt! :))))

Nem hittem a szememnek! Majdnem, mint új korában!

Gondoltam, megosztom veletek is a hírt, hogy örüljetek!


Ti hogy vagytok?

75. @ncsa (válaszként erre: 74. - Bb2ac1c42d)
2011. szept. 19. 08:04
Szia! Mi újság? Párod,hogy van?
2011. szept. 18. 19:07
Bocsánat,kimaradt az osztani:)))
2011. szept. 18. 19:06
Hahóó,van még itt valaki?Szívesen várok mindenkit,akik meg tudják ezzel kapcsolatban a tapasztalatokat!
72. @ncsa (válaszként erre: 71. - Bb2ac1c42d)
2011. márc. 6. 21:04
Oké Köszi megyek!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook