Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pénznyelő boldogság, avagy hogyan (ne) vegyél régi házat fórum

Pénznyelő boldogság, avagy hogyan (ne) vegyél régi házat (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pénznyelő boldogság, avagy hogyan (ne) vegyél régi házat

1 2 3 4
61. Channa* (válaszként erre: 59. - Niit)
2022. szept. 18. 23:33

A mi villanyszerelőnk a bátyám, így erre szerencsére nem kell költenem;)


Amikor megvettük a házat, mondtam neki, hogy szinte semmit nem kell csinálni az elektromos hálózattal, mert nem tűnik réginek és annyi konnektor van, hogy még sok is.


Mondta, hogy majd megnézi.


Az egész házba áthúzta a vezetékeket a gépeink miatt:D

Indukcióslap, valami spéci kábelt igényel.

Kazán szintén.

Aztán ha már annyi kütyünk van, akkor tesz ide is-oda is konnektort, jó sokat, lámpáknak új vezeték, az átalakítások miatt egy csomó helyre kellett még lámpa is és minden.


Majd jött, hogy klíma fűtésünk lesz, így annak külön áramkört csinált.


Külső világítás, stb.


Ahhoz képest, hogy nem akartunk semmit, most minden vezeték új a falban, az órától a fogyasztóig:DDD

60. niit (válaszként erre: 47. - Channa*)
2022. szept. 18. 21:14
Vezérelten van a bojler nálunk is, 2 óra van a szekrényben. Napi 3x jön rövid ideig, nem digitális mint Blessnek, már kb. tudjuk mikor, gondolom éjjel tovább, másként nem dugnának rá sokan mosógépet, ahogy láttam. Itt is van egy konnektor mellette (berhelt, elvileg nem szabad :P) de az is még régi, bele nem mernék dugni semmit.
59. niit (válaszként erre: 46. - Syria)
2022. szept. 18. 20:56
Köszönöm neked is! :) Minden tapasztalat jól jön. Hát igen az áram, sajnos nem csak régi, az utolsó tulaj ottfelejtett pl. vízforralót, leégett konnektorig hisz nincs biztosíték, amit lecsapjon. Persze azt a részt beköltözéskor javítottuk, de hiába marha sok pénz nincs mit gondolkodni, korszerűsíteni kell.
58. ,zumba (válaszként erre: 51. - Channa*)
2022. szept. 18. 15:34
Nekünk sima villanybojlerünk van, nem cseréltük le a gáz bevezetésekor(jól tettük). Napi 8 órányi időtartamban ad áramot a vezérelt óra, hogy melegítse a bojler a vizet. Nappal is többször, illetve késő estétől is reggelig többször melegít.
2022. szept. 18. 15:30
Én is megvagyok elégedve. Ha a teraszon vagyok akkor hallom, bent a házban nem.
56. Amaunet (válaszként erre: 32. - Birebora)
2022. szept. 18. 15:23

Így van. Ha a palatetőhöz hozzányúlnak, akkor azt már jobb az egészet leszedni (nem olcsó), mert sérülni fog így vagy úgy és akkor már mérgező is lesz.

Úgy tudom, ha a tetőcserét műszaki ellenőrzés mellett, vagy pályázati úton elnyert támogatásból végzik akkor elő is írják a palamentesítést.


A Lindabbal meg vagyok elégedve. Egyáltalán nem hangos, hiszen kap szigetelést és ott van még a padlás/födém.

Alighogy elkészült jöttek az esős, zivataros napok. Nyitott ablaknál sem hallom.

55. syria (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2022. szept. 18. 14:14
Jó megoldás, sokan így tesznek. Nem kell vagyonért elvitetni a palát; plusz duplán szigetel.
54. Amaunet (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2022. szept. 18. 14:00
Nálunk is az volt, de én leszedettem, újra lécezték és cserepeslemez ment rá.
53. Bless the child (válaszként erre: 51. - Channa*)
2022. szept. 18. 12:51
A szolgáltatód meg tudja mondani. Amúgy meg jobb, ha 2 órád van, mindkettőre külön jár az alapáras áram
52. syria (válaszként erre: 48. - Gabbbicica)
2022. szept. 18. 12:39
Leánykori neve volt az éjszakai, amikor 22:00-06:00-ig kaptuk az áramot. Korszerűsítés következtében lett vezérelt, azóta figyelik, hogy mikor kevesebb a rendszer terhelése és aszerint történik az áram bekapcsolása. "Szépsége", hogy hivatalosan csak 1 fix fogyasztó mehet róla. 100-120 literes boylernél egy 4 tagú család se marad melegvíz nélkül, ha ésszel használják, ugyanis a boyler melegen tartja a ki nem engedett vizet. 😊 Bővebben: [link]
2022. szept. 18. 12:16

Köszi!

Nekünk is van éjszakai óránk, de azt hiszem, nem lett rákötve semmi. Majd megkérdezem a tesómat.


Viszont az nagyon nem jó, ha csak ötletszerűen valamikor van benne áram, de nem tudjuk, hogy mikor...

50. Bless the child (válaszként erre: 47. - Channa*)
2022. szept. 18. 12:00
Digitális bojlerünk van, megjegyzi a fürdési szokásainkat, aszerint melegíti a vizet. A bojler órán minimális az áramfogyasztásunk
49. Bless the child (válaszként erre: 47. - Channa*)
2022. szept. 18. 11:49
De. Az nem éjszakai, hanem vezérelt. Nálunk napközben is 2x ad áramot, plusz egész éjjel. Hétvégén folyamatosan
48. gabbbicica (válaszként erre: 47. - Channa*)
2022. szept. 18. 11:48

Nem, ez felrevezeto a neveben. Nem is ejszakai a hivatalos neve, hanem iranyitott vagy szabalyozott? Vagy vmi ilyesmi.


Szepsege, hogy fogalmad nincs kb rola, hogy mikor van áram abban a konnektorban es igy mikor futi a vizet a bojlerben.

47. Channa* (válaszként erre: 46. - Syria)
2022. szept. 18. 10:59
Ha éjszakai áramon van a bojler, akkor nappal nem is fűti fel a vizet?
46. syria (válaszként erre: 1. - Niit)
2022. szept. 18. 10:25

Sok erőt, türelmet, és legalább annyi szerencsét a felújításhoz! 😊

Tudom, nem kis feladat, és is túl vagyok egy családi ház felújításán, de már kezdhetem elölről. (A vétel körül nem volt tankcsapda, mert a keresztanyámtól vettük.) Az egyik legnehezebb feladat jó szakembert találni. Hirdetés útján nekem csak kontárt sikerült kifognom, de hányszor! Jó ideje megfogadtam: csak azzal dolgoztatok, akit rokonom, megbízható ismerősöm ajánl; azt még sose bántam meg.

Felújításkor minden nagyon fontos, de a legfontosabb szerintem az elektromos hálózatot nagyon körültekintően megtervezni és kivitelezni, hiszen a lakástüzekekért gyakran az elavult hálózat felelős. Ha a fal, vagy a tető hibádzik, az hamar és látványosan kiderül és lehet intézkedni, de hogy mi van a falban, az már csak akkor derül ki, amikor megtörtént a baj. 30, vagy annál régebben épült ingatlanoknál kötelezővé tenném az elektromos hálózat felülvizsgálatát. Anno „nyeretlen kétéves”ként mit se tudtam az elektromos hálózatról, ezért vannak alumínium vezetékek réz helyett. Nyilván, mert olcsóbb volt, de ha tudom a különbséget, inkább összegyűjtöm a pénzt, csúszunk pár hónapot, de most nem főne a fejem. Annyira. Pl. a toldalékként épített nappali mind a 4 sarkába rakattam konnektort, mert fogalmam se volt, hogyan lesz majd berendezve a szoba. Pár éve kiderült, hogy a mekkmester végigvezette a földelést, de egyik aljzatba se kötötte be. (A szidalmaim miatt biztosan megfordult a sírjában.)

Bő egy évig voltunk villanybojler nélkül, mert csak horgyanyzottat lehetett kapni, én pedig ragaszkodtam a zománcoshoz, mert az nem lyukad ki (olyan hamar). Amikor behozták az utcába a gázt, sokak javaslata ellenére nem cseréltem le, most nem győzök örülni, mert éjszakai árammal van melegvizünk. A gáztűzhelyt is meghagytam palackosnak.

Ez csak adalék a cikk által felvetett problémákhoz.

45. Bless the child (válaszként erre: 41. - Timycat)
2022. szept. 17. 22:07
Csúnya. Elég hülyén néz ki most így a ház
44. Channa* (válaszként erre: 35. - Timycat)
2022. szept. 17. 21:24

Nem javasolta senki.

Az 1 kültéri és több beltéris azért nem jó, mert ha 1 beltérinek baja van, akkor a többi sem megy.


Igen, valóban rondák a kültérik:(

43. Channa* (válaszként erre: 18. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 21:20
Nekem meg pont ez tetszik😁
42. Miss Sárika (válaszként erre: 38. - Niit)
2022. szept. 17. 20:55

Mindenkinek saját magánügye, hogy mit kezd az azbeszttel..

Csak rávilágítottam egy olyan problémára, amit az emberek házvásárlás során figyelmen kívül hagynak. ..sőt, eszükbe sem jut!


[link]

41. timycat (válaszként erre: 40. - Bless the child)
2022. szept. 17. 19:10
Miért kell rá a Lindab? Baj van a palával?
40. Bless the child (válaszként erre: 33. - Timycat)
2022. szept. 17. 18:57
Totál szigetelt a ház alul-felül. Pala marad, elvileg nem fogunk hallani semmit
39. niit (válaszként erre: 18. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 18:55
Én szeretem a fehéret :D van egy Bonanza szekrényem a konyhában, vintage dolgokat, de van akinek nem ez tetszik. Ha avíttas amit írtál, a ház nagyja még ilyen:)) osztott ablak stb. Egy könyvszekrény maradt a nénitől, sötétzöldre festettük, könyvek, lemezek meg egy régi lámpa van rajta. Nekünk tetszik.
38. niit (válaszként erre: 31. - Miss Sárika)
2022. szept. 17. 18:51
Az azbesztet mi is néztük. Egy helyen van régi pala egy melléképületen kertben, marad is, nem gondolnám, hogy bajunk lehet tőle.
37. niit (válaszként erre: 13. - Channa*)
2022. szept. 17. 18:48
Köszönöm a jókívánságot, viszont nektek is! :) Remélem nem lesz NAV gond. Ja ez se támogatott, megszívtuk duplán, hogy ott a konyha, kérdeztem másik banknál dolgozó rokont hátha...de azt mondja, most ott is szigorúak.:/ Kíváncsi leszek a számlára a klímás fűtésednél. Mi is beértük volna kisebb kerttel, nem így terveztük. Ismerős :D festettük fehérre ahol piszkos volt, de úgyis több falat vésni kell a villany miatt, leszedjük a régi faburkolást is, nem spiláztuk túl szépségben, majd tavasszal.
36. birebora (válaszként erre: 34. - Timycat)
2022. szept. 17. 17:55

Értem, akkor jó, hogy nem erősködtem és nem rá tette a szakember.


Viszont nekem meg épületgépész+klimás családtagom van. A szomszéd még egy klimát tetetett a házba nyáron és ő is kérdezte az egy kültérit. Nem jó, nem javasolta.

Azt mondják egy beltéri, egy kültéri. A szomszédom is hallgatott rá.

35. timycat (válaszként erre: 13. - Channa*)
2022. szept. 17. 17:19

Miért nem iker klímátok lesz? 4 klímára 2 kültéri. Olcsóbbnak nem olcsóbb, de szebb. Én legalábbis utálom nézni a klímakültériket.


2 napja meghozták a hőszivattyút, akkora mint egy nyerges vontató, már előre utálom hogy itt fog éktelenkedni az udvaron.

34. timycat (válaszként erre: 32. - Birebora)
2022. szept. 17. 17:11

Apai nagyapám és 2 nagybátyám volt tetőfedő. A környék összes Kádár kockáját ők fedték be a négyszögletű palával. Egyikőjük sem lett rákos, szóval fene tudja mi igaz ebből.


Egy biztos palával fedett házra tetőcserénél nem lehet nehéz, vastag cserepet tenni, csak ha statikus jóváhagyja, mert szétnyomja a falakat a tető. Vannak már vékony, könnyű cserepek vagy ugye van a Lindab.

33. timycat (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2022. szept. 17. 17:08
Ezt gondoljátok még meg. Nálunk a paciknál van Lindab, hangos, iszonyú hangos. Igaz nem palán van, hanem magában.
2022. szept. 17. 17:04

A nyaralónkon volt pala, nekem is azt mondták rákkeltő. (egyébként mi nem?) Kicseréltük lindabra de a mostani eszemmel rászereltettem volna én is. Erre viszont a tetőfedő ács azt mondta, hogy egyrészt szakember ilyet nem csinál, másrészt akkor már meg van fúrva és az nem jó.


Jó a lindab, megvagyok vele elégedve.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook