Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCR teszt milyen érzés? fórum

PCR teszt milyen érzés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
29. Channa* (válaszként erre: 27. - Lávli*)
2020. szept. 24. 22:39

Pontosan!


A tesóm mostanság is sokat látogatta a kórházakat, egyik alkalommal azt csinálták, hogy bevitte a mentő, betették egy külön szobába és elvileg addig nem foglalkoztak vele, amíg a teszt nem készül el. Az egyik doki azt mondta, hogy őt nem érdekli a kovid, rendbe teszi a beteget (kiugrott a csípőprotézise és vissza tette). Másnap kész lett a teszt, negatív lett és betették egy 2 ágyas kórterembe...

28. Lávli* (válaszként erre: 26. - Channa*)
2020. szept. 24. 22:36
Hogy tud haladni, ha elrántod a fejed?
27. Lávli* (válaszként erre: 24. - Channa*)
2020. szept. 24. 22:35

Minden esetben a papírozás a lényeg, nem csak a te esetedben.

Mert tegyük fel, nem eletmentésről van szó, a páciens befárad pénteken, szombatra lesz egy negatív tesztje, aztán szombat este elmegy egy buliba, ahol megfertőződik, de kedden a negatív tesztjével műtét, aztán nézheti magát is, a legyengült szervezetével, meg a többi beteget, akit megfertőz.

Szóval így sok értelme nincs, csak lesz papír.

26. Channa* (válaszként erre: 25. - Lávli*)
2020. szept. 24. 22:34
Oldalra nincs értelme, mert a pálca tud haladni, de hátra lenne értelme, mert akkor nem tudna beljebb jutni:D
25. Lávli* (válaszként erre: 23. - Channa*)
2020. szept. 24. 22:30

Engem leültettek, hogy hátra tudjam hajtani a fejem és könnyebben mélyebbre lehessen hatolni 😀

Egyébként ha mozdulni akar valaki, lehet oldalra is, hiába a fal.

Jó okos volt, aki ezt kitalálta 😀

24. Channa* (válaszként erre: 22. - Lávli*)
2020. szept. 24. 22:29
Nekem is ezt mondták, de elkövették azt a hibát, hogy vettek tőlem vért és amikor meglátták a leletemet, akkor azon nyomban be kellett feküdnöm. Egy kicsit sem foglalkoztak a kovid teszttel, hanem azonnal elvégezték a műtétet. Majd rájöttek, hogy nem volt tesztem és gyorsan elvittek, hogy le tudják papírozni:DDDD
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Lávli*)
2020. szept. 24. 22:27
Igen, így csinálták nekem is, ezért állítottak a falhoz, hogy ne tudjam hátra húzni a fejemet. És ezért írtam, hogy mire hánytam volna, addigra kihúzta. Utána csípett az orrom 2-3 percig. És azt hajtogattam a műtős fiúnak, aki elkísért, hogy ez roppant kellemetlen volt, ez roppant kellemetlen volt:DDD
22. Lávli* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 24. 22:24

Igen, minden kórházban.

Legkésőbb a műtét előtt 2 munkanappal.

Tehát ha mondjuk hétfőn befekszel, mert kedden műtenek, akkor pénteken reggel meg kell lenni a tesztnek.

Erre figyel oda és szólj rájuk, ha nem szólnak időben valami miatt.

Erre

21. Lávli* (válaszként erre: 20. - Magdi985)
2020. szept. 24. 22:20

Bizony, ez a titok nyitja.

Ahol jó alaposan csinálják, az rohadtul fáj. Feltolják a homlok üregbe, és még picit tovább. Érezni, ahogy a pálca kezd visszakanyarodni a garat felé. Ott a kanyarnál a legrosszabb.

2020. szept. 24. 22:13
Nekem kettőt csináltak. Az egyik kellemetlen volt, a másik semmi szinte. Gobdolom az nem volt valami alapos....
19. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 24. 22:13
Ja, egyébként nem lehet semmit használni. A teszt előtt nem lehet fogat mosni, enni és inni sem!
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 24. 22:13

Nem kell semmi!

Mindenki máshogy éli meg. Ezt csinálják. Nem fáj. Szerintem. Lávli szerint meg igen.


Ez olyan mint minden más.

Én simán elszenvedtem csendben 5 db porckorongsérvvel, ugyan ezzel más üvölt a fájdalomtól.


Ja, pont ez volt a sürgősségin velem, amikor odamentem, hogy nagy fájdalmaim vannak, nézzék meg, hogy mi ez? Akkor már gondoltam, hogy epekövem van, mert átéltem már ilyet. 1 hónap minden napos fájdalom után mentem orvoshoz, mert ugye karantén volt. A sürgősségin megkérdezték, hogy mennyire fáj 1-10 es skálán, a 10 az üvöltős. Mondtam, hogy 10-es, erre azt mondta a nő, hogy ő már látott üvöltős fájdalommal beteget, nem így nézett ki. Én meg mondtam, hogy azért nem, mert az nem én voltam;) Persze, nem értette...

Ez van, bírom a fájdalmat. Én szülésnél sem ordibáltam, csak elájultam:D

2020. szept. 24. 22:06
Akkor lehet viszek magammal vazelint:-)
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2020. szept. 24. 22:06
Atya világ ezt még elképzelni is borzasztó lehetett..:-/
15. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 24. 22:04

Itt nincs lidokai;)


Egyébként nekem amikor csinálták, előtte napon egy epeúti követ vettek ki szájon át. Akkor volt lidokai és fájdalomcsillapító is, de az után a PCR teszt nudli volt:D

14. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 24. 22:02

Akkor nem fog fájni, csak kellemetlen lesz.


Igen. Nekem májusban volt egy műtétem az Uzsokiba és ott is csinálták, bár nekem elfelejtették a műtét előtt, így gyorsan a műtét utáni napon bepótolták. A tesómat a SOTE-n műtötték és neki is kellett mennie.


Mindenkinek kell, aki kórházba kerül. Most ez a protokoll.

13. vivo44 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 24. 21:54
Írtam amit átéltem és hozzátettem a hivatalosat is:D
2020. szept. 24. 21:54
Nem is az volt a rossz, hogy lenyúltak, bár szerencsétlenségemre a szükebb orrlukat választották, hanem az a vatta szerű izé is száraz volt a hurkapálca végén és az orrom belseje is. Így trutyi helyett az orrom belső borítását kaparászta le. De tényleg viszonylag rövid a kín. Inkább három teszt, mint egy fogorvos.
2020. szept. 24. 21:45
Igen ez jó hír benne.Amúgy egyszer az orrmandulámat nézték meg kis kamerával orrba bevezetve..hiába a lidocain az percekig tartott..kicsit lehet ehhez hasonlít a dolog..azert az orrmandula is elég mélyen van.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2020. szept. 24. 21:44

Köszi de nem a hivatalos verzió érdekelt,hanem,hogy mások hogyan élték ezt meg.

Ez sokkal hitelesebb információ.Nekem segít felkészülni.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
2020. szept. 24. 21:42

Na akkor majd amikor ezt csinálják ez jár majd a fejembe.

Jó ezt tudni előre tök jó,hogy ilyen részletesen leírjátok.Felkészülök rá.

2020. szept. 24. 21:41
Én nagyon nem élveztem, mikor ledugták az orromon és elkeztek matatni. Viszont legalább nem tart túl sokáig.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Lávli*)
2020. szept. 24. 21:40

Persze ezért kérdezem.Magas a fájdalomküszöböm,de jobb felkészülni.

Köszönöm,hogy megírtad.

Amúgy minden kórházban ezt csinálják most műtétek előtt?Nekem nem mondták,hogy lesz csak én gondolom.

6. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 24. 21:34

Gondolom a valóságot akarod tudni, nem arra van szükséged, hogy azt bizonygassuk, hogy á, semmiség.

És ha már így kérdezed: ha tisztességesen van csinálva, akkor igen, fáj.

Már kapálóztam a kezemmel, hogy jó lesz már, álljunk le, mondta a ember, hogy nyugalom, mindjárt kész, és még egyet tolt rajta fölfelé és csavargatta.

Jártam be a szokásos körutat utána: ekg, rtg, altató orvos stb. És nekem panaszkodtak a dolgozók, hogy húú, de rossz volt ... Aznap reggel szűrték őket is. Hát mondom tényleg ... :)))

Nem mondom, hogy nem lehet kibírni, és van ennél sokkal-sokkal nagyobb fájdalom is. De azért készülj fel rá lélekben. 🍀

5. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 24. 21:32

Áááá, nem kell félni, semmi extra nincs benne.

Nekem úgy csinálták, hogy a falhoz kellett állnom, kinyitottam a számat és egy pálcikával, aminek a végén vatta volt belekotortak a torkomba, majd egy másik ugyan ilyennel felnyúltak az orromba és oda is belekotortak. A toroknál épp öklendezni kezdtem volna, de már vége is volt, az orr az rázósabb volt, de az is 2-3 másodperc. A teszt után még 2-3 percig csípő érzés volt az orromban.


És miért volt lényeges a falhoz állítás: azért, mert egyébként elhúznánk a fejünket, ahogy pl. belekotornak az orrba, de így nem tudjuk;)


Nyugi! A koronavírus.gov.hu szerint 657.437 mintavételt túléltek már az emberek, illetve még egyszer ennyien, mert mindenkinek csinálnak tesztet, aki kórházba kerül. Van akinek nem is egyet;)

2020. szept. 24. 21:32

Le van írva számtalan helyen a neten az elvégzés.

Valójában egyáltalán nem fájdalmas, hacsak nem zavar, hogy a torkodban és az orrodba dugnak egy pálcikát.

Hányingerkeltő volt, de fájdalmasabb csak a vérvétel volt ennél, amibe ugyancsak nem haltak még bele sokan...

"A PCR-tesztelés a vírus RNS-ét mutatja ki az orrból és a garatból vett mintákban. Ez az eljárás a tünetes betegek és a tünetmentes, fertőző hordozók azonosítására alkalmas, azt mutatja ki, hogy a vírus jelen van-e a légutakban. A PCR alapvetően megbízható, már nagyon alacsony vírusszint esetén is képes pozitív eredményt adni. PCR vizsgálatot (amennyiben nem vizsgálathoz, előírás miatt kell) csak háznál végzünk járványügyi biztonsági okok miatt, maximális biztonságú védőfelszerelésben." (a HIVATALOS verzió)

2020. szept. 24. 21:32
Én is az orrtól félek ahogy olvasom.De akkor ahogy olvasom nem alaptalanul.😕
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 24. 21:31

Nekem nem volt rá szükségem, de unoka nővéremnek igen.

Az orrából és a szájából vettek mintát.

Az orra iszonyú volt. Úgy érezte, hogy az agyáig tolják és sokáig vérzett az orra utána.

Neki negatív lett.

2020. szept. 24. 21:22

Olyanoktól kérdeznék,akiknek végezték màr el ezt a tesztet.

Hamarosan ez vàr rám.Műtétre megyek és előtte ezt megcsinálják.

Szeretném tudni valóban olyan borzalmas mint ahogy képzelem és olvasom?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook