Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedi, pénztárcakímélő osztályfőnöknek való ballagási ajándék ötletek...? fórum

Egyedi, pénztárcakímélő osztályfőnöknek való ballagási ajándék ötletek...? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 11. 13:53

Mi egy marcipán tyúkanyót vettünk és 22 csibét(osztálylétszámnak megfelelőt)


Ami nem annyira pénztárcakímélő:kerti pad(2 személyes)-oldalán egy gravírozott réztábla a dátummal,ill az osztály aláírása(kézzel,egyénileg)

26. mosolyka1111 (válaszként erre: 24. - Gyöngyi)
2012. máj. 11. 13:49
Ez aranyos és egyedi!!!
2012. máj. 11. 13:28

Teljesen pénztárca kímélő :)

Egy kis ünnepi műsor titokban megszervezve!

Garantáltan nem felejti el...

A másik ha még ajándékot is akartok akkor egy egyedi készítésű album... tökéletes... Scarp book technikánál néz körül... fantasztikus és egyszerű ötletekre lelsz... De attól lesz egyedi, ha minden gyerek elkészíti a saját oldalát(neve legyen rajta egy fotó róla, vagy több és mindenféle egyéb...) mondjuk A/4 es méretben és azt egybefűződ :)

Teljesen mindegy ki milyen technikával dolgozik...

attól lesz igazán egyedi...

mindegy hogy domború, mert virágokat ragszt rá

Vagy egy rajzzal díszített papíros

vagy csak a Word-ben megszerkesztett vagy más prg-al megszerkesztett lap

A lényeg, hogy a gyerek egyedül készítse el...

Mondjuk végy egy rajzlapot és mindkét oldalára csinálj amit szeretnél, de legyen rajta a neved és egy fotó rólad a lap többi részét díszisd kedvedre...(Megkötés hosszanti vagy rövidebb oldalán (amelyik a döntés) hagy szabadon egy 2-3 centis sávot az összefűzéshez. a borító ötlete kartondobozból kívágott és megtört könyvfedél, vagy egy egyszerű és olcsóbb gyűrűskönyv amibe belefűzítek... külsejét egyedire elkészítve... hogy tudja kiktől kapták :)

2012. máj. 11. 13:13

Én is pedagógusként írok.

Tudjuk a jó szándék a lényeg...de rengeteg használhatatlan ajándékot kaptam már...Tollból, bögréből és vázából hatalmas készletem van.

Egy eredeti ötlet, aminek nagyon örültem: befizettek egy szépségszalonba, fodrász, kozmetika, manikűr, pedikűr, masszázs. Isteni nap volt!

2012. máj. 11. 06:15

Mi egy gyertyát vettünk neki, ami nem volt drága.

Az egyik oldalán az év volt és az osztályfőnök neve, a másik oldalon pedig az osztálynévsor.

Egyedi, de mégis örök.

22. 65298a0518 (válaszként erre: 18. - Ancsa 37)
2012. máj. 11. 05:57

És milyen jó lehet ezt évek múlva (mondjuk o.találkozó) elővenni.


Szerintem, amit én is írtam, közös emlékek, az jó lenne, az iromány elejére egy elsős kép (ha még van) a végére a mostani kép.

Ez így jól nézne ki!


Sok sikert, én ezt majd 3 év múlva csinálom, akkor visszanézek:)))

21. 65298a0518 (válaszként erre: 20. - 65298a0518)
2012. máj. 11. 05:51
És mondjuk egy gravírozott toll hozzá, ha gondolod.
2012. máj. 11. 05:50
Egy album, ahol minden gyerek leírja a véleményét, miért szeretett ide járni, o.kirándulási emlékek stb. 1 gyerek 1 oldal, esetleg mehet hozzá a gyerek fényképe is.
2012. máj. 11. 01:19
Én egyszer olyat vettem ajándékba, az is ilyen megjálálom dolog volt. Egerben a Stümmer csokiboltban vettem egy gyönyörű kosárkát, benne mindenféle csokival, gyönyörűen becsomagolva. 2000 Ft volt. És a kosárka miatt örök, és nagy méretű ^^
18. Ancsa 37 (válaszként erre: 16. - Dittees)
2012. máj. 11. 00:29

Az ajándékozásnál ne arra gondolj, neked mi tetszene, szerinted mi ciki stb. stb. hanem hogy a megajándékozott minek örülne.


Ha nem tudod, a másik pontosan mire vágyik, milyen az ízlése, akkor az ajándékutalvány egyáltalán nem hülyeség, mert abból azt vesz magának, amit szeretne, amire szüksége van.

És ha rá van írva az összeg? Hát nagy kaland, egy tollról is tudja az ember, hogy hány Ft.


Én is pedagógus vagyok, és tollból, cserepekből (váza, kávés és pohárkészlet) Dunát tudnék rekeszteni. Egyszer egy mini beltéri szökőkutat kaptam kaktuszokkal dekorálva! Elajándékoztam, mert erre valahogy nem volt szükségem. Pedig biztos nem volt olcsó...


Egy fotó, mindenkitől aláírva, vagy egy szép keményfedelű emlékkönyv, amibe minden diák beleragasztja a képét, beleírja a gondolatait, akár idézetet, akár saját kútfőből valamit, rajzolhat a tanárának-plusz virág, plusz utalvány. Ennek tutira örülne mindenki, személyes is, hasznos is.

17. b3edc666c5 (válaszként erre: 16. - Dittees)
2012. máj. 11. 00:02
Nekem tetszik az ötleted,én örülnék ilyen ajándéknak :)
16. Dittees (válaszként erre: 13. - B3edc666c5)
2012. máj. 10. 23:52

Persze, hogy nem baj! Sőt, köszönöm!


Én is valamilyen fotókönyvre gondoltam...

Olyasmire, hogy minden gyerkőcről lenne egy olyan kép, amin még elsősök voltak és egy olyan, amin végzősök és minden gyerek a saját képe alá írna saját kezűleg valami kedves idézetet, vagy egy rá utaló emlékezetes történetet...

De attól félek, hogy a többi szülőnek ez nem jönne be.

Tollat én nem adnék, az számomra túl személytelen. vázák, dísztárgyak híve sem vagyok, mert nem ismerem az ízlését. A könyvutalványnál pedig az zavar, hogy látható értéke van. Pedig tudom, hogy egyikőjüket sem zavarná és nem tartanák kevésnek, de engem frusztrálna a dolog...

2012. máj. 10. 23:45

Köszönöm az ötleteket:)


A virágokra külön pénz van, egy jó ismerősöm, akinek virágboltja van fogja készíteni a csokrokat.

Tudom, hogy 30 000 ft nem kevés pénz, de ilyenkor annak tűnik! :)

2012. máj. 10. 23:32

Sziasztok!


Egyedi ballagási csokornak is nagy sikere lehet.

Pl: száraz virágokból egy szép csokor és benne pálcikákon a 15 gyerkőc fényképe vagy színes ceruzák, tollak,stb.

Mi ballagásra évek óta ilyen csokrokat csinálunk.

( cukorkából, pénzből, pici kabalákból,stb.)

2012. máj. 10. 23:24

Remélem,nem baj,ha pedagógusként hozzászólok.

Őszintén szólva nem vagyok híve ennek az ajándékozásnak (bár szép gesztus,és természetesen jólesik a pedagógusoknak),de főleg a mai világban,mikor sokan egyre kevesebb pénzből élnek,inkább költsétek a gyerekekre azt,ami van.Tudom,ezzel most nem segítettem.

Az itt javasolt fotókönyv nagyon jó ötlet :)Amit nem javasolnék idősebb pedagógus esetében:toll,mert biztos,hogy rengeteget kapott már;váza,húú szintén (legtöbbször azt vesznek a szülők),könyv,nem tudod az ízlését,vagy lehet,már megvan,de könyvutalványnak mindig örülünk.

2012. máj. 10. 23:16

azért 30ezer ft nem kevés ám:) nálunk gimiben mindenki tiffany lámpát kapott, mert anyu készítette őket picit olcsóbban, és így kijött....de volt olyan osztály, aki minden tanárának vett egy aranyhalat pici akváriumban, az poén volt:)


általános sulinál mondjuk kicsit más, virág, toll gravírozva a napközisnek, ugyanez csak mondjuk egy tollkészlet (rotring és toll) az ofőnek....talán.de nem tudom ez kicsit sablonosszagú...esetleg egy szebb párna a gyerekek képével?

2012. máj. 10. 23:14
A toll egyfajta elismerés jelképe, szerintem a lent említett gravírozott toll a leginkább ehhez az alkalomhoz illő ajándék.
2012. máj. 10. 23:00
Esetleg egy fehér póló a diákok tablóképével, plusz az évszámokkal. Nálunk ennek örültek a tanárok a legjobban.
2012. máj. 10. 22:52
videoüzenet közös helyszíneken,vagy videoösszevágás, élmény vagy életút festmény
2012. máj. 10. 22:42
vásárlási utalvány+ egy csokor virág
7. c3f39fd03b (válaszként erre: 3. - Dittees)
2012. máj. 10. 22:40
Gravíroztassatok neki tollat,bele lehetne vésetni a két évet,amikor kezdte tanítani az osztályt+ a ballagás évét.De egyébként ilyesmiket szoktak,hogy füzet+toll,váza,könyv,falióra,szóval általános dolgokat.
6. 17edc27aec (válaszként erre: 3. - Dittees)
2012. máj. 10. 22:30

30 ezer forint áll rendelkezésre?

Lehetne valami bugatti töltőtollat venni belőle.

2012. máj. 10. 22:28
Füzet + toll :D
4. Dittees (válaszként erre: 2. - Kangaroo Island)
2012. máj. 10. 22:13
Ilyesmire gondoltam én is, de hátha van valami újabb ötlet. De azért köszi! :)
2012. máj. 10. 22:11

Sziasztok!

A lányom most ballag általános iskolából. Kis létszámú (15 fő) osztályba jár, az osztályfőnök 8 éve, a délutános tanárnő 4 éve kíséri őket. Sok szülő az osztályból nem engedhet meg magának nagyobb kiadást, ezért gyerekenként 2000 ft van beszedve. Mit lehet ebből kihozni? Előre is köszönöm az ötleteket! :)

2012. máj. 10. 22:08
fotókönyv a diákokról (dm, rossmann, stb..)
2012. máj. 10. 22:08
Egyedi, pénztárcakímélő osztályfőnöknek való ballagási ajándék ötletek...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook