Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzt kérnek kölcsön Tőled, de Te nem akarsz adni... mit mondasz? fórum

Pénzt kérnek kölcsön Tőled, de Te nem akarsz adni... mit mondasz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
31. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Ekka)
2017. febr. 24. 14:44

Hidd el, hogy a reakciója mindent elmond róla. Ha barátod lenne tényleg, 99%hogy nem mert volna kérni és 1% csak nagyon fontos dolog miatt. De pont mivel barát, nem reagál így,ha nem tudsz neki adni.


Aki meg előtte sem bírt, mondjuk azt gondolja magában, hogy jó, nem is csípem ezt a nőt, de azért bepróbálkozom, hátha ad kölcsön. Ha nem ad, menjen a francba.


Kihasználós. Menjen ő a francba, örülj neki, hogy megszabadultál egy nem-baráttól!

30. Ekka
2017. febr. 24. 14:43

20 ezer ft-ot soha nem kérnék senkitől, egyáltalán, pénzt nem!

Még a családomtól sem, nemhogy ismerőstől..

1x adtam kölcsön 5 ezer ft-ot... 6 hónapot vártam rá... ezresével kaptam vissza.

Bármiben lehet rám számítani, de ez a pénzes dolog meredek tèma..

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - 12d083b51b)
2017. febr. 24. 14:41
Cuki pofa vagy!
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. febr. 24. 14:41

Ez így van, ahogy írod, akinek szüksége lenne nagyon-nagyon rá, az általában nem kér se ismerőstől, sem segélyt.


Csak az merült fel ebben az esetben bennem, ha azt mondta elhagyta, nem egy világbanki beruházásra akart kérni, hanem egy kisebb összeget. Persze az a kisebb összeg is lehet nagy annak, akitől kérték, ha éppen fillérezni kell a hóvégéig.

27. Ekka (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2017. febr. 24. 14:38
Nô hàt..
26. gribedli*** (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 24. 14:36

Kis összeget szerintem mindenki adna, sőt,én úgy látom, hogy pont akiknek nagyon szüksége van, az nem is kér kölcsön mert szégyelli, csak az marad neki, hogy tartása legyen, ilyenkor egy barát észre is veszi és kérés nélkül is érdeklődik vagy keresi a môdját, hogy segíthessen. A többség szerintem ilyen.


Nekem az a tapasztalatom, hogy akik kölcsönkértek tőlem, általában mindig nagyobb összeget kértek és nem nyomorogtak, csak úgymond bele akartak vágni valami nagyobb dologba és szponzort kerestek ehhez. Ilyenkor óhatatlanul is bevillan egy lámpa, hogy nem. Mert tudod az illetőről, hogy nem nyomorog.

25. michelle.r (válaszként erre: 3. - Ekka)
2017. febr. 24. 14:32

SMS-ben kérte? Mert ha nem, nem volt illendő abban válaszolni. Lekezelő és lerázó.


Tőlem nem szoktak kérni, mert tudják, hogy kölcsön sose adok. Ha valakinek ennivalóra kell, villanyszámlára, adok, és nem várom vissza. De kölcsönt elvből soha.

2017. febr. 24. 14:30

Ha u.n. utcai kéregető:

- nem én vagyok a Máltai Szeretetszolgálat

- segélyt az önkormányzatnál lehet kérni

- a MÁV éjszakai rakodókat keres, bárkit felvesznek

2017. febr. 24. 14:28
Ami van, az kell nekem/nekünk is! Bármelyik bank ad kölcsönt/hitelt, fordulj hozzájuk bizalommal.
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Ekka)
2017. febr. 24. 14:23

Ha nem akarok adni, akkor azt mondom, hogy nincs, vagy NEM egyszerűen.


Ha megbízható és tényleg elhagyta a pénzét, mondjuk fizetésig, nyugdíjig kér mondjuk 5-10 ezer forintot, én adnék.


Az SMS, sértő lehet, ha előtte nem volt jellemző, hogy SMS.ben kommunikáltok. Gondolhatja, hogy neveletlen, vagy gyáva vagy a szemébe mondani, hogy NEM.


Részéről meg nem illett volna megsértődni, kvittek vagytok. Ennyi :)


Persze, amennyit a kapcsolatokról tudhatunk itt, mert lehet Neked már ő tett szívességet.

21. Suesue
2017. febr. 24. 14:13
Az igazat.
2017. febr. 24. 14:05

Muszáj ezzel az ismerőssel jóban lenni?


Tőlem senki sem kér, tudják, hogy nem adok. De ha kérnének, akkor egyszerűen nemet mondanék. (Mert itt az a téma, hogy nem akarok neki valamiért adni.)


Te nem hibáztál, nem kell lelkiismereti kérdést csinálni a dologból.

19. massalhangzo (válaszként erre: 3. - Ekka)
2017. febr. 24. 13:57
ne foglalkozz vele, egy normalis barat vagy ismeros megertene, es meg o erezne magat kinosan, hogy kolcson kell kernie
2017. febr. 24. 13:51
Van akinek adnék, van akinek nem. Adtam már sokszor, volt olyan is aki nem adta meg és mikor kértem aztán került messziről. Jobb ha az ilyennek nem adok mert így is úgy is harag van belőle.
17. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2017. febr. 24. 13:47
Ja és mindkét esetben nagy összegről volt szó, banknak néztek. Egyből nagypályázni akartak az én pénzemből.
16. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Ekka)
2017. febr. 24. 13:45
Ne foglalkozz vele. Velem 2x is történt ilyen, ugyanezt mondtam, hogy megbeszélem férjjel, de az én férjem még olyan is, hogy direkt mondja, hogy fogjam csak rá, hogy ő nem akar adni,nyugodtan, mert ő leszarja. És mindkét esetben én voltam a bunkó. Még így is. Ugye nő volt az, aki kérte? Mert azok reagálnak így.
2017. febr. 24. 13:41

Még ma délelőtt adtam egy ügyfélnek 200 ft-t állitólag kenyérre .... jószivű vagyok.

De nagyobb összegeknél azt mondom, hogy sajnos most nem megy, ha jobb ismerős kéri, meg is indokolom, rossz napom volt, keveset kerestem, nagyobb összeget kellett befizetnem. ami nagyjából igaz is.

Különben régebben kisebb nagyobb összseget adtam kölcsön, de mindenki megadta, na persze itt nem százezerekről, hanem tizennagyságrendű összegekreől volt szó.

2017. febr. 24. 13:41

Nem tudok adni - kész.

Nem kell ezt túllihegni.

13. Lonna4 (válaszként erre: 3. - Ekka)
2017. febr. 24. 13:39
És akkor mi van? Ha annak tart annak tart.Nem vagy az!
12. Ekka (válaszként erre: 10. - Panna.33)
2017. febr. 24. 13:37
Lehet azt kellett volna 😄
2017. febr. 24. 13:16
egyszerűen annyit, hogy nem. Miért kéne indolkolni??
2017. febr. 24. 13:12
Ja, máskor küldj disztáviratot....
2017. febr. 24. 13:12
Nincs,nekem sem.Vagy lesz egy olyan kiadásom,amire kell.
8. Panna.33 (válaszként erre: 3. - Ekka)
2017. febr. 24. 13:11

Te vagy a szemét?!

Nem ő a pofátlan, még véletlenül sem, hogy így reagál egy nemleges válaszra?

Érdekes...

Egy percig ne érezd magad szemétnek!

7. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Ekka)
2017. febr. 24. 12:59

megmondom őszintén,hogy szó sem lehet róla!

ha nagyon közel álló ember,akkor esetleg megmondom azt is,hogy családtagjaim vertek át,akartak kisemmizni és kéregettek kölcsön nagy összegeket,míg tudtam adni,aztán azóta senkiben sem bízom,ha meg nem közel álló személy kérne akkor meg egyszerűen közölném,hogy NINCS ÉS KÉSZ!Ha meg nem hiszi,törjön a lekvárosból,meg azt gondol amit akar...

szorult helyzetbe kerülhet bárki,nyilván ,de először magam próbálom megoldani a nyomoromat és csak a legvégső esetben megyek máshoz kérni,én mindig is így tartottam és így is fogom,és még az életben nem jutottam odáig hogy bárkihez mentem volna,pedig voltam már sz*r passzban,mint bárki más....

6. Ekka (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2017. febr. 24. 12:48

Ismetősnek 'ilyenre' nem adok: "Elhagytam a pènzemet.."

Ez volt a mai indok

2017. febr. 24. 12:41
Attól függ, ki kér, és mennyit (és mire)...
2017. febr. 24. 12:32
Azt, hogy nem adok :)
3. Ekka
2017. febr. 24. 12:23

Ma ilyen helyzetbe kerülttem, mondtam, hogy majd a párommal megbeszélem, hiszen egy háztartásban élünk..

Ő azt mondta, hogy még véletlenül sem ad senkinek.. Igaza van, de mint mindenben meghallgattam az Ő véleményét is.

Most én vagyok a szemét a kölcsönkérő szemében, mert egy sima sms-ben jeleztem, hogy nem fog menni.

2017. febr. 24. 12:21
Azt,hogy megszívtam már ez miatt,úgyhogy senkinek nem adok kölcsön!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook