Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pici esküvő és lelkizés a meghívottakon... fórum

Pici esküvő és lelkizés a meghívottakon... (beszélgetős fórum)


1 2
2017. ápr. 26. 18:23
Nyugodtan lehet tamadni. Nekem errol az a velemenyem, hogy pl egy 2 eves gyereket nem teszek ki egy tobb oras ceremonianak, mert tudom az, hogy kicsi meg hozza. Nem is kell ott lennie. Addig ott vannak a nagyszulok. Ha meg van egy 5 eves gyerekem, aki meg mindig kepes levetni magat hisztibol a foldre, akkor elgondolkozok, hogy hol is rontottam el. Az ott ket embernek a nagy napja. En is megertenem, ha nem az en gyerekemnek a hisztijet szeretnek visszahallgatni a felveteleken. Nem mindig csak a sajat, meg a mi gyerekunk szempontjabol kell nezni ezeket a dolgokat. Mert az nem rolunk, meg a mi gyerekunkrol szol. Ha hisztis, akkor hisztis, kesz. En se vinnem
20. alidamolnar (válaszként erre: 17. - Levarosbukta)
2017. ápr. 26. 18:23

Én is így látom. Amúgy meg, ha a házasságkötőben bömböl, vagy a templomban, gondolom, egy menyasszony sem lenne tőle k...rva boldog. Mondjuk amikor szól a halk zene, húzzák a gyűrűt, vagy szép szavakat mond az anyakönyvvezető.

Egyébként van, ahol ki is kötik, hogy gyerek nélkül jöjjön mindenki, szerintem az ifjú pár döntése. Ez teljesen elfogadott dolog, több helyen olvastam.

19. levarosbukta (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2017. ápr. 26. 17:55
Nem mosd össze a két dolgot. Nem hiszem hogy bárkinek is hiányzik egy olyan gyerek aki nem tud öt percig elülni nyugodtan a fenekén. Legyen az bárkié is.
18. Mazsinka (válaszként erre: 13. - Barbus0501)
2017. ápr. 26. 17:42
Elárulok valamit. Nem az alapján szokták az embereket meghívni egy esküvőre, hogy hisztis-e a gyerek. Ha meg akarom hívni, mert a barátom, rokonom, akkor meghívom. Ha nem, akkor nem. Barátnőmnek volt esküvője nemrég, az egyik családtagjának a súlyosan fogyatékos gyereke is ott volt, akit végig kézben kellett tartani, etetni és társai. Talán őket se kellett volna meghívni, mert egyeseknek szúrja a szemét, vagy nem illenek bele a puccos miliőbe? Az más, ha az anya úgy látja jónak, hogy másra bízza, otthon hagyja arra az időre a beteg gyereket vagy el sem megy. De bunkóság nem meghívni, ha a viszony amúgy szoros. Ezt gondolom.
17. levarosbukta (válaszként erre: 15. - Channa*)
2017. ápr. 26. 17:38
Nem kell túlmisztifikálni ezt a gyerektémát. Ha ő úgy ítéli meg hogy nem kíváncsi más gyereke hisztijére - akár a barátja, akár nem - ezen a napon, akkor nem kell ebbe belemagyarázni semmit. Nálunk is lesz esküvő, és lakodalom de a párom ötéves unokája nem jöhet és kész.
2017. ápr. 26. 16:41

Én azt gondolom, hogy ha már volt egy nagy esküvőd és akkor ott volt mindenki aki fontos volt és akart, akkor ez most jó szívvel lehet kicsi.

De a párod is így gondolja? Neki is a második? Mert ezt ketten együtt illene eldöntenetek.

15. Channa* (válaszként erre: 13. - Barbus0501)
2017. ápr. 26. 16:35

Hát nem tudom...

Majd gondolj erre amikor a gyereked hisztizik. Vajon te mennyire leszel nem elfogult? És majd jusson eszedbe a hisztis gyerekednél, hogy a barátaid téged ugye kedvelnek, de a gyerekedre nem kíváncsiak, mert hisztis és még egyebek....

14. Channa* (válaszként erre: 12. - 9c57fd10dc)
2017. ápr. 26. 16:33

Potyalesők?

Te így hívod a vendégeidet?

Hát érdekes...


Ha elolvasod még egyszer, akkor talán megérted, hogy a barátokon ő maga gondolkodik, de a gyerek és utálatos pár miatt nem akarja őket meghívni.

A kollegina meg talán viccel...


Egyébként a potyalesők szoktak ajándékot vinni és még eg y kis pénzt is adnak, azaz kifizetik azt, amit rájuk költött a meghívó, azaz innentől nem potyalesők, ugye?

13. barbus0501 (válaszként erre: 9. - Mazsinka)
2017. ápr. 26. 15:08
Az a szulo baja, ha nem tudja beismerni, ha a gyereke hisztis. Ennyire azert nem kell elfogultnak lenni a sajat gyerekkel se. Ha nekem lesz gyerekem, lehet en elobb mondom le a programot, mint hogy barki is meghivjon. Vannak vallalhatatlanul hisztis gyerekek. Ennyi. En sem orulnek..
2017. ápr. 26. 15:05
Miért nem bírják megérteni az emberek, hogy szűk körű családi rendezvényt akarsz......?! Mindenki potyaleső?!
11. Ikebana3 (válaszként erre: 4. - 61e75fb84c)
2017. ápr. 26. 14:55

Szerintem egy olyan értesítő szerűséget kellene nekik adni, amiben tájékoztatjátok az eseményről, kihangsúlyozva, hogy szigorúan szűk családi körben kerül megrendezésre és közölni egy dátumot bulira, amelyre szeretettel meghívja az ifjú pár őket.


Vagy simán az esküvő után küldeni nekik egy meghívót egy baráti összejövetelre, abból az apropóból, hogy ekkor és ekkor házasságot kötöttetek.

10. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2017. ápr. 26. 14:49
Ugyanerre gondoltam. :)
9. Mazsinka (válaszként erre: 1. - 61e75fb84c)
2017. ápr. 26. 14:14
Addig tetszett az írásod, hogy csak a szűk család lesz. Ez eddig oké. A ti dolgotok. De azzal indokolni, hogy hisztis a gyerek? Ha valakit meg akarok hívni, akkor meghívom ettől függetlenül, ha nem akarom, nem hívom, de mi köze ennek ahhoz, hogy milyen a gyerek? Azért te sem szeretnéd, ha majd ha neked lesz gyereked, és ne adj Isten, ő is hisztis lesz, így beszéljenek rólad a hátad mögött, hogy valahol nem látnak szívesen, mert a kölyköd nem tud viselkedni.
8. reload (válaszként erre: 4. - 61e75fb84c)
2017. ápr. 26. 13:43

Aki megsértődik, az az ő baja.

Szerintem az esküvőm rólam szól és a férjemről, nem a vendégekről :)

7. Gabriella_127 (válaszként erre: 1. - 61e75fb84c)
2017. ápr. 26. 13:37

Hát most mondjam azt nekem is mini esküvőm volt? :D A saját gyerekemre az anyám vigyázott. Hisztis korszakában van, nem bírta volna ki üvöltés nélkül azt a fél napot se.

Szüleim nem voltak ott, 2 tanuval voltunk és kész.

Anyám kicsit sértődött volt, de megértette hogy ez most kicsi esküvő és viszont nézés.

Apám meg már túl idős, messze is él, betegesebb, nem tud már hosszútávokat utazni.

Nem volt tartós sértődés ebből, örültek az esküvői képeknek meg a mi örömünknek.

Volt 2 barátom akiket megszerettem volna hívni, de végül ők se jöttek el, mert rossz volt a dátum nekik. De nem sértődtem meg én sem, megoldottuk így szűk körűen.

Majd később tervezünk egy nagyobbat, ahol több vendéget szeretnénk, majd ott lesznek a barátok is, meg a nagyobb családi kör.

Megértették hogy anyagilag most csak erre futotta, de nekünk jó volt, főleg gyerek nélkül, mert ő még kicsi lett volna több órás rendezvényt csendben és egy helyben kibírni.

6. Kormi1985 (válaszként erre: 1. - 61e75fb84c)
2017. ápr. 26. 13:35

Ha igazán jó barátok akkor megértik, hogy csak a szűk családi körben tartjátok! Ha ezen megsértődnek akkor nem barátok!


De az tényleg jó megoldás lehet, hogy kicsit később csak a barátokkal összejöttök megünnepelni!


Sok boldogságot! ;-)

2017. ápr. 26. 13:30
"Csak a legszûkebb családi kör" Ennyi.
4. 61e75fb84c (válaszként erre: 3. - Reload)
2017. ápr. 26. 13:18

Ebben kell,h legyen vmi :)


csak olyan kellemetlen...pl egy volt koleganőm is viccesen utalt rá, hogy megsértődik ha utólag tudja meg az esküvőm...de őt aztán tényleg nem akarom meghívni...

3. reload (válaszként erre: 1. - 61e75fb84c)
2017. ápr. 26. 13:14
A barátaid szerintem ezt megértik, hiszen a barátaid! :)
2017. ápr. 26. 13:13

ne hívd meg őket


pár hét múlva rendezz nekik egy bulit, ahol megünneplitek

2017. ápr. 26. 13:08

Kicsi esküvőnk lesz, csak szülők és a tesóink és azok gyerekei. Viszont a legjobb barátaim (3 fő) szerintem megsértődnének ha nem hívnánk el őket..viszont...van ahol egyikük párja gáz, van ahol über hisztis gyerekek vannak...én egy szép, csendes nyugodt napot szeretnék aznap nem szeretnék senkit "elviselni"

Mit tanácsoltok? Nekem már volt lagzim anno, azon ottvoltak. Erre viszont nem szeretném. A rokonság többi tagján nem lelkizek, az nem érdekel, de a barátok...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook