Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pici esküvő és lelkizés a meghívottakon... fórum

Pici esküvő és lelkizés a meghívottakon... (beszélgetős fórum)


1 2
51. barbus0501 (válaszként erre: 50. - Mosolyka1111)
2017. ápr. 28. 17:58
Hagyd. Igaza volt az elozo hozzaszolonak. A hisztis gyerek nem a szulo hibaja... meg itt nincs senkinek hisztis gyereke. Ha te meg maskepp gondolod, vagy neveled a gyereked, akkor meg vagy szolva
50. mosolyka1111 (válaszként erre: 48. - Babyapocakban)
2017. ápr. 28. 17:49
Miért, akkor ki a hibás? A szomszéd?
49. massalhangzo (válaszként erre: 38. - Channa*)
2017. ápr. 28. 15:34

de itt pont arrol volt szo, hogy azert nem hivta, mert tudta, hogy az illeto gyerekei tonkrevagnak az eskuvot


ertem en, hogy mindenkinek a sajat gyereke a vilag kozepe, de szerintem alapbol sem termeszetes, hogy ha meghivnak valakit egy eskuvore, akkor az egesz pereputtya jon :D azt kulon szoktak jelezni, ha igy van

48. babyapocakban (válaszként erre: 47. - Mosolyka1111)
2017. ápr. 28. 14:46

"Hisztis nem gyárilag lesz egy kölyök sem."


Ezt így ne jelentsd ki! Vannak gyerekek, akik nehezebben kezelhetők, de nem a szülő tehet róla! Van ilyen barátnőm és nagyon háklis vagyok, ha valaki az ilyen anyákat hibáztatja mindenért.

2017. ápr. 28. 10:26

Azért más egy "nemszeretem" rokon, akit illik meghívni, és más egy hisztis kölyök, aki tönkrevág(hat)ja a szertartást.

Amúgy mi az, hogy "kaphat" egy hisztis gyereket??

Érdekes, az enyém sosem volt hisztis, ismerős kimondottan szeretett rá vigyázni, azóta is emlegeti, hogy a lányom kicsinek is értelmes volt és együttműködő.

Hisztis nem gyárilag lesz egy kölyök sem.

46. ina87
2017. ápr. 27. 16:50
ne hogy te is kapj majd egy hisztis gyereket,nem tudom felőled úgy jön le nekem h barátok de még sem itt arra gondolok h ha van hisztis gyerek ha nincs akk is barátok,vagy ép h az egyiknek a párja gáz nem is értem h akk h érted a barátok ha mindenkiben keressük a hibát akk se barátok se rokonok nem kellenének...
45. Channa* (válaszként erre: 41. - Levarosbukta)
2017. ápr. 27. 16:02

Nem. Ha barátról van szó, akkor nincs dilemma.

Ezek max. ismerősök, bár én az ismerőseim hozzátartozóit is el tudom viselni, a barátaimét meg főleg.


Érted?

44. 31bc25d879 (válaszként erre: 37. - Mazsinka)
2017. ápr. 27. 15:07

Nálam az is elfogadható ha valaki szűk körben és tényleg csak közeli hozzátartozókat és csak pár embert meg az is, hogy mindenkit, apraja nagyját. Ezt döntse el az ifjú pár. Ők tudják.


Egyébként én azt gondolom, hogy igen, az ő napjuk, de mivel ez egy vígadalom és öröm, hadd osztozzanak már a szeretteim is rajta.


És persze lehet gyerekkel és gyerek nélkül. Mindegyiket meg lehet magyarázni, csak nem mindenkiben marad jó érzés a feltételek miatt.

43. agis
2017. ápr. 27. 14:54

Nekunk a templomira mindenki meg volt hivva, majd a szertartast koveto vacsoran mar csak a legszukebb csalad vett reszt.

AKi megsertodott, se az eskuvo elott nem keresett, se azota nem emeli rank a telefont :) Nem volt vesztese a "nagy napnak"

42. reload
2017. ápr. 27. 12:42

Látom jól elment itt a téma a gyerekek felé :)

Nekem a saját tesóm mondta, hogy ne vigyem a gyereket az esküvőjére (persze nem csak én ne, hanem senki se) Fel se merült bennem, hogy ne menjek el, felfogtam, hogy miért így szeretné. Nem értem miért kell ebből ekkora problémát csinálni..


Hozzáteszem abban az évben voltam egy másik esküvőn is, ahova lehetett vinni gyereket. Őszintén jobb volt gyerek nélkül.

41. levarosbukta (válaszként erre: 38. - Channa*)
2017. ápr. 27. 12:18
Éppen az hogy dilemmázik rajta mutatja meg hogy valóban barátokról van szó.
40. levarosbukta (válaszként erre: 32. - Barbus0501)
2017. ápr. 27. 12:15
Saját gyerek hisztijét sokkal jobban tolerálja egy szülő mint egy idegenét.
39. 31bc25d879 (válaszként erre: 32. - Barbus0501)
2017. ápr. 27. 06:03

Kár, hogy nem ment át amit írtam. Látom nem értetted meg. Sajnálom.


Az elkényeztet gyereke hidd el itt is, ott is olyan amilyen.

Attól még, hogy te gyerekekkel foglalkozol 4 éve! még nem jelenti azt, hogy úgy is fogod gondolni az "elveidet" akkor mikor a sajátodról van szó.

(Sőt, nagyon nem úgy fogod gondolni sok tekintetben. Ezt is kiakartam hangsúlyozni többek között)


Gondolod itthon mások nem tudják milyen a hiszti?

Ejjj...

38. Channa* (válaszként erre: 33. - Massalhangzo)
2017. ápr. 27. 05:22

Ha úgy gondolom, hogy valaki zavarna, akkor nem hívom és kész, de nem kezdek el töprengeni azon, hogy hogy csináljam meg, hogy csak a család egy része jöjjön el, nem?

Vagy meghívom és vállalom, hogy a gyereke olyan, vagy nem hívom meg.

37. Mazsinka (válaszként erre: 36. - Barbus0501)
2017. ápr. 26. 23:05
Akkor szerintem ne is hívjanak senkit, ha róluk szól! De tényleg. Minek? Az egyik hájas, rontja az összképet, a másik botlábú, nem mutat jól a videón, a harmadik bőg majd, kínos elérzékenyülés, otthon marad, slussz. Lehetne sorolni. Addig oké, hogy azt hív, akit akar, csak az indok fura. Szerintem így felesleges bárkit is meghívni, aki tönkretehetné a tökéletes ifjú pát tökéletes nagy napját.
36. barbus0501 (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2017. ápr. 26. 22:47
Ha meg jobban atgondolod, ez nem rolad, meg a te gyerekedrol szol, hanem az o nagy napjukrol. O szulei se azt szeretnek hallgatni, hogy mas gyereke hogy sir. Es nem azt a felvetelt akarjak hallgatni. Azert egy eskuvo nem kis penz.
2017. ápr. 26. 22:40
Én el se mennék olyan esküvőre, ahol kikötik előre, hogy hagyjam otthon a kölköm. Másrészről viszont felérném ésszel, hogy likvidáljam, ha nem megfelelően viselkedik az adott szituációban. De a döntés az enyém legyen, ne másé. Ne más mondja meg, hogy a pótkocsit akasszam már le, de azért engem szeretnek, imádnak, vigyem a borítékot...
34. massalhangzo (válaszként erre: 1. - 61e75fb84c)
2017. ápr. 26. 20:25

miert sertodnenek meg a baratok, ha azt mondod, csak szuk csaladi korben lesz az eskuvo, egyszeru ceremonia? lehet, hogy megsertodnenek, ha mas barataidat meghivnad, es oket nem


szerintem annak, aki hazasodik, ez sokkal fontosabb, mint a baratoknak :D valoszinuleg nem minden ember alma, vagya, hogy eskuvokon uljon halal unatkozva. mert hidd el, a kozvetlen erintetteken kivul mast nem erdekel, es nem hoz halal izgalomba

33. massalhangzo (válaszként erre: 30. - Channa*)
2017. ápr. 26. 20:23
szerintem ez alszentseg. ha barmilyen alkalomra vegiggondolod, kiket hivnal meg, es adva egy olyan paros, akinek a gyereke mondjuk bantja a tiedet, agressziv, verekedos, nem biztos, hogy elhivod oket peldaul egy szulinapra, plane a gyerekere, mert miert legyen plusz macera, mikor egy onfeledt, klassz napot, alkalmat terveznel
32. barbus0501 (válaszként erre: 29. - 31bc25d879)
2017. ápr. 26. 19:18
Az, hogy nehezen jon ossze a gyerek, az azt jelenti, hogy ha megvan, akkor total elfogom kenyeztetni? Halat adok az egnek, hogy lesz/van, de attol meg nem az lesz, amit o mond. Mi is egy evig probalkoztunk, nem jott a baba, most pedig legalabb 4-5 evvel el is kell tolnunk a probalkozast. Negyedik eve dolgozok elkenyeztetett amerikai gyerekekkel. Tudom milyen a hiszti, es mi az ami nem toleralhato
31. barbus0501 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2017. ápr. 26. 19:16
En ezt ertem. Valoban nincs gyerekem. Viszont gyerekekkel dolgozok. Latom mi megy itt. Mostmar 4 eve foglalkozom gyerekekkel csecsemo kortol, 6-7 evesig. Igy van tapasztalatom. De en nem viszem magammal a gyereket olyan helyre, ahol egy kisgyerek nem is tudja magat jol erzeni, mert nem neki valo az a hely. Nem szandekosan csinalja. De a masik embernek zavaro. Most en nem azt mondom, hogy az en gyerekem nem fog sirni, probalgatni a hatarait. Dehogynem. De a szulo dolga ezt "iranyitani". De se a gyerekemet, se magamat, se a masik embert nem fogom kitenni egy ilyen kellemetlen szitunak. Addig a gyerek jol meg lesz a nagyszuloknel
30. Channa* (válaszként erre: 27. - Barbus0501)
2017. ápr. 26. 19:07

Akkor nincs gyereked....

Nincs ezzel baj, de azért akármilyen is a gyerekünk és akármit is fogadunk meg amikor még nincs, azért zavarja az embert....és én nem kifejezetten a hisztire gondolok csak.


Nekem egy kifejezetten jó gyerekem van:) Nem volt hisztis sem kiskorában és hiperaktív sem, de gyerek volt, így ugye hajtotta a kíváncsisága, így én nem vittem esküvőre, temetésre, stb. addig, amíg nem láttam úgy, hogy végig tudja ülni az alkalomhoz kellően az ilyen eseményeket, de ha nem lett volna kire hagynom, akkor tuti nagyon zavart volna, ha azt hallom valakitől, hogy inkább én se menjek, csak a gyerekemet ne vigyem, hiszen én is elviselem másét a mai napig, és el is fogom viselni, így elvárható, hogy az enyémmel is toleránsak legyenek, nem?

És természetesen ha a gyerekem valamiért elkezdett sírni vagy bármi, akkor kimentem vele egy olyan helyre, ahol már nem zavart másokat...

29. 31bc25d879 (válaszként erre: 27. - Barbus0501)
2017. ápr. 26. 19:04

Van egy kolléganőm. Nagyon nehezen jött össze náluk a gyerek. Sokat tett érte, hogy legyen. Addig osztotta azt észt rendületlen a gyerekeseknek. Ő így csinálná, ő úgy csinálná. A pici babája most 3 hónapos. A minap mondta, más ám amikor az ember benne van, könnyű partról dumálni, az ember akkor tudja meg igazán.


A fórumhoz: a gyerekek sem egyformák, de azt tudom és tapasztalatból, hogy az én akkor 2,5-3 éves kislány unokám amikor elvittem az esküvői szertartásra az ölemben ülve tátott szájjal figyelte a menyasszonyt. Odament ragyogó tekintettel nézett rá, csodálta a "királynőt, a gyönyörű ruháját" és napokig arról beszélt.

Meglehet ezt okosan csinálni.

2017. ápr. 26. 18:58
A foruminditonak meg csak annyit. Mi kint elunk New yorkba. Senkink sincs itt. En szeretnek itt hazasodni, de csak magunk kozott. Nem a felhajtasert akarok eskuvot, hanem azert mert szeretem a parom es teljesen szeretnek hozza tartozni. Majd ha hazamegyunk, ott lesznek a baratok, szulok. ( mar akie) . Ez a ti napotok. Sok boldogsagot
27. barbus0501 (válaszként erre: 23. - Alidamolnar)
2017. ápr. 26. 18:52
Igen. En is ugy latom. Attol mert anya leszek, meg kell valtoznia a velemenyemnek a hisztis gyerek fogalmarol? En nem fogomazt mondani, hogy az enyem nem az, ha az lesz. Nyilvan a lehetosegekhez kepest ugy fogom nevelni
26. Channa* (válaszként erre: 21. - Barbus0501)
2017. ápr. 26. 18:49
Persze, az más, ha te vagy én úgy döntök, hogy valamiért nem viszem. Hisztis, nem tud a fenekén ülni 5 percig sem, szórakozni akarok és nem a gyerekre figyelni, stb., de ez a szülő döntése azután, hogy a kezébe nyomták a meghívót. Ha van esze a szülőnek, akkor senkit nem tesz ki ilyennek, ha nincs, akkor végig nézik az összegyűltek.:S
25. Channa* (válaszként erre: 17. - Levarosbukta)
2017. ápr. 26. 18:47

Én nem misztifikálom túl, ellenben a fórumindítóval. Tudja, hogy a gyerek jár a baráttal, a bunkó pár is a kedves baráttal, ez van. Ha nem akarja ne hívja meg, de akkor meg nyafizzon itt.


A potyalesők jobban kiakasztottak:D

Egy esküvő drága, a vendégek ajándékoznak, pénzt adnak, stb., azaz visszajön a rájuk költött pénz, azaz nem potyalesők. Szerintem.

Sz

24. Böce (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2017. ápr. 26. 18:40

Egy hisztisen üvöltő gyerek bizony tönkrevágja a szertartás hangulatát, kár ezen megsértődni.


Én otthon hagytam az enyémet ilyen esetben, természetesen egy családtag v. barát felügyelete alatt.


A gyerek is csak szenved egy ilyen eseményen, mert unja, nem érdeli, fáradt,stb.

Sosem értettem, ha megoldható, hogy otthon maradjon, minek nyúzzák csóró gyereket.

23. alidamolnar (válaszként erre: 21. - Barbus0501)
2017. ápr. 26. 18:31

Az a baj, hogy hiába írod.

Most a saját kölyküktől kinyúlt, h...e anyák világát éljük.

2017. ápr. 26. 18:25
A fórumindítónak: szerintem nem kell előre magyarázkodni, hogy miért nem hívod meg őket. Ha esetleg rákérdeznének, akkor csak a nagyon szűk család lesz, és kész.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook