Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCOS - ciszta és túlsúly nélkül, "csak" bőr- és hajproblémával fórum

PCOS - ciszta és túlsúly nélkül, "csak" bőr- és hajproblémával (tudásbázis kérdés)


7. Dimethiconol (válaszként erre: 6. - Alondadalon)
2020. jún. 21. 18:28
Hát, nem tudom, jó kérdés... Én sem tudom érdemes-e visszamennem. Nekem AMH-t nem néztek eddig.
6. alondadalon (válaszként erre: 5. - Dimethiconol)
2020. jún. 14. 10:24

..és mit gondolsz vissza menjek az orvosomhoz ezzel az eredménnyel?

Vagy érdemben úgyis csak akkor lenne foglalkozva ezzel a problémával, ha babát szeretnék.

5. Dimethiconol (válaszként erre: 4. - Alondadalon)
2020. jún. 13. 18:11
Jobban érzem magam, amióta szedem a kapszulákat. Nem múltak el a problémáim teljesen, de javult a bőröm. Persze nem tudhatom biztosan, hogy mi okozza a változást. Barátcserjét, ciklusbarát kapszulát és fűrészpálma kivonatot szedek. A hajam nem javult, hajátültetésen gondolkodom.
4. alondadalon (válaszként erre: 3. - Dimethiconol)
2020. jún. 13. 16:43

Szia!

Végül mi lett a megoldás?

Nekem 9,3 lett az AMH értékem, utána olvastam, hogy ez PCOS tünetre utal.

Laborvizsgálaton voltam, problémás bőr és szőrösödés tünettel. Cisztám nincsen, menzeszem is rendszeres. 31 éves vagyok, de gyermeket még nem tervezek.

Ha visszamegyek a nőgyógyászomhoz, biztos vagyok benne, hogy a Dienille fogamzásgátlót fogja felírni. Gyógyszer ellenes vagyok én is, de az tény, hogy amikor szedtem szép volt a bőröm.

Lehet bevállalom megint, mert nem bírom, hogy csak alapozóval közlekedek.

3. Dimethiconol (válaszként erre: 2. - Ágio8405)
2019. okt. 15. 07:59
Köszönöm a választ! Az a probléma, hogy az orvos fogamzàsgàtlò szedését javasolta, de azt semmikèppen nem szeretnèm. Abban maradtunk, hogy kipròbàlom a baràtcserjèt ès a fitoösztrogènt, de sajnos nem biztos, hogy ez elég hatàsos lesz.
2019. okt. 13. 03:33
A kezelés szempontjából mindegy melyik tünet van vagy nincs. Normalizalni kell a cukoranyagcserét ès javulni fognak a tuneteid. Étrend, sport ès ha az orvos úgy ítéli meg gyógyszer és javulni fogsz.
2019. okt. 11. 17:56
Évtizedek óta bőrproblémákkal, elsősorban pattanásokkal és hajhullással küzdök. Nagy nehezen megkaptam a diagnózist, miszerint PCOS áll a háttérben. Nehezen találok megfelelő információkat, mivel PCOS témában szinte mindig a termékenységről írnak és a hangsúly nem az esztétikai problémákon van. Nincs cisztám, nem vagyok meddő és túlsúlyos. Van valakinek tapasztalata ilyen téren?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook