Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pénznyelő boldogság, avagy hogyan (ne) vegyél régi házat fórum

Pénznyelő boldogság, avagy hogyan (ne) vegyél régi házat (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pénznyelő boldogság, avagy hogyan (ne) vegyél régi házat

1 2 3 4
2022. nov. 1. 11:01
Gratulálok 😊
2022. nov. 1. 10:45

Bár nem az én fórumom, de helyzetet jelentek;)


Tegnap, kész lett a házunk belseje, azaz bevakolták az utolsó 2 falat és kifugázták a hétvégén lerakott minimális mennyiségű járólapot és csempét. Már csak 1 konyhát és egy folyosót kell festenünk és összeszerelni a bútorokat véglegesen. Hétvégén jöhet a vizes és bekötheti a fiam konyhájába is a mosogatót és mosogatógépet.


Sajnos a szigetelés lehet, hogy idén nem lesz, bár még gondolkodok estig.

Az unokatesóm azt mondta, hogy azt majd csak jövőre tudja megcsinálni, mert mire tudna jönni már hideg lenne hozzá.


Lehet, hogy megcsináltatom idegennel még a héten, hogy már csak a kert rendezés maradjon...

89. rockcica (válaszként erre: 15. - Channa*)
2022. okt. 17. 10:15
Egyetérterk veled.. Én sem szeretem a régi dolgokat...
2022. okt. 17. 10:13
Mintha én irtam volna.. Ugyanigy jártunk.. 2014 Decemberébe megvettük a kis házikót 58 nm.. 2015 nyarán elkezdtük felújitani..minden amit csinált a rohadt kóklere újra kell csinálgatni..a gatyánk rámegy..De az a baj hogy a kertet imádom..És a kisfiamnak sem mindegy hogy hol nő fel...
87. Channa* (válaszként erre: 86. - Semleges)
2022. okt. 5. 18:14

Nagyon remélem!

Olyan horror sztorikat hallok a számlákról, hogy nem tudom elhiggyem e...

86. semleges (válaszként erre: 83. - Channa*)
2022. okt. 5. 13:10
Jó lesz.
85. niit (válaszként erre: 83. - Channa*)
2022. okt. 5. 12:22
De jó. Én is kíváncsi leszek, milyen lesz így a fűtésetek. :) Mi most átrakjuk a termosztátot a nappaliba, hülye helye volt, a hátsó konyhaajtótól jött rá a hideg ott járkálunk ki udvarra, reménykedem, h kevésbé pörög az óra, amíg nem tudjuk másféle fűtést megoldani.
84. niit (válaszként erre: 82. - Syria)
2022. okt. 5. 12:22
Bocsi nem tudtam mostanában jönni. Igaz, ezt írtam nagy szívás a víz. :( Nekünk szerencsére csak a kéményoszlopon volt penész sehol másutt nem láttunk, innen meg levertük már tégláig.
2022. okt. 1. 11:02

Klímákat kedden és szerdán beszereltél, így van fűtésünk:D


Jónak tűnik, már csak a villanyszámlára leszek kíváncsi.


Remélem az is jó lesz, ahogy mondják...

82. syria (válaszként erre: 59. - Niit)
2022. szept. 26. 11:11

Az elekromos hálózat mellett ne felejtkezzünk el a csapadékvíz gondos elvezetéséről se!

A mi házunk dombon, magasan van, a Gellérthegy csúcsánál csak 85 méterrel alacsonyabban. Tőlünk 200-300 méterre délre, keletre, a 10-15 méterrel alacsonyabban fekvő ingatlanokon nagyobb eső után szivattyúzni kell az elárasztott pincéket, de mi se úsztuk meg. :( Elég volt egy nem megfelelően levezetett ereszcsatorna ahhoz, hogy 10 év alatt egy szoba bepenészedjen, a parketta felázzon, pedig az a ház legjobban fűtött és szellőztetett helyisége. Nem vettük észre a bajt, mert az ázással érintett fal előtt könyvesszekrény volt, a parketta felett pedig emeletes ágy. (Na azért kellene 4-5 évente lakásfelújítás, hogy az ilyen hibákra mielőbb fény derüljön.)

81. Amaunet (válaszként erre: 79. - Channa*)
2022. szept. 22. 16:02

2 x 24m lett volna, de csak az egyiket vállalom be az idén. Úgy tűnhet, hogy aranyból, de csak sima beton alap és néhány beton oszlop.


[link]


Csak itt az oszlopokon is az a vakolat lesz, mint alul. De nem ez teszi költségessé.

80. Channa* (válaszként erre: 78. - Bless the child)
2022. szept. 22. 11:58
Azta!
79. Channa* (válaszként erre: 74. - Amaunet)
2022. szept. 22. 11:58

Húúúú, az rengeteg!


És milyen lenne ez a kerítés? Mi lenne a fedlap?


Nekünk kb. 6 méteres az utcafront, ebből 3 méteren van kb. 60 cm-es beton lábazat és azon van a fém kerítés.


Csak megszépíteni kell, így arra gondoltunk, hogy levakoljuk és teszünk rá valamit, vagy csak lefestjük.

78. Bless the child (válaszként erre: 77. - Amaunet)
2022. szept. 22. 11:41
Nekünk az utcafront kb 50 méter🥺
77. Amaunet (válaszként erre: 76. - Bless the child)
2022. szept. 22. 10:54
Igen, de két utcafronti kerítés lett volna.
76. Bless the child (válaszként erre: 74. - Amaunet)
2022. szept. 22. 10:40
Ez csak az anyag ára?
2022. szept. 22. 10:39
Ez az árajánlat is csak a hétre szól.
74. Amaunet (válaszként erre: 73. - Channa*)
2022. szept. 22. 10:38

Hogy csak a nagyobb tételeket soroljam...

oszlopzsalu, kerítés fedlap, oszlop fedlap, sóder, lábazati díszvakolat...


Két utcafrontra 2 millió.

73. Channa* (válaszként erre: 72. - Amaunet)
2022. szept. 22. 09:50

Milyen lett volna? Milyen anyagszükséglet és mennyibe került volna?


Sajnos, tapasztalatom szerint az építő anyagok ára 1 héten belül akár 2x is változik vagy többször.


Mi ezért vettük meg pl. a klímákat beszerelés előtt 1 hónappal. És milyen jól tettük! 1 hét múlva darabja 20-30 ezerrel került többe...


Ja, a tüzép ahová szinte napi vásárlók vagyunk, nem ad katalógust, mert nem tudja garantálni az árakat még 1 napra sem.

Szerencsére kapunk már kedvezményt a sok vásárlás miatt.

72. Amaunet (válaszként erre: 69. - Channa*)
2022. szept. 22. 09:22

Hátast dobtam mikor az anyagszükséglet alapján árajánlatot kért a kőműves a tűzéptől.

Két ház elé kellett volna, de idén csak egy lesz meg. 😠

71. Amaunet (válaszként erre: 70. - Channa*)
2022. szept. 22. 09:18
Nagyon jól haladtok.👍😲
2022. szept. 21. 21:50

Ma készen lettünk a nappali és az én konyhám glettelésével, valamint lefestettük a plafont is.


És összeállítottuk a konyhabútoromat, hogy lássuk olyan e, ahogy elképzeltük. Kicsit variálni kell, de nem lesz rossz.

Ha minden igaz, akkor a tesóm beköti az indukciós lapomat és a sütőmet is a napokban, illetve a vizes a mosogatómat és a mosogató gépet is. Végre normálisan tudok főzni és mosogatni, így 2 hónap után:D


A napokban tapétázzuk a nappalit és festjük a konyhával együtt.


És várjuk a kőművest is, hogy megcsinálja a fiam konyháját, leburkolja a kazánházat, ami bojlerház lesz, mert ugye légkondival fogunk fűteni nem kazánnal;)


Lassan, de haladunk. Várom, hogy tudjunk fűteni, illetve azt, hogy végre kipakolhassak a szekrényekbe és ne dobozokból kelljen élnünk. Persze, előtte össze kell rakni mindet...

69. Channa* (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2022. szept. 21. 21:41

Nekünk is kellene, de majd jövőre vagy azután.


Most annyit tettünk, hogy a rozsdás trapézlemezeket levágta a férjem, megjavította a hegesztéseket és fát tett a keretre.

A kerítés jobb állapotban volt, így az egészet lefestette és tett rá nádat, hogy ne lássanak be a kertbe, mert sajnos azzal nem igen dicsekedhetünk.


Van sok sittes zsák, van egy nagy kupac sitt, bontott fa és fém, egy halom sóder:DDD


Hát ilyen szép a kertünk most.


De van egy hatalmasra nőtt japán kecskerágó bokrunk, amit kicsit megmetszettünk, hogy elférjünk;) Rengeteg bogyó van rajta és remélem, hogy karácsonyra bepirosodnak;)


Ja, egyébként úszókaput tervez a férjem.

68. Bless the child (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2022. szept. 21. 16:59
Mi akartunk, de az idén elmaradt. Jövőre van tervben
2022. szept. 21. 16:23
Utcafronti kerítést csináltatott mostanában valaki?
2022. szept. 21. 16:22

Azt el kell fogadnunk, hogy az 50 évvel ezelőtti technológiák, gépészet, hatósági előírások és szabványok mára megváltoztak.

Vagyis, ha valaki ma felújít, építkezik jobb, ha hagyja elszállni a füle mellett az 50 évvel ezelőtti "tapasztalatokat".

Ilyenkor a család minden tagja szeret okosabb lenni, mint a szakember, mert ő már látott ilyet. (vagy a nagybátyja burkoló volt ezelőtt 20 évvel 🤣)

65. Channa* (válaszként erre: 64. - Syria)
2022. szept. 20. 18:28

Nekünk nincs külön áramkörön, nem használjuk, de lehetne.


Ha nem érted, akkor sajnálom.


A dugalj vezetékezése a lényeg és az, hogy ehhez az órához menjen.

64. syria (válaszként erre: 63. - Channa*)
2022. szept. 20. 18:26
Nem az a kérdés, hogy nektek mi van.
63. Channa* (válaszként erre: 62. - Syria)
2022. szept. 20. 18:23

Nekünk is van éjszakaink. ha akarnánk, akkor teljesen külön áramkörön lehetne jó pár dugalj és azok ehhez az órához kötve.

Simán lehetne használni...

62. syria (válaszként erre: 60. - Niit)
2022. szept. 20. 16:30
Hol láttad, hogy mosógépet működtetnek vezérelt árammal? A B tarifás áramot "csak egy, fix eszközre lehet kötni, illetve azon használni" - mint pl. bojler, hőtárolós kályha -, mert "nem konnektoron keresztül jön, amibe tetszőlegesen dughatjuk a berendezéseinket". Vagy ez a rezsicsökkentés szabálytalan formája? 😊
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook