Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pihenés = fáradtság? fórum

Pihenés = fáradtság? (beszélgetős fórum)


13. Winchester-S7X (válaszként erre: 12. - Aniko8888)
2013. jan. 4. 12:29
Pontosan, ez a lényeg.
2013. jan. 4. 12:27
Teljesen igazad van. Csak akarat és szervezés kérdése.
2013. jan. 4. 10:03

Két okból is lehet.


1. Ha a kialvatlanság és a fáradtság konstanssá válik, akkor az felgyülemlik és az első adódó alkalomnál a szervezet kiakarja egyenlíteni a számlát, ezért amikor először pihened ki magad egy kialvatlan időszak után, azt a szervezeted is szünetnek észleli a szüntelen loholás után, és megpróbál minél több energiát visszanyerni, ezért nyilván nagyobb szükségét érzed az alvásnak, mint addig.


2. A napi gürizés nem egyenlő a kikapcsolódási mozgással. Míg az előbbi csak fáraszt, addig a második fel is tölt. Ahhoz, hogy valaki aktívnak érezze magát, sportolnia kell. A sport ellazítja a testet és az elmét, ennek pedig nem csak a relaxáció az eredménye, hanem a feltöltődés is, annak ellenére, hogy tévhitként azt gondolják sokan, hogy a sport csak még inkább kifárasztaná őket- valójában a sport megerősíti az immunrendszert és még a hétköznapi teendőket is jobban lehetne bírni rendszeres sport mellett, mert felpörgeti az embert és ezzel edzi a fáradékonysági szintjét is.

10. aniko8888 (válaszként erre: 9. - Tanácstalan)
2013. jan. 3. 23:06
már vége a szabinak és a sok pihenésnek. újra indul a napi 10 órás ülő munka. hogyan vegye rá magát az ember az egész napos ülés utáni fáradtságban a mozgásra ?
9. tanácstalan (válaszként erre: 1. - Aniko8888)
2013. jan. 2. 18:27
Erőt kell venni magunkon, hogy mozogjunk, kimenjünk, akkor is ha hideg van. Én 2 napja nem mozdultam ki, egyre jobban fáj a lábam, derekam, szóval holnap indulás!
8. aniko8888 (válaszként erre: 7. - 0e83a78045)
2012. dec. 31. 16:42
Köszi ! Bár már tavasz lenne :)
2012. dec. 30. 11:29
a linkben az utolsó szóba a rendszer beletett egy szünetet azt javitsd különben nem nyilik meg a link.
2012. dec. 30. 11:28
5. Lidércke35 (válaszként erre: 4. - Aniko8888)
2012. dec. 29. 15:31
Lehet, bár magamon azt vettem észre, ha akkor mászok ki az ágyból amikor elsőnek felkelek, akkor minden okés, de ha vissza alszom bumm borul minden.
4. aniko8888 (válaszként erre: 3. - Lidércke35)
2012. dec. 29. 15:00
Igen, ez az. Ma 9-kor (!) keltem és alig vártam, hogy ebéd után pihenhessek megint. Igaz,tegnap is éjfél után feküdtem, de akkor is. Biztos az idő és a felborult alvási ciklusok ... A párom hozzám képest pörög és olyan ciki mellette téli álmot aludni...
2012. dec. 29. 12:09

Hogy mi az oka nem tudom, de ezzel én is abszolút így vagyok!!!

Ha reggel kb. 7 max 8 körül felkelek, pörgök egész nap, ha viszont 10-11 körül, totál KO vagyok és semmihez nincs kedvem, és azt a keveset is amire rátudom venni magam immel ámmal végzem el.

2012. dec. 29. 12:07
Én is így vagyok. Szerintem az időjárás miatt lehet.
2012. dec. 29. 12:04

Sziasztok !


Mi lehet az oka annak, hogy minél többet pihenek és alszom most a szünet alatt, annál álmossabb és lustább vagyok ? Van valakinek hasonló tapasztalata ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook