Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Addig nyújtózkodj, amíg a pénztárcád ér. Nyaralás? fórum

Addig nyújtózkodj, amíg a pénztárcád ér. Nyaralás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. júl. 28. 22:16
Sziasztok! Járt-e már valaki Sarudon, az Adler-kempingben? Szeretném tudni, milyen.
113. caravell (válaszként erre: 112. - C8ec504c40)
2013. júl. 23. 11:02
Mi már az idén kinéztük a jövő évi nyaralást, havi 5000 ft-ot teszek félre, az még kibírható, így lesz egy alaptőke :)
112. c8ec504c40 (válaszként erre: 111. - Michelle.r)
2013. júl. 18. 15:47
Igen, mi is gyűjtjük az aprót, mert sok kicsi sokra megy :) a lakás minden szegletében van egy malacpersely.
111. michelle.r (válaszként erre: 73. - C8ec504c40)
2013. júl. 18. 14:44
Meglepően sok pénz jön össze csak abból, ha pl. a 200 forintosokat mindig elrakod.
110. michelle.r (válaszként erre: 59. - Noarashi)
2013. júl. 18. 14:38
Ha esetleg választani is lehet, inkább egyik se legyen :)
109. michelle.r (válaszként erre: 28. - Ágio8405)
2013. júl. 18. 14:32
De olvassák ;) Csak talán nem tartják ízlésesnek ebben a topicban ecsetelni, hogy mikor, hányszor és hova.
108. vica66 (válaszként erre: 103. - C8ec504c40)
2013. júl. 17. 09:26

Ha jó minőségű a sátor, és jól állítják fel, akkor nem ázik be.

Mi abban az évben vásároltuk, az "éles bevetés" előtt otthon gyakorlatoztunk, hogy ne a kempingben bénázzunk vele. :-)

A négy nap alatt, amíg a kempingben voltunk, egy éjjel nagy vihar, meg eső volt, és nem ázott be, nem lett semmi baja.

Arra számítani kell, hogy nappal meleg lehet benne, éjjel viszont nem ártanak a takarók, vagy hálózsák, mert hideg tud lenni - mégse fal, ugye.

107. vica66 (válaszként erre: 102. - Milup2)
2013. júl. 17. 09:23

Egyszer talán érdemes kipróbálni. De aztán ne szidjatok! :-)))

Nem pakolják össze a sátrat, mert rengeteg lesz ott belőle. :-)

106. Hné80
2013. júl. 16. 23:19

"De az biztos, hogy aki többet engedhet meg magának, nem írja le, mert tart a reakcióktól.

No meg alapvetően egy panaszkodós nép vagyunk. :-) "



Erre a reakcióra írtam! Nem mentegetőzök, sőt örülök, hogy mehetünk:)

105. c8ec504c40 (válaszként erre: 82. - Hné80)
2013. júl. 16. 21:17
Te most miért érzed úgy, hogy mentegetőznöd kell? :)
104. c8ec504c40 (válaszként erre: 98. - Noarashi)
2013. júl. 16. 21:16
:) Nagyon jól hangzik, ahogy regélsz róla :)
103. c8ec504c40 (válaszként erre: 97. - Vica66)
2013. júl. 16. 21:15
Nem ázik át a sátor?
102. Milup2 (válaszként erre: 101. - Vica66)
2013. júl. 16. 18:17

Egyre jobban beleélem magam a kempingezésbe, komolyan. Ma felvetettem a férjemnek is.

Még azért vacillálunk, merthát ja, azért egy szoba kényelmesebb lenne, de az anyagiak miatt mégiscsak vmivel jobbn jönnénk ki, ha kempingeznénk...Fiacskám még sosem aludt sátorban, nézne nagyokat;)


Igen, az értékeket vinnénk mindenhová magunkkal, de akkor a sátort ott lehet hagyni nyugiban, csak nem pakolja senki össze, oszt viszi el;):P

101. vica66 (válaszként erre: 100. - Milup2)
2013. júl. 16. 14:11

A Zamárdi kemping be van kerítve - kivéve a vízpart felől -, és elég sokan szoktak lenni, szóval nyugodtan ott lehet hagyni a sátrat, amíg fürdőzik pl. az ember. Nyilván pénzt, ékszert, bankkártyát, stb., komoly értéket nem lehet ott hagyni, de minden mást igen. Esetleg ezeken kívül, ha valamit nem szívesen hagynál szabadon a sátorban, azt be lehet zárni a kocsi csomagtartójába. Mivel nap közben elég nagy a jövés-menés, gondolom, feltűnne, ha autó feltöréssel próbálkozna valaki.

Mi jóformán egész nap a parton voltunk - már csak azért is, mert nappal elég meleg tud lenni a sátorban - és nem volt probléma.

100. Milup2 (válaszként erre: 97. - Vica66)
2013. júl. 16. 13:52

:)


Még rákérdeznék, hogy a sátrat bátran ott lehet hagyni kisebb időkre, vagy jó, ha vki mindig a közelben marad?

99. 325b42d966 (válaszként erre: 82. - Hné80)
2013. júl. 16. 12:48
vagy sajnálni?miért írtál ekkora hülyeséget?itt senki nem szíd senkit,ki megy,ki marad ez mindenkinek a saját döntése és pénztárcája döntheti el.
98. Noarashi (válaszként erre: 86. - C8ec504c40)
2013. júl. 16. 10:30

Minden :) Átruccantunk Moszkvába is, vonattal. Vissza Pityerbe meg olyan vonattal amin aludtunk, hálókocsis. Hogy annak is milyen jó hangulata volt.

No meg az Ermitázs, sétálgani a Nyevszkij Proszpekten, hajókázni a Neván. Szóval gyönyörű város SzPétervár, az emberek nagyon udvariasak.

Moszkvában meg voltam a nagy nagy nagy cirkuszban :)

Ja és akkor voltam Pityerben, amikot a fehér éjszakák voltak. Hogy micsoda élet van ott éjjel is. Amikor a hidat felhúzzák stb. És nem kell félni, a közbiztonság nagyon jó. Szóval ajánlom mindenkinek. Pláne aki szeret sokat várost nézni, mert ott van mit.

Én nem akartam hazajönni.

97. vica66 (válaszként erre: 96. - Milup2)
2013. júl. 16. 09:19
Ha jó a sátor, és jól van rögzítve, nem kell tartani a vihartól se. :-) Csak mivel nagy fák vannak, elég félelmetes tud lenni a hangja a ponyván át.
96. Milup2 (válaszként erre: 87. - Vica66)
2013. júl. 16. 08:17

Köszi:)))

Így tényleg nem hangzik rosszul..Meg végülis ha tényleg annyira viharos lenne az éjszaka, akkor a kocsiba is be tudunk ugrani, igaz;D

95. Milup2 (válaszként erre: 90. - Diegóóó)
2013. júl. 16. 08:14

Jól hangzik:))))


Csak ez már gyerkőccel kivitelezhetetlen...

2013. júl. 15. 14:14
Egy nyaralásnál én sem ragaszkodom a szálloda étterméhez, nem gond, ha főzőcskézni kell. Annak más a jellege. Meg persze ilyenkor az ember lánya nem csinál több fogásokat. Azért eszembe jutott Zalakaros, ha oda megyünk, van egy tuti jó kajálda sor, s ott az egyik pub-ban egész jó és olcsóbb kajákat árulnak, többfélét is, azt meg-meglátogatjuk. Kedvencem pl. a buciban tálalt fokhagyma leves és hasonlók.
93. c8ec504c40 (válaszként erre: 90. - Diegóóó)
2013. júl. 15. 14:11
Nagyon bátrak vagytok, le a kalappal :) és igazatok is van, de gyermekkel ez nem igazán megoldható. Viszont ez a Rómába repülőjegy 5500-ért jól hangzik!
92. caravell (válaszként erre: 90. - Diegóóó)
2013. júl. 15. 14:10

Azért arra vigyázzatok, van, ahol a vadkempingezést csúnyán bvüntetik, talán a rácsos helységet belülről megnézni nem a legjobb program :)


Egyébként úgy gondolom én is, a kényelmetlenség nem túl nagy áldozat, bár a stopnak vannak veszélyei, 2 fő esetében ez jelentősen kisebb.


Mi Szilveszterkor voltunk Zakopanéban, 6 fő 3 napra (2 éjszaka) összesen 30 000 Ft-ot fizettünk egy Hostelben és nagyon kultúrált volt, közel a belvároshoz.

91. vica66 (válaszként erre: 90. - Diegóóó)
2013. júl. 15. 12:03

Én nem mondom, diegóóó. Szerintem ügyesek vagytok, és biztosan sok élményt, tapasztalatot gyűjtötök a kalandos utazásaitok során. Mások lehet, hogy csak az üdülőrészeket, meg a nevezetességeket látják abban a pár napban, ti talán többet, mást, más szempontból. Bevállalósnak kell lenni ehhez persze.

Jó utazást!

2013. júl. 15. 11:17

Nekünk ugyan még nincs gyerekünk így egyszerűbb a dolgunk utazás szempontjából is. Mi stoppolunk például amivel már megspórolja az ember az útiköltséget.(külföldre is) És legtöbbször vad kempingezünk (szintén ingyen) és kempingezünk. Idén két hétre megyünk. Rómába vettünk repülőjegyet 5500!! forintért.+ mivel viszünk egy-egy nagy túratáskát így 11 ezer lett végül. Onnan pedig stoppal megyünk tovább Franciaországba, Svájcba. Sokszor vad kempingezni fogunk, de foglaltunk néhány szállást is hostelekben. Milánóba már 7 euróért van szállás/ éj. Nem eszünk éttermekbe, hanem boltban vásárlunk olcsón. Persze egy-egy helyi nevezetességet azért mindig megkóstolunk.

Sokan azt mondanák erre, hogy így nem nyaralnának, de mi már bejártuk így majdnem a fél világot. Kinek mi a fontos. Valakinek a kényelem, nekünk meg az, hogy felfedezzük a világot és minél több helyre eljussunk. :)

2013. júl. 15. 10:29

Nyilván, akinek van pénze, megy, akinek nincs, nem megy. A kérdés a határ eset, akinek van egy kevéske pénze, aki ügyeskedéssel meg tudja oldani. Az lenne a jó, ha ez a topik ezekre is kitérne, talán van, akinek hasznos lehet.


Ilyenekre gondolok pl. hogy bármilyen főzési lehetőség milyen sokat számít trakarékosság szempontjából. Tudom, szokás azt mondani, hogy nem főzögetünk, anyukának is jár a pihenés stb. DE ha választani lehet,h nem megyek vagy megyek de főznöm kell, naná, hogy símán bevállalom a főzést. Azon kívül megvannak az előnyei, sokkal kötetlenebb a program, ha nem kell étkezéshez igazodni és legalább biztosan nem tesznek olyasmit elénk, amit nem szeretünk. Azon kívül, ügyesen előkészülve nem is olyan sok munka. Pl. lehet vinni fagyasztott pörköltet, amit felengedve csak köretet kell csinálni hozzá vagy egy kis rizzsel pilklanatok alatt kész a rizses hús stb.


Jó lenne arról is olvasni itt, hogy ki honnan szerez olcsó(bb) szállást, mint ahogy elhangzott mnár a kuponos oldalak olcsósága. Van még ilyen, hogy csereüdülés? Sajnos szerintem nem divat, pedig nem rossz ötlet.

Bár azt hallottam, hogy már csak a vér szerinti rokonok nyaralhatnak ingyen egy nyaralóban, így próbálja állam bácsi kivédeni a fekete túrizmust, mindenki mást be kell majd jelenteni...

88. vica66 (válaszként erre: 87. - Vica66)
2013. júl. 15. 09:33
Ja, negatívum nem jut eszembe, azóta is tervezzük mindig, hogy megyünk megint, csak nem jött még össze.
87. vica66 (válaszként erre: 65. - Milup2)
2013. júl. 15. 09:27

Milup2, csak most olvastam, amit kérdeztél.

A Zamárdi kemping nagyon jó, elég jól ellátott. Tehát sok zuhanyzó, wc van, és tiszták, van főzési lehetőség is, erre szolgáló helyiségek. (Legalábbis pár éve, amikor voltunk, még így volt.) A tisztálkodás tehát nem gond. A gyerkőcnek tetszett, alvással se volt gond, az ember úgyis elfárad nap közben a parton, így ha jobban hallatszanak is a zajok a sátorban, mégis el tud aludni az ember. Fiam pl. simán átaludt egy nagy zivatart is, míg mi a párommal izgultunk, hogy mikor repül a sátor. :-) (Semmi gond nem lett.)

Ha jól emlékszem, lehetett bérelni széfet is, ha valaki akart. Vannak árammal ellátott sátorhelyek is, így egy elektromos hűtőládával is megoldható pár dolog hűtése. Mi nem éreztük a hiányát, a kemping közelében lévő kis vendéglőben ettünk időnként, vagy konzervet melegítettünk, no meg a szokásos strandkaják, lángos, stb.

Kisgyerekkel azért is jó a hely, mert a part nagyon közel, és a sekély a víz.

A minap néztem a honlapot, nekünk a két gyerekkel, sátor + autó 4 nap 3 éjszaka kb. 18000 lenne.

86. c8ec504c40 (válaszként erre: 83. - Noarashi)
2013. júl. 14. 21:49
Mi tetszett a legjobban?
85. c8ec504c40 (válaszként erre: 82. - Hné80)
2013. júl. 14. 21:49
Ki akar szidni? Aki dolgozik, tudja, hogy nem repül a szájába a galamb. Szóval ki akar szidni és miért írtad ezt védekezőleg? :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook