Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Plasztik szerelem-avagy egy közösség ereje fórum

Plasztik szerelem-avagy egy közösség ereje (beszélgetős fórum)


8. elbb (válaszként erre: 7. - 7eb28d1d46)
2011. dec. 30. 07:49
Engem főleg azért gondolkodtatott el, mert remekül mintázott egy elfogadó társadalmat. Ahol pont nem érdekel senkit a másik nem szokványos élete és viselkedése. Én ezt a filmet iskolákban vetíteném.
7. 7eb28d1d46 (válaszként erre: 1. - Elbb)
2011. dec. 29. 16:36
Én is láttam és még mindig a hatása alatt vagyok. Szerintem a valóságban nincs ilyen erős közösség ami segítene egy ilyen téveszmékkel élő ember gyógyulásában. Én egy kis faluban élek, de szerintem itt sem működne. Pedig tényleg hozzásegítették a gyógyuláshoz. vagyis az én szemszögemből meggyógyult, de szerintem sokféle folytatása lehet ennek a történetnek.
6. elbb (válaszként erre: 4. - Adbefc7882)
2011. dec. 29. 16:29
Miben más szerinted? Nekem úgy tűnt, ezzel az elfogadással beindult a srác öngyógyító mechanizmusa. És valahol azt gondolom, így van ez a valóságban is.
5. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 3. - Elbb)
2011. dec. 29. 16:26
Köszönöm! :) Rákeresek és megnézem majd :)
2011. dec. 29. 16:25

Szia!

Ezt a filmet néztem ma én is nem olyan régen...Szerintem igazából nem túl egészséges valakit ennyire "hagyni bennrekedni" a saját világába.

És azt hiszem, a srác kezelésre szorulna, abszolút nem egészséges az a tévhit, amiben él.


De természetesen vannak fokozatok, amikor az ember elfogadja egy személy "másságát."


Pl: pszichiátrián sokszor úgy tesznek az ápolók/orvosok, mintha a betegnek igaza lenne..(pl: ha azt hiszi, béka van az ágya alatt, akkor azb ápolók odavisznek egy seprűt és úgy csinálják, mintha agyonütnék a békát.)


De természetesen ez más helyzet :)

3. elbb
2011. dec. 29. 16:24
Ez a címe: Plasztik szerelem. Most lett vége az RTL-en.
2011. dec. 29. 16:22
Érdekese hangzik! :)) Melyik csatornán ment és mi a címe? Kiváncsivá tettél! :))
1. elbb
2011. dec. 29. 16:20

Érdekes filmet láttam az egyik csatornán. A tartalma a következő: Lars és Bianca az interneten ismerkedtek meg. Amikor Lars bemutatja testvérének és sógornőjének a brazil lányt, a család cselekvésképtelen a döbbenettől. Biancát ugyanis a legélethűbb modelleket gyártó gumibaba cégtől rendelte a szociális interaktusokban kicsit gyengécske Lars. A kisváros orvosa - háziorvos és egyben pszichiáter - azt tanácsolja a családnak, viselkedjenek ők is természetesen, mintha a plasztik baba igazi lány lenne. Az orvosi tanácsra hallgatva nem csak a család, de az egész város belemegy a játékba. Így aztán Bianca gyorsan beilleszkedik a közösségbe, modellkedik egy helyi butikban, misére jár, önkéntes munkát vállal a kórházban és elkíséri Larsot élete első házibulijára.



Ami miatt nyitottam a fórumot, az, hogy vajon ez a való életben megtörténhet-e? Lehet-e egy közösség olyan erős, hogy valakinek a álomvilágát elfogadja, belemenjen egy különös játékba, aminek a végén ez a valaki élhet majd teljes életet is.

A filmet szeretettel ajánlom mindenkinek, aki eddig még nem látta, elgondolkodtató, főleg ma, mikor annyira nem vagyunk elfogadóak egymással.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook