Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénztárca kímélő részletek - hogyan spórolsz? fórum

Pénztárca kímélő részletek - hogyan spórolsz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
157. Aredhel (válaszként erre: 156. - 328e1b30ab)
2016. jún. 7. 15:58
Nem is tudom, gondolom. Az egyiken mondjuk még árcédula is volt, de a többi sem tűnt viseltnek, bár tény, hogy turiból csak olyat veszek, amin nem látszik, hogy hordták. Sok idő kitúrni őket, de megéri ;)
156. 328e1b30ab (válaszként erre: 155. - Aredhel)
2016. jún. 7. 14:38
Használtak voltak, gondolom.
155. Aredhel
2016. jún. 7. 11:14
Na, nem panaszkodom, tegnap elmentem turizni, 3000-ből vettem kb. 8 iszonyat csinos, divatos nyári/őszi ruhát úgy, hogy ebből egy felső 800 forint volt a vállfásban, a többi kilóra ment és 2200 lett a vége ;)
154. Aredhel (válaszként erre: 143. - Arón1)
2016. jún. 2. 09:18
Nem tudom, én a helyi H&M-ben ritkán találok nőies darabokat :) Nem mondom, hogy nincs, de kevés.
153. ina87
2016. jún. 1. 22:21
lehet akciokat vadàszni esetleg 7 vègenkènt vàsàrolni mert akk lehet h mèg olcsobb ès csak azt megvenni ami igazàn fontos vannak dolgok amin nem lehet sporolni.mondjuk àramnàl lehet ugyis sporolni h csak ott èg az izzo ahol muszàj vagy èp ha van olcso àram azis hasznàl,vagy èp a telefon szàmlàn kevesebbet hasznàlni ha van rà mod auto hejet lehet bicajozni vagy màs jàrmüvet hasznàlni.nagyon sok olyan dolgot hasznàl az ember ami nèlkül nemis tud meglenni pedig vannak dolgok amiket kehet nèlkülözni
152. 7930d58dea (válaszként erre: 151. - Globus)
2016. jún. 1. 19:19

Ez is igaz. Nekem van még egy dugi farmerem, jó hogy 2 éve vettem egyszerre két hasonlót és az egyiket még nem is hordtam. Akkor bántam, miért vettem 2 majdnem egyformát, de most jó, hogy van. Azért egy feketét jó lenne beszerezni őszre...lehet a végén turi lesz ami a "nehézsége miatt" drágább, lesz, mint ezek a rongyok, és akkor mit spóroltam?


Egy csajon láttam sortot, de olyan rövid szárú, hogy a zsebe bélése ott liffegett a combján..@sszus ez most így divat? Írtó ronda. A mi időnkben visszagyűrtük a zsebbélést, vagy házi készítésűnél meglepődtünk, hogy levágtuk a zsebet is a szárral. :-)

Bocsi ismét az OFF-ért, ez már így retro-feeling.

151. globus (válaszként erre: 150. - 7930d58dea)
2016. jún. 1. 18:51

Nevükre igen, de kép nem ugrott be, most ránéztem: tényleg :D

Úgy tudunk spórolni, hogy vigyázunk arra, ami megvan és jó.

150. 7930d58dea (válaszként erre: 149. - Globus)
2016. jún. 1. 18:48

Bros együttesre emlékszel? :-)

Nekik is jobb cuccuk volt, mint most ezek.:-)

149. globus (válaszként erre: 147. - 7930d58dea)
2016. jún. 1. 18:34

Nem vagyok meglepve :( Én is ezer éves farmerekben járok, még így is klasszissal jobban néznek ki, mint amit most lehet kapni.

CandA-ban tudok néha venni konszolidáltabbat, bár újabban oda is betörni látszik a rongydivat.

148. 7930d58dea (válaszként erre: 146. - Gribedli***)
2016. jún. 1. 18:22

Legolcsóbban az tud zöldséget-gyümölcsöt beszerezni, akinek piac van a közelében. De a főv-i piacok között is óriási különbség van árban. Legjobban az jár, aki olcsóbb piacon őstermelőtől vásárol.

Mármint amit lehet.Amíg csak primőr van, olyat inkább nem veszek - sehol - nem csak az ára, az íze miatt sem. Ami fagyasztható, abból teszek el télire, ami nem, azzal úgy jártam sajnos. Őseink sem ettek télen friss uborkát, paprikát, tököt, paradicsomot, stb.

2016. jún. 1. 18:14

Barátőmmel 40-42-s női méretnek megfelelő hosszú, sötétkék, neadjIsten fekete, esetleg kicsit gyűrt v.koptatott farmert vadásztunk múlt héten. Elnézést mindenkitől, aki vékonyabb, mint egy etióp próbababa, és/vagy ezt a stílust szereti, de szinte csak csontkollekciókra szabott, fakó fehéreskék, szakadt, foltos sz@rokat lehetett kapni, bónuszként még fűzöld, hupikék és narancspiros színben. 40 évesen még fiatalnak érzem magam, de ilyeneket nem vennék fel.

Bocs, ez kicsit OFF.

146. gribedli*** (válaszként erre: 144. - Klingy 15)
2016. jún. 1. 18:03

Ha primőr, akkor elképzelhető. A másik oka az lehet, hogy általában az import termékekre vannak adókedvezmények, így adhatják olcsóbban de ez a nagy üzletláncokra vonatkozik, amik külföldi tulajdonban vannak.


Én egy itt hazainak számított üzletláncba járok és azt tapasztaltam, hogy vannak helyi áruk, szezon zöldség-gyümölcs, ami tényleg mindig olcsóbb mint más, de gyakran járok inkább egy itteni zöldségeshez, akiről tudom, hogy termeli is, tehát 0km-es áru, abszolút szezon és mindig friss, és nem primőr, ezenkívül kontrollált, vagyis vagy nem használ vegyszereket egyáltalán, vagy köteles mindenből betartani az erre vonatkozó szabályokat.


Az import növények egyik hátulütője pont az, hogy éretlenül szedik le és amúgy sem tudjuk, hogy abban az országban milyen szabályok vonatkoznak a vegyszerekre. A helyit éretten szedik le, mert nem vár rá hosszú hajóút vagy más utaztatás.


Persze vannak olyan import cuccok is, amik tényleg éretten lettek leszedve és ezek 2x annyiba kerülnek mert soron kívül szállítják repülővel és hiába adóznak rá kevesebbet, akkor is többe kerül.


Pl látok ilyet, hogy légi úton soron kívül jövő mangó, kilója 7€ (3 ezer forint 2db mangóért!) meg van a standard, éretlenül leszedett párja, aminek 3-4€ kilója. Az üzletben már mindkettő olyan rózsás-narancsos színű, csak a 7€/kg az tapintásra is puha és ízre tényleg szaftos, édes, míg a másik tök kemény. Csak kiragadtam egy példát, hogy nem mindig a külföldi a jó.


Ja, még egy példa, mi nem nagyon eszünk krumplit de ha veszek, az helyi, szelénnel dúsított verzió. Néztem, hogy az egyiptomi krumpli olcsóbb tényleg, de vajon megfelel-e minden elvárásnak. Ha meg is felel, köszönhető ez annak is, hogy ott olcsóbb munkaerővel dolgoztatnak, az emberek hónapokig nem kapják meg a fizetést, hát így könnyű olcsóbban adni a krumplit Európában...

145. 7930d58dea (válaszként erre: 138. - Aredhel)
2016. jún. 1. 18:02

Nadrág,felsők Céundá,Háendemm,Nyújorker, Cs.Főgele, cipő Dejkm - sokszor van kettőt fizet 3-t kap, plázák kisebb üzleteben leárazott, sokszor occsóbb, mint a kínai.Szoktak lenni 20% kuponok, neten lehet figyelni mikor. Ha nem kell nagy méret, topot, fürdőruhát,fehérneműben kínait is találsz kényelmeset, szépet vagy hiper-szuper marketek saját márkásait.

Pulcsit ilyenkor nem is kapsz. Nekem legalábbis tavaly nyáron nem sikerült :-)

144. Klingy 15 (válaszként erre: 140. - Gribedli***)
2016. jún. 1. 17:43
Nagyon érdekesen tudnak ezek az árak alakulni.Én,ha lehet,akkor előnyben részesítem a hazai termékeket,de sajnos azzal szembesülök,hogy legtöbbször a magyar a legdrágább a nagy áruházakban,pl.zöldségekből.Hogy van ez?
143. Arón1 (válaszként erre: 138. - Aredhel)
2016. jún. 1. 12:42

H&M sportos? Nagyon sok csinos nyári ruha van, magassarkú és lapos talpú szandálok, cipők. Farmerek többféle fazonban, színben. Olyan jó koptatásúak, ahhoz képest, hogy mennyibe kerülnek.

Elég jó áron vannak blézerek, alapdarabok. Bár nem tudom milyen a stílusod, ízlésed.

2016. jún. 1. 09:39

Ez pedig 10db-os ruhatár amit 30 féleképpen hordhatsz:)


[link]

141. gribedli*** (válaszként erre: 138. - Aredhel)
2016. jún. 1. 09:36
Guglizd be, hogy 30 piece wardrobe, tök jó komplett ruhatár ötleteket találsz:))) aztán már csak keresni kell!
140. gribedli*** (válaszként erre: 139. - Aredhel)
2016. jún. 1. 09:33
Ez igaz, de otthon meg eleve olcsóbb. Sokszor hallom, hogy van, aki képes elmenni Magyarországra nagybevásárolni mert mé a benzinköltséggel is olcsóbbra jön ki. Ha néha látok magyar terméket, az is a legolcsóbbak között van, pl régen volt egy magyar nápolyi és pálmaolaj vagy valami más zsiradék mentes volt, vagyis jó minőség a többihez képest, ellenben az volt a legolcsóbb is. Szóval lehet, hogy ott azért ritkább a leárazás mert a helyi termékek egyébként is emberibb áron vannak. Persze, az import biztos nem, de a topik nem is erről szól:)
139. Aredhel (válaszként erre: 130. - Forrest2010)
2016. máj. 31. 23:05
Szerintem nem Mo-on van, itt külföldön azért gyakoribbak a nagy leárazások.
138. Aredhel
2016. máj. 30. 23:00

Mostanság jöttem rá, hogy ideje lenne felújítani a ruhatáramat, mert valahogy mindig azon spórolok és most már ott tartok, hogy lassan mindent elnyűttem/meguntam, sok ruhám hosszú évek óta megvan. Viszont sejtelmem sincs, hol lehetne emberi áron felújítani egy komplett egész éves ruhatárat...


Kellene 2 hosszú farmer, 2 pulóver/blézer, 2-3 hosszujjú felső vagy ing, nyárra 1-2 rövidnadrág, pár top vagy könnyű felső, néhány melltartó, bugyik. Most éppen nincs nyári szandálom, se sportcipőm, se télicsizmám, mindössze egy balerinacipővel rendelkezek ;)


De hogy hol szerezzek be mindent? Passzolom. Turiban azért nem tudok mindent beszerezni, a kínai és a plázák lassan kb. egy szinten járnak árban. Gondolkodtam H&M-en, de én nőiesen öltözködöm, ott meg mindig egyszerűbb, sportos ruhákat látok.....

137. 7930d58dea (válaszként erre: 136. - 7930d58dea)
2016. máj. 30. 18:52
amit szadad észre sem venni = amit szabad szemmel észre sem venni
136. 7930d58dea (válaszként erre: 127. - Gribedli***)
2016. máj. 30. 18:50
Suhintásnyi öblítéssel "elég sok" mosószer-maradvány maradhat az edényeken...mellesleg így a lejtős csepegtetőn is, amit szintén le kellene minden alkalommal öblíteni, mert ha azon mosogatószer maradvány van, és rárakod a tiszra edényt, arra újra mosogatószer tapad. Még ha kis mennyiség is - amit szadad észre sem venni, de mérhető - de "megeszi" az ember. Tudom, lehet én vagyok erre túl érzékeny :-)
135. Klingy 15 (válaszként erre: 129. - Gribedli***)
2016. máj. 30. 13:40
Bocs,de ez most Magyarországról szól ???
134. jucika33 (válaszként erre: 132. - Amora)
2016. máj. 30. 13:16
Nálunk nincs kitől kapni háztáji cuccokat. Az egyetlen "falusi" a családban én vagyok, de mi is csak itt lakunk, a zöldségtermesztés nagyon gyatrán megy. Minden évben próbálkozunk, de már elment a kedvem, mert egy csomó ki sem hajt, ami meg igen, azt hiába permetezzük, legtöbbször tönkreteszi a tetű, leveri a vihar, vagy hiába nő ki (pl. répa, hagyma) szépen a zöldje, ami a föld alatt van, azt nagyítóval kell keresni, így marad a vásárlás.
133. jucika33 (válaszként erre: 129. - Gribedli***)
2016. máj. 30. 13:13
Na, ezaz, hogy kupont nem tudok fellelni használhatót sehol :-( Én is csak ezt tudom csinálni, hogy figyelem, mikor van nagyon leárazva, ami amúgy is kell nekem. De 50 %-ost még én sem láttam soha. Melyik üzletben szokás ez? Mondjuk hozzánk közel nincs minden fajta üzletlánc, így marad az a három, ahova még megéri elmenni, különben elmegy benzinre, amit megspóroltam.
132. Amora
2016. máj. 30. 12:18
Most epp a hutoladat eljuk fel, kell a hely az uj zoldsegeknek, gyumolcsoknek. Sporolok, mert igy a boltot messzire kerulom. Amugy aki megteheti, termeljen zoldseget, gyumolcsot. Egeszsegesebb is es rengeteget lehet sporolni. En nyaron van mikor hetekig se megyek a bolt kozelebe. Kenyeret nem eszunk, tejet, sajtot, hust akcioban jo sokat megveszunk, mindig van itthon. Tojast apukamtol kapunk. Viszont cipo, ruha...pfu. ott nem tudom megallni, foleg a lanyomnak annyi szepet lehet venni...
131. forrest2010 (válaszként erre: 124. - 7930d58dea)
2016. máj. 30. 12:01
.... :) hogy ne billegjen a teknő ??:)
130. forrest2010 (válaszként erre: 129. - Gribedli***)
2016. máj. 30. 11:58
? 50 %-os kedvezmény ? én ilyeneket még nem is láttam :(
129. gribedli*** (válaszként erre: 126. - Jucika33)
2016. máj. 30. 11:34

Jó dolog a kuponosdi, kár, hogy nálunk az otthon nyomtatottakat nem fogadják el sehol, márpedig a különböző cégek oldaláról bizony le kell tölteni és kinyomtatni a kupont, így én még sose tudtam eljátszani azt, amit az amerijai kuponos műsorokban csinálnak, hogy kijönnek 6 kocsi áruval és nem fizetnek semmit:D


De sebaj, nincs minden veszve, én követem az akciókat és folyamatosan írogattam régebben, hogy mennyi idő a körforgás, vagyis melyik termék, amiket gyakran veszek, mennyi időközönként van leárazva. Így csak annyit veszek belőle, amikor 50%os engedmény van, hogy kitartson a legközelebbi engedményig.


Ez nincs kapcsolatban a szavatossági idejével, hanem van egy ilyen marketinges szabály, hogy egy-egy termék kifutási ideje pl 4-8-12 hét, és ennyi idő alatt el kell adniuk, hogy legyen hely a következő szállítmánynak. Tehát tuti, hogy x héten belül le lesz árazva, mert ezt központilag már előre eldöntik. Ezért soha nem veszek semmit teljes áron, megvárom az 50%os engedményt, de vannak dolgok, amiket soha nem áraznak le 50%ra, hanem csak 30% engedmény lesz (4 hetente általában), ezek azok a dolgok, amik nem létszükséglet, pl az energy drink, a diétás cuccok, kozmetikumok egy része. Ezeknek magasabb az áfájuk, ezért nem lesz -50% soha. Míg a mindennapi alapanyagok (lisztek, rizs, tészta, hüvelyesek tejtermèkek, húsok, hal, leveskocka, stb) és néhány mosószer, wc papír a legalacsonyabb áfás termékek, ezek gyakran vannak féláron.


Ha kuponozni nem is lehet, egy kis odafigyeléssel rengeteg pénzt megtakarít az ember éhezés, különösebb lemondás nélkül is, csak ragaszkodni kell ahhoz az elvhez, hogy mindent csak a maga idejében, leárazáskor venni.


Nekünk van még egy olyan opciónk, hogy naponta 6 termékre, ami nincs leárazva, kérhet az ember 30% kedvezményt de csak 1 vagy 2 db-ra (az adott dologtól függ), szóval ha más engedmény nincs és sürgôs, akkor ezt szoktam beállítani bevásárlás elôtt.

128. túrógombócka (válaszként erre: 126. - Jucika33)
2016. máj. 30. 11:24

Spárban sokszor van 25%, illetve különböző ruhaboltokban is. online áruházakban, ha felíratkozol tagnak, hírlevélre, sokszor küldenek olyan kedvezményt, h mondjuk ingyenes a kiszállítás.

ezek persze kis pénzek, de sok kicsi sokra megy.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook