Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5. éves szülinapi bulira, 10 meghívott gyermekkel, milyen játékokat javasolsz? fórum

5. éves szülinapi bulira, 10 meghívott gyermekkel, milyen játékokat javasolsz? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 4. 15:24

Na az indiánosdi elmaradt.

Helyette halas meghívókat készítettünk, amit egy kék tasakból kellett madzagon kihúzni. A tasakot tavirózsákkal, hínárral, és az alján homokkal díszítettük.


Az előkészületek: A garázst feldíszítettük: lufikba konfetti + pici cukrok, felfújva fellógatva, és szeroentin csíkok. Jól nézett ki.

A sörpadot bevontam csomagolópapírral.

Főztem egy fazék gyümölcsteát, amit egy szelepes termoszba raktam, amit a gyerekek maguk csapolhattak.

Előkészítettük a kaját: kifli felkarikázva, halpástétom.


A buli: 4-re hívtam a gyerekeket a nagy meleg miatt. Minden érkezőnek adtam egy alkoholos filcet+ műanyag poharat, hogy rajzoljon rá valamit, hogy megismerje.

Először rajzolgattak, és színes poharakra lehetett célba dobni.

Mikor mindenki odaért elővettük a slagra csatlakoztatható labdát, ami forgva priccelte magából a vizet. Nagy élmény volt! Aztán jöttek a félliteres palackok kifújt kupakkal, mint vizipisztoly. Mindenki élvezte a pacsálást, ami a végén dagonyázásba torkollott, de nem bántuk, hisz mindenkit kértem, hogy fürdőruhában jöjjön.

Aztén elővettem a festékeket, és pici szivacskockékat, és újjal, szivaccsal lehetett alkotni.

Közben a férjem hennával festette a szülőket, gyerekeket.

7-fél 8 körül ment el az utolsó csemete is. 12-en voltak, 3 anyuka maradt ott, és az egyik sokat segített. Jól éreztük magunkat, a gyerekek azóta is emlegetik a játszótéren.


Megbeszéltük, hogy legközelebb szalonnasütős bulit rendezünk, ki mit hoz, azt eszik alapon.

2008. júl. 22. 19:21

Mi hétvégére tervezzük a névnapi bulit. Még eléggé hátra vagyunk az előkészületekkel.

Gondoltam indiános keretbe foglalni a történéseket, de még képlékeny a dolog.

2008. jún. 18. 15:07

Beszippantottak a teendőim, de már látom a fényt az alagút végén :-) és azzal a szándékkal jöttem, hogy megkérdezem, előtte vagytok-e még az eseményeknek. .


De látom, közben megvolt a szülinap.

Örülök, hogy jól sikerült és graulálok hozzá.

2008. jún. 18. 09:31

túl vagyunk rajta, 12 gyerek volt.

Szépen feldíszítettük a lakást, a gyerek szobák ajtaját kulcsra zártuk, a nappaliban feltekerük a szőnyeget, letakartuk az űlőgarnitúrát, játékokat helyeztünk ki és készültünk vetélkedővel.

Kajának csináltam egy falatos szendvicseket, gyümitortát, egy kis chips és ropika is volt - a nappali-étkező-konyha volt mindennek a szintere (hál istennek egyben van nálunk, így volt elég hely).

A vetélkedő:

1. lufi fújás

2 zokni célbadobás

3. kisautó verseny

4. fakanálon kellett ping pong labdát egyensúlyozni

5. darts - mágneses gyerek kivitel

6. lefárasztó discó verseny - ha megáll a zene le kellett gugolni, aztán megmerevedni, a fejüket megfogni - ki esett, aki tovább táncolt. Ezt élvezték a legjobban!!!

A nyertesek csokit kaptak.

Aztán torta énekléssel.

Zárásnak kimentünk az udvarra kidobózni.

16tól 18.30ig tartott, csak felporszívóztam, és felmostam utána. Mindent műanyag pohárból, tányérból, villából ettek-ittak, így még mosatlanom sem volt.

Jó buli volt!

2008. jún. 18. 07:48

A mi lányunk 5 éves szülinapja a McDonaldsban volt.

a fél éves kistesó és a panellakás nem igazán kedvezett volna az otthoni bulinak.

Gondoltuk kipróbáljuk a mekist, elsőként az ismeretségi körünkben.

Nem bántuk meg.

11 gyerek volt, a hostess 2 órán keresztül foglalkozott velük. mindenki kapott ajándékit, ami szerintem 5 éveseknél jó volt.

Jól érezték magukat, azóta már másik gyerekét is tartották ott.

Októberben is ott lesz a lányom 6. szülinapi bulija.


Persze a család itthon ünnepel.

2008. jún. 18. 06:02
Ajándék-kereső: el szoktam dugni a kertben sok-sok apróságot (mekis játékokat, ceruzákat, kicsi csokit, stb.), ezeket kell megkeresni.
2008. jún. 9. 14:42

Nemrég volt gyereknap, és a suliban többek között ilyen játékok voltak a kicsiknek:


- pecázás arra alkalmas kis pecabotokkal és műhalakkal,

- lufiborotválás (a lufiba lehet rakni cukorkákat, stb.) de itt nyilván nagyon kell figyelni rájuk,

- vízhordás (két vödör van lerakva az udvaron bizonyos távolságra, leveseskanállal kell meghatározott idő alatt vizet hordani egyikből a másikba, a végén pedig lemérni. A győztesnek jutalomcsoki jár).

2008. jún. 9. 10:42
Bent inkább, de az udvarra is le tudnak menni.
2008. jún. 9. 10:39
Kertben vagy bent (lakásban/házban)?
2008. jún. 9. 09:09
pl. szék tánc?! hogy körbe leraktok egyel kevesebb széket mint ahány gyerek van, és amikor lekapcsoljátok a zénét, akkor mindenkinek helyet kell találnia, és akinek nem lesz az kiesik, a következő körben ismét egyel kevesebb szék van és így tovább avégén csak egy marad, a nyertesnek adj valami pici csokit meg ilyesmik
2008. jún. 9. 08:15
5. éves szülinapi bulira, 10 meghívott gyermekkel, milyen játékokat javasolsz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook